Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον! Μολις τωρα παρατηρησα οτι εχω ενα καμμενο πιξελ στην οθονη!:mad::mad::mad::mad:

Δεν μου εχει πεσει κατω παρα μονο μια φορα απο τους 10 ποντους σε χαλι πανω αλλα αυτο πριν πολυ καιρο.

Σημερα λοιπον κι ενω εκανα μια επαναφορα γιατι το ειχα παραγεμισει αχρηστες χαζομαρες διοτι πρωτη μου φορα σε android και το ψαχνω,και με το που την κανω το παρατηρησα!Να ηταν απο πριν και να μην το ειχα δει? Πιστευω πως οχι..Να εγινε απο την επαναφορα?

Τωρα φανταζομαι η μια λυση ειναι το σερβις(λογικα με καλυπτει η εξξυηση) και η αλλη λυση να μην κανω τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ευτυχισμένος κάτοχος LG G4 προ ολίγων ημερών, μία ερώτηση θα ήθελα να κάνω. Στο iphone όταν είχα κλειστό το κινητό και μου ερχόταν ένα μήνυμα έλεγε και την ώρα που μου το έστειλαν και την ώρα που το παρέλαβα. Στο LG G4 δείχνει μόνο ότι το παρέλαβες την ώρα που άνοιξες το κινητό σαν να στο έστειλαν εκείνη ακριβώς την στιγμή. Μπορώ να δω την ώρα της αποστολής οπως το iphone ή οχι ? Αν ναι πως ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Υπάρχει αυτό στα iPhone???? Δεν το ήξερα!!! Με ενδιαφέρει κ εμένα αυτό αν σου απαντήσει κάποιος παντως. Όντως αν είσαι χωρίς σήμα ας πούμε και σου στείλουν ένα μήνυμα μια ώρα πριν, το κινητό θα σου δείξει στο μήνυμα την ώρα που σου ήρθε σήμα και το παρέλαβε. Όχι τι ώρα σου το έστειλαν. Δεν νομίζω να γίνεται μέσω της συσκευής... Ίσως αν βάλεις κάποια άλλη εφαρμογή για sms που να το υποστηρίζει.

Όσες συσκευές έχω αλλάξει μέχρι τώρα καμία δεν έλεγε ώρα αποστολής του εισερχόμενου. Μόνο ώρα παραλαβής

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.αρκετες φορες εχω παρατηρησει οτι οταν εχω full την φωτεινοτητα και ειμαι στο ιντερνετ η οταν το ζοριζω πολυ, η οθονη για μερικα δευτερολεπτα χαμηλωνει για μερικα κλασματα και ξαναεπανερχεται παλι.αυτο γινεται απο τους αισθητηρες της οθονης?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.αρκετες φορες εχω παρατηρησει οτι οταν εχω full την φωτεινοτητα και ειμαι στο ιντερνετ η οταν το ζοριζω πολυ, η οθονη για μερικα δευτερολεπτα χαμηλωνει για μερικα κλασματα και ξαναεπανερχεται παλι.αυτο γινεται απο τους αισθητηρες της οθονης?

 

Αν την εχεις στο αυτοματο γινεται αυτο. Οταν το βλεπεις αυτο , βλεπεις και τη μπαρα φωτεινοτητας να κατεβαινει ή απλα γινεται στην οθονη πανω αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Αν την εχεις στο αυτοματο γινεται αυτο. Οταν το βλεπεις αυτο , βλεπεις και τη μπαρα φωτεινοτητας να κατεβαινει ή απλα γινεται στην οθονη πανω αυτο;

 

Την οθονη δεν την βαζω ποτε στο αυτοματο..οταν το κανει αυτο η μπαρα απο την φωτεινοτητα παραμενει 100%.απλα ειπα μηπως εχει προβλημα ο αισθητηρας της οθονης.αυτο το κανει οταν το ζορισω παρα πολυ.στο χαλαρο δεν το κανει.

