Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα,

 

Το πρόβλημα μου ειναι, έχοντας αλλάξει ήδη μία φορά πλακέτα (bootloop problem) στην Procordia

Δοκιμάζοντας να κάνω update (είμαι ακόμα στη V20d) μέσω LG Bridge Μου βγαζει το εξής σφάλμα:

 

Cannot check the software version.

Try again.

 

Και δοκιμάζοντας OTA βγάζει οτι δεν υπάρχει κάποιο update.

Υπάρχει περίπτωση να μην εχει ρυθμιστεί σωστά η πλακέτα να παίρνει firmware από κάποια χώρα?

Αν δούλευε σωστά δεν θα έπρεπε να λέει στο Bridge ότι η συσκευή ειναι up to date?

 

Ευχαριστω.

 

εφοσον σου αλλαξαν οι αμπαλοι αυτοι πλακετα εχεις Ελληνικη τα Ελληνικα τηλ την προηγούμενη εβδομαδα πηραν την 20g επομενος ειναι λογικο απλα να κανεις ελενγχο καθημερινα μεσο bridge και θα την παρεις!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

εφοσον σου αλλαξαν οι αμπαλοι αυτοι πλακετα εχεις Ελληνικη τα Ελληνικα τηλ την προηγούμενη εβδομαδα πηραν την 20g επομενος ειναι λογικο απλα να κανεις ελενγχο καθημερινα μεσο bridge και θα την παρεις!!

 

Ελληνικό cosmote και πριν μια εβδομάδα OTA update V20h...

Link to comment
Share on other sites

εφοσον σου αλλαξαν οι αμπαλοι αυτοι πλακετα εχεις Ελληνικη τα Ελληνικα τηλ την προηγούμενη εβδομαδα πηραν την 20g επομενος ειναι λογικο απλα να κανεις ελενγχο καθημερινα μεσο bridge και θα την παρεις!!

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, απλά ο προβληματισμός μου είναι ότι στο lg Bridge βγάζει cannot check the software! Ενω σε άλλο g4 που το τεσταρα λέει ότι είναι up to date!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, απλά ο προβληματισμός μου είναι ότι στο lg Bridge βγάζει cannot check the software! Ενω σε άλλο g4 που το τεσταρα λέει ότι είναι up to date!

 

κατεβασε λιγο την εφαμοργη αυτη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.peamoon.phoneproductioninfo&hl=el και δες τι πλακετα εβαλαν χωρα εννοω

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται με την κάμερα του V10 που υπάρχει στο xda σαν εφαρμογη και μπορείς να την εγκαταστήσεις. Αν δεν ξέρεις τι σου γραφω, στείλε μου ΡΜ.

 

Προσπαθώ να επιλέξω ως αποθηκευτικό χώρο την κάρτα μνήμης(samsung evo+ 64gb) η οποία είναι σχεδόν άδεια και μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα. Είναι κάποιο bug της εφαρμογής;

 

http://i68.tinypic.com/16li8o8.png

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να επιλέξω ως αποθηκευτικό χώρο την κάρτα μνήμης(samsung evo+ 64gb) η οποία είναι σχεδόν άδεια και μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα. Είναι κάποιο bug της εφαρμογής;

 

http://i68.tinypic.com/16li8o8.png

 

Κανε μια δοκιμή βγάζοντας την κάρτα και ξανα βαλτην.

Εμενα ξαφνικα δεν την έβλεπε καν και το εκανα και ολα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να επιλέξω ως αποθηκευτικό χώρο την κάρτα μνήμης(samsung evo+ 64gb) η οποία είναι σχεδόν άδεια και μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα. Είναι κάποιο bug της εφαρμογής;

 

http://i68.tinypic.com/16li8o8.png

Αν πάς ρυθμίσεις - αποθήκευση- κάρτα μνήμης λέει κάπου διαμόρφωση κάρτας μνήμης. Για δοκίμασε μήπως γίνει τίποτα

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε λιγο την εφαμοργη αυτη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.peamoon.phoneproductioninfo&hl=el και δες τι πλακετα εβαλαν χωρα εννοω

 

Αυτό μου έβγαλε:

 

http://imgur.com/a/rzPAO

Link to comment
Share on other sites

@gre

αν και δεν την έχω κατεβάσει είναι bug. Το λεει στο αρχικό ποστ.

