Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια εγκυκλοπαιδικη ερωτηση αν ξερει καποιος να απαντησει οταν παμε και κανουμε smart cleaning αυτο το RAW αρχεια που γραφει τι ακριβως ειναι???επηρεάζει κατι στις φωτο και το αλμπουμ??

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

οσες φορες το εχω κανει δεν εχω παρατηρησει κατι να χανεται απο τις φωτο σε raw αρχεια

 

και γω αλλα απο περιεργεια ρωταω γιατι δεν το εχω ξαναδει καπου......βασικα δεν ξερω καν τι σημαίνουν τα αρχικά

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

και γω αλλα απο περιεργεια ρωταω γιατι δεν το εχω ξαναδει καπου......βασικα δεν ξερω καν τι σημαίνουν τα αρχικά

 

ουτε εγω γνωριζω:p

Link to comment
Share on other sites

Raw αρχεία είναι από φωτογραφίες. Αν θες ορίζεις να τραβάει το κινητό raw και μετά μπορείς να επεξεργαζεσαι μέσω του υπολογιστή μέγεθος κτλ. Αν δεν το έχεις ορίσει δεν τραβάει τέτοιες φωτογραφίες. Κάτι τέτοιο είναι :cool: :cool: :cool: :p :p

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Raw αρχεία είναι από φωτογραφίες. Αν θες ορίζεις να τραβάει το κινητό raw και μετά μπορείς να επεξεργαζεσαι μέσω του υπολογιστή μέγεθος κτλ. Αν δεν το έχεις ορίσει δεν τραβάει τέτοιες φωτογραφίες. Κάτι τέτοιο είναι :cool: :cool: :cool: :p :p

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ναι οταν ειναι στην εφαρμογη της καμερας επιλεγμενος αποθηκευτικος χωρος το τηλεφωνο τοτε μαλλον σου βγαζει raw αρχεια προς εκκαθαριση.

Εγω το εχω να αποθηκευει στην sdοποτε δεν μου εχει βγαλει ποτε δειχνει παντα 0mb;)

Link to comment
Share on other sites

Αν βγαλετε φωτογραφια σε manual mode κι απο εκει εχετε επιλεξει ως αποθηκευση φωτογραφιας jpeg KAI raw, τοτε στην εκκαθαριση αρχειων αν βρει raw αρχεια στο κινητο θα τα διαγραψει, εκτος κι αν στο smart cleaning απο επιλεξετε την επιλογη raw.

(συνηθως μιας και τα αρχεια raw ειναι μεγαλουτσικα σε μεγεθος, οταν τα περασουμε σε ενα pc για περαιτερω επεξεργασια, δεν εχει νοημα να βρισκονται και στο κινητο, οποτε αφου πιανουν χωρο, το smart cleaning, δινει επιλογη για διαγραφη τους)

Μιλαμε παντα για την εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου. Εαν εχετε καρτα sd και πανε εκει, τοτε δεν βρισκει κατι να διαγραψει οπως αναφερει κι ο timos1968 παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Αν βγαλετε φωτογραφια σε manual mode κι απο εκει εχετε επιλεξει ως αποθηκευση φωτογραφιας jpeg KAI raw, τοτε στην εκκαθαριση αρχειων αν βρει raw αρχεια στο κινητο θα τα διαγραψει, εκτος κι αν στο smart cleaning απο επιλεξετε την επιλογη raw.

(συνηθως μιας και τα αρχεια raw ειναι μεγαλουτσικα σε μεγεθος, οταν τα περασουμε σε ενα pc για περαιτερω επεξεργασια, δεν εχει νοημα να βρισκονται και στο κινητο, οποτε αφου πιανουν χωρο, το smart cleaning, δινει επιλογη για διαγραφη τους)

Μιλαμε παντα για την εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου. Εαν εχετε καρτα sd και πανε εκει, τοτε δεν βρισκει κατι να διαγραψει οπως αναφερει κι ο timos1968 παραπανω.

 

ναι οταν ειναι στην εφαρμογη της καμερας επιλεγμενος αποθηκευτικος χωρος το τηλεφωνο τοτε μαλλον σου βγαζει raw αρχεια προς εκκαθαριση.

