Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://*www.youtube.com/*watch?v=ucfPuZ4JE78&f*eature=youtube_gdata*_player μια συγκριση με κινητο που εχει λιγοτερη ραμ δειχνει οτι ειναι αισθητα πιο αργο το g4. παιζει ρολο και το λειτουργικο λογικα. και υποτιθεται οτι το ui της lg ειναι απο τα καλυτερα.

 

φιλε το link δεν δουλευει !!!!και αναρωτιέμαι πιο τηλεφωνο ειναι αυτο γιατι εχω δει ενα καρο βιντεο που το g4 τα βαζει ακομα και με τα πιο τελευταια smartphone!!!(note 5 ,iphone 6s,htc m9!!)

Link to comment
Share on other sites

γεια ξανα ρε αλανια εχω ενα θεματακι σκαλωσε το email κ οταν παταω για ανανεωση των εμαιλ δεν κανει κ κολλαει στον συγχρονισμο... κ μ εφαγε χωρις να παρω χαμπαρι 30% της μπαταριας προσπαθωντας να συγχρονιστει... καμια καλη εφαρμογη για μαιλ εχουμε? hotmail ειναι ο λογαριασμος μου

 

υγ εκανα ρεσταρ αλλα τπτ κανει το ιδιο... δεν ξερω γιατι ξαφνικα δεν μ ανανεωνει τα μηνυματα κ κολλαει το εικονιδιο το συγχρονισμου στο πανω μερος της οθονης...

Πήγαινε ρυθμίσεις-εφαρμογές βρες την εφαρμογη που χρησιμοποιεις και κανε εκκαθάριση δεδομενων.Λογικα θα είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

φιλε το link δεν δουλευει !!!!και αναρωτιέμαι πιο τηλεφωνο ειναι αυτο γιατι εχω δει ενα καρο βιντεο που το g4 τα βαζει ακομα και με τα πιο τελευταια smartphone!!!(note 5 ,iphone 6s,htc m9!!)

Αν βγάλεις τα * απ' το link, ανοίγει.

Το κινητο ειναι το iphone 6s......

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις-εφαρμογές βρες την εφαρμογη που χρησιμοποιεις και κανε εκκαθάριση δεδομενων.Λογικα θα είσαι οκ.

 

Με μια λεξη @@... Τι σκαλωμα εχει φαει μωρε πωωωω

i cant get no sleep
Link to comment
Share on other sites

φιλε το link δεν δουλευει !!!!και αναρωτιέμαι πιο τηλεφωνο ειναι αυτο γιατι εχω δει ενα καρο βιντεο που το g4 τα βαζει ακομα και με τα πιο τελευταια smartphone!!!(note 5 ,iphone 6s,htc m9!!)

 

δεν εχω ιδέα γιατί δεν παίζει το λινκ και πως εμφανίστηκαν οι αστερίσκοι το ξαναβάζω να δεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα σας πω τι γίνεται με το χρώμα του φλάς...

 

Πρώτα από όλα είναι το αντικείμενό-δουλεία μου η φωτογραφία,μάλιστα ποιο πίσω στο ίδιο thread λέω ότι η κάμερα που έχει το G4 δεν παίζεται

(στο manual δουλεύω πάντα),στα άλλα mode δεν είναι τόσο καλή,εν σχέση με τον ανταγωνισμό.

 

Στις 10 φωτογραφίες-video που βγάζω οι 8 είναι άνευ φλάς,και όλα είναι ωραία και καλά,το θέμα είναι όμως ότι κάποιες στιγμές χρειάζεται να ενεργοποιήσεις και το φλάς,και εκεί τα χαλάει όλα,(αναφέρομαι στο δικό μου G4) μιλάω για εντελώς κίτρινο χρώμα,δυνατό αλλά καταστροφικό όσων αφορά το αποτέλεσμα,εφόσον οι φωτογραφίες-video παίρνουν μια απόχρωση χάλια,και μετά πρέπει να μπουν σε editor για να διορθώσω το yellow tint,έτσι μέχρι και σήμερα που γράφω,

προσπαθώ να αποφεύγω την χρήση του φλάς.

