Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Διαβάζοντας και τα 2 νήματα για το LG G Flex 2 και για το LG G4 κλείνω προς Flex 2 (μπορεί να είχε κάποια θεματάκια με οθόνες κλπ αλλά τουλάχιστον δεν έβγαινε off το κινητό με restart κλπ)....... αλλά δε μου αρέσει το σχήμα του.... από την άλλη πάλι το G4 το έπερνα με κλειστά μάτια αλλά έχει τα θέματα με το bootloop....... τι μου προτείνετε..... please help !:confused:

 

G4 για πολλούς λόγους. Πρώτον είναι ανώτερο σε όλα (και σε κάποια με χαοτική διαφορά πχ Camera). Δεύτερον το bootloop δεν συμβαίνει σε όλους αλλά μόνο σε ένα μικρό ποσοστό. Τρίτον... και να συμβεί, σε καλύπτει επίσημα η εγγύηση. Καλύτερο αυτό παρά μα βλέπεις κάθε μέρα τις κιτρινίλες της οθόνης του Flex 2 προσπαθώντας να πείσεις τον εαυτό σου ότι δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

Ωστόσο για να μη ξεφύγει η συζήτηση μιας και ήδη βγαίνουμε εκτός θέματος, αν θέλεις να πάρεις περισσότερες απαντήσεις άνοιξε σχετικό θέμα στη σωστή ενότητα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας και τα 2 νήματα για το LG G Flex 2 και για το LG G4 κλείνω προς Flex 2 (μπορεί να είχε κάποια θεματάκια με οθόνες κλπ αλλά τουλάχιστον δεν έβγαινε off το κινητό με restart κλπ)....... αλλά δε μου αρέσει το σχήμα του.... από την άλλη πάλι το G4 το έπερνα με κλειστά μάτια αλλά έχει τα θέματα με το bootloop....... τι μου προτείνετε..... please help !:confused:

 

Ενοειτε G4 φιλε Μακραν.

Το προβλημα του bootloop ειναι σε λιγους και διορθώνεται.

Εγω εχω 505 και εχω κανει τα παντα χωρις κανενα προβλημα.

Αρα ειναι σε καποιους και αν σου τύχει το λύνεις στην procordia.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω αν ισχύει ότι ζεσταίνεται υπερβολικά ακόμα και σε κανονική χρήση το G4;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω αν ισχύει ότι ζεστένεται υπερβολικά ακόμα και σε κανονική χρήση το G4;

 

Μια εβδομαδα που το εχω, δεν εχει ζεσταθει ποτε... Και δεν το εχω αφησει σε ησυχια!!! :lol:

Edited by stabill
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

G4 για πολλούς λόγους. Πρώτον είναι ανώτερο σε όλα (και σε κάποια με χαοτική διαφορά πχ Camera). Δεύτερον το bootloop δεν συμβαίνει σε όλους αλλά μόνο σε ένα μικρό ποσοστό. Τρίτον... και να συμβεί, σε καλύπτει επίσημα η εγγύηση. Καλύτερο αυτό παρά μα βλέπεις κάθε μέρα τις κιτρινίλες της οθόνης του Flex 2 προσπαθώντας να πείσεις τον εαυτό σου ότι δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

Ωστόσο για να μη ξεφύγει η συζήτηση μιας και ήδη βγαίνουμε εκτός θέματος, αν θέλεις να πάρεις περισσότερες απαντήσεις άνοιξε σχετικό θέμα στη σωστή ενότητα.

 

Έφυγε η παραγγελία..... LG G4......!

Link to comment
Share on other sites

Μια εβδομαδα που το εχω, δεν εχει ζεσταθει ποτε... Και δεν το εχω αφησει σε ησυχια!!! :lol:

Μάλλον τελικά θα είναι με παρτίδες συγκεκριμένες ποια έκδοση έχεις πάνω ;

Edited by morcheeba
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τελικά θα είναι με παρτίδες συγκεκριμένες ποια έκδοση έχεις πάνω ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://s19.postimg.org/63koowiv7/Capture_2016_02_18_15_24_16.png

free photo hosting

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα έχει πρόβλημα ο Nona launcher με 6.0 στο χτύπημα για να ανάψει ή οθόνη??

Το πρόβλημα στης εισερχόμενες κλήσεις και τον τερματισμό??

Άλλο πρόβλημα έχετε δει??

Edited by maarinos
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα έχει πρόβλημα ο Nona launcher με 6.0 στο χτύπημα για να ανάψει ή οθόνη??

Το πρόβλημα στης εισερχόμενες κλήσεις και τον τερματισμό??

Άλλο πρόβλημα έχετε δει??

