Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ.

Βασικά στο τσακ ήμουν να πάρω το 2καρτο αλλά τελικά πήγα στο μονοκαρτο

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω το κινητό περίπου ένα μήνα και έχω παρατηρήσει πρόβλημα με το σήμα της Cosmote. Με το προηγούμενο κινητό δεν είχα κανένα πρόβλημα και τώρα στο σπίτι πολύ συχνά κλείνει κατα τη διάρκεια των συνομικιών..

Έχει συμβεί σε άλλους? Ξέρετε τι παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω το κινητό περίπου ένα μήνα και έχω παρατηρήσει πρόβλημα με το σήμα της Cosmote. Με το προηγούμενο κινητό δεν είχα κανένα πρόβλημα και τώρα στο σπίτι πολύ συχνά κλείνει κατα τη διάρκεια των συνομικιών..

Έχει συμβεί σε άλλους? Ξέρετε τι παίζει?

 

Δοκιμασες σε μονο GSM να δεις αν το ξανακανει; Το λεω επειδη μπορει να προσπαθει να βρει 3G/4G και να το χανει καπου καπου το σημα, αν δεν ειναι δυνατο στην περιοχη σου !

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

το κινητό δεν ειναι 4g ??? επειδη αγόρασα αντιστοιχη καρτα της wind (υπαρχει καληψη δικτυου ευρυτερα στην περιοχη της αθηνας που μετακινουμαι),,,...χρειαζεται καποια αλλη ενργοποιηση?? συνεχιζει στο σημα να μου δειχνει το σημα Η ???

 

Αν εχεις f2g και την εχεις την sim περισσοτερο απο 6-7 μηνες τοτε θα πρεπει να πας σ ενα καταστημα wind να σου δωσουν καινούρια που να υποστηρίζει το 4g!οι παλιές δεν το υποστήριζαν..

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

το κινητό δεν ειναι 4g ??? επειδη αγόρασα αντιστοιχη καρτα της wind (υπαρχει καληψη δικτυου ευρυτερα στην περιοχη της αθηνας που μετακινουμαι),,,...χρειαζεται καποια αλλη ενργοποιηση?? συνεχιζει στο σημα να μου δειχνει το σημα Η ???

Ναι είναι 4g η συσκευή! Κ όχι απλό 4g αλλά 4g+ αν το υποστηρίζει το δίκτυο σου. Πάρε ένα τηλέφωνο στην εξυπηρετηση πελατων της Vodafone να σου πούνε που πρέπει να στείλεις το sms ενεργοποίησης του 4g. Όταν λοιπόν σου έρθει απάντηση με SMS ότι ενεργοποίησης το 4g, πας πάνω στην κουρτίνα των ειδοποιήσεων και κρατάς πατημένο το εικονίδιο των δεδομένων και μετά πατάς εκεί που λέει λειτουργία δικτύου και επιλέγεις

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160322/ca535e70cd353a17b649a1dcd7203bc4.jpg

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω το κινητό περίπου ένα μήνα και έχω παρατηρήσει πρόβλημα με το σήμα της Cosmote. Με το προηγούμενο κινητό δεν είχα κανένα πρόβλημα και τώρα στο σπίτι πολύ συχνά κλείνει κατα τη διάρκεια των συνομικιών..

Έχει συμβεί σε άλλους? Ξέρετε τι παίζει?

Το δικο μου cosmote ειχε γενικα χαμηλο σημα και αργουσε περιπου 10 δευτερα να βγαλει κλησει. Δεν εβρισκε σημα οταν το εβαζα μονο wcdma. Για δες και στο δικο σου. Δεν εφταιγε η σιμ και απο χθες το εχω στειλει στο service. Μαρεσει που λενε οτι εχουν υπηρεσια για αποτελεσμα σε 1 ωρα στο σερβις, και μου ειπαν 2 με 3 μερες τελικα. Μονο της smartec της samsung ισχυει το μιας ωρας.

