Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια να ρωτησω κατι ,χθες το κινητο εσβησε κ δεν αναβε ,εβγαλα την μπαταρια την ξαναεβαλα κ ανοιξε μου το εκανε 4 φορες μεχρι το βραδι του εκανα επαναφορα κ παλι το ιδιο.Περασα την 6 μεσο wifi οταν το πηρα κ δεν ειχε κανει κατι αντιστοιχο σημερα κανει αυτο το πραγμα το πηρα πριν 2 βδομαδες κ ειναι παρτιδα 507

Εντομεταξυ δεν αλλαξα κατι να περασα καποια καινουργια εφαρμογη κτλπ.να εχω το γνωστο προβλημα με την πλακετα;τι να κανω να του περασω ξανα την 6 απο το pc ?επισης αν ειχε το γνωστο προβλημα με .την πλακετα δεν θα επρεπε να μου το κανει απο την πρωτη στιγμη κ οχι μετα απο μια εβδομαδα λειτουγιας;

 

Υπαρχει περιπτωση να μην αφαπτεται καλα η μπαταρια και σε καποιο απότομα τράνταγμα να κλεινει????Όταν την βαζεις μπαινει σφιχτα μεσα???Κανε και ένα καθαρισμα τους πολους με ένα πανακι για τα γυαλια ας πουμε καλου-κακου....

Αν δεν είναι η μπαταρια και εχεις κανει και επαναφορά μαλλον πας για σερβις....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φοβάμαι μην ξεφτίσει στα πλαϊνά.

 

Βαλε τοτε μια ψιλη διαφανη θηκη και η ομορφια θα παραμεινη και προστασια να μην ξεφτισει αυτο εχω κανει εγω.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Σε v20D έχει τύχει σε κανένα να μην τερματίζει την κλήση....? Μιλάς μιλάς..... Και απλά δεν κάνει τίποτα με το end button.... Όπως ήταν το έκλεισα με το κουμπί on/off και όλα κουλ... Μεμονωμένο γεγονός...? Ή......? Δεν ξέρω..... Νομίζω κάτι είχα διαβάσει εδώ μέσα αντίστοιχο αλλά δεν θυμάμαι.....

 

Κατά τα άλλα κανένα θέμα... Το πρώτο που βγήκε... 0 lug... Μπαταρία σαφώς βελτιωμένη

 

 

Ναι μου το έχει κάνει 3-4 φορές. Δυστυχώς αναγκάζομαι να κάνω επανεκκίνηση στο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μου το έχει κάνει 3-4 φορές. Δυστυχώς αναγκάζομαι να κάνω επανεκκίνηση στο τηλέφωνο.

Κατά τα άλλα..? Κάποιο θέμα...? Παρτίδα 509 εγώ.....

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση

Την Καλημέρα μου :)

Link to comment
Share on other sites

Κατά τα άλλα..? Κάποιο θέμα...? Παρτίδα 509 εγώ.....

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση

Την Καλημέρα μου :)

 

506 εγώ. Όχι, τίποτα άλλο. Και μάλιστα δεν έχω κάνει κάποιο format από όταν το πήρα. 3 μήνες το έχω.

Καλήμερα!

Link to comment
Share on other sites

506 εγώ. Όχι, τίποτα άλλο. Και μάλιστα δεν έχω κάνει κάποιο format από όταν το πήρα. 3 μήνες το έχω.

Καλήμερα!

Μια απο τα ίδια.... Ακριβώς....

Link to comment
Share on other sites

Ναι μου το έχει κάνει 3-4 φορές. Δυστυχώς αναγκάζομαι να κάνω επανεκκίνηση στο τηλέφωνο.