Καλησπέρα. Είναι γνωστό το θέμα αυτό; πρόβλημα του nova είναι; Διότι σήμερα έχοντας nova και προσπαθώντας να τερματίσω μια κλήση δεν μπορούσα και το έκανα restart. Να πω βέβαια πως εκείνη τη στιγμή έτυχε να πέσει και το σήμα στην περιοχή λόγω εργασιών.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είναι γνωστό το θέμα αυτό; πρόβλημα του nova είναι; Διότι σήμερα έχοντας nova και προσπαθώντας να τερματίσω μια κλήση δεν μπορούσα και το έκανα restart. Να πω βέβαια πως εκείνη τη στιγμή έτυχε να πέσει και το σήμα στην περιοχή λόγω εργασιών.

Δεν έχω θέμα με Nova μια χαρά παίζει και στο άνοιγμα....

Αυτό με τις κλήσης που δεν τερματίζουν έχει αναφερθεί από πολλούς, άλλους δεν τους νοιάζει πολύ και άλλοι ξενερώνουν όπως και εγώ.

Έκανα 2 φορές εγκατάσταση της 6 από bridge σε άδειο τηλέφωνο μέχρι να μην έχω τέτοια θέματα. Ίσως εγώ να ήμουν άτυχος αλλά μόνο έτσι έχω σωστή συσκευή τώρα

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

εδω ανεβασα ενα βιντεο https://www.youtube.com/watch?v=dLeipX7v9Dg&feature=youtu.be για το κρασαρισμα των φωτογραφιων μου με αυτη την καρτα http://www.e-shop.gr/kingston-sdca3-32gb-32gb-micro-sdhc-uhs-i-u3-with-adapter-p-PER.555753 η οποια ειναι η δευτερη η πρωτη εκανε το ιδιο στο LG G3 που ειχα και αφου την πηγα πισω για προβληματικη μου εδωσαν καινουρια και κανει τα ιδια τωρα στο 4αρι.....δεν ξερω αν φταιει η 6.0 η κατι αλλο αλλα ειναι πολυ σπαστικο να χανεις φωτο για αυτο το λογο......φυσικα στο βιντεο φαινεται και αυτο το σπαστικο μικρο λαγκαρισμα που εχω...και δεν φευγει για κανενα λογο.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Κάτι έκανα (ιδέα δεν έχω τι) και στις επαφες και στο αρχείο κλήσεων Η γραμματοσειρά των επαφών έχει μεγαλώσει και δεν βρίσκω Πως να το αλλάξω, η γραμματοσειρά μέσα από τις ρυθμίσεις δεν έχει πειραχτεί. Ξέρει κανείς πως να διορθώσω αυτό το θέμα;

 

Update: αλλάξα το μέγεθος της γραμματοσειράς 2-3 φορές και έστρωσε...

Edited by ros100
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας και τα 2 νήματα για το LG G Flex 2 και για το LG G4 κλείνω προς Flex 2 (μπορεί να είχε κάποια θεματάκια με οθόνες κλπ αλλά τουλάχιστον δεν έβγαινε off το κινητό με restart κλπ)....... αλλά δε μου αρέσει το σχήμα του.... από την άλλη πάλι το G4 το έπερνα με κλειστά μάτια αλλά έχει τα θέματα με το bootloop....... τι μου προτείνετε..... please help !:confused:

 

εχω παρτιδα 507 και bootloop κολληματα,να μην κλεινει η κληση με,κρασαρισματα απλα δεν υπαρχουν ..μεχρι τωρα :worry:

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα και κατι αλλο στην τελευταια εκδοση. (ετυχε σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου να γινει ευκολα αντιληπτο)

 

Ενω υπαρχει η ρυθμιση auto και manual ρυθμισης φωτεινοτητας οθονης, οταν παω να δω ενα βιντεο που τραβηξα, η φωτεινοτητα πεφτει στα ταρταρα ακομη κι αν την γυρισεις σε manual mode. Την ξανα ανοιγεις, πας να συνεχισεις το βιντεο και ξαναπεφτει ακαριαια.

Προφανως για λογους αυτονομιας με το ετσι θελω ή να ειναι bug. ?

Link to comment
Share on other sites

Κάτι έκανα (ιδέα δεν έχω τι) και στις επαφες και στο αρχείο κλήσεων Η γραμματοσειρά των επαφών έχει μεγαλώσει και δεν βρίσκω Πως να το αλλάξω, η γραμματοσειρά μέσα από τις ρυθμίσεις δεν έχει πειραχτεί. Ξέρει κανείς πως να διορθώσω αυτό το θέμα;

 

Update: αλλάξα το μέγεθος της γραμματοσειράς 2-3 φορές και έστρωσε...

 

Μπορείς να κάνεις Zoom In/Out μέσα στις επαφές/αρχείο κλήσεων, όπως ακριβώς κάνεις στις φωτογραφίες (με τα δύο δάχτυλα) για να προσαρμόσεις στο μέγεθος που θες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω αν ισχύει ότι ζεσταίνεται υπερβολικά ακόμα και σε κανονική χρήση το G4;

Το εχω ενα μήνα περίπου και δεν μου έχει ζεσταθεί ποτέ!! Και δεν το αφήνω από τα χέρια καθόλου σχεδόν.

