Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...Μέχρι στιγμής δύο φορές στο σερβις για μπουτλουπ-αλλαγή πλακέτας και image retention....

 

Πότε το πήγες αν επιτρέπεται στο σέρβις. ?

Γιατί απο οτι διαβάζω τωρα, για image retention δεν αλλάζουν οθόνη. Μήπως αγόρασες κινητό Ελληνικής αντιπροσωπείας και τελικά μόνο σε αυτα αλλάζουν οθόνη για I.R.. ?

 

Eπειδή έχουν αρχίσει να μου μπαίνουν ψύλλοι στα αυτιά, δεν ποστάρετε και όσοι σας άλλαξαν τις οθόνες με image retention, να μας πείτε εάν είχατε Ελληνικής αντιπροσωπείας ή παραεισαγωγης g4. ?

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

Πότε το πήγες αν επιτρέπεται στο σέρβις. ?

Γιατί απο οτι διαβάζω τωρα, για image retention δεν αλλάζουν οθόνη. Μήπως αγόρασες κινητό Ελληνικής αντιπροσωπείας και τελικά μόνο σε αυτα αλλάζουν οθόνη για I.R.. ?

 

Eπειδή έχουν αρχίσει να μου μπαίνουν ψύλλοι στα αυτιά, δεν ποστάρετε και όσοι σας άλλαξαν τις οθόνες με image retention, να μας πείτε εάν είχατε Ελληνικής αντιπροσωπείας ή παραεισαγωγης g4. ?

 

Περίπου το Πάσχα.το πηγαίνω πρώτα λόγω bootloop, μου αλλάζουν πλακέτα, το επιστρέφουν και με το που το ανάβω το ίδιο βράδυ παρατηρώ έντονο image retention στο γκρι φόντο του tapatalk.κάνω υπομονή καμιά εβδομάδα μήπως και φτιάξει και το στέλνω Αθήνα για σέρβις.μου το επισκευασαν κανονικά τότε, τώρα διαβάζω ότι άλλαξαν πολιτική σε αυτό το θέμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συμπληρώνω ότι δεν ήταν ελληνικό το δικό μου g4.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα πέντε κατοστάρικα πριν ένα χρόνο και τρεις μήνες.Μέχρι στιγμής δύο φορές στο σερβις για μπουτλουπ-αλλαγή πλακέτας και image retention.Δεν το σκοτωνω διακόσια ευρώ για να πάρω το μόνο κινητό που με συγκινεί το s7 edge- θα του πιω το αίμα και όσο αντέξει.Στο τέλος ξυριζουν το γαμπρό.

 

Θυμάσαι τι σειρά ήταν η πλακέτα που σου έβαλαν την πρώτη φορά που έγινε η αλλαγή και τι σειρά σου έχουν βάλει τώρα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με λιγα λογια πιστευω οτι οσοι κρατησαμε αυτο το κινητο οι περισσοτεροι δεν θα αντιμετωπισουμε παρομοια προβληματα...

ο χρονος θα δειξει αν εχω δικιο

 

Ακριβώς έτσι είναι φίλε. Για την ώρα δεν υπάρχουν ενδείξεις ότι συνεχίζονται τα bootloop με τις νέες πλακέτες και παρόλα αυτά κάποιοι υποστηρίζουν ότι γίνεται χαμός και δεν έχει διορθωθεί επειδή το service είναι γεμάτο με lg g4 σειρές 5χχ που έχουν πάθει bootloop. Τώρα αν το καλοκαίρι ξαναρχίσουν τα όργανα η lg θα είναι άξια της μοίρας της. Όσο για το service λογικό είναι να γίνεται χαμός αφού είναι hardware πρόβλημα και όλα τα 5xx(λογικά χιλιάδες συσκευές) και πιθανόν και τα 601-602 ή 603 θα πάθουν bootloop αφού μέχρι τότε που κατασκευάστηκαν αυτές οι παρτίδες, η lg δεν είχε βγάλει διορθωμένες πλακέτες.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως δεν το διατύπωσα σωστά πιο πάνω.αλλαγή πλακέτας έγινε μια φορά, την πρώτη φορά που το έστειλα στο σέρβις.Απο 505 που είχε το κινητό όταν το αγόρασα μου έβαλαν την 603 η 604 δεν είμαι σίγουρος.έκτοτε δεν παρουσίασε πρόβλημα bootloop.τη δεύτερη φορά έφυγε σέρβις μόνο λόγω οθόνης.
Link to comment
Share on other sites