 

Μετά βλέποντας κάποια video πρόσεξα ότι δεν είχαν όλα τα G4 το ίδιο χρώμα στο φλάς,είπα θα είναι ιδέα μου,μίλησα με έναν φίλο μου που το έχει,

και μου είπε: !!!...φίλε μου εμένα είναι λευκό...!!!

Έτσι άρχισα να ψάχνω τι γίνεται με το θέμα αυτό,και αν είναι το δικό μου χαλασμένο να το στείλω πίσω,μετά πολλοί μου είπαν ότι έτσι είναι κίτρινο και πάρτο απόφαση,έτσι και έκανα μέχρι που ήρθε ο φίλος μου που είχε ένα G4 αλλά με λευκό φλάς...:(

Πήρα την LG και την Procordia και μου είπαν ότι δεν το γνωρίζουν το θέμα και και κ.ο.κ.

 

* Με λίγα λόγια το φλάς σαν φακός κάτι λέει,σαν φλάς όμως είναι "Λίαν επιεικώς άκρως απαράδεκτο"

** Εσείς έχετε δει ποτέ φλάς με κίτρινο φώς; γιατί εγώ πρώτη φόρα βλέπω τέτοιο πράγμα, και μάλιστα σε ένα κινητό ναυαρχίδα...

***Το θέμα δεν έχει τελείωση και είμαι στο ψάξιμο,αν προκύψει κάτι νεότερο θα ενημερώσω...

 

...για ανεβασε καμια φωτο με φλας να δουμε πως φαινεται γιατι πρωτη φορα αγουω εγω για κιτρινο φλας.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μ εχει προβλημα το κινητο σου κ εμεν α το leagoo ηρθε με κιτρινο φλας κ το εστειλα πισω κ μ το αλλαξαν κ μ εβαλαν λευκο. Μου εβγαζε τις βραδυνες φωτος πολυ κιτρινωπες.. Ευτυχως το ειχα παρει απο ελλαδα.οποτε να ξερεις κατι εχει το λαμπακι του φλας
i cant get no sleep
Link to comment
Share on other sites

Σημερα εβαλα xposed και εγκατεστησα και το g4 tweaksbox αλλα εχει λιγες επιλογες στην free εκδοση.

Αν παω να το αγορασω απο το playstore θα με αφησει η θα την πατησω οπως με το ebay?

 

Θεωρητικά είναι στις κατηγορίες που επιτρέπονται αγορές από Online στο εξωτερικό.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μηπως καποιος μπορει να βοηθησει να βρω το kdz αρχειο για το firmware v10d-eur-xx ?ειναι το ολλανδικο NLD.απο το lg phone from δεν μου βγαζει λινκ καθως κ απο γνωστα σιτε (πχ storagecow) βαζοντας το ιμει δεν μου βγαζει τιποτα:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Μηπως καποιος μπορει να βοηθησει να βρω το kdz αρχειο για το firmware v10d-eur-xx ?ειναι το ολλανδικο NLD.απο το lg phone from δεν μου βγαζει λινκ καθως κ απο γνωστα σιτε (πχ storagecow) βαζοντας το ιμει δεν μου βγαζει τιποτα:wacko:

 

Φιλε καλημερα .Και εγω βαζω το imei μου στο lg phone from αλλα δεν μου βγαζει τιποτα μου λεει error.. Μπορει να εχουν προβλημα οι server τους η λεω (ελπιδα) να ετοιμαζονται για τα νεα firware 6.0 οποτε δοκιμασε και λιγο αργοτερα η αυριο πιστευω να εχει φτιαξει...!!!

 

