Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά στο viber όταν πληκτρολογουσε κάποιος μνμ το έγραφε από κάτω τώρα δεν το εμφανίζει στο g4. Γιατί?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο viber όταν πληκτρολογουσε κάποιος μνμ το έγραφε από κάτω τώρα δεν το εμφανίζει στο g4. Γιατί?

 

Μπορεί να έκανε κανένα update και να άλλαξε. Μόνο στο g4 στο κάνει?

Link to comment
Share on other sites

Στο redmi note 2 που είχα το εμφανιζε κανονικα. Μπορεί κάποιος να το ελέγξει?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Στο redmi note 2 που είχα το εμφανιζε κανονικα. Μπορεί κάποιος να το ελέγξει?

 

στην εφαρμογη ειναι δεν εχει να κανει με το τηλ κατι θελουν να αλλαξουν οι μπρουκλιδες και εκαναν update

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος μου που πήρε το lg v10 σήμερα μια χαρά του το εμφανίζει..

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος μου που πήρε το lg v10 σήμερα μια χαρά του το εμφανίζει..

 

χαχαχαχα ρε παιδια μην λετε τρελες ειπαμε εχει τα θεματα της η συσκευη ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ δεν ειναι θεμα της.....σε λιγο θα της χρεωσουμε και τον πονοκεφαλο μας επειδη το σημα ειναι δυνατο και εκαψε 7 κυττρα με λολιποπ και 14 με ΜΜ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Ούτε μια στο εκατομμύριο!! Αν το ρουταρω εγώ θα εκραγεί η συσκευή!!

Από το να χαλάσω το κινητό μου προτιμώ να μην αλλάξω χρώμα στο λεντακι! :D Μου φαίνεται πολύ δύσκολη διαδικασία το root.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

 

Εμενα μια χαρα δουλευει σε mm

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

να κάνω μια σχετική/άσχετη ερώτηση...

Εχω την συνήθεια να μεταφέρω τα παιχνίδια στην εξωτερική μνήμη σε όσα μου δίνουν την δυνατότητα, αυτό που παρατηρώ όμως είναι οτι εαν μετακινήσω ενα παιχνίδι φαίνεται να καταλαμβάνει τον διπλάσιο χώρο μετά την μεταφορά.

Δηλαδή εαν εγκαθιστώ ενα παιχνίδι πχ. 32ΜΒ σύμφωνα με το μενου "Εφαρμογές" στις ρυθμίσεις, κάνω αλλαγή αποθηκευτικού χώρου και μετά στο ίδιο μενού το ίδιο παιχνίδι δείχνει να καταλαμβάνει πλέον 64ΜΒ... Είναι φυσιολογικό αυτό?

 

Καλημέρα... Έχει τσεκάρει κανείς το παραπάνω να μας πει?

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Μετά τη παραλαβή του g4 από το service, εμφανίστηκε στη κεντρική οθόνη home screen, η ειδοποιηση ημερολογίου που εμφανίζεται στη φώτο.κατα την επαναφόρα εργοστασιακών ρυθμίσεων η εν λογω ειδοποίηση εξαφανιστηκε χωρις να μπορέσω να την επαναφέρω.Γνωρίζει κανεις πως μπορώ να την εγκαταστήσω ξανά?

 

open?id=0B4TwQPBBSzG-NHhqV2x0QXUyUlRCWVNmY0QwZncyUmJBSzBn

Edited by KING_PYRROS
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Δυστυχως προχθες μου επεσε το αγαπημενο μου G2 εσπασε η LCD και χαλασε και η πλακετα..δεν αξιζει να το φτιαξω :(

 

Ψαχνω να παρω κινητο αμεσα ισως μεχρι αυριο..Να παω σε G4 ? Διαβασα για το bootloop και τετοια θεματα και δεν ξερω τι να κανω :cry:

Απο skroutz μαγαζο θα το παρω 305 - 320 εχει.

 

Εαν εχει καποιος την διαθεση να μου γραψει 2-3 πραγματα που πρεπει να προσεξω θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα!!!

Ξερω ειναι λαθος μου που δεν διαβαζω τα προηγουμενα Post αλλα καιγομαι να αγορασω αμεσα συσκευη.

Σας ευχαριστω πολυ

:)

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Παρτίδα Ιουνίου. Αγορά το Νοέμβριο. Απροβλημάτιστο και άψογο εως σήμερα. Με καλύπτει απόλυτα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Δυστυχως προχθες μου επεσε το αγαπημενο μου G2 εσπασε η LCD και χαλασε και η πλακετα..δεν αξιζει να το φτιαξω :(

 

Ψαχνω να παρω κινητο αμεσα ισως μεχρι αυριο..Να παω σε G4 ? Διαβασα για το bootloop και τετοια θεματα και δεν ξερω τι να κανω :cry:

Απο skroutz μαγαζο θα το παρω 305 - 320 εχει.