Ίσως δεν το διατύπωσα σωστά πιο πάνω.αλλαγή πλακέτας έγινε μια φορά, την πρώτη φορά που το έστειλα στο σέρβις.Απο 505 που είχε το κινητό όταν το αγόρασα μου έβαλαν την 603 η 604 δεν είμαι σίγουρος.έκτοτε δεν παρουσίασε πρόβλημα bootloop.τη δεύτερη φορά έφυγε σέρβις μόνο λόγω οθόνης.

 

Αν βγάλεις την μπαταρία πρέπει να φαίνεται η σειρά στο αυτοκόλλητο που έχει πάνω στην συσκευή. Λογικά πάντως έχεις διορθωμένη πλακέτα.

 

Επίσης ένας τρόπος να "ζεστάνει" κάποιος το τηλέφωνό του χωρίς να περιμένει το καλοκαίρι, είναι να βάλει το gps στο αυτοκίνητο για αρκετή ώρα και παράλληλα να φορτίζει την συσκευή..μετά μια χαρά θα ζεματάει! :D

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει τα παραπανω.

-GPS σε ποδηλατο. Κατακαλοκαιρο πηγαινοντας στη δουλεια (6 χλμ πανε-ελα αποσταση). Πιο πολυ για "κοντερ" το χρησιμοποιουσα και δοκιμαστικα. Αυτο διηρκησε περιπου μια βδομαδα σερι.

-Εχω φορτισει και επαιζα παιχνιδι. Ουκ ολιγες φορες μεσα στο καλοκαιρι.

Το κινητο ζεματουσε.

Με αυτα θελω να πω οτι το bootloop ειναι λαχειο. Αν ηταν λογω ζεστης δεν θα ημουν στους "τυχερους"; Αν ηταν λογω ζεστης, θα βλεπαμε Νοεμβρη μηνα τις πρωτες περιπτωσεις bootloop;

Πραγματικες αποριες ειναι τα παραπανω.

Εκτος και αν προετοιμαζουμε το εδαφος του bootloop. Τετοιο μοχθηρο πραγμα πρωτη φορα βλεπω :p

Link to comment
Share on other sites

εγω τοσα δεν το σκοτώνω αδερφε 400 το πηρα.....με 200 δεν ξερω καν τι μπορω να παρω

 

Το πήρα πέντε κατοστάρικα πριν ένα χρόνο και τρεις μήνες.Δεν το σκοτωνω διακόσια ευρώ.

 

Παίδες, το πόσο το πήρατε είναι απλώς κάτι άσχετο με την τιμή της μεταπώλησης για οποιοδήποτε κινητό κι αν μιλάμε!

Αυτό που παίζει ρόλο είναι η τιμή του καινούριου όταν θελήσετε να πωλήσετε το δικό σας. Αυτή τη στιγμή το G4 πωλείται στα σκρουτζομάγαζα από 290 Ευρώ. Βάσει αυτής της τιμής, θεωρώ ότι τα 200 Ευρώ που φαίνεται ότι πιάνει ένα καλομεταχειρισμένο είναι μια πολύ καλή τιμή (απαξίωση 31%). Εσείς θα αγοράζατε οποιοδήποτε μεταχειρισμένο τηλέφωνο 6 μηνών ή ενός χρόνου στο 80 ή 90% της αξίς του καινούριου; Δεν το νομίζω...

