Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σίγουρα πράγματα!! Χαχαχαχα.

Πάντως για μένα είναι η καλύτερη λύση αυτή για να κρατήσεις τα αρχεία σου σε περίπτωση bootloop!! Αυτο με έσωσε και δεν έχασα τα σημαντικά αρχεία μου οταν μου έσβησε η συσκευή ξαφνικά!! Κ αφού δίνει δώρο παραπάνω χώρο στο g4 ειναι +1 παραπάνω!!!!!

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Ακριβώς.Και εγώ όταν έπαθα μπουτλουπ με την 505 δεν έχασα έτσι ούτε μια φώτο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουμε κανένα νέο για την Nougat στο g4, το μόνο πού με χαλάει σε αυτό το τηλέφωνο ειναι τα 2 bootlop που μου έπαθε πολύ κουραστικό αυτό το πρόβλημα και ειναι η αίτια να μην ξαναπάρω LG κρίμα τα λεφτά πού έδωσα.
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή και επιμονή.Μακάρι να την πάρει τη nougat

 

Send from my awesome LG G5 leather black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε, λοιπόν παρέλαβα το πρωί και το τεστάριζα επι 40 λεπτα με full φωτεινότητα και αποτέλεσμα 0% image retention (προς το παρόν), άφησα ενεργές ειδοποιήσεις (εικονίδια στην πάνω μπάρα, δεν είδα κάποιο στίγμα), το τερμάτησα σε χρήση και ζεστάθηκε λίγο αλλά δεν είδα κάτι περίεργο στην συμπεριφορά του, δοκίμασα κάμερες (φοβερές, έχω να βγάλω με το κιλό φωτογραφίες :p ), και δοκίμασα αρκετά πράγματα, εφαρμογές κ.τ.λ. προβλημα ευτυχώς δεν είδα και ελπίζω να μην δω ποτέ (λες να έπεσα σε κανα μοντέλο χωρίς ελλατώματα ? ). Το κινητό ήρθε με android 6.0 έτοιμο κομπλέ. Το μόνο που με χάλασε είναι η λίγη διάρκεια μπαταρίας. Εν ολίγης είμαι αρκετά ικανοποιημένος, όλα καλά και θα δείξει το μέλλον..... :happy:
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε, λοιπόν παρέλαβα το πρωί και το τεστάριζα επι 40 λεπτα με full φωτεινότητα και αποτέλεσμα 0% image retention (προς το παρόν), άφησα ενεργές ειδοποιήσεις (εικονίδια στην πάνω μπάρα, δεν είδα κάποιο στίγμα), το τερμάτησα σε χρήση και ζεστάθηκε λίγο αλλά δεν είδα κάτι περίεργο στην συμπεριφορά του, δοκίμασα κάμερες (φοβερές, έχω να βγάλω με το κιλό φωτογραφίες :p ), και δοκίμασα αρκετά πράγματα, εφαρμογές κ.τ.λ. προβλημα ευτυχώς δεν είδα και ελπίζω να μην δω ποτέ (λες να έπεσα σε κανα μοντέλο χωρίς ελλατώματα ? ). Το κινητό ήρθε με android 6.0 έτοιμο κομπλέ. Το μόνο που με χάλασε είναι η λίγη διάρκεια μπαταρίας. Εν ολίγης είμαι αρκετά ικανοποιημένος, όλα καλά και θα δείξει το μέλλον..... :happy:

 

καλη επιτυχία και να το χαρεις οσο μπορεις..απλα αποθήκευση ολαααααα σε καρτα μνημης για παν ενδεχομενο το τηλ αν δεν ειχε αυτον τον φοβο-ιο του μπουτλουπ θα ηταν το καλυτερο εβερ...αλλα τα εχει....ολοι οι φιλοι μου οποτε ειμαστε εξω και κανουμε αλκοολικες γυρες με παρακαλανε να βγαζω εγω φωτο η καμερα ειναι αριστούργημα αλλα πηρα καρτουλα 64gb ωστε να μην χασω ποτε τιποτα!!!το θεμα μπαταρια με ενα μικρο αλλα γνησιο και καλο battery bank τσεπης σε βγαζει και 2 μερες εκτος σπιτιου εγω ειμαι με 0230-0250 ωρες οθονη αρα ειναι σε καλο σταδιο και παλεύεται

