Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμενα ελληνικο και ηρθε σημερα... ετοιμαζομαι να την κατεβασω.....

οσοι κανατε update απο lg bridge στο hidden menu το LG RCT σας το βγαζει rooted ή unrooted>???

Link to comment
Share on other sites

Αφού το έλιωσα στο στήσιμο μετά την επαναφορά εργοστασιακων, λέω να δω και λίγο το antutu. Έγραψε 7k πάω από την τιμή που είχε το antutu για το g4. Μια χαρά η mm.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μετά την αναβάθμιση κάνουμε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;
Καλό θα είναι μιας καί αλλάζει η έκδοση ANDROID
LG G4 RED
Link to comment
Share on other sites

Με ψήνει σοβαρά να αναβαθμίσω σε MM μέσω lgup. Πριν το κάνω όμως υπάρχει κάπου να βρω ακριβώς την έκδοση android που είχε το κινητό όταν το πήρα;

Η διαδικασία με το lgup είναι ασφαλής;

Link to comment
Share on other sites

2 παρατηρήσεις μετά το Update στην 6.0

 

1) Πιο γρήγορο το κινητό παντού

2) Παρατήρησα ότι ο ρυθμός πτώσης της μπαταρίας είναι πιο αργός.

 

 

Τι λέτε οι υπόλοιποι; Συμφωνείτε;

Link to comment
Share on other sites

Με ψήνει σοβαρά να αναβαθμίσω σε MM μέσω lgup. Πριν το κάνω όμως υπάρχει κάπου να βρω ακριβώς την έκδοση android που είχε το κινητό όταν το πήρα;

Η διαδικασία με το lgup είναι ασφαλής;

Xda βρίσκεις την εκδοση, η διαδικασία απόλυτα ασφαλής... 1000%

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Χθες πήρα το g4, πέρασα mm μέσω lg bridge.εννοείται θέλω root Αλλά διαβάζω δυσκολίες Γενικά στο xda.Ένα λινκ που έβαλε ένας φίλος κάπου είδα Για κάποιο auto root.είναι δοκιμασμένο;; Υπάρχει κάποια καλύτερη μέθοδος;;

 

Το κινητό είναι branded Vodafone

Στο κουτί αναγράφεται vfd2 Και είναι h815

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την ν6.0 και στην αρχή μου έβγαλε λίγα θεματάκια,όπως μου έσβησε τα πάντα από το viber και το έσβησα κ το ξαναπερασα.μου πέταγε όταν έκανα ρισταρτ την ένδειξη μιρορ λινκ απέτυχε.το σταμάτησε μετά από 4_5 ρισταρτ.είχε θέμα στην Ένωση που προσπάθησα να κάνω κάποιων επαφών,μου πέταγε ενδειξη..επαφές δεν λειτουργουν,και αυτό με τα από κάποια ρισταρτ έφτιαξε.από μπαταρία έχω προσέξει όντως σημαντική βελτίωση.το κινητό το λιώνω καθημερινά σε βίντεο και ίντερνετ.απλά...κρατάει πιο πολύ!πάλι στις 2 μέρες το φορτιζω απλά τώρα φτάνει η μπαταρία φουλ και τη δεύτερη μέρα...συνήθως απόγευμα της δεύτερης ήταν στο 10%. συνδέεται πιο γρήγορα στο wifi. Κλείνει πολυ πιο γρηγορα τις εφαρμογές,και τις ανοίγει κάποιες από αυτές ακόμα πιο γρήγορα.Επειδή το κινητό ήταν ήδη αρκετά γρήγορο,δεν μπορώ να πω ότι ξαφνικα έγινε κάτι το τόσο συνταρακτικό...αλλά ένας απαιτητικός χρήστης θα δει διαφορά.για ακόμα μια φορα,κ τελειώσω με αυτό,χαίρομαι για την επιλογή μου.το g4 είναι απλά ένα πάρα μα πάρα πολύ καλό κινητό και θα το κρατήσω για πολύ καιρό ακόμα και ας μην πάρει άλλη αναβάθμιση.έβαλα και την θήκη με το κυκλακι,λίγο δύσχρηστο αλλά είναι τέλειο σαν σταντ για να βλέπεις βιντεάκι και έχει ωραία αίσθηση στο χέρι.αξίζει...ελπίζω να βοηθησα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σορυ...ξέχασα να πω και ισως είμαι λίγο υπερβολικός την μεγαλύτερη χαζομάρα που έκαναν,άλλαξαν το μενού των εφαρμογών....δεν ξερω, πολύ δύσχρηστο σαν λαβύρινθος.το προηγούμενο ήταν πιο κατανοητό για τους περισσότερους.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος με προέλευση BAL έχει πάρει το update;