Τελικά, συνυπολογίζοντας και την υποδεέστερη του μέσου όρου αξιοπιστία του και ως συνέπεια το κακό όνομα που έχει βγάλει, νομίζω ότι η μεταπωλητική του αξία είναι παραπάνω από καλή! Απλά πράγματα, για όποιον θέλει να καταλάβει.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, το πόσο το πήρατε είναι απλώς κάτι άσχετο με την τιμή της μεταπώλησης για οποιοδήποτε κινητό κι αν μιλάμε!

Αυτό που παίζει ρόλο είναι η τιμή του καινούριου όταν θελήσετε να πωλήσετε το δικό σας. Αυτή τη στιγμή το G4 πωλείται στα σκρουτζομάγαζα από 290 Ευρώ. Βάσει αυτής της τιμής, θεωρώ ότι τα 200 Ευρώ που φαίνεται ότι πιάνει ένα καλομεταχειρισμένο είναι μια πολύ καλή τιμή (απαξίωση 31%). Εσείς θα αγοράζατε οποιοδήποτε μεταχειρισμένο τηλέφωνο 6 μηνών ή ενός χρόνου στο 80 ή 90% της αξίς του καινούριου; Δεν το νομίζω...

Τελικά, συνυπολογίζοντας και την υποδεέστερη του μέσου όρου αξιοπιστία του και ως συνέπεια το κακό όνομα που έχει βγάλει, νομίζω ότι η μεταπωλητική του αξία είναι παραπάνω από καλή! Απλά πράγματα, για όποιον θέλει να καταλάβει.

 

ναι ρε μεγαλε αλλα χωρις ολα τα extra που δινουμε.....290 αν το παρεις καινουριο με νιλκιν τζαμακι 15+15 που δινω δευτερο+2 θηκες 10+ενα φορτιστη γνησιο που δεν ξερω ποσο εχει αλλα σιγουρα θα εχει ενα 15αρι παμε 290+55=345+εξοδα αποστολης και πληρωμης αν το παρεις απο το σκρουτζ 8 ευρω παμε στα 353 και το εδινα 240-250 100 ευρω κατω!!!δεν το διναμε να γινουμε πλουσιοι, στα 200 ευρω 150 δηλαδη διαφορα απο ενα καινουριο ειναι σαν να χανω ενα ολοκληρο τηλεφωνο 167 εχει το red mi 3 pro plus νταξει και υποτίμηση που επαθε την επαθε και γρηγορα αλλα και αποτομα επειδη εβγαλε αυτα τα χα'ι'ρια ας ηταν το τηλ κομπλε και θα σου ελεγα σε τιμη θα ηταν σημερα....σκεψου οτι πριν ενα μηνα το ειχα γραψει εδω το g3 ηταν στα 330 αν θυμαμαι καλα και το δικο μας ηταν ακομα στα 289!!!νταξει αστεια πραγματα!!ποιο ακριβο το παλαιοτερο και φυσικα λιγοτερο καλυτερο!!αυτο λεμε!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Και η εμπειρία χρήσης και η μπαταρία και η οθόνη χρωματικά τουλάχιστον ήταν καλύτερα στο g2 από ότι στο g3.Εξου και η μεγάλη ζήτηση ακόμα και λίγο πριν παρουσιαστεί το g4.To g3 είχε πιο ακριβά ένα διάστημα από το g4 διότι η εταιρεία ήθελε να ξεστοκαρει από τα στοχοποιημενα λόγω bootloop τεσσαρια,ενώ όποιος ήθελε σώνει και καλά lg είχε την εναλλακτική της πιο ακριβής επιλογής με το g3 ώσπου με την παρουσίαση του g5 μετά ουσιαστικά από τον Μάιο έγινε και ο περιορισμός σε τριαρια λόγω του λανσαρίσματος του g5.Ουσιαστικά με το λανσάρισμα του g4 χάθηκε από την αγορά το g2 και με το λανσάρισμα του g5 περιορίστηκε στην αγορά το g3 και όσα υπήρχαν πουλιωντουσαν σχετικά ακριβά, όχι ότι ήταν καλύτερο το g3 απ το g4.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως παιδες το κινητο το εχω χαρει οσο τιποτα ...ελπιζω να μην παθω ποτε αυτα που λετε (609 πλακετα) αλλα πραγματικα το εχω διαλύσει ...καμερα gps παιχνιδια facebook instagram κτλ κτλ κτλ ...