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι 4g η συσκευή! Κ όχι απλό 4g αλλά 4g+ αν το υποστηρίζει το δίκτυο σου. Πάρε ένα τηλέφωνο στην εξυπηρετηση πελατων της Vodafone να σου πούνε που πρέπει να στείλεις το sms ενεργοποίησης του 4g. Όταν λοιπόν σου έρθει απάντηση με SMS ότι ενεργοποίησης το 4g, πας πάνω στην κουρτίνα των ειδοποιήσεων και κρατάς πατημένο το εικονίδιο των δεδομένων και μετά πατάς εκεί που λέει λειτουργία δικτύου και επιλέγεις

 

4G NAI στο 1285 για ενεργοποιηση. Εμενα λεει οτι ειναι ενεργοποιημενο. Μενει να βρω και που εχει 4G εδω στην πολη :p

ΛΟΛ , εχω 4G μεσα στο σπιτι. That, I didn't expect :P

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

4G NAI στο 1285 για ενεργοποιηση. Εμενα λεει οτι ειναι ενεργοποιημενο. Μενει να βρω και που εχει 4G εδω στην πολη :p

Είναι κ αυτό ένα θέμα... Όντως!! Καλά το βάζουμε.. Που το βρίσκουμε μετά είναι το θέμα! Αν και δεν έχω βοντα, κ εγώ τον ίδιο πόνο έχω! Το "Η" ζει ανάμεσα μας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι κ αυτό ένα θέμα... Όντως!! Καλά το βάζουμε.. Που το βρίσκουμε μετά είναι το θέμα! Αν και δεν έχω βοντα, κ εγώ τον ίδιο πόνο έχω! Το "Η" ζει ανάμεσα μας!!!!

 

Μολις εκανα τροποποιηση παραπανω. Εχω 4G 3 κουτακια μεσα στο σπιτι!! Δε το δοκιμαζα, γιατι ελεγα εδω που ειμαι , αποκλειεται... Και ομως!!

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο καταρχήν! Ισχύει οτι σου είπε ο υπάλληλος. Όσα έχουν δέρμα πίσω έχουν χρυσά κουμπιά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σε έκδοση με δερμάτινο καπάκι?

Ναι. Το δικαρτο πάντως που σημαίνει πως ήρθε με ένα μόνο καπάκι [το δερμάτινο]

Link to comment
Share on other sites

Παιδες το πρόβλημα με το bootloop βγαίνει στο πρωτο boot ή μπορεί να βγει και μετα απο μήνες?

Δυστυχώς βγαίνει και μετά από μήνες......

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδες το πρόβλημα με το bootloop βγαίνει στο πρωτο boot ή μπορεί να βγει και μετα απο μήνες?

 

Έχουμε ξεχωριστό θέμα για το bootloop, μην τα μπερδεύετε τα θέματα μόνοι σας...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από χθες κάτι το έχει πιάσει και δε τερματίζει τις κλήσεις. Απο χθές έχω κάνει δυο restart. Είναι θέμα λογισμικού ή dialer?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι θέμα λογισμικού ή dialer?

 

Το ίδιο πράγμα είναι. Ίσως κάποια εφαρμογή δημιουργεί conflict. Αν συνεχιστεί μάλλον πας για επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Κάνε όμως πρώτα ένα γενικό καθάρισμα στην cache.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από χθες κάτι το έχει πιάσει και δε τερματίζει τις κλήσεις. Απο χθές έχω κάνει δυο restart. Είναι θέμα λογισμικού ή dialer?

Έχει αναφερθεί και στο παρελθόν μάλλον είναι κάποιο bug της 6.0 δοκίμασε ένα factory reset αν και θεωρητικά θα διορθωθεί μόνο του σε κανα δύο μέρες

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω συγκεκριμενα για την wind αλλα πανε δες αρχικα αν ειναι επιλεγμενο στην συσκευη πηγαινε

ρυθμίσεις-δικτυα-δεδομενα κινητης τηλ-πανω δεξια πατα τις 3 τελειες-δικτυα κιητης τηλ-λειτουργιες δικτυου

και επελεξε την πρωτη επιλογη που γραφει LTE....

 

Wind έχω και έχω 4G ακόμα και μέσα στο ανσασέρ ενώ με το προηγούμενο κινητό Sony xperia z ultra δεν είχα καθόλου σήμα..

Από σήμα είμαι πολύ ικανοποιημένος. Σχεδόν πάντα 4G Θεσσαλονίκη. Προς Ημαθία στα χωριά που έκανα βόλτα όμως δεν έπιανε τίποτα... 2G..

 

Αν εχεις f2g και την εχεις την sim περισσοτερο απο 6-7 μηνες τοτε θα πρεπει να πας σ ενα καταστημα wind να σου δωσουν καινούρια που να υποστηρίζει το 4g!οι παλιές δεν το υποστήριζαν..

 

Ναι είναι 4g η συσκευή! Κ όχι απλό 4g αλλά 4g+ αν το υποστηρίζει το δίκτυο σου. Πάρε ένα τηλέφωνο στην εξυπηρετηση πελατων της Vodafone να σου πούνε που πρέπει να στείλεις το sms ενεργοποίησης του 4g. Όταν λοιπόν σου έρθει απάντηση με SMS ότι ενεργοποίησης το 4g, πας πάνω στην κουρτίνα των ειδοποιήσεων και κρατάς πατημένο το εικονίδιο των δεδομένων και μετά πατάς εκεί που λέει λειτουργία δικτύου και επιλέγεις

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160322/ca535e70cd353a17b649a1dcd7203bc4.jpg

 

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντησεις!