http://forum.xda-developers.com/g4/themes-apps/root-v10-camera-ported-to-g4-t3366878

 

προτείνει

SD card info:

LG forbids to change camera storage selection for normal apps, there are two solutions

install as system app (rooted users only)

use sd card as internal (this method works also for non rooted phones)

 

edit: είχα απαντησει σε λάθος άτομο :)

Edited by gup_
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου έβγαλε:

 

http://imgur.com/a/rzPAO

 

καλα οι μπαγλαμαδες σου εβαλα την ευρωπαικη???!!!παρε ενα τηλ και και πες του πως και τι γιατι βρωμαει η φαση!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται κάθε φορά που ανοίγω την στοκ εφαρμογή της κάμερας να μη μου πετάει μπροστά αυτό το μήνυμα για την τοποθεσία? https://postimg.org/image/72wsjrmvd/ έτσι κ Αλλιώς την έχω απενεργοποιημενη..

Πολλές φορές ανοίγω την κάμερα να κάνω φωτογράφιση κάτι στα γρήγορα και μου πετάει αυτό το μήνυμα μπροστά κάθε φορά. Και μέχρι να το βγάλω από μπροστά έχω χάσει αυτό που θέλω να βγάλω φωτογραφία

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

καλα οι μπαγλαμαδες σου εβαλα την ευρωπαικη???!!!παρε ενα τηλ και και πες του πως και τι γιατι βρωμαει η φαση!

 

Στην lg λες ή procordia?

Έχουμε μπλέξει με αυτό το κινητό!...

Link to comment
Share on other sites

Στην lg λες ή procordia?

Έχουμε μπλέξει με αυτό το κινητό!...

 

procordia στην lg δεν μπορουν να ξερουν τι λογισμικο σε εβαλαν η πλακετα σου εβαλαν οι αμπαλοι του σερβις

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος G4 με πλακέτα 506. Το εχω απο τον περασμενο Οκτώβρη. Μεχρι και τον Ιούλιο μου είχε κανει καμια 10αρια φορές bootloop. Ειχα παρατηρήσει οτι το έκανε οταν πηγαινα να συνδεθω σε κάποιο νεο WiFi. Μετα το τελευταίο update του Αυγούστου δεν το ξανα εκανε ποτε. Λογικα λύθηκε μετα το τελευταίο Update.

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος G4 με πλακέτα 506. Το εχω απο τον περασμενο Οκτώβρη. Μεχρι και τον Ιούλιο μου είχε κανει καμια 10αρια φορές bootloop. Ειχα παρατηρήσει οτι το έκανε οταν πηγαινα να συνδεθω σε κάποιο νεο WiFi. Μετα το τελευταίο update του Αυγούστου δεν το ξανα εκανε ποτε. Λογικα λύθηκε μετα το τελευταίο Update.

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

 

διαβασε ποιο πανω ενα ποστ bootloop με 20g επαθε ενας φιλος!αρα δεν ισχυει αυτο!!απλα εισαι τυχερος μεχρι την 11η!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

διαβασε ποιο πανω ενα ποστ bootloop με 20g επαθε ενας φιλος!αρα δεν ισχυει αυτο!!απλα εισαι τυχερος μεχρι την 11η!!

 

Να μη φτασει στη 13η ειναι το θεμα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Να μη φτασει στη 13η ειναι το θεμα :lol:

 

1,10 το δινει !!!τελικα ακομα δεν καταλαβα αυτη η 20h ειναι μετα την 20g την περιμενουμε δηλαδη?

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

@gre

αν και δεν την έχω κατεβάσει είναι bug. Το λεει στο αρχικό ποστ.

http://forum.xda-developers.com/g4/themes-apps/root-v10-camera-ported-to-g4-t3366878

 

προτείνει

SD card info:

LG forbids to change camera storage selection for normal apps, there are two solutions

install as system app (rooted users only)

use sd card as internal (this method works also for non rooted phones)

 

edit: είχα απαντησει σε λάθος άτομο :)

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Μήπως ξέρεις πως γίνεται το "use sd card as internal";

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ! Μήπως ξέρεις πως γίνεται το "use sd card as internal";

 

Από αυτά που μόλις διάβασα, από ΜΜ 6.0 η LG έκοψε αυτή την επιλογή... Βρήκα το παρακάτω που όπως θα δεις χρειάζεται λίγη προσπάθεια παραπάνω..