δεν εχω κανενα μα κανενα θεμα ! πηρα και δευτερη μπαταρια ολα κομπλε!

πραγματικα απο τα καλυτερα κινητα που εχω πιασει στα χερια μου .....και ευχομαι να μεινω με αυτη την αποψη! :)

εβαλε το note edge κατω σε ολα ..........

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ το κινητό είναι με μια λέξη εξαιρετικό! Από κει και πέρα για πολύ κόσμο είναι εργαλείο και η αβεβαιότητα του τι θα σου συμβεί με πιθανό bootloop να σε αφήσει ξεκρεμαστο είτε σε ένα επαγγελματικό ταξίδι είτε σε μια δραστηριότητα, έκανε πολλούς να το εγκαταλείψουν όπως κι εγώ άσχετα αν δεν μου είχε παρουσιάσει το παραμικρό. Απόλαυσε το λοιπόν και εύχομαι ολόψυχα να το ευχαριστηθεις και να μην σου βγάλει το παραμικρό πρόβλημα :)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

 

Δεν σταματάω να λέω ότι είναι το καλύτερο κινητό τηλέφωνο που είχα ποτέ...

...αλλά...

Σήμερα έγινε το εξής παράδοξο: Μετά το γνωστό πρόβλημα με το κόλλημα του Dialer, κόλλησε και στην εισερχόμενη.

Το κινητό δεν χτύπησε ποτέ (ή δεν το άκουσα) και όταν ξύπνησα και το έπιασα να δω την ώρα, είχε κολλήσει στην οθόνη της εισερχόμενης κλήσης -έδειχνε ότι χτυπάει αλλά δεν μπορούσα να κάνω ούτε απάντηση ούτε απόρριψη. Όταν έκανα επανεκκίνηση μου ήρθε μήνυμα για άλλες 8 κλήσεις, οπότε.... :X

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

 

Δεν σταματάω να λέω ότι είναι το καλύτερο κινητό τηλέφωνο που είχα ποτέ...

...αλλά...

Σήμερα έγινε το εξής παράδοξο: Μετά το γνωστό πρόβλημα με το κόλλημα του Dialer, κόλλησε και στην εισερχόμενη.

Το κινητό δεν χτύπησε ποτέ (ή δεν το άκουσα) και όταν ξύπνησα και το έπιασα να δω την ώρα, είχε κολλήσει στην οθόνη της εισερχόμενης κλήσης -έδειχνε ότι χτυπάει αλλά δεν μπορούσα να κάνω ούτε απάντηση ούτε απόρριψη. Όταν έκανα επανεκκίνηση μου ήρθε μήνυμα για άλλες 8 κλήσεις, οπότε.... :X

 

Welcome to reality :p

 

Μου'χει κανει ακριβως αυτο. Ηταν αναπαντητη κληση απο συναδελφο για να λαβω τον αριθμο της. Το κινητο το ειχα στο τσαντακι. Φτανω σπιτι , βγαζω το κινητο , και ειχε κολλησει στην εισερχομενη (οτι με καλει δηλαδη η συναδελφος) , αλλα δεν εκανε τιποτα. Εκανα restart και μετα εξαφανιστηκε φυσικα η κληση, και χρειαζομουν το τηλεφωνο επειγοντως. Δε μου'κοψε να το σημειωσω καπου...

Μαλλον ειναι feature ενος πραγματικα εξυπνου τηλεφωνου. Αν ανακαλυψει γυναικειο αριθμο , στο κανει για να μη καταλαβει τιποτα η γυναικα σου :lol:

 

Αλλες 5-6 φορες μου'χει κολλησει στον τερματισμο, οπου αν πατησω να μπω στον dialer βγαινει στο παραθυρο της κλησης και δειχνει να...μετραει. Στην περιπτωση αυτη ο ηχος βγαινει απο το...ακουστικο, και οχι απο το ηχειο. Το καταλαβαινεις οταν πας να κανεις restart για να στρωσει.