 

τέτοια θέματα είχα και εγώ και έκανα επαναφορά πέρασα ξανά την αναβάθμιση απο bridge και ξανά επαναφορά και το έστησα ξανά ως νέα συσκευή. τώρα είναι μια χαρά σε όλα του:)

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

@BOST το χω πάθει 2-3 φορές και έχω την εντύπωση ότι δεν είναι θέμα τηλεφώνου αλλά θέμα δικτύου. Έχεις στο auto/αυτόματο το δίκτυο? Την ώρα που έλαβες κλήση ήσουν σε 4G και σε έριξε 3G/2G?
Link to comment
Share on other sites

@BOST το χω πάθει 2-3 φορές και έχω την εντύπωση ότι δεν είναι θέμα τηλεφώνου αλλά θέμα δικτύου. Έχεις στο auto/αυτόματο το δίκτυο? Την ώρα που έλαβες κλήση ήσουν σε 4G και σε έριξε 3G/2G?

 

την κλήση στο τέλος την αποθήκευσε στης κλήσης? αν όχι δε νομίζω ότι είναι θέμα δικτύου

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

@BOST το χω πάθει 2-3 φορές και έχω την εντύπωση ότι δεν είναι θέμα τηλεφώνου αλλά θέμα δικτύου. Έχεις στο auto/αυτόματο το δίκτυο? Την ώρα που έλαβες κλήση ήσουν σε 4G και σε έριξε 3G/2G?

Το θέμα είναι ότι με 5.1 δεν είχε γίνει κάτι τέτοιο....

Όχι δεν είχα ανοιχτά τα δεδομένα.... Άκουγα μουσική.... Πήρα ένα τηλέφωνο.... Μίλησα μισή ώρα... Και όταν το έκλεισα από τα hands free μου έκανε εντύπωση γιατί δεν επανήλθε η μουσική... Κοίταξα το τηλέφωνο και είδα ότι δεν είχε λήξη η κλήση.... Πατούσα....πατούσα.... Αλλά μάταια..... Και το έκλεισα από το on Off... Αυτά με ανάλυση :)

Link to comment
Share on other sites

Μηπως επειδή εκανα hard reset απο τα κουμπια κ οχι απο τις ρυθμίσεις;επισης αμα του περασω την 6 απο το pc σβηνει τα παντα απο πριν σκουπιδια κ υπολυματα της προηγουμενης;η πρεπει να επιλεξω κατι αλλο πρωτα;
Link to comment
Share on other sites

την κλήση στο τέλος την αποθήκευσε στης κλήσης? αν όχι δε νομίζω ότι είναι θέμα δικτύου

Όχι δεν αποθηκεύει την κλήση. Για να τερματιστεί η κλήση πρέπει να γίνει επανεκκίνηση του τηλεφώνου. Όλες οι άλλες λειτουργείες δουλεύουν κανονικά όταν συμβαίνει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν αποθηκεύει την κλήση. Για να τερματιστεί η κλήση πρέπει να γίνει επανεκκίνηση του τηλεφώνου. Όλες οι άλλες λειτουργείες δουλεύουν κανονικά όταν συμβαίνει αυτό.

Ακριβώς....

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν αποθηκεύει την κλήση. Για να τερματιστεί η κλήση πρέπει να γίνει επανεκκίνηση του τηλεφώνου. Όλες οι άλλες λειτουργείες δουλεύουν κανονικά όταν συμβαίνει αυτό.

 

Δεν παίζει ρόλο αν όλα τα άλλα δουλεύουνε κανονικά. Αυτό και μόνο αρκεί. Software....

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Όχι απαραίτητα, συμβαίνει και λόγω handover, έτσι επειδή η κλήση δεν τερματίζεται κανονικά, δεν αποθηκεύεται η κλήση. Κάπου στη μέση είναι η αλήθεια.
Link to comment
Share on other sites

Όχι απαραίτητα, συμβαίνει και λόγω handover, έτσι επειδή η κλήση δεν τερματίζεται κανονικά, δεν αποθηκεύεται η κλήση. Κάπου στη μέση είναι η αλήθεια.

