Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω παλι θα κατσω με το LG G4 μου το δερματινο καφε ως για 1-2 χρονακια καπου εκει και μετα θα δω τι θα παρω. Τωρα που εχω αφαιρεση το skype - fb - fb messenger ευχομαι να δω μεγαλη διαφορα στην μπαταρια. Το φορτησα χθες και τωρα ειναι 52% μα θα μου πειτε ανεβαζα και φωτογραφιες στο φβ πως να μην πεσει τοσο η μπαταρια ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι φιλοι απο προχτες χωρις το τζι4 και πανευτυχης κατοχος ενος LG V10 η τελειοτητα σε 5,7 ιντσες.θα σας παρακολουθω ομως.

 

Μια από τα ίδια....LG V10 DUAL SIM 4g-64g black gold leather....

Δεν έχω λόγια....από ναυαρχίδα σε ναυαρχίδα το πάω....άντε να δούμε....θα καταλήξω πουθενά....περιμένω και το Huawei Mate 8 gold 4g-128g σε καμία 20άρια μερες...αν και δεν το βλέπω να με καλύπτει σε σχέση με το Lg V10....απλά το πήρα για να μου φύγει η περιέργεια....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το LGUP και βαλε οποια εκδοση θελεις αλλα με refurbish.

ευχαριστώ......

θα του δώσω άλλη μια ευκαιρία με εργοστασιακές ξανά και μετά εμπρός πίσω.......

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα και το παρήγγειλα κι εγώ (LG G4 EU black leather) σήμερα από σκρουτζομάγαζο στα 350- Ευρώ. Θα αντικαταστήσει ένα Sony Z Ultra. Θυσιάζω τη μεγάλη οθόνη που τόσο μου αρέσει, χάριν κυρίως της εξαιρετικής φωτογραφικής, που τόσο λείπει από το Z Ultra.

 

Ήμουν μεταξύ αυτού και του Nexus 6 και τελικά προτίμησα το G4 (το οποίο είναι και 50 Ευρώ φθηνότερο), επειδή από τότε που είδα τα πρώτα δείγματα φωτογραφιών του, μου είχε καρφωθεί η ιδέα να το αποκτήσω. Στα μάτια μου μπορεί να αντικαταστήσει μια μικρομεσαία compact σε πολλές περιπτώσεις όσον αφορά την ποιότητα (εντάξει, το ζουμ του φακού θα λείπει). Το ότι θα μπορώ να έχω ένα κινητό που θα μου δίνει τη δυνατότητα να φωτογραφίζω καθημερινά με πολύ καλή ποιότητα ότι μου αρέσει, είναι για μένα εξαιρετικά σημαντικό!

 

Δευτέρα παραλαμβάνω... μαζί με μια θηκούλα και κάτι μεμβράνες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα και το παρήγγειλα κι εγώ (LG G4 EU black leather) σήμερα από σκρουτζομάγαζο στα 350- Ευρώ. Θα αντικαταστήσει ένα Sony Z Ultra. Θυσιάζω τη μεγάλη οθόνη που τόσο μου αρέσει, χάριν κυρίως της εξαιρετικής φωτογραφικής, που τόσο λείπει από το Z Ultra.

 

Ήμουν μεταξύ αυτού και του Nexus 6 και τελικά προτίμησα το G4 (το οποίο είναι και 50 Ευρώ φθηνότερο), επειδή από τότε που είδα τα πρώτα δείγματα φωτογραφιών του, μου είχε καρφωθεί η ιδέα να το αποκτήσω. Στα μάτια μου μπορεί να αντικαταστήσει μια μικρομεσαία compact σε πολλές περιπτώσεις όσον αφορά την ποιότητα (εντάξει, το ζουμ του φακού θα λείπει). Το ότι θα μπορώ να έχω ένα κινητό που θα μου δίνει τη δυνατότητα να φωτογραφίζω καθημερινά με πολύ καλή ποιότητα ότι μου αρέσει, είναι για μένα εξαιρετικά σημαντικό!

 

Δευτέρα παραλαμβάνω... μαζί με μια θηκούλα και κάτι μεμβράνες.

 

Mε γειες! Οσο για το ζουμ αν καμια φορα το χρειαστεις μεχρι και 3x δεν χαλαει κ πολυ η φωτογραφια. Οχι οτι θα την κανεις καρτ ποσταλ μια φωτο με ζουμ αλλα αν θες κατι να το εχεις βγαινει αξιοπρεπες. Το ιδιο ισχυει κ στο βιντεο.

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα και το παρήγγειλα κι εγώ (LG G4 EU black leather) σήμερα από σκρουτζομάγαζο στα 350- Ευρώ. Θα αντικαταστήσει ένα Sony Z Ultra. Θυσιάζω τη μεγάλη οθόνη που τόσο μου αρέσει, χάριν κυρίως της εξαιρετικής φωτογραφικής, που τόσο λείπει από το Z Ultra.