Στην περιπτωση αυτη, αν δεν εχεις καταλαβει οτι κολλησε, οι κλησεις δεν ερχονται ουτε με μηνυμα. Γιατι οταν σε καλει καποιος, ακουει κανονικα οτι χτυπαει, εσυ ομως δε μπορεις να το ακουσεις, και ουσιαστικα δε λαμβανεις κληση. Και να το ακουγες...δε θα μπορουσες να απαντησεις :lol:

Και εμενα , το καλυτερο κινητο που ειχα ποτέ ειναι. Επειδη δεν ειχα αλλο καλυτερο, οχι επειδη ειναι :p (ενταξει περα απο την πλακα δε γινεται να μη σε καλυπτει το συγκεκριμενο).

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

 

Δεν σταματάω να λέω ότι είναι το καλύτερο κινητό τηλέφωνο που είχα ποτέ...

...αλλά...

Σήμερα έγινε το εξής παράδοξο: Μετά το γνωστό πρόβλημα με το κόλλημα του Dialer, κόλλησε και στην εισερχόμενη.

Το κινητό δεν χτύπησε ποτέ (ή δεν το άκουσα) και όταν ξύπνησα και το έπιασα να δω την ώρα, είχε κολλήσει στην οθόνη της εισερχόμενης κλήσης -έδειχνε ότι χτυπάει αλλά δεν μπορούσα να κάνω ούτε απάντηση ούτε απόρριψη. Όταν έκανα επανεκκίνηση μου ήρθε μήνυμα για άλλες 8 κλήσεις, οπότε.... :X

 

Welcome to reality :p

 

Μου'χει κανει ακριβως αυτο. Ηταν αναπαντητη κληση απο συναδελφο για να λαβω τον αριθμο της. Το κινητο το ειχα στο τσαντακι. Φτανω σπιτι , βγαζω το κινητο , και ειχε κολλησει στην εισερχομενη (οτι με καλει δηλαδη η συναδελφος) , αλλα δεν εκανε τιποτα. Εκανα restart και μετα εξαφανιστηκε φυσικα η κληση, και χρειαζομουν το τηλεφωνο επειγοντως. Δε μου'κοψε να το σημειωσω καπου...

Μαλλον ειναι feature ενος πραγματικα εξυπνου τηλεφωνου. Αν ανακαλυψει γυναικειο αριθμο , στο κανει για να μη καταλαβει τιποτα η γυναικα σου :lol:

 

Αλλες 5-6 φορες μου'χει κολλησει στον τερματισμο, οπου αν πατησω να μπω στον dialer βγαινει στο παραθυρο της κλησης και δειχνει να...μετραει. Στην περιπτωση αυτη ο ηχος βγαινει απο το...ακουστικο, και οχι απο το ηχειο. Το καταλαβαινεις οταν πας να κανεις restart για να στρωσει.

Στην περιπτωση αυτη, αν δεν εχεις καταλαβει οτι κολλησε, οι κλησεις δεν ερχονται ουτε με μηνυμα. Γιατι οταν σε καλει καποιος, ακουει κανονικα οτι χτυπαει, εσυ ομως δε μπορεις να το ακουσεις, και ουσιαστικα δε λαμβανεις κληση. Και να το ακουγες...δε θα μπορουσες να απαντησεις :lol:

Και εμενα , το καλυτερο κινητο που ειχα ποτέ ειναι. Επειδη δεν ειχα αλλο καλυτερο, οχι επειδη ειναι :p (ενταξει περα απο την πλακα δε γινεται να μη σε καλυπτει το συγκεκριμενο).