Link to comment
Share on other sites

Την οθονη δεν την βαζω ποτε στο αυτοματο..οταν το κανει αυτο η μπαρα απο την φωτεινοτητα παραμενει 100%.απλα ειπα μηπως εχει προβλημα ο αισθητηρας της οθονης.αυτο το κανει οταν το ζορισω παρα πολυ.στο χαλαρο δεν το κανει.

 

Δε μου φαινεται λογικο, αν και ποτε δε την εχω στο 100% παρα μονο οταν ειμαι εξω στον ηλιο... Θα κανω ενα τσεκ να σου πω σημερα, αν και μου φαινεται για καποιο προβληματακι , ελπιζω να κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν με ενοχλει τοσο..δλδ πρεπει να φαει τρελο ζορισμα για να το κανει..ουτος η αλλος το κανει για κλασματα απλα το ανεφερα μηπως το εχει παρατηρησει κανενας αλλος..
Link to comment
Share on other sites

Χωρις να είμαι 100% σίγουρη, νομίζω ότι το κάνει σαν προστασία, ακριβώς γιατι ζορίζεται.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.αρκετες φορες εχω παρατηρησει οτι οταν εχω full την φωτεινοτητα και ειμαι στο ιντερνετ η οταν το ζοριζω πολυ, η οθονη για μερικα δευτερολεπτα χαμηλωνει για μερικα κλασματα και ξαναεπανερχεται παλι.αυτο γινεται απο τους αισθητηρες της οθονης?

 

Χωρις να είμαι 100% σίγουρη, νομίζω ότι το κάνει σαν προστασία, ακριβώς γιατι ζορίζεται.

 

Ακριβώς. Αυτό που λέει η @HRISA76.

Το κάνει αυτομάτως για προστασία. Όταν δουλεύει ο επεξεργαστής στα όρια. Ίσως το καλοκαίρι με καύσωνα να είναι πιο έντονο. Στο G3 έχει παρατηρηθεί πολλές φορές και μάλιστα με περισσότερη διάρκεια, τα καλοκαίρια. Το G4 βέβαια έχει πιο δυνατό επεξεργαστή και δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να είμαι 100% σίγουρη, νομίζω ότι το κάνει σαν προστασία, ακριβώς γιατι ζορίζεται.

 

Ακριβώς. Αυτό που λέει η @HRISA76.

Το κάνει αυτομάτως για προστασία. Όταν δουλεύει ο επεξεργαστής στα όρια. Ίσως το καλοκαίρι με καύσωνα να είναι πιο έντονο. Στο G3 έχει παρατηρηθεί πολλές φορές και μάλιστα με περισσότερη διάρκεια, τα καλοκαίρια. Το G4 βέβαια έχει πιο δυνατό επεξεργαστή και δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα.

 

Νομιζω καταλαβα... Κατι σα τον κοφτη που ειχε το LG Optimus G και εριχνε τη φωτεινοτητα αναλογα τη θερμοκρασια του επεξεργαστη, απλα εκει φαινοταν οτι την εριχνε στη μπαρα φωτεινοτητας, γι'αυτο εκανα την ερωτηση αυτη πιο πανω ;)

Τοτε μπορουσες να το απενεργοποιησεις απο το κρυφο μενου! Τωρα μαλλον το κανει ξανα για το λογο που λετε!

Link to comment
Share on other sites

Την οθονη δεν την βαζω ποτε στο αυτοματο..οταν το κανει αυτο η μπαρα απο την φωτεινοτητα παραμενει 100%.απλα ειπα μηπως εχει προβλημα ο αισθητηρας της οθονης.αυτο το κανει οταν το ζορισω παρα πολυ.στο χαλαρο δεν το κανει.

