Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περιεργο. Σε ολες τις γλωσσες εκει δες αν εχει καποιο που να λεει "Ελληνικα QWERTY" . Συνηθως AZERTY QWERTZ ειναι μονο για αγγλικη γλωσσα.
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες τον τελευταιο μηνα η μπαταρια πεφτει πολυ γρηγορα σε σπαστικο πλεον βαθμο ειδικα οταν μπαινω ιντερνετ.... Δεν αφηνω καμια εφαρμογη ανοιχτη...
i cant get no sleep
Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει το gsam battery monitor ας πούμε να δεις αν κάτι στη ρουφάει;
Link to comment
Share on other sites

Περιεργο. Σε ολες τις γλωσσες εκει δες αν εχει καποιο που να λεει "Ελληνικα QWERTY" . Συνηθως AZERTY QWERTZ ειναι μονο για αγγλικη γλωσσα.

Αυτο λεω και εγω. Ελληνικα με qwerty δεν υπαρχει σαν επιλογη . αγγλικα με azerty & qwertz & qwerty υπαρχει επιλογη. Με Lollipop αυτο .

Link to comment
Share on other sites

Έχω κι γω στα χέρια το G4 για συγγενικό πρόσωπο. Θα το κρατήσω όμως αρκετά για να βγάλω κάποια συμπεράσματα.

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικές όσο αφορά το πακέτο και την εξωτερική εμφάνιση.

Πολύ ωραίο το καφέ δερμάτινο καπάκι. Μαζί είχε και το πλαστικό ασημένιο καπάκι όπως και ακουστικά μέσα. Μέχρι τώρα well done LG.

Θα επανέλθω με τα του software.

Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει marshmallow περασμενη ας λιγο αμα εχει το θεμα στην οθονη που ειχα εγω.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει marshmallow περασμενη ας λιγο αμα εχει το θεμα στην οθονη που ειχα εγω.

Εγώ φαίνεται να έχω αλλά όταν κάνω rotate ή μετά από λίγη ώρα εξαφανίζεται. Αυτό θεωρείται burn in?

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160405/85f5153d1a3e64eb5bd33a723b4c5128.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160405/de526d5aea0e817823b8ae861a0fdb70.jpg

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω οτι εχεις ναι...Image retention λεγεται.Αndroid 6 εχεις φιλε μου?Δοκιμασε λιγο και με φουλ φωτεινοτητα σε γκρι φοντο..εμενα μεχρι και το widget του καιρου η επανω αριστερα του γωνια εμενα στην οθονη οχι μονο το σημα,μπαταρια κτλ..

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω οτι εχεις ναι...Image retention λεγεται.Αndroid 6 εχεις φιλε μου?Δοκιμασε λιγο και με φουλ φωτεινοτητα σε γκρι φοντο..εμενα μεχρι και το widget του καιρου η επανω αριστερα του γωνια εμενα στην οθονη οχι μονο το σημα,μπαταρια κτλ..

 

είναι λογικό όταν κάνω rotate εξαφανίζεται τελείως? επίσης σε άσπρο φόντο δεν φαίνεται τίποτα. Θα δοκιμάσω και σε γκρι

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε ασπρο δεν φενοταν και σε μενα..εισαι σιγουρος οτι εξαφανιζεται τελειως?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ασπρο δεν φενοταν και σε μενα..εισαι σιγουρος οτι εξαφανιζεται τελειως?

Νομίζω ναι έχω ξεγκαβωθει και δεν το βλέπω. Με 6.0 είμαι ναι αλλά τώρα μου φαίνεται ότι δεν υπάρχει καθόλου... Μπορεί να έχει σχέση με τις θερμοκρασίες αυτο και όταν η συσκευή είναι ζεστή να είναι πιο έντονο?

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160405/5db025e40104c5a09f82e546158c384a.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160405/d26986a0a8cc285c34503da90a66a23b.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160405/812f4d1eda7729bfebd6644cbe75e012.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160405/beb75994eeeef1d22d527279ad2a332b.jpg

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπα σε μενα με το που ανοιγα την οθονη 5 λεπτα αυτο εμφανιζοταν χωρις να κανω τπτ..οι θερμοκρασιες ηταν χαμηλες.τι να πω δεν ξερω...Στις φωτος παντως δυσκολα να το πετυχεις πολυ καλα..

 

Για δες λιγο εδω..

 

https://www.youtube.com/watch?v=APtIwskkUcc

 

Και εδω

 

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι σκέψου και με το μάτι τώρα δεν το πιάνω. Ίσως ελάχιστα αλλά όχι πάντα. Μήπως παίζει κάτι άλλο γενικότερα και δεν είναι burn in?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μερικα ατομα στο xda λενε οτι ειναι θεμα του android marshmallow.Εγω λογικα θα εχω νεα αυριο το μεσημερι απο procordia.Να δουμε τι θα με πουν..