Link to comment
Share on other sites

εχω παρτιδα 507 και bootloop κολληματα,να μην κλεινει η κληση με,κρασαρισματα απλα δεν υπαρχουν ..μεχρι τωρα :worry:

 

Δεν φταίει η συσκευή....

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα και κατι αλλο στην τελευταια εκδοση. (ετυχε σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου να γινει ευκολα αντιληπτο)

 

Ενω υπαρχει η ρυθμιση auto και manual ρυθμισης φωτεινοτητας οθονης, οταν παω να δω ενα βιντεο που τραβηξα, η φωτεινοτητα πεφτει στα ταρταρα ακομη κι αν την γυρισεις σε manual mode. Την ξανα ανοιγεις, πας να συνεχισεις το βιντεο και ξαναπεφτει ακαριαια.

Προφανως για λογους αυτονομιας με το ετσι θελω ή να ειναι bug. ?

Όταν παρακολουθείς το βίντεο πάτα πάνω δεξιά βγάζει κάτι τελείες και πήγαινε στις ρυθμίσεις ξετικαρε την αυτόματη φωτεινότητα στο βίντεο

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ζεσταίνεται όταν κατεβάζει εφορμογές είναι φυσιολογικό;

Φυσιολογικοτατο όπως σε όλα τα τηλέφωνα ;)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όταν παρακολουθείς το βίντεο πάτα πάνω δεξιά βγάζει κάτι τελείες και πήγαινε στις ρυθμίσεις ξετικαρε την αυτόματη φωτεινότητα στο βίντεο

 

Δεν καταλαβες...την στιγμη που παιζει το βιντεο παταω τις ρυθμισεις για την φωτεινοτητα.

ΑΚΟΜΗ και οταν ειναι ξε-τικαρισμενο το auto, η συσκευη κατα την αναπαραγωγη εφαρμοζει auto.

 

Οταν κανω scroll απο πανω προς τα κατω να εμφανιστει παλι η μπαρα φωτεινοτητας το βιντεο κανει παυση και η μπαρα φωτεινοτητας επιστρεφει εκει που την ειχα π.χ. στο 80% χωρις auto.

Οταν διωξω παλι την μπαρα φωτεινοτητας, το βιντεο συνεχιζει την αναπαραγωγη και η φωτεινοτητα πεφτει και παλι.

Ξανα ανοιγω την μπαρα και για ενα κλασμα του sec προλαβαινω να δω την μπαρα απο το 3-5% να εκτοξευεται και παλι στο 80% που το ειχα.

 

Με λιγα λογια... κατα την αναπαραγωγη βιντεο ακομη και χωρις auto, η φωτεινοτητα λειτουργει με auto. Και αν εισαι σε χωρο με πολυ χαμηλο φωτισμο πεφτει καπου στι 3-5%.

 

ΟΜΩΣ...το ελυσα διαφορετικα το προβλημα και το μοιραζομαι μαζι σας.

Μπορει η μπαρα φωτεινοτητας να παιζει auto το τικαρεις δεν το τικαρεις, ΑΛΛΑ ΑΝ κατα τη διαρκεια του βιντεο συρεις προς τα πανω το δαχτυλο στην αριστερη πλευρα της οθονης, εμφανιζεται αλλη μπαρα φωτεινοτητας του player οπου, εκει που θα το πας, εκει μενει. Αν παλι ανοιξεις ομως με σκρολ την μπαρα φωτεινοτητας απο το μενου, θα ξανα πεσει παλι και η μπαρα του player.

 

Μαλλον το εκαναν αυτο για να κρατησουν οσο μπορουν την αυτονομια σε καλυτερα επιπεδα. Αν δεν εβρισκα ομως την μπαρα του Player να παραμενει, θα ηταν εκνευριστικο το auto μονιμα, σε σκοτεινο χωρο.

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια επειδή λίγο έχω μπερδευτεί . Εχουμε την εφαρμογή LG BRIDGE , βλέπω όμως μέσα στο επίσημο site της LG και ένα software με την ονομασία LG MOBILE SUPPORT TOOL ή (ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ LG MOBILE) , αυτό τι είναι ?

 

 

Ευχαριστώ

Καλημέρα

Edited by OAL
Link to comment
Share on other sites

γεια σας.. εχω το lg g4 δεν μου εχει ερθει ενημερωση μεσω οτα για την εκδοση 6.0 κ προσπαθω να την κανω μεσα απο το lg bridge και οταν την κανω μου λεει η ενημερωση ειναι κατεστραμμενη .. τι γινεται τωρα? την κανω εδω κ ενα μηνα και μου βγαζει το ιδιο πραγμα..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...