 

μια απο τα ιδια μια φορα μου εγινε και γω για αυτο δεν το εγραψα την προηγούμενη βδομαδα ειχα εισερχόμενη και μαλιστα με επαιρναν για συνέντευξη για δουλεια(σπανια οσο τιποτα η κλήση)και δεν εκανε τιποτα ουτε απόρριψη ουτε απαντηση παγωμενη οθονη....τελικα εβγαλα μπαταρια για να ξεκολλήσει!!!αλλα οπως ειπε ο φιλος

''Δεν σταματάω να λέω ότι είναι το καλύτερο κινητό τηλέφωνο που είχα ποτέ...'' απλα δεν μπορεις να μιλήσεις σιγα συμβαινουν αυτα!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο 1.5 χρονο που το εχω στα χερια μου... Το θεωρω το καλύτερο κινητό που εχει περασει απο τα χερια μου ποτε !

Με την 5.1 φανατικά και μονο το δουλευω! η 6ρα μπηκε για μολις 1 εβδομαδα την θεώρησα περιττή. Εκει που εβγαζε 40 ωρες στα χερια μου το κινητο εκ των οποίων η 4:20ωρες χρηση στην 6 δεν εβγαζε αυτούς τους χρονους δεν κανανε ποτε update το bug στο photo editor ... (δεν κανει save) μιας και αγαπαω την φωτογραφια ειναι ενα εργαλειο που το δουλεύω σχεδον σε καθε φωτο που τραβαω. Ειχε και κατι ακομα που δεν μου αρεσε δεν το θυμαμαι. Δεν ειχε κολλήσει ποτε ποτε ποτε ποτε μεχρι Τον αυγουστο φετος αντιμετώπισα και εγω το κλασικο πλεων bootloop με αλλαγη πλακετας. (ενα κολλημα και καλο εφαγε) Η μπαταρια μετα απο 1.5 χρονο εχει φτασει σε επιπεδα σαμσουνκ (καθε βραδυ φωρτηση) 2:30 ωρες λειτουργίας βγαζει . εχει τελευταια κατι σκαλωματα στον browser κολαει το touch ας πουμε γενικα κολαει εδω και κανενα μηνα. Και τα πληκτρα ηχου τωρα Τελευταια τα νιωθω να μην εχουν την αποκρηση που ειχαν τοσο καιρο . (θα το δουλευω μεχρι να μου μείνει στα χερια) ισως μια αγορα νεας μπαταριας του εδεινε την αυτονομία που ειχε για 1 χρονο ! (Το πρωτο κινητο που δεν το "πειραξα" δεν χρειάζεται κατι !)

Edited by ArGy-mObiLe
γιατι μπορω
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο 1.5 χρονο που το εχω στα χερια μου... Το θεωρω το καλύτερο κινητό που εχει περασει απο τα χερια μου ποτε !

Με την 5.1 φανατικά και μονο το δουλευω! η 6ρα μπηκε για μολις 1 εβδομαδα την θεώρησα περιττή. Εκει που εβγαζε 40 ωρες στα χερια μου το κινητο εκ των οποίων η 4:20ωρες χρηση στην 6 δεν εβγαζε αυτούς τους χρονους δεν κανανε ποτε update το bug στο photo editor ... (δεν κανει save) μιας και αγαπαω την φωτογραφια ειναι ενα εργαλειο που το δουλεύω σχεδον σε καθε φωτο που τραβαω. Ειχε και κατι ακομα που δεν μου αρεσε δεν το θυμαμαι. Δεν ειχε κολλήσει ποτε ποτε ποτε ποτε μεχρι Τον αυγουστο φετος αντιμετώπισα και εγω το κλασικο πλεων bootloop με αλλαγη πλακετας. (ενα κολλημα και καλο εφαγε) Η μπαταρια μετα απο 1.5 χρονο εχει φτασει σε επιπεδα σαμσουνκ (καθε βραδυ φωρτηση) 2:30 ωρες λειτουργίας βγαζει . εχει τελευταια κατι σκαλωματα στον browser κολαει το touch ας πουμε γενικα κολαει εδω και κανενα μηνα. Και τα πληκτρα ηχου τωρα Τελευταια τα νιωθω να μην εχουν την αποκρηση που ειχαν τοσο καιρο . (θα το δουλευω μεχρι να μου μείνει στα χερια) ισως μια αγορα νεας μπαταριας του εδεινε την αυτονομία που ειχε για 1 χρονο ! (Το πρωτο κινητο που δεν το "πειραξα" δεν χρειάζεται κατι !)