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μερικα ατομα στο xda λενε οτι ειναι θεμα του android marshmallow.Εγω λογικα θα εχω νεα αυριο το μεσημερι απο procordia.Να δουμε τι θα με πουν..

 

Μονο εγω το αντιλαμβανομαι ως light bleeding που κλασικα υπαρχει σε ips οθονες;

Link to comment
Share on other sites

Μονο εγω το αντιλαμβανομαι ως light bleeding που κλασικα υπαρχει σε ips οθονες;

 

light bleeding είναι όταν απο κάπου περνάει διάχυτο φως. Απο κάποιο σημείο. Είναι διαφορετικό πράγμα. To burn in είναι όταν μένουν κάποια στάσιμα εικονίδια πχ home buttons ξεθωριαεσμένα ακόμα και όταν δεν εμφανίζονται στην οθόνη πχ σε ενα μαύρο φόντο την ώρα που προβάλεις μια εικόνα ( κάπως έτσι, ελπίζω να κατάλαβες :lol::lol: ) Όσο για τις ips δεν έχουν πάντα light bleeding αλλά είναι συχνό φαινόμενο

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ξερω τι ειναι , απλα πχ και εγω βλεπω κατι αντιστοιχο σε φουλ φωτεινοτητα, ομως οχι ξεθωριασμενα εικονιδια κλπ, μαλλον το light bleeding ειναι που φαινεται σε εμενα.

Στα δικα σας πραγματικα δυσκολεευομαι να καταλαβω απο τις φωτο , στου johnny φαινεται παντως πιο εντονα

Link to comment
Share on other sites

Ξερω τι ειναι , απλα πχ και εγω βλεπω κατι αντιστοιχο σε φουλ φωτεινοτητα, ομως οχι ξεθωριασμενα εικονιδια κλπ, μαλλον το light bleeding ειναι που φαινεται σε εμενα.

Στα δικα σας πραγματικα δυσκολεευομαι να καταλαβω απο τις φωτο , στου johnny φαινεται παντως πιο εντονα

 

Στα home buttons βλέπεις και συγκεκριμένα στο αριστερό όταν έχεις black screen και full φωτεινότητα?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στα home buttons βλέπεις και συγκεκριμένα στο αριστερό όταν έχεις black screen και full φωτεινότητα?

 

Μπα, βλεπω μονο στο πανω μερος πολυ ελαφρυ bleeding, το οποιο φαινεται να κιτρινιζει οταν εχεις πχ λευκο φοντο, αλλα περα απο αυτο ,τιποτα το αξιοπεριεργο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ΜΜ και δεν βλέπω τίποτε απολύτως το παράξενο από αυτά που περιγράφεται.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εχω περιεργια τι θα με πουν απο procordia.Κριμα να μην εχει service εδω θεσσαλονικη και να μπαινουμε σε αυτη την διαδικασια..

 

Αυτο το φενομενο το ειχα και πανω και δεξια-αριστερα απο την οθονη..

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εχω περιεργια τι θα με πουν απο procordia.Κριμα να μην εχει service εδω θεσσαλονικη και να μπαινουμε σε αυτη την διαδικασια..

 

Αυτο το φενομενο το ειχα και πανω και δεξια-αριστερα απο την οθονη..

 

Βάζω στοίχημα δεν έχεις κοιμηθεί ολο το βράδυ:lol:

ηρέμησε, το κινητό σου θα επισκευαστεί:)

Link to comment
Share on other sites

Xαχαχαχαχα!!!Tο κερδισες το στοιχημα!!Δεν κοιμομαστε καλα λογω το γιου μου(13 μηνων που βγαζει καινουριο δοντι τωρα)!! :lol::lol::p

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Xαχαχαχαχα!!!Tο κερδισες το στοιχημα!!Δεν κοιμομαστε καλα λογω το γιου μου(13 μηνων που βγαζει καινουριο δοντι τωρα)!! :lol::lol::p

 

Να σου ζησει φιλε , και να εχετε την υγεια σας πανω απ'ολα!

Υστερα να επισκευαστει και το κινητακι σου και να ειναι ολα κομπλε :)

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζησει φιλε , και να εχετε την υγεια σας πανω απ'ολα!

Υστερα να επισκευαστει και το κινητακι σου και να ειναι ολα κομπλε :)

 

Να σαι καλα αρχηγε μου!!Ευχαριστω πολυ!! :) Υγεια πανω απ'ολα,οπως το λες!!

 

Μολις εχω νεοτερα ενημερωνω!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...