Άλλαξα ήδη και την καρτα σε 4g ...εφοσον το κινητο λαμβανει σημα 4g η ενδειξη που δειχνει στην οθονη ειναι Η+ ή 4G ?

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Θα σου δείξει 4g ή 4g+. Αλλά σιγουρέψου πως στην περιοχή σου υπάρχει κάλυψη.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την έκδοση 6.0

Το κινητό είανι DEU (γερμανικό)

Από που μπορώ να ξανακατεβάσω την τελευταία ρόμ για το κινητό και με ποιον τρόπο την περνάω ?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την έκδοση 6.0

Το κινητό είανι DEU (γερμανικό)

Από που μπορώ να ξανακατεβάσω την τελευταία ρόμ για το κινητό και με ποιον τρόπο την περνάω ?

 

καλημέρα με το lg bridge.

θα βρεις εκεί οτι χρειάζεσαι, είναι επίσημη εφαρμογή για pc

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

ευτυχής κάτοχος G4 εδώ και 3 μήνες.

 

Πριν 5 μέρες για πρώτη φορά μου έκανε ενα περίεργο κόλλημα. Την ώρα που ήταν ανοιχτή η οθόνη άρχισε να μου βγάζει διάφορα χρώματα και πολλές κάθεται ρίγες. Πάτησα παρατεταμένα το power και τότε μου εμφανίστηκε το menu για να το κλείσω ή να κάνω επανεκκίνηση.

 

έκανα επανεκκίνηση και όλα κομπλε.

 

Κόλλησα Software ή hardware ;;; ΟΕΟ

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κόλλησα Software ή hardware ;;; ΟΕΟ

 

Κανείς δεν μπορεί να σου πει με σιγουριά, ίσως το δεύτερο αλλά το απεύχομαι. Αν το ξανακάνει το βλέπεις...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα.. Εχτές παρέλαβα και εγώ το G4 σε κόκκινο δέρμα παρτίδα 602 με την Μ προεγκατεστημενη... Όλα καλά και ωραία μέχρι που εβαλα το κινητό για φόρτιση και αμέσως κατάλαβα ότι φορτιζε πολύ αργά.. Έκανε πάνω από έξι ώρες να φορτισει..!!!!! Υποψην ότι ο φορτιστής που χρησιμοποίησα ήταν ο δικός του... Δοκίμασα και με έναν φορτιστή από το G2 που έχω αλλά μια από τα ίδια... Καμία ιδέα κάνεις τι να συμβαίνει;;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα.. Εχτές παρέλαβα και εγώ το G4 σε κόκκινο δέρμα παρτίδα 602 με την Μ προεγκατεστημενη... Όλα καλά και ωραία μέχρι που εβαλα το κινητό για φόρτιση και αμέσως κατάλαβα ότι φορτιζε πολύ αργά.. Έκανε πάνω από έξι ώρες να φορτισει..!!!!! Υποψην ότι ο φορτιστής που χρησιμοποίησα ήταν ο δικός του... Δοκίμασα και με έναν φορτιστή από το G2 που έχω αλλά μια από τα ίδια... Καμία ιδέα κάνεις τι να συμβαίνει;;;;

 

Καλορίζικο! Μήπως έχει φύγει κανένα πινακι απο το καλώδιο φόρτισης ή μήπως έχει κοπεί πουθενά? Δοκίμασες με το ίδιο καλώδιο και διαφορετικό φορτιστή ή και με διαφορετικό καλώδιο?

 

Σίγουρα δεν είναι φυσιολογικό πάντως

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο! Μήπως έχει φύγει κανένα πινακι απο το καλώδιο φόρτισης ή μήπως έχει κοπεί πουθενά? Δοκίμασες με το ίδιο καλώδιο και διαφορετικό φορτιστή ή και με διαφορετικό καλώδιο?

 

Σίγουρα δεν είναι φυσιολογικό πάντως

 

Δοκίμασα και με άλλο καλώδιο αλλά μια από τα ίδια. Έβαλα και το G2 στον ίδιο φορτιστή και φορτιζε σφαίρα... Άμα μου ξανακάνει το ίδιο την επόμενη φορά που θα το φορτισω παίρνω το μαγαζί που το πήρα για να προλάβω να καλυφθω από DOA...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...