Παιδια με την σειρα μου εχω και εγω καποιες ερωτησεις. Εχω το g4 και προς το παρων επειδη ειναι μολις 2 μηνων λεω να μην το ρουταρο κλπ (αν και με τρωει πολυ) και περιμενω οπως ολοι μια καλη σταθερη 6.0 και βλεπουμε. Α) Οταν βγει με το καλο θα χρειαστει το pc suite (το ειχα απο παλια στο pc και μολις το ανοιξα και το κανω update) αληθεια χρειαζεται η να το σβησω ?? , το lg mobile support tool (εχω κατεβασει το αρχειο exe απο το σαιτ της lg) , η το <<κλασσικο>> LG Flash Tool 2014 Build 27/6/2014 και περναμε το νεο update με αυτο ?? B) Eχω στο pc μου περασμενους τους τελευταιους drivers 4.0.3 αλλα στο xda στο νημα του Flash Tool δινει τους ποιο παλιους Ver_3.12.3. και νομιζω οτι καπου ειχα διαβασει και εδω στο φορουμ οτι καποιος φιλος λεει οτι θελει τους παλιου για να δουλεψει... Τι να κανω να αφησω του τελευταιους η οχι ??? Γ) Γενικα ποιο ειναι το ποιο απαραιτιτο εργαλειο και με ποιους drivers για να εχουμε στο pc ?? ;) ;)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω να σας πω απλα οτι το τηλεφωνο με Marshmallow παει απιστευτα καλα,εγινε πιο smooth και βελτιωθηκε και η αφη του στη πληκτρολογηση.Μπραβο τους!
Link to comment
Share on other sites

Εγω να σας πω απλα οτι το τηλεφωνο με Marshmallow παει απιστευτα καλα,εγινε πιο smooth και βελτιωθηκε και η αφη του στη πληκτρολογηση.Μπραβο τους!

 

ξεκλείδωσες bootloader?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δύο ερωτήσεις για όποιον μπορεί να βοηθήσει: Πρώτος πως μπορώ να βάλω ως default browser τον Chrome και δεύτερον όταν μου έρχονται μηνύματα στο Messenger ή το Viber και τα βλέπω από τον υπολογιστή πως γίνεται να σημειώνονται ως αναγνωσμένα και στο κινητό; Αυτό γινόταν στο LG G2 μου. Τώρα απλά συσσωρεύονται όλα τα μηνύματα στο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

To δικο μου δεν βγαζει κιτρινη αποχρωση στο φλας, αλλα πρασινη.

Και το παραξενο ειναι οτι μαλλον δεν φταιει το φλας. Οταν παταω για ληψη, την πρωτη φορα που αναβει το φλας για να εστιασει κι ολας, βλεπω το θεμα εντελως ασπρο. Την στιγμη της φωτογραφιας και αποθηκευσης της, οτιδηποτε λευκο εχει παρει μια πρασινωπη αποχρωση. Ολα αυτα ελεγμενα σε διαφορα καλιμπραρισμενα μονιτορ και οχι μονο στην οθονη κινητου.

 

Κατι θα συμβαινει με το software σε σχεση με τον χρωματικο αισθητηρα. Ισως κατι αντιστοιχο συμβαινει και στον φιλο πιο πανω οπου εκεινου τις παρουσιαζει κιτρινες.

Και δεν ειμαι 100% σιγουρος αλλα οταν το πρωτο αγορασα, με το φλας εβγαιναν ολες ασπρες.

 

Δειτε παρακατω χωρις φλας και με φλας ενα απλο φυλλο χαρτι.

 

 

http://i973.photobucket.com/albums/ae211/nemakis1973/20151030_132652_zps6wp9pfox.jpg

 

 

http://i973.photobucket.com/albums/ae211/nemakis1973/20151030_132637_zpsdvpsbepq.jpg

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

μετα από 8 ημερες και διαφορ α τεστακια που του εκανα ...

πολυ γρήγορο και καταπληκτικο Multitasking, δεν κολλαει πουθενα

καταπληκτικη καμερα ακομα και στο αυτοματο

οθονη πολυ ζωντανη...

αν και πηρα θηκη quick crcle το προτιμω χωρις θηκη (θα του βαλω tempered glass niklin σημερα)

μπαταρια με νορμαλ χρηση μου βγαζει οριακα 2 ημερες

πολυ καλη αισθηση στο χερι το μαυρο δερμα

γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος ...αναμενω και το 6.0 για βελτιωσεις

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε κιτρινίλα στο φλάς βάλτε manual mod και βάλτε ψ το wb 4000 και πάνω λογικά αυτό πειράζει για κάποιο λόγο και έχετε κιτρινίλα.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε κιτρινίλα στο φλάς βάλτε manual mod και βάλτε ψ το wb 4000 και πάνω λογικά αυτό πειράζει για κάποιο λόγο και έχετε κιτρινίλα.

