Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις στις προηγούμενες ερωτήσεις μου. Έχω όμως μερικές ακόμα. Γνωρίζει κάποιος πως κάνει αλλαγή οθόνης το σέρβις; Αλλάζει πάντα ολόκληρη την οθόνη μαζί με το πλαίσιο ή κολλάει στο παλιό πλαίσιο καινούρια οθόνη και γυαλί; Έχει κάνει κάποιος αλλαγή να μου πει από πρώτο χέρι πόσο ικανοποιητική δουλειά κάνουν; Οι κάμερες ήταν σε καλή κατάσταση ή παραλάβατε συσκευή με σκόνη και δαχτυλικά αποτυπώματα στους φακούς; Η συσκευή είχε την ίδια συνοχή μετά την επιδιόρθωση η δεν κόλλησαν καλά τα κομμάτια που στερεώνονται με αυτοκόλλητη ταινία;

Στο G3 που ξέρω όταν αλλάζουν το πλαίσιο για μια μικρή ρωγμή, αλλάζουν και την οθόνη κι ολόκληρο το μπροστινό μέρος χωρίς να έχει πάθει κάτι. Πόσο μάλλον αν θέλει αλλαγή οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια εφαρμογή μέσα στο κινητό που ήταν μέσα από την αρχή που το πηρα και ονομάζεται Google drive. Ρωτάω εδώ και όχι στο νήμα με τις εφαρμογές γιατί δεν ξέρω αν υπάρχει σε άλλα κινητά. Την χρησιμοποιεί κάνεις? Τι είναι? Είναι σαν το Dropbox? Όταν βάλω κάτι στο drive που το στέλνει?

Όταν βάλω εκεί μια φωτογραφία ή οτιδήποτε το ανεβάζει αυτόματα και στον λογαριασμό μου στο google+??

http://s14.postimg.org/iuycumizl/Quick_Memo_2016_03_02_18_48_23.png

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιος να απαντησει αμα μπορει!!!507 σειρα αξιζει για μεταχειρισμενο η θα εχω προβλημα?σορρυ για το offtopic..

 

απο σεπτεμβριο που το εχω σειρα 507 ρουμανικο κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Αύριο μάλλον θα πάω για αγορά. Κάτι γράφατε για την νέα έκδοση λόγο πιάνουν προβλήματος της μητρικής. Τι πρέπει να προσέξω?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια εφαρμογή μέσα στο κινητό που ήταν μέσα από την αρχή που το πηρα και ονομάζεται Google drive. Ρωτάω εδώ και όχι στο νήμα με τις εφαρμογές γιατί δεν ξέρω αν υπάρχει σε άλλα κινητά. Την χρησιμοποιεί κάνεις? Τι είναι? Είναι σαν το Dropbox? Όταν βάλω κάτι στο drive που το στέλνει?

Όταν βάλω εκεί μια φωτογραφία ή οτιδήποτε το ανεβάζει αυτόματα και στον λογαριασμό μου στο google+??

 

 

Ειναι το google drive. Ναι ειναι σαν το dropbox! σου εδωσε 100gb απο την αγορα συσκευης για 2 χρόνια. μπορεις να βαλεις την εφαρμογη στον υπολογιστη και να συχρονιζεις τον φάκελο. επισης οι φωτογραφιες αν ανεβαινουν στο Google photos , εχει ρυθμιση να τις βλεπεις και απο το google drive.

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

@lek88

Με την αγορά της συσκευής έχεις για ένα χρόνο δωρεάν 100GB στο Google Drive για 2 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

@lek88

Με την αγορά της συσκευής έχεις για ένα χρόνο δωρεάν 100GB στο Google Drive για 2 χρόνια.

 

Ναι πάτησα το κουμπί της εξαργυρωσης και μου έδωσε χώρο παραπάνω! Για ένα χρόνο η δύο???? Μετά αν περάσει αυτός ο καιρός μειώνεται ο χώρος,?

Edit:λέει "

" ""Εάν αγοράσετε μια νέα συσκευή G4 LG πριν από 31ης Δεκεμβρίου 2018, ίσως να είναι επιλέξιμες για 100 GB δωρεάν αποθηκευτικού χώρου στο Google Drive για 2 χρόνια." ""

 

Επίσης γράφει στο λινκ ότι αν περάσει αυτό το διάστημα δεν χάνω τα αρχεία που έχω ανεβάσει αλλά χάνω τον επιπλέον χώρο των 100 και μειώνεται. Για να μην ξεφύγουμε όμως άλλο εκτός θέματος οποίος ξέρει καλά σε απο αυτό ας μου στείλει ένα πμ να μου λύσει δύο απορίες ακόμα για να μην το συζητάω εδώ

 

Ειναι το google drive. Ναι ειναι σαν το dropbox! σου εδωσε 100gb απο την αγορα συσκευης για 2 χρόνια. μπορεις να βαλεις την εφαρμογη στον υπολογιστη και να συχρονιζεις τον φάκελο. επισης οι φωτογραφιες αν ανεβαινουν στο Google photos , εχει ρυθμιση να τις βλεπεις και απο το google drive.

Κ όταν λέμε Google photos? Είναι άλλο? Συγνώμη αλλά δεν τα ξέρω....

 

Και κάτι ακόμα. Τις φώτο που βάζω εκεί τις ανεβάζει στο google+ μου κιόλας? Η στο Google photos πως λέγεται

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αύριο μάλλον θα πάω για αγορά. Κάτι γράφατε για την νέα έκδοση λόγο πιάνουν προβλήματος της μητρικής. Τι πρέπει να προσέξω?

 

Απλά προτίμησε καινούργια παρτίδα, που σημαίνει το serial number να ξεκινά από 601 ή 602...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τον ηχο απο το καθε πατημα που κανω στο πληκτρολογιο(το εργοστασιακο)πως τον αφαιρω?