τωρα για την νουγκατ οσοι ρωτατε ειλικρινα δεν εχω καθολου εμπιστοσύνη σε αυτους τους ψιλικατζήδες τους σχιστοματιδες και δεν πρόκειται να την βαλω και να βγει αν δεν περασει ενα καλο διαστημα μεχρι να δοκιμαστεί

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάρτα μνήμης 128gb samsung evo class 10, αν και τις αποθηκεύει αυτόματα σε google photos! :) Ελπίζω να μην μου εμφανίσει bootloop....

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προς το παρόν κοιτάω για 2η μπαταρία μαζί με το kit φόρτισης της LG... Θα δείξει, σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Θέλω εν το μεταξύ να rootάρω την συσκευή και φοβάμαι μην δεν με καλύψουν στην procordia :wacko:

Link to comment
Share on other sites

100gb εχει το gdrive

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

 

Σωστά. Στο g4 δίνει παραπάνω χώρο δώρο! Πατώντας το κουμπί "εξαργύρωση" με την πρώτη πρώτη είσοδο στο drive.

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

 

Πάλι καλά.λες να το ήξεραν ότι με τη μπουτλουπ φάση θα χρειαζόμασταν μπακαπ στις φωτο οπωσδήποτε; :Ρ

 

Αυτό για τα 100 gb στο Drive το ξέρω (και το έχω ενεργοποιήσει). Αλλά είναι για 2 χρόνια από την ημερομηνία ενεργοποίησης τα έξτρα 100 gb που σου δίνει [κάνουν και άλλοι κάτι παρόμοιο, π.χ. η Samsung έδινε (δεν ξέρω αν δίνει ακόμα) επιπλέον 48gb δωρεάν στο Dropbox για 2 χρόνια].

 

Ενώ στο Google Photos δεν υπάρχει χρονικός περιορισμός του δωρεάν χώρου (μόνο ο "περιορισμός" της ανάλυσης)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό για τα 100 gb στο Drive το ξέρω (και το έχω ενεργοποιήσει). Αλλά είναι για 2 χρόνια από την ημερομηνία ενεργοποίησης τα έξτρα 100 gb που σου δίνει [κάνουν και άλλοι κάτι παρόμοιο, π.χ. η Samsung έδινε (δεν ξέρω αν δίνει ακόμα) επιπλέον 48gb δωρεάν στο Dropbox για 2 χρόνια].

 

Ενώ στο Google Photos δεν υπάρχει χρονικός περιορισμός του δωρεάν χώρου (μόνο ο "περιορισμός" της ανάλυσης)

Σε 2 χρονια θα εχεις αλλαξει τηλεφωνο :P εγω αλλαζω πιο τακτικά μολις αρχιζει να το βαριέται το χερι.. Αλλα οπως εχει παει η φάση δεν βλέπω να αξίζει σύντομα μια αναβάθμιση δίνοντας 300+ ευρώ και πουλώντας το g4 max 200€.

Μαλλον θα ειναι το πρώτο κινητο που θα με συντροφεύει για χρόνια αλλα 2 πιστεύω.

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει 2,3 μερες εκει που χαζευω φβ κ διαφορα αλλα σε εφαρμογες μου βγαζει το μηνυμα "android procces media stopped" παταω οκ και φευγει...τι ειναι αυτο??

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Εχει 2,3 μερες εκει που χαζευω φβ κ διαφορα αλλα σε εφαρμογες μου βγαζει το μηνυμα "android procces media stopped" παταω οκ και φευγει...τι ειναι αυτο??

 

Ισως βοηθησει.