Εγω το εχω να αποθηκευει στην sdοποτε δεν μου εχει βγαλει ποτε δειχνει παντα 0mb;)

 

Raw αρχεία είναι από φωτογραφίες. Αν θες ορίζεις να τραβάει το κινητό raw και μετά μπορείς να επεξεργαζεσαι μέσω του υπολογιστή μέγεθος κτλ. Αν δεν το έχεις ορίσει δεν τραβάει τέτοιες φωτογραφίες. Κάτι τέτοιο είναι :cool: :cool: :cool: :p :p

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

καταλαβα ευχαριστω για τις απαντησεις...και μια ακομα ερωτησουλα οταν αλλαζουμε καρτα sd και βαζουμε μια καινουρια αν περασουμε αρχεια μεσα και μετα την βαλουμε στο τηλ και την δουλεψουμε ειναι το ιδιο με το να την κανουμε πρωτα διαμόρφωση στο τηλ η εχει καποια διαφορα στην αποδοση της???

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα ευχαριστω για τις απαντησεις...και μια ακομα ερωτησουλα οταν αλλαζουμε καρτα sd και βαζουμε μια καινουρια αν περασουμε αρχεια μεσα και μετα την βαλουμε στο τηλ και την δουλεψουμε ειναι το ιδιο με το να την κανουμε πρωτα διαμόρφωση στο τηλ η εχει καποια διαφορα στην αποδοση της???

Το σωστο ειναι πρωτα διαμορφωση να γινεται σε καινουργιες καρτες.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η μπαταρία, εντελώς χάλια. Πραγματική απογοήτευση. Με μόνο ανοιχτό LTE, κανένα 10λεπτο ομιλία και 15 λεπτά πλοήγηση μέσω Google maps, χτες από τις 9 το πρωί, μέχρι περίπου στις 17:00, ήμουν στο 21%. :angry:
Link to comment
Share on other sites

Τώρα το καλοκαίρι με φωτεινότητα ψηλά και με πλοήγηση κλπ δεδομένα θέλει να έχεις backup μία ( εκτός από το καθημερινό backup λόγω πιθανού bootloop ) :)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα το καλοκαίρι με φωτεινότητα ψηλά και με πλοήγηση κλπ δεδομένα θέλει να έχεις backup μία ( εκτός από το καθημερινό backup λόγω πιθανού bootloop ) :)

 

Αυτό ακριβώς. Ειδικά οταν ειναι να λείπω κάπου όλη μέρα, δεν τολμάω να φύγω χωρίς powerbank :lol:

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Πηρα το battery kit απο ebay 26€ και ξεμπερδεψα. Εχεις δευτερη μπαταρια στην τσεπη φορτισμενη και οταν τα φτυσει η πρωτη το μεσημερι βαζεις την δευτερη και τελειωνει η μερα χωρις αγχος. Παει το πρωτο προβλημα. Παλι απο ebay αγοραζει την samsung evo + 32gb, 9€ κανεις συχνα backup αποθηκευεις και τις φωτογραφιες μεσα μαζι με συγχρονισμο με google photos. Οποτε και bootloop να παθεις κανεις επαναφορα και εισαι κομπλε. Αυτα αρκουν για να απολαυσεις το g4.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πηρα το battery kit απο ebay 26€ και ξεμπερδεψα. Εχεις δευτερη μπαταρια στην τσεπη φορτισμενη και οταν τα φτυσει η πρωτη το μεσημερι βαζεις την δευτερη και τελειωνει η μερα χωρις αγχος. Παει το πρωτο προβλημα. Παλι απο ebay αγοραζει την samsung evo + 32gb, 9€ κανεις συχνα backup αποθηκευεις και τις φωτογραφιες μεσα μαζι με συγχρονισμο με google photos. Οποτε και bootloop να παθεις κανεις επαναφορα και εισαι κομπλε. Αυτα αρκουν για να απολαυσεις το g4.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πάρε και 2-3 πλακέτες να έχεις για όποτε έχει έλλειψη η "εταιρεία" και τότε θα είσαι κομπλέ..

Link to comment
Share on other sites

Πάρε και 2-3 πλακέτες να έχεις για όποτε έχει έλλειψη η "εταιρεία" και τότε θα είσαι κομπλέ..