 

 

Ακυρο παιδια το βρηκα.,ευχαριστω

Edited by GiorgosLA
Poco x3
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την νεοτερη εκδοση 6.0 και εγω χωρις καποιο προβλημα ή θεμα.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχει έρθει η 20d και δεν την έχω βάλει ακόμα. Έχει σημαντική διαφορά σε σχέση με την 20b που έχω τώρα?

Edit : μου βγάζει στο bridge ότι είναι 1.58gb γιατί τόσο μεγάλη?

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εμένα μου έχει έρθει η 20d και δεν την έχω βάλει ακόμα. Έχει σημαντική διαφορά σε σχέση με την 20b που έχω τώρα?

Edit : μου βγάζει στο bridge ότι είναι 1.58gb γιατί τόσο μεγάλη?

 

Γιατί δεν είναι OTA, είναι ολόκληρη η rom. Να τη βάλεις...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν είναι OTA, είναι ολόκληρη η rom. Να τη βάλεις...

Οπότε θεωρητικά θα χαθούν και τα data μου ή θα δουλέψει σαν ΟΤΑ δεδομένου ότι είναι μέσω bridge?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οπότε θεωρητικά θα χαθούν και τα data μου ή θα δουλέψει σαν ΟΤΑ δεδομένου ότι είναι μέσω bridge?

 

Το δεύτερο. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@takaros...20d έχω κι εγώ άψογη σε μένα, βέβαια την πέρασα ΟΤΑ και ήταν λίγο κάτω από 1 γίγα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το μόνο είναι ότι άργησε να την κατεβάσει λίγο...πρέπει να πήρε αν θυμάμαι καλά γύρω στα 3 τέταρτα της ώρας η λίγο παραπάνω η όλη διαδικασία-αναβάθμιση.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις στις προηγούμενες ερωτήσεις μου. Έχω όμως μερικές ακόμα. Γνωρίζει κάποιος πως κάνει αλλαγή οθόνης το σέρβις; Αλλάζει πάντα ολόκληρη την οθόνη μαζί με το πλαίσιο ή κολλάει στο παλιό πλαίσιο καινούρια οθόνη και γυαλί; Έχει κάνει κάποιος αλλαγή να μου πει από πρώτο χέρι πόσο ικανοποιητική δουλειά κάνουν; Οι κάμερες ήταν σε καλή κατάσταση ή παραλάβατε συσκευή με σκόνη και δαχτυλικά αποτυπώματα στους φακούς; Η συσκευή είχε την ίδια συνοχή μετά την επιδιόρθωση η δεν κόλλησαν καλά τα κομμάτια που στερεώνονται με αυτοκόλλητη ταινία;
Έκανα αλλαγή πλακέτας και οθόνης κανένα πρόβλημα αλλάζει και το πλαίσιο γύρω γύρω.
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο. ;)

 

@takaros...20d έχω κι εγώ άψογη σε μένα, βέβαια την πέρασα ΟΤΑ και ήταν λίγο κάτω από 1 γίγα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το μόνο είναι ότι άργησε να την κατεβάσει λίγο...πρέπει να πήρε αν θυμάμαι καλά γύρω στα 3 τέταρτα της ώρας η λίγο παραπάνω η όλη διαδικασία-αναβάθμιση.

 

Ευχαριστώ πολύ...! :D

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν έχω το weather animation στη lock screen?

Είμαι σε mm και είναι τσεκαρισμενη η επιλογή κανονικά στα settings

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν έχω το weather animation στη lock screen?

Είμαι σε mm και είναι τσεκαρισμενη η επιλογή κανονικά στα settings

 

Το application της LG που το κατέβασες?

 

πήγαινε Ρυθμίσεις - - Γενικές - Σχετικά με το τηλέφωνο - Κέντρο ενημέρωσης - Ενημέρωση εφαρμογής και κάτω κάτω θα βρεις το app της LG "Καιρός" που αν δεν το έχεις εγκατεστημένο θα πρέπει να το κατεβάσεις.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το application της LG που το κατέβασες?

 

πήγαινε Ρυθμίσεις - - Γενικές - Σχετικά με το τηλέφωνο - Κέντρο ενημέρωσης - Ενημέρωση εφαρμογής και κάτω κάτω θα βρεις το app της LG "Καιρός" που αν δεν το έχεις εγκατεστημένο θα πρέπει να το κατεβάσεις.

 

Το app αυτό είναι το weather? Αν είναι αυτό είναι κατεβασμενο και ενημερωμένο

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Το app αυτό είναι το weather? Αν είναι αυτό είναι κατεβασμενο και ενημερωμένο

Τι ξεκλείδωμα έχεις ορίσει? Βασικά αυτό στην οθόνη κλειδώματος δείχνει μόνο αν βρέχει, χιονίζει κτλ σε ηλιοφανεια δεν δείχνει κάτι όπως έδειχνε το g2 παλιά

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τι ξεκλείδωμα έχεις ορίσει? Βασικά αυτό στην οθόνη κλειδώματος δείχνει μόνο αν βρέχει, χιονίζει κτλ σε ηλιοφανεια δεν δείχνει κάτι όπως έδειχνε το g2 παλιά

 

Α δεν δείχνει κάτι σε ηλιοφανεια?

(δύσκολη η ζωή χωρίς το τεράστιο G2)

Καλα θα περιμένω να χαλάσει ο καιρός

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Α δεν δείχνει κάτι σε ηλιοφανεια?

(δύσκολη η ζωή χωρίς το τεράστιο G2)

Καλα θα περιμένω να χαλάσει ο καιρός

 

 

:lol::lol::lol:

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...