 

Δυστυχως σε εμενα ουτε εκει μπορει να γινει κατι. Απλα το tint πηγαινει απο το πρασινο εως κιτρινοπρασινο και κιτρινο.

 

Δεν ειναι οτι το φλας βγαζει λαθος tint. Για καποιο λογο οταν το φλας αναβει την δευτερη φορα φωτιζοντας πιο δυνατα απο την πρωτη, εκει υπαρχει το προβλημα. Σαν να μετρα λαθος το κινητο το λευκο του φλας.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως σε εμενα ουτε εκει μπορει να γινει κατι. Απλα το tint πηγαινει απο το πρασινο εως κιτρινοπρασινο και κιτρινο.

 

Δεν ειναι οτι το φλας βγαζει λαθος tint. Για καποιο λογο οταν το φλας αναβει την δευτερη φορα φωτιζοντας πιο δυνατα απο την πρωτη, εκει υπαρχει το προβλημα. Σαν να μετρα λαθος το κινητο το λευκο του φλας.

Δοκίμασε με άλλη εφαρμογή ,αν φοράς θήκη δοκίμασε να την βγάλεις.

Edited by msdxgr
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μια ερωτηση/λεπτομερια θελω να αγορασω την συγκεκριμενη συσκευη αλλα οχι σε δερματινη εκδοση θελω να ειναι πισω αυτο το metalic grey (πλαστικο)

επειδη ειναι λιγο δυσκολο να το βρω θα ηθελα να ρωτησω εαν αγορασω αυτο με το μαυρο δερματινο πισω μερος θα εχει μεσα και δευτερο καπακι πλαστικο; και ποιο θα ειναι; εννοω χρωμα

επισης μια λεπτομερια ακομα τα πισω πληκτρα οπως και το γυρω γυρω πλαισιακι των πληκτρων στην μαυρη δερματινη εκδοση ειναι γκρι η προς το μπεζ;

 

Λεπτομεριες θα μου πειτε αλλα δεν μου αρεσουν καθολου οι δερματινες εκδοσεις..

Edited by dilimma
Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μια ερωτηση/λεπτομερια θελω να αγορασω την συγκεκριμενη συσκευη αλλα οχι σε δερματινη εκδοση θελω να ειναι πισω αυτο το metalic grey (πλαστικο)

επειδη ειναι λιγο δυσκολο να το βρω θα ηθελα να ρωτησω εαν αγορασω αυτο με το μαυρο δερματινο πισω μερος θα εχει μεσα και δευτερο καπακι πλαστικο; και ποιο θα ειναι; εννοω χρωμα

επισης μια λεπτομερια ακομα τα πισω πληκτρα οπως και το γυρω γυρω πλαισιακι των πληκτρων στην μαυρη δερματινη εκδοση ειναι γκρι η προς το μπεζ;

 

Λεπτομεριες θα μου πειτε αλλα δεν μου αρεσουν καθολου οι δερματινες εκδοσεις..

Το πλαστικό καπάκι και τα πίσω πλήκτρα είναι ασημοχρυσο χρώμα λίγο περίεργο μιας και ανάλογα με το φως γίνετε ασημί ή χρυσό για μένα είναι πολύ όμορφο :o

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μια ερωτηση/λεπτομερια θελω να αγορασω την συγκεκριμενη συσκευη αλλα οχι σε δερματινη εκδοση θελω να ειναι πισω αυτο το metalic grey (πλαστικο)

επειδη ειναι λιγο δυσκολο να το βρω θα ηθελα να ρωτησω εαν αγορασω αυτο με το μαυρο δερματινο πισω μερος θα εχει μεσα και δευτερο καπακι πλαστικο; και ποιο θα ειναι; εννοω χρωμα

επισης μια λεπτομερια ακομα τα πισω πληκτρα οπως και το γυρω γυρω πλαισιακι των πληκτρων στην μαυρη δερματινη εκδοση ειναι γκρι η προς το μπεζ;

 

Λεπτομεριες θα μου πειτε αλλα δεν μου αρεσουν καθολου οι δερματινες εκδοσεις..

 

Παιζει να εισαι και ο μονος!!!!!!

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...