Ρε φιλε ειναι φυσιολογικη η λειτουργια αυτη για να προστατευσει την συσκευη απο υπερθερμανση

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Για αυτο και εγω ρωτησα για να μαθω..ισως το καλοκαιρι που θα εχει 40αρια να ειναι πιο εντονο.θα δειξει.ευχαριστω για της απαντησεις..
Link to comment
Share on other sites

Για αυτο και εγω ρωτησα για να μαθω..ισως το καλοκαιρι που θα εχει 40αρια να ειναι πιο εντονο.θα δειξει.ευχαριστω για της απαντησεις..

 

μολις υπερθερμανθει η συσκευη για προστασια ριχνει 10% την φωτεινοτητα το εχει και το 3αρι εκεινο το βλεπαμε συχνα το καλοκαιρι με την 5.1 γιατι εβγαζε μετα με την 6 διορθώθηκε..εγω ειχα το 32αρι με 3 ραμ και παλι το εκανε αλλα φυσικα οχι τοσο εντονα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

παω επεξεργασία μιας φωτο την περιστρεφω ας πουμε αλλαζω και τους χρωματισμους και μολις παταω το τικ για αποθήκευση η φωτο δεν αλλαζει και παραμενει ως εχει!!

 

Είχε συζητηθεί και παλιότερα αυτό και έχω την απορία, που βρίσκονται αυτές οι επιλογές; Εγώ στις τρεις τελείες μόνο περικοπή και περιστροφή βλέπω, τίποτα άλλο σχετικό με επεξεργασία.

Link to comment
Share on other sites

Είχε συζητηθεί και παλιότερα αυτό και έχω την απορία, που βρίσκονται αυτές οι επιλογές; Εγώ στις τρεις τελείες μόνο περικοπή και περιστροφή βλέπω, τίποτα άλλο σχετικό με επεξεργασία.

 

οταν ανοιξεις την φωτο επανω αριστερα σου εχει ενα μολυβι πατα το και θα σου δωσει αναλογα με τις εφαρμογες που εχεις μεσα επιλογες με ποια να το ανοιξεις εσυ επελεξε το photos και θα σου βγαλει τα παντα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Είχε συζητηθεί και παλιότερα αυτό και έχω την απορία, που βρίσκονται αυτές οι επιλογές; Εγώ στις τρεις τελείες μόνο περικοπή και περιστροφή βλέπω, τίποτα άλλο σχετικό με επεξεργασία.

 

Αριστερα , εχει ενα εικονιδιο με ενα μολυβακι. Αυτο ειναι η επεξεργασια, οχι στις 3 τελειες.

Επισης παρατηρησα οτι μου λεει ξανα ληψη πορων , ενω το εκανε αυτο μια φορα. Buggy as hell..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αυτό στα iPhone???? Δεν το ήξερα!!! Με ενδιαφέρει κ εμένα αυτό αν σου απαντήσει κάποιος παντως. Όντως αν είσαι χωρίς σήμα ας πούμε και σου στείλουν ένα μήνυμα μια ώρα πριν, το κινητό θα σου δείξει στο μήνυμα την ώρα που σου ήρθε σήμα και το παρέλαβε. Όχι τι ώρα σου το έστειλαν. Δεν νομίζω να γίνεται μέσω της συσκευής... Ίσως αν βάλεις κάποια άλλη εφαρμογή για sms που να το υποστηρίζει.

Όσες συσκευές έχω αλλάξει μέχρι τώρα καμία δεν έλεγε ώρα αποστολής του εισερχόμενου. Μόνο ώρα παραλαβής

Chompsms>detail's

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει τώρα κατάλαβα τι παίζει. Νόμιζα η εργοστασιακή εφαρμογή μπορούσε να κάνει επεξεργασία. Και το μολυβάκι ήταν εξαφανισμένο γιατί είχα απενεργοποιήσει το Google Plus το οποίο έχει ενσωματωμένο το Google Photos. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα η επεξεργασια αυτη ειναι μονο για G+ ? Γι'αυτο δε βλεπουμε πουθενα τις επεξεργασμενες μας φωτο;
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει τώρα κατάλαβα τι παίζει. Νόμιζα η εργοστασιακή εφαρμογή μπορούσε να κάνει επεξεργασία. Και το μολυβάκι ήταν εξαφανισμένο γιατί είχα απενεργοποιήσει το Google Plus το οποίο έχει ενσωματωμένο το Google Photos. Ευχαριστώ.