 

https://appuals.com/best-fix-steps-fix-android-process-media-stopped/

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ και μια ερωτηση ακομα εχω εδω ενα τσακαλι στην δουλεια και εχει iphone και στο πληκτρολογιο του εχει ενα μικροφωνακι που το πατας μιλας κ γραφει οτι λες πχ στο μεσιντζερ και μετα παταει αποστολη το εχει αυτο σε μας ??

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Αριστερά από το space κράτησε πατημένο το κουμπι με τις ρυθμίσεις λαό θύρα σου βγάλει ένα μικρόφωνο

 

Καλη φαση ευχαριστω το βρηκα

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

:mad::mad::mad::mad::mad::mad:

και μολις ηρθε κ η σειρα μου....δε ξερω τι να κανω....εχω τετοια νευρα.ξαφνικα να μενεις χωρις κινητο κ να μην ανοιγει. η ερωτηση μου απλη.μονο μεσω της procordia θα βρω λυση ή μπορω να κανω εγω κατι στο σπιτι?τυπου ενημερωση κ κατι παρομοιο εννοω,,,,HELP!!!!

Link to comment
Share on other sites

:mad::mad::mad::mad::mad::mad:

και μολις ηρθε κ η σειρα μου....δε ξερω τι να κανω....εχω τετοια νευρα.ξαφνικα να μενεις χωρις κινητο κ να μην ανοιγει. η ερωτηση μου απλη.μονο μεσω της procordia θα βρω λυση ή μπορω να κανω εγω κατι στο σπιτι?τυπου ενημερωση κ κατι παρομοιο εννοω,,,,HELP!!!!

Μπορείς να δοκιμάσεις factory reset!

Βγάλε τη μπαταρία, αν δε σβήνει αλλιώς, και κάνε factory reset με τα κουμπιά:

Αν δεν πετύχει, ξαναδοκίμασε!

Link to comment
Share on other sites

:mad::mad::mad::mad::mad::mad:

και μολις ηρθε κ η σειρα μου....δε ξερω τι να κανω....εχω τετοια νευρα.ξαφνικα να μενεις χωρις κινητο κ να μην ανοιγει. η ερωτηση μου απλη.μονο μεσω της procordia θα βρω λυση ή μπορω να κανω εγω κατι στο σπιτι?τυπου ενημερωση κ κατι παρομοιο εννοω,,,,HELP!!!!

Αρχικά δοκίμασε να του κάνεις εργοστασιακες ρυθμίσεις με τα κουμπιά. Για να δεις αν ανοίξει. Αν δεν ανοίξει επικοινώνησε με τα κεντρικά της lg και θα σου στείλουν αυτοί κουριερ να το πάρει να το πάει σέρβις δωρεαν. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι αλλο..... Στην περίπτωση μου δεν αντιδρουσαν καν τα κουμπιά για να το γυρίσω εργοστασιακες.

 

Επικοινωνείς μέσω τσατ, τους λες τι έπαθε και σου κλείνουν ραντεβού για την επόμενη μερα κιολας! http://www.lg.com/gr/support/contact/chat-email (απαντάνε αμέσως)

 

Η μεσω τηλεφώνου

7 ημέρες την εβδομάδα, 24 ώρες την ημέρα.

(Αργίες: Κλειστά)

Ελλάδα:801 11 200 900(από σταθερό)

–210 4800 564(από κινητό)

Κύπρος:8000 0810(από σταθερό)

–210 4800 564(από κινητό)

 

Άσχημη εμπειρία να σε αφήνει ξεκρεμαστο ξαφνικά!! :/

 