Οπότε κουλ.... Δεν είναι και κάτι τρομερό άλλωστε.....;)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις συνειδητοποίησα ότι το G4 κρατάει τις εφαρμογές και τις σελίδες στο multitasking και αφου κλεισω την συσκευή. Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι τέτοιο;;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις συνειδητοποίησα ότι το G4 κρατάει τις εφαρμογές και τις σελίδες στο multitasking και αφου κλεισω την συσκευή. Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι τέτοιο;;

 

Ναι και στο δικό μου έτσι κάνει και μάλλον σε όλους

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μόλις συνειδητοποίησα ότι το G4 κρατάει τις εφαρμογές και τις σελίδες στο multitasking και αφου κλεισω την συσκευή. Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι τέτοιο;;

 

Δεν αποτελεί ιδιαιτερότητα του G4 μόνο, είναι θέμα λειτουργικού κυρίως, συμβαίνει και σε άλλες συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα του LG G4!:)

Κάτοχος κι εγώ του καταπληκτικού Smartphone LG G4(μαύρο με δερμάτινο καπάκι) εδώ και 2 μήνες περίπου και σήμερα μου έπεσε σε πλακάκι μέσα στο σπίτι από απόσταση 1 μέτρου περίπου και έκανε ένα μικρό ΄΄βαθούλωμα΄΄ πάνω δεξιά στο μεταλλικό πλαίσιο!

Λογικό να με ενόχλησε και με στεναχώρησε αφού το πρόσεχα σαν τα μάτια μου. :(

Θήκη που το καλύπτει όλο, μπρος-πίσω παρήγγειλα προχτές και δεν πρόλαβε να έρθει!

Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί να αντικατασταθεί το μεταλλικό πλαίσιο, αν ναι από πού και αν γίνεται με κάποιο τρόπο να περαστεί στην εγγύηση της εταιρείας LG(2 χρόνια).:D

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :rolleyes:

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα του LG G4!:)

Κάτοχος κι εγώ του καταπληκτικού Smartphone LG G4(μαύρο με δερμάτινο καπάκι) εδώ και 2 μήνες περίπου και σήμερα μου έπεσε σε πλακάκι μέσα στο σπίτι από απόσταση 1 μέτρου περίπου και έκανε ένα μικρό ΄΄βαθούλωμα΄΄ πάνω δεξιά στο μεταλλικό πλαίσιο!

Λογικό να με ενόχλησε και με στεναχώρησε αφού το πρόσεχα σαν τα μάτια μου. :(

Θήκη που το καλύπτει όλο, μπρος-πίσω παρήγγειλα προχτές και δεν πρόλαβε να έρθει!

Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί να αντικατασταθεί το μεταλλικό πλαίσιο, αν ναι από πού και αν γίνεται με κάποιο τρόπο να περαστεί στην εγγύηση της εταιρείας LG(2 χρόνια).:D

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :rolleyes:

Καλησπέρα φίλε μου, το πλαίσιο στο g4 δεν είναι μεταλλικό, είναι πλαστικό. Για να αλλάξεις μόνο το πλαίσιο σε επίσημο σέρβις ούτως ώστε να μην χάσεις και την εγγύηση δεν γίνεται παραμονο αν αλλάξεις και την οθόνη. Για μένα δεν αξίζει τα 130€+ για ένα βαθουλωματακι. Απλά προσοχή την επόμενη φορά και μια ωραία θηκουλα που θα σου έρθει με το καλό

 

Edit : το να το περάσεις στην εγγύηση δεν γίνεται εφόσον δεν σου έχει παρουσιάσει κάτι η οθόνη πχ καμένο pixel.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.Περιμενω αυριο και εγω το κοσμημα της Lg...Και να προστεθω και εγω στην παρεα σας απο το γειτονικο G3 που ειχα μεχρι σημερα.Για να ειμαι ετοιμος σε ολα ποια προγραμματα να κατεβασω και ποιους drivers;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...