 

Μιας και έχεις την 5.1 μπορείς να μου πεις αν σου έχει κάνει ποτέ το πρόβλημα με τις κλήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Οχι ποτε δεν μου εμφάνισε καποιο ποβλημα με τις κλησεις αν ηταν θα σας το ανέφερα.
Link to comment
Share on other sites

Οχι ποτε δεν μου εμφάνισε καποιο ποβλημα με τις κλησεις αν ηταν θα σας το ανέφερα.

 

Άρα είναι bug στη marshmallow που δεν διορθώθηκε ποτέ παρά τις διάφορες "αναβαθμίσεις" που έχουν βγει κατα καιρούς.

Το τηλέφωνο είναι από τα καλύτερα ακόμα και σήμερα και η lg μας ταλαιπωρεί με χαζά bug που θα έπρεπε να έχει διορθώσει εδώ και μήνες. Αλλά διόρθωσε μόνο το bootloop που της κόστιζε χρήματα σε πλακέτες και δεν την έπαιρνε να το αφήσει έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Κανοντας μια βολτα λιγες σελιδες πισω γιατι δεν θα κατσω να διαβασω ολα τα ποστ. Διαβάζω δεν ειναι αξιόπιστο το κινητο αν παω ενα ταξίδι αν κανω μια δραστηριότητα γιατι ΜΠΟΡΕΙ να μεινει απο bootloop και αμα σου πέσει και σπασει? Αμα στο κλεψουν ? Ιδιες πιθανοτητες ειναι... Ποσες φορες σας εχουν κλέψει κινητο στην ζωη σας ? Ποσα εχετε σπασει ? Ποσες φορες επαθε bootloop ? Οταν επαθα το bootloop και το εστειλα στο σερβις ετυχε να μην εχω πολλα λεφτα και ολος τυχαιος δεν ειχα 2 συσκευη και ειχε στο καρ με 130-150 lg g4 δεν άντεχε η τσεπη μου και πειρα εμα Huawei με 60 ευρω ειλικρινά σκεφτομουν να αποκτήσω 2ο g4 και οταν πειρα το huawei καθε μερα εβριζα που δεν ειχα στα χερια μου ενα g4 επρεπε να παω να παρω απο την καρτα λεφτα και να ειχα 2 g4 θα ημουν ο ποιο ευτυχισμένος! Edited by ArGy-mObiLe
γιατι μπορω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως αλλάζει αυτό στην μπροστινή κάμερα; μου βγάζει αυτό το πλαίσιο γύρω από την κάμερα και δεν βρίσκω την ρύθμιση να το αλλάξω.. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161203/e86e2f0a3e1b789f70c0eb97f57324c2.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανοντας μια βολτα λιγες σελιδες πισω γιατι δεν θα κατσω να διαβασω ολα τα ποστ. Διαβάζω δεν ειναι αξιόπιστο το κινητο αν παω ενα ταξίδι αν κανω μια δραστηριότητα γιατι ΜΠΟΡΕΙ να μεινει απο bootloop και αμα σου πέσει και σπασει? Αμα στο κλεψουν ? Ιδιες πιθανοτητες ειναι... Ποσες φορες σας εχουν κλέψει κινητο στην ζωη σας ? Ποσα εχετε σπασει ? Ποσες φορες επαθε bootloop ? Οταν επαθα το bootloop και το εστειλα στο σερβις ετυχε να μην εχω πολλα λεφτα και ολος τυχαιος δεν ειχα 2 συσκευη και ειχε στο καρ με 130-150 lg g4 δεν άντεχε η τσεπη μου και πειρα εμα Huawei με 60 ευρω ειλικρινά σκεφτομουν να αποκτήσω 2ο g4 και οταν πειρα το huawei καθε μερα εβριζα που δεν ειχα στα χερια μου ενα g4 επρεπε να παω να παρω απο την καρτα λεφτα και να ειχα 2 g4 θα ημουν ο ποιο ευτυχισμένος!