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

καταρχην παιδια σας ευχαριστω για το ενδιαφερον...ηρεμησα λιγο,αληθεια ειχα τρελαθει σημερα στη δουλεια...δεν μπορουσα να μιλησω με ανθρωπο,δεν μπορουσα να στειλω μνμ,δεν μπορουσα να βρω συνεργατες.πλεον το κιν ειναι εκτος απο διασκεδαση κ εργαλειο δουλειας.κ για κινητο 530ευρω σε πιανει ενα μουδιασμα οταν μαυριζουν.ολα.προς το παρον του εκανα εργοστασιακες κ εχει μανατζαρει τις μισες.περιμενω να δω αν θα ανοιξει κανονικα ή θα εχει παλι θεμα.ειμαι αισιοδοξος οτι θα φτιαξει....θετικη σκεψη.αν τωρα δεν,θα απευθυνω στα τηλεφωνα που εστειλε ο φιλος απο πανω.....τραγικο παντως.μενεις ξεκρεμαστος.ευτυχως εχω επαφες σε μπακ απ στη καρτα μνημης...θα σας ενημερωσω .κ παλι ευχαριστω....!!!!!
Link to comment
Share on other sites

:mad::mad::mad::mad::mad::mad:

και μολις ηρθε κ η σειρα μου....δε ξερω τι να κανω....εχω τετοια νευρα.ξαφνικα να μενεις χωρις κινητο κ να μην ανοιγει. η ερωτηση μου απλη.μονο μεσω της procordia θα βρω λυση ή μπορω να κανω εγω κατι στο σπιτι?τυπου ενημερωση κ κατι παρομοιο εννοω,,,,HELP!!!!

 

Τι σειρας ειναι το τηλ φιλε?

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

πως βλεπω τι σειρα ειναι?

:worry:

Κατέβασε lg phone from είναι οι τρεις πρώτη αριθμοί στο sn

 

Edit : τώρα είδα ότι έχει κλείσει. Στο κουτί δες εκεί που λέει sn είναι οι πρώτοι 3 άριθμοι στο αυτοκολλητο

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε lg phone from είναι οι τρεις πρώτη αριθμοί στο sn

 

Edit : τώρα είδα ότι έχει κλείσει. Στο κουτί δες εκεί που λέει sn είναι οι πρώτοι 3 άριθμοι στο αυτοκολλητο

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

 

S/N:505KPED204540 ΤΟ ΓΡΑΦΕΙ ΣΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

καταρχην παιδια σας ευχαριστω για το ενδιαφερον...ηρεμησα λιγο,αληθεια ειχα τρελαθει σημερα στη δουλεια...δεν μπορουσα να μιλησω με ανθρωπο,δεν μπορουσα να στειλω μνμ,δεν μπορουσα να βρω συνεργατες.πλεον το κιν ειναι εκτος απο διασκεδαση κ εργαλειο δουλειας.κ για κινητο 530ευρω σε πιανει ενα μουδιασμα οταν μαυριζουν.ολα.προς το παρον του εκανα εργοστασιακες κ εχει μανατζαρει τις μισες.περιμενω να δω αν θα ανοιξει κανονικα ή θα εχει παλι θεμα.ειμαι αισιοδοξος οτι θα φτιαξει....θετικη σκεψη.αν τωρα δεν,θα απευθυνω στα τηλεφωνα που εστειλε ο φιλος απο πανω.....τραγικο παντως.μενεις ξεκρεμαστος.ευτυχως εχω επαφες σε μπακ απ στη καρτα μνημης...θα σας ενημερωσω .κ παλι ευχαριστω....!!!!!

Λογικά θα σου ανοίξει αφού άρχισε να κάνει ενημέρωση εφαρμογών. Από δω και πέρα όμως οτιδήποτε σημαντικό θα έχεις στο τηλέφωνο να το στέλνεις και κάπου άλλου για σίγουρα. Σε κάποιο cloud η υπολογιστή πχ. Σε περίπτωση που το ξανα πάθει και δεν ανοιξει να τα έχεις κάπου εξωτερικά

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

υποτιθεται οτι εκανε ινσταλ ξανα κ τις 32 εφαρμογες...εχει μεινει κανα 10λεπτο βεβαια κολλημενο στην οθονη εναρξης με το σημα της lg powered by android...:wacko::wacko:.....επισης ο επεξεργαστης βγαζει φλογες!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...