 

 

 

Επαναλαμβάνω ότι δεν έχω κάνει τίποτα απο τα παραπάνω :)

Link to comment
Share on other sites

1,10 το δινει !!!τελικα ακομα δεν καταλαβα αυτη η 20h ειναι μετα την 20g την περιμενουμε δηλαδη?

 

Ελα ντε... ΜΕχρι προτινος την ειχαν λαβει συγκεκριμενης χωρας κινητα. Τωρα δε ξερω αν την περιμενουμε , και τι ακριβως ρολο βαραει!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από παραμονή 2 εβδομάδων, σήμερα παρέλαβα την συσκευή μου και βλέπω αυτό..

20161005_175432.jpg?1

 

Δηλαδή κάνουν την αλλαγή οθόνης, μετά δεν κάνουν έναν έλεγχο? Έλεος δηλαδή. Σε εσάς είναι έτσι? Σαν να έχει ταινία.

Link to comment
Share on other sites

Η φωτο και το σχολιο σου δεν με βοηθησε να καταλαβω τι εχει συμβει.

Αλλαξες οθονη στο σερβις, υστερα εβαλες ενα νεο προστατευτικο glass απο πανω και υστερα παρατηρησες τι ακριβως στην καμερα που εχεις κυκλωσει. ?

Link to comment
Share on other sites

Η φωτο και το σχολιο σου δεν με βοηθησε να καταλαβω τι εχει συμβει.

Αλλαξες οθονη στο σερβις, υστερα εβαλες ενα νεο προστατευτικο glass απο πανω και υστερα παρατηρησες τι ακριβως στην καμερα που εχεις κυκλωσει. ?

 

Το είχα στείλει στο σέρβις για αλλαγή οθόνης, σήμερα μου το έφερε ο κούριερ, όταν το άνοιξα είδα αυτό που έχω κυκλωσει. Το τζαμακι είναι το ίδιο που είχα και πριν. Απλά το έβγαλα πριν το στείλω, και το ξανά έβαλα τώρα. Το πρόβλημα μου είναι ότι βγάζει θολές φώτο η μπροστινή κάμερα. Δεν ξέρω αν φταίει το μαυρακι που έχει μέσα. Ήθελα να ξερα. Δεν κάνουν κανενα έλεγχο μετά την επισκευή.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω κατι που παρατηρω..τα g4 στο σκρουτζ βαστανε τη τιμη εδω και πολυ καιρο σταθερη!!πως γινεται αυτο αφου εξω γινεται χαμος απο τα bootloop;;δεν θα πρεπε να πεφτανε κατακορυφα;καπου ακουσα οτι με την καινουρια εκδοση ολα διορθωθηκαν εδω κ 2 μηνες..ισχυει;
Link to comment
Share on other sites

Το είχα στείλει στο σέρβις για αλλαγή οθόνης, σήμερα μου το έφερε ο κούριερ, όταν το άνοιξα είδα αυτό που έχω κυκλωσει. Το τζαμακι είναι το ίδιο που είχα και πριν. Απλά το έβγαλα πριν το στείλω, και το ξανά έβαλα τώρα. Το πρόβλημα μου είναι ότι βγάζει θολές φώτο η μπροστινή κάμερα. Δεν ξέρω αν φταίει το μαυρακι που έχει μέσα. Ήθελα να ξερα. Δεν κάνουν κανενα έλεγχο μετά την επισκευή.

 

Δηλαδη ο φακος της μπροστινης καμερας εχει παρει καποιο "γρεζι" καποιο μικρο αντικειμενο αναμεσα στον φακο της καμερας και στο πανελ της οθονης. ? Αν ναι, μαλλον θα πρεπει να το ξανα πας για να στο καθαρισουν.

 

Απο περιεργεια το προστατευτικο τζαμι πως το ξανα κολλησες στη νεα οθονη. ? Γιατι καπου ειχα διαβασει πως απαξ και το ξεκολλησεις δεν ξανα καθεται να κολλησει στην οθονη.

Και εγω που ειμαι ετοιμος να παω την οθονη για αλλαγη λογω I.R. δεν θα εβγαζα το τζαμι, μιας και νομιζα οτι αχρηστευεται.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...