Καλησπερα και εγω BAL εχω αλλα τίποτα ακομα αλλα το τηλέφωνο παει πολυ καλα και δεν με απασχολεί και πολυ το θεμα μετα από note 4 και galaxy s6 και αρκετα τηλέφωνα ακομα νομίζω οτι ειναι μακράν το ποιο πλήρες αυτη την στιγμή

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξαναρωταω γιατι δε πηρα απαντηση. την αναβαθμιση να την περιμενω οτα? αν οχι τι πρεπει να κατεβασω για να την βαλω?αυριο περνω το κινητο και θελω το 1ο που να κανω να κανω την αναβαθμηση και μετα το στησιμο.
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξαναρωταω γιατι δε πηρα απαντηση. την αναβαθμιση να την περιμενω οτα? αν οχι τι πρεπει να κατεβασω για να την βαλω?αυριο περνω το κινητο και θελω το 1ο που να κανω να κανω την αναβαθμηση και μετα το στησιμο.

 

Ναι φίλε έρχεται ΟΤΑ, σε άλλους νωρίτερα σε άλλους αργότερα αναλόγως το CSC.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά η dual sim έκδοση H818P δεν έχει πάρει ακόμα ΜΜ αν και έχει κυκλοφορήσει για LGUP...
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξαναρωταω γιατι δε πηρα απαντηση. την αναβαθμιση να την περιμενω οτα? αν οχι τι πρεπει να κατεβασω για να την βαλω?αυριο περνω το κινητο και θελω το 1ο που να κανω να κανω την αναβαθμηση και μετα το στησιμο.

Xda θα πας στην ενότητα lg up για το πρόγραμμα κσι στην ενότητα με kdz 20b για το λογισμικό του τηλεφώνου. Απλή και ασφαλής διαδικασία

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά η dual sim έκδοση H818P δεν έχει πάρει ακόμα ΜΜ αν και έχει κυκλοφορήσει για LGUP...

tsiglas...Ποια μπάντα λείπει και ποια εταιρεία την έχει ; το έχεις πρόχειρο ;

Το Η818P είναι λίγο δυσεύρετο...

Edited by Grgasteus
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά η dual sim έκδοση H818P δεν έχει πάρει ακόμα ΜΜ αν και έχει κυκλοφορήσει για LGUP...

Το H818P έχει πάρει επίσημα το update σε 2 χώρες , άρα είναι ζήτημα χρόνου για τους υπόλοιπες. Επισης συμβατή είναι και η έκδοση 6.0 του 818Ν η οποία μπορεί να περάστεί με LGUP στο 818P.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!!!Περασα και εγω με την σειρα μου την ΜΜ σημερα το πρωι!!!Σαν γραφικο περιβαλλον καμια διαφορα δεν εχει απο το λολι???
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια στο hidden menu στη mm πως το βλεπουμε; εβαλα το γνωστο 277634#*# και δε λειτουργει... κ κατι αλλο μετα την αναβαθμιση ενα app του goal για livescores δε λειτουργει... γνωριζει κανεις;
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια στο hidden menu στη mm πως το βλεπουμε; εβαλα το γνωστο 277634#*# και δε λειτουργει... κ κατι αλλο μετα την αναβαθμιση ενα app του goal για livescores δε λειτουργει... γνωριζει κανεις;

Αν το είχες μεταφέρει στην sd δεν παίζει. Σβηστο και ξανά βάλτο

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...