 

αχαχαχαααχχα και απόλαυσε την τηλεφωναρα σου παρε και 2-3 οθονες αν πεταχτει καμια γραμμουλα και το κοκκινο φαινεται ασπρο και εισαι κομπλε.....παρε και ενα εχτρα καλωδιακι του φορτιστη μπας και χαλασει το αλλο και ΕΙΣΑΙ ΚΟΜΠΛΕ!!!!απορω με τοσες λυσεις που υπαρχουν γιατι κραζετε!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Πηρα το battery kit απο ebay 26€ και ξεμπερδεψα. Εχεις δευτερη μπαταρια στην τσεπη φορτισμενη και οταν τα φτυσει η πρωτη το μεσημερι βαζεις την δευτερη και τελειωνει η μερα χωρις αγχος. Παει το πρωτο προβλημα. Παλι απο ebay αγοραζει την samsung evo + 32gb, 9€ κανεις συχνα backup αποθηκευεις και τις φωτογραφιες μεσα μαζι με συγχρονισμο με google photos. Οποτε και bootloop να παθεις κανεις επαναφορα και εισαι κομπλε. Αυτα αρκουν για να απολαυσεις το g4.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δε διαφωνώ με τα λεγόμενά σου. Ήδη έχω όλα αυτά που λες. Απλά μου κακοφαίνεται κάπως. :) Είχα καλομάθει με το Blackberry Z30 που δεν καταλάβαινε τίποτα μέχρι το βράδυ και όσο να ναι, πονάει :p Το τηλέφωνο το απολαμβάνω και με το παραπάνω μάλιστα. Χωρίς θήκη, με ένα μαύρο μεταλλικό bumber, δείχνει τέλειο :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Λογικα καποια απο αυτες τις μερες θα μου ερθει το κινητο απο procordia με αλλη πλακετα. Το θεμα ειναι να κανω update σε V20g μολις το παρω; Και γενικα τι να προσεξω; Εκανα back up με την εφαρμογη του κινητου και δεν ξερω μηπως αμα τα φερω απο εκει τα αρχει μηπως χαλασει; Να πω οτι το κινητο δεν ειχε παλι bootloop αλλα μου ειχε πεσει και χαλασε δεν ανοιγε καν. Ευχαριστω εκ των προταιρων
Link to comment
Share on other sites

Εκανα μια γυρα να δω για το upadate στο μενου και βρηκα αυτο στις ενημερώσεις εφαρμογων το οποιο δεν το ειχα κατεβασει ποτε τι ακριβως ειναι το χρειαζομαι??βασικα το ειχαμε ουτως η αλλως αλλα εκανε ενημερωση μηπως ειναι ρε μαγκιες η λυση στα μποοτλοοπ και τις παλιο οθονες???μικρο ειναι βεβαια αλλα ξερω γω

http://i64.tinypic.com/i5nej7.png

Edited by KIRIS

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει 3 μερες τωρα παρουσιαστηκε μια μικρη κουκιδα πανω απο το ακουστικο, σημερα που την προσεξα ξανα μεγαλωσε λιγο την πιεσα και εξαφανιζοταν την αφηνα και εμφανιζοταν παλι... απ'οτι καταλαβα πρεπει να ξηκολλησε το γυαλι του τηλ απο την οθονη μεσα...

τι γινεται σε τετοια περιπτωση?

σημειωστε πως εχει και προβλημα με IR οποτε θα πηγαινε για service... λετε να βρουν καμια δικαιολογια ταχα για ατυχημα?

οταν ειναι να το στειλω για service να το κανω format το τηλ? επειδη εχω προσωπικα πανω...

Link to comment
Share on other sites

Bρε παιδια εχω το Ελβετικο και ακομα η V20G απο τις ενημερωσεις λογισμικου.Υπαρχει αλλος τροπος να την περασω;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Bρε παιδια εχω το Ελβετικο και ακομα η V20G απο τις ενημερωσεις λογισμικου.Υπαρχει αλλος τροπος να την περασω;

 

και μεις δεν την πηραμε(ελληνικο)αλλα δεν ξερω γιατι σκας οπως ειπαν ολοι δεν εχει γινει καποια διαφορα σε τιποτα....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

και μεις δεν την πηραμε(ελληνικο)αλλα δεν ξερω γιατι σκας οπως ειπαν ολοι δεν εχει γινει καποια διαφορα σε τιποτα....

Μπα ετσι για την ιστορια που λενε...:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Μπα ετσι για την ιστορια που λενε...:)[/QUOT

Καπησπερα εγω παντος ολανδικο και την εχω παρει εδω και δεκα μερες δεν ξερω ποτε ηρθε αλλα γυρνοντας απο διακοπες εκανα ελενγχο για ενημερωσεις και μου την κατεβασε

Link to comment
Share on other sites

Τι συμβαίνει ρε παιδιά; 1 χρόνο το έχω χωρίς προβλήματα και ξαφνικά δε μου ανοίγει. Σταματάει στο λογότυπο της LG και μετά σβήνει. Τι γίνεται ρε ****το;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...