 

tommy???τωρα που το ειπε το παιδι εκανα σκεψη μεγαλη....εχεις εσυ λογαριασμο google+???εγω δεν εχω και υποψιαζομαι οτι δεν την αποθηκευει μετα την επεξεργασια για αυτο...

 

edit:χααχαχχαχαχα την ιδια σκεψη καναμεεεε χααχχααχαχ δεν γινονται αυτα σαν βρηκαμε το προβλημα

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

tommy???τωρα που το ειπε το παιδι εκανα σκεψη μεγαλη....εχεις εσυ λογαριασμο google+???εγω δεν εχω και υποψιαζομαι οτι δεν την αποθηκευει μετα την επεξεργασια για αυτο...

 

edit:χααχαχχαχαχα την ιδια σκεψη καναμεεεε χααχχααχαχ δεν γινονται αυτα σαν βρηκαμε το προβλημα

 

Εχεις και εσυ λογαριασμο g+ , απο τη στιγμη που εχεις gmail. Απλως πρεπει μαλλον να συγχρονιστουν οι φωτος με το "φωτογραφιες" του G+ και να τις δεις εκει. Δε σφαξανε...

Οντως ταυτοχρονα σκεφτηκαμε :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εχεις και εσυ λογαριασμο g+ , απο τη στιγμη που εχεις gmail. Απλως πρεπει μαλλον να συγχρονιστουν οι φωτος με το "φωτογραφιες" του G+ και να τις δεις εκει. Δε σφαξανε...

Οντως ταυτοχρονα σκεφτηκαμε :lol:

 

δεν εχω αδερφουλη πηγα πριν κανενα μηνα και το εσβησα εντελως ξεχωριστα απο το λαπτοπ ναι ετσι γινεται οπως το λες αλλα εγω πηγα και τον εκλεισα....και φυσικα δεν εκανα συγχρωνισμο ποτε...δεν ειναι απαραιτητο οποιος εχει gmail να εχει υποχρεωτικα και plus

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω αδερφουλη πηγα πριν κανενα μηνα και το εσβησα εντελως ξεχωριστα απο το λαπτοπ ναι ετσι γινεται οπως το λες αλλα εγω πηγα και τον εκλεισα....και φυσικα δεν εκανα συγχρωνισμο ποτε...δεν ειναι απαραιτητο οποιος εχει gmail να εχει υποχρεωτικα και plus

 

Δημιουργειται αυτοματα (αν δεν εχεις) , αλλα νταξει ,μπορεις να το δωσεις και δρομο λογικα :p Αλλα δε το εψαξα, συνηθως απο τις συσκευες που πεφτουν στα χερια μου, υπαρχει root και δρομος του g+ :lol: Τωρα εδω ειναι αλλιως τα πραγματα..

Link to comment
Share on other sites

Eυτυχης κατοχος lg g4 red leather μετα απο ανταλλαγη με το redmi note 2 prime που ειχα!!καποιες συμβουλες παιδια?φοραει android marshmallow!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια και πάλι. Νομίζω βρήκα τη λύση στο πρόβλημα που απασχολεί με την επεξεργασία φωτογραφιών. Μπείτε στα δικαιώματα του Google Plus και ενεργοποιείστε τουλάχιστον τον αποθηκευτικό χώρο και πρόσβαση στο Google Photos. Οι επεξεργασμένες φωτογραφίες θα σώζονται κανονικά στον φάκελο που φαίνεται στην φώτο παρακάτω.

http://imgur.com/a/kZeJ2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...