 

Μην ασχολείσαι, απλά κάποιοι έχουν πάρει εργολαβία το θάψιμο του g4 επειδή παρουσίασε ένα σοβαρό πρόβλημα στο παρελθόν το οποίο από τις αρχές του χρόνου έχει διορθωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Μην ασχολείσαι, απλά κάποιοι έχουν πάρει εργολαβία το θάψιμο του g4 επειδή παρουσίασε ένα σοβαρό πρόβλημα στο παρελθόν το οποίο από τις αρχές του χρόνου έχει διορθωθεί.

 

'Εχει διορθωθεί ή όχι, δηλαδή αν πάρω παρτίδα 612-613 θα έχω το ρίσκο για bootloop ?

Link to comment
Share on other sites

Μην ασχολείσαι, απλά κάποιοι έχουν πάρει εργολαβία το θάψιμο του g4 επειδή παρουσίασε ένα σοβαρό πρόβλημα στο παρελθόν το οποίο από τις αρχές του χρόνου έχει διορθωθεί.

 

Μαλλον καποιοι αλλοι δε βλεπουν την αληθεια.

 

Μεχρι τα μισα του χρονου απο 601-605 παθαιναν το Bootloop κανονικοτατα, απο την 505 , που ειναι και η πρωτη παρτιδα.

Παρουσιασε ενα σοβαρο προβλημα που δε ξεραμε αν λυθηκε 1 ΧΡΟΝΟ μετα την κυκλοφορια του, και εμεις ειμαστε που βαλθηκαμε να θαψουμε το τηλεφωνο , οχι η ιδια η LG.

Και ακομη η LG τηρει σιγη ιχθυος οσον αφορα την επιδιορθωση του θεματος. Αρκεστηκε σε μια ανακοινωση αρχες του ετους. Τα service εχουν πηξει ανα τον κοσμο με g4 απο σειρα 505 - 605 , αλλα εσυ πιστευεις οτι στις 6ΧΧ εχει λυθει.

 

Μαλιστα. Το ακουσαμε και αυτο , οτι εμεις θαβουμε το τηλεφωνο , δε θαβει τον εαυτο του ας πουμε. Δεν ειναι ενα θεμα που παρουσιαστηκε σε μεμονωμενο αριθμο συσκευων και απλα αναφερθηκε. Ειναι worldwide και τα ψεματα ας σταματησουν please, ειναι ΚΑΙ στις σειρες 6ΧΧ μεχρι την 605 τουλαχιστον. Τιποτα δε διορθωθηκε σε αυτες τις σειρες. Και ουκ ολιγοι απο 5ΧΧ που τους αλλαξαν πλακετα σε 6ΧΧ , το ξαναπαθαν...

 

Μακαρι να εχει λυθει το θεμα, καθως οντως εχει καιρο να εμφανιστει, αλλα το ασπρο, μαυρο, ας μη το κανουμε καλυτερα.

Ουκ ολιγοι , μονο εδω μεσα , εχουν παει με 6ΧΧ στο σερβις. Δες και τριγυρω λιγο , και θα δεις οτι ειναι πολυ περισσοτεροι.

Επισης τα θεματα με Bootloop τα εμφανισαν και αλλα κινητα της ιδιας εταιρειας. Δε ξερω ποσο τυχαιο μπορει να ειναι αυτο το πραγμα για την εν λογω εταιρεια.

 

ΥΓ: Για να μην αναφερω τα ηλιθια bugs που κρατανε πισω ενα καρο κοσμο. Δηλαδη στην 5.1 δεν εμφανιζεται το bug με τις κλησεις και θα μεινουμε στην 5.1 επειδη ειναι ανικανη η LG να διορθωσει ενα σημαντικοτατο bug που σε καποιους στοιχισε μεχρι και συνεντευξη για δουλεια. Που ειναι bug που αχρηστευει την βασικη λειτουργια του τηλεφωνου...Να ειναι δηλαδη...ΤΗΛΕΦΩΝΟ. :lol:

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...