 

Εαν εχει καποιος την διαθεση να μου γραψει 2-3 πραγματα που πρεπει να προσεξω θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα!!!

Ξερω ειναι λαθος μου που δεν διαβαζω τα προηγουμενα Post αλλα καιγομαι να αγορασω αμεσα συσκευη.

Σας ευχαριστω πολυ

:)

Να το πάρεις ναι. Η συσκευή είναι εξαιρετική και σε σχέση με το g2 θα δεις μόνο χειρότερη αυτονομία. Κατά τ'αλλα είναι πολύ καλύτερο. Για το bootloop κτλ είναι θέμα τύχης. Εγώ είχα 505 παρτίδα απροβληματιστο. Πάρε όσο το δυνατόν πιο πρόσφατη συσκευή 602+ παρτίδα και μην αγχώνεσαι.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... Έχει τσεκάρει κανείς το παραπάνω να μας πει?

 

Είναι φυσιολογικό νομίζω. Δεν μπορεί να μεταφερθεί ποτέ ολόκληρη η εφαρμογή στην SD. Πολλές φορές ένα μεγάλο μέρος του όγκου που καταλαμβάνει μένει στην εσωτερική μνήμη και το αποτέλεσμα είναι μετά την μεταφορά, το συνολικό μέγεθος που καταλαμβάνει η εφαρμογή σε εσωτερική μνήμη + SD να είναι μεγαλύτερο από πριν. Σε συσκευή με 32GB μνήμη δεν υπάρχει νομίζω λόγος μεταφοράς στην SD.

Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικό νομίζω. Δεν μπορεί να μεταφερθεί ποτέ ολόκληρη η εφαρμογή στην SD. Πολλές φορές ένα μεγάλο μέρος του όγκου που καταλαμβάνει μένει στην εσωτερική μνήμη και το αποτέλεσμα είναι μετά την μεταφορά, το συνολικό μέγεθος που καταλαμβάνει η εφαρμογή σε εσωτερική μνήμη + SD να είναι μεγαλύτερο από πριν. Σε συσκευή με 32GB μνήμη δεν υπάρχει νομίζω λόγος μεταφοράς στην SD.

 

Ε καλά δεν το κάνω λόγω έλλειψης χώρου, μάλλον μου έχει μείνει συνήθεια απο παλαιότερες συσκευές με μικρότερο χώρο και επειδή θεωρώ τα παιχνίδια "περιττές εφαρμογές" για να καταλαμβάνουν χώρο στην εσωτερική μνήμη ειδικά όταν πρόκειται για παιχνίδια τύπου Gameloft που συνήθως είναι μεγέθους πάνω απο GB

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Τα δεδομένα του παιχνιδιού τα οποία καταλαμβάνουν μεγάλο χώρο δεν μεταφέρονται στην SD με αυτήν την επιλογή. Μόνο το apk μεταφέρεται το οποίο είναι πολύ μικρότερο σε σχέση με τα δεδομένα τα οποία όπως είπες καταλαμβάνουν ολόκληρα GB. Εκτός αν έχει αλλάξει κάτι πολύ τελευταία και δεν το γνωρίζω.
Link to comment
Share on other sites

Τα δεδομένα του παιχνιδιού τα οποία καταλαμβάνουν μεγάλο χώρο δεν μεταφέρονται στην SD με αυτήν την επιλογή. Μόνο το apk μεταφέρεται το οποίο είναι πολύ μικρότερο σε σχέση με τα δεδομένα τα οποία όπως είπες καταλαμβάνουν ολόκληρα GB. Εκτός αν έχει αλλάξει κάτι πολύ τελευταία και δεν το γνωρίζω.

 

Α ναι? Είχα φύγει απο android απο εποχής 4.1.2 όπου τα δεδομένα και γενικότερα το μεγαλύτερο μέρος μεταφερόταν στην εξωτερική και γι αυτό μου κάνει εντύπωση αυτή η αλλαγή τώρα, πιθανόν να έχει αλλάξει κάτι απο τότε. Αν γνωρίζει κάποιος άλλος περισσότερα ας μας διαφωτίσει τι παίζει με τις μεταφορές εφαρμογών στην εξωτερική.

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Για να μεταφερθει το data των παιχνιδιων(Φακελος obb) γινεται μονο με την χρηση του xposed δυστηχως..

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Για να μεταφερθει το data των παιχνιδιων(Φακελος obb) γινεται μονο με την χρηση του xposed δυστηχως..

 

Αρα στην ουσία δεν έχει νόημα η μεταφορά εφαρμογών στην εξωτερική για λόγους εξοικονόμησης χώρου στην εσωτερική όπως παλιά απο οτι καταλαβαίνω... Οπότε η sd χρησιμεύει μονάχα για φωτογραφίες και multimedia γενικά ε?

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Να το πάρεις ναι. Η συσκευή είναι εξαιρετική και σε σχέση με το g2 θα δεις μόνο χειρότερη αυτονομία. Κατά τ'αλλα είναι πολύ καλύτερο. Για το bootloop κτλ είναι θέμα τύχης. Εγώ είχα 505 παρτίδα απροβληματιστο. Πάρε όσο το δυνατόν πιο πρόσφατη συσκευή 602+ παρτίδα και μην αγχώνεσαι.

 

Takaros31 ευχαριστώ πολυ!

Πως ελέγχο την παρτίδα ? Εξω απο την συσκευσία το γράφει ?

 

thanks again!

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Takaros31 ευχαριστώ πολυ!

Πως ελέγχο την παρτίδα ? Εξω απο την συσκευσία το γράφει ?

 

thanks again!

 

Τα τρια πρώτα του S/N εξω απο την συσκευάσια ή στην πλάτη της συσκευής κάτω απο την μπαταρία.

Θα είναι τύπου 5xx ή 6xx. Το πρώτο ψηφίο δείχνει έτος κατασκευής, τα 2 επόμενα μήνα. Για παράδειγμα το 512 είναι 12/2015 και το 602 είναι 02/2016 κλπ.

Edited by bad_freddy

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Takaros31 και bad_freddy σας ευχαριστω!! :):):)

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Αρα στην ουσία δεν έχει νόημα η μεταφορά εφαρμογών στην εξωτερική για λόγους εξοικονόμησης χώρου στην εσωτερική όπως παλιά απο οτι καταλαβαίνω... Οπότε η sd χρησιμεύει μονάχα για φωτογραφίες και multimedia γενικά ε?

 

Δυστυχώς έτσι είναι τα πράγματα αφού δεν εκμεταλλεύεται η LG το πλεονέκτημα της marshmallow για επέκταση της μνήμης στην εξωτερική κάρτα.

Όποτε φορτώνεις ότι multimedia θεωρείς χρήσιμο always on the go καθώς και δεδομένα εφαρμογών που το επιτρέπουν και έχουν όγκο, χάρτες κτλ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δυστυχώς έτσι είναι τα πράγματα αφού δεν εκμεταλλεύεται η LG το πλεονέκτημα της marshmallow για επέκταση της μνήμης στην εξωτερική κάρτα.

Όποτε φορτώνεις ότι multimedia θεωρείς χρήσιμο always on the go καθώς και δεδομένα εφαρμογών που το επιτρέπουν και έχουν όγκο, χάρτες κτλ.

 

Καλά... δεν το κάνει μόνο η LG αυτό. Για να γίνει αυτό που λες, πρέπει να φορμαριστεί η κάρτα μνήμης, αν τη βγάλεις δεν τη διαβάζει καμία άλλη συσκευή, σε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων σβήνεται και αυτή και εν ολίγοις χάνει την removable ιδιότητά της. Για εμένα (και τους περισσότερους)... καλύτερα να βάζεις εκεί τα data σου και να είναι ασφαλή και ανεξάρτητα της όποιας συσκευής, παρά να τη χρησιμοποιείς σαν ενοποιημένο χώρο με τη μνήμη της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω αναφέρει ότι έχω κακό σήμα ειδικά μέσα στο σπίτι μου με καινούρια κάρτα της Vodafone. Στο redmi note 2 δεν είχα τέτοια θέματα.

 

Το λειτουργία δικτύου την έχω πάντα GSM. Εκεί το σήμα δεν είναι καλό. Μια ειναι φουλ μια πάει μια γραμμή και ου το καθεξης.

 

Αυτο που παρατήρησα ειναι οτι άμα το γυρίσω wcdma και μετά πάλι gsm το σήμα είναι τέλειο. Σχεδόν πάντα φουλ χωρίς διακιμανσεις.

 

Μόλις όμως κλειδώσει η οθόνη και το ξαναχρησιμοποιησω μετά το κινητό επανέρχεται το γνωστό κακό σήμα. Λέτε να ειναι κάποιο bug της marshmallow? Συγγνώμη για το μεγάλο ποστ.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...