 

Ήμουν μεταξύ αυτού και του Nexus 6 και τελικά προτίμησα το G4 (το οποίο είναι και 50 Ευρώ φθηνότερο), επειδή από τότε που είδα τα πρώτα δείγματα φωτογραφιών του, μου είχε καρφωθεί η ιδέα να το αποκτήσω. Στα μάτια μου μπορεί να αντικαταστήσει μια μικρομεσαία compact σε πολλές περιπτώσεις όσον αφορά την ποιότητα (εντάξει, το ζουμ του φακού θα λείπει). Το ότι θα μπορώ να έχω ένα κινητό που θα μου δίνει τη δυνατότητα να φωτογραφίζω καθημερινά με πολύ καλή ποιότητα ότι μου αρέσει, είναι για μένα εξαιρετικά σημαντικό!

 

Δευτέρα παραλαμβάνω... μαζί με μια θηκούλα και κάτι μεμβράνες.

 

με γειες!

η αλήθεια είναι ότι η φωτογραφική του δεν παίζεται! απο reviews και specs παίζει να είναι η καλύτερη που κυκλοφορεί σε κινητό αυτή τη στιγμή.

 

η πλάκα είναι ότι προσπαθούσα να το πω σε κάτι iphoneάκηδες, και δεν το δεχόντουσαν με ΤΙΠΟΤΑ!

 

"κινητό των 350 ευρώ και να βγάζει καλύτερη φωτογραφία απο iphone?

σα να μας λες ότι hunday με τα 8 χιλιάρικα είναι καλύτερο απο mercedes των 20!"

 

:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

"κινητό των 350 ευρώ και να βγάζει καλύτερη φωτογραφία απο iphone?

σα να μας λες ότι hunday με τα 8 χιλιάρικα είναι καλύτερο απο mercedes των 20!"

 

:lol::lol:

 

Καλά μόνο που πιστεύουν ότι έχουν την mercedes των κινητών, παύει κάθε σοβαρή κουβέντα. :)

Link to comment
Share on other sites

παίδες, όταν τελειώνει μια κλήση, η οθόνη κλειδώνει ... απενεργοποιείται απο κάπου αυτό ; το ρώτησα και στο νήμα για το δικαρτο, γνωρίζει κανείς ; Edited by Grgasteus
Link to comment
Share on other sites

Mε γειες! Οσο για το ζουμ αν καμια φορα το χρειαστεις μεχρι και 3x δεν χαλαει κ πολυ η φωτογραφια. Οχι οτι θα την κανεις καρτ ποσταλ μια φωτο με ζουμ αλλα αν θες κατι να το εχεις βγαινει αξιοπρεπες. Το ιδιο ισχυει κ στο βιντεο.

η αλήθεια είναι ότι η φωτογραφική του δεν παίζεται! απο reviews και specs παίζει να είναι η καλύτερη που κυκλοφορεί σε κινητό αυτή τη στιγμή.

Ευχαριστώ παίδες!

Όντως, με βάση αυτά που διαβάζω και τα δείγματα που βλέπω, ίσως η καλύτερη φωτογραφική κάμερα κινητού στην αγορά αυτή τη στιγμή και γι' αυτό το επέλεξα! Αν είναι αξιοπρεπές και σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού, δέσαμε!

Όσο για το ζουμ, τα 16 Mp σε συνδυασμό με τον αρκετά μεγάλο αισθητήρα (για τα δεδομένα των κινητών), μάλλον δίνουν δυνατότητα για αξιοπρεπές crop.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παίδες!

Όντως, με βάση αυτά που διαβάζω και τα δείγματα που βλέπω, ίσως η καλύτερη φωτογραφική κάμερα κινητού στην αγορά αυτή τη στιγμή και γι' αυτό το επέλεξα! Αν είναι αξιοπρεπές και σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού, δέσαμε!

Όσο για το ζουμ, τα 16 Mp σε συνδυασμό με τον αρκετά μεγάλο αισθητήρα (για τα δεδομένα των κινητών), μάλλον δίνουν δυνατότητα για αξιοπρεπές crop.

 

εγω πριν είχα note 3, το είχα 1,5 χρόνο. το βράδυ, σε κάποιο νησί ή σε κάποιο δωμάτιο με φωτισμό του χώρου κτλ. Δεν έβγαζε φωτογραφία! όλες κουνημένες! το g4 μόλις κάνει focus, σου βγάζει φωτογραφία απίστευτη χωρίς φλασ! δεν παίζεται!:hypno:

Link to comment
Share on other sites

1.8 διάφραγμα είναι αυτό σε συνδυασμό με το εξαιρετικό λογισμικό κάνουν την διαφορά!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

χθες παίζοντας ενα παιχνιδι (walking war robots ,300mb).Το κινητο ανεβασε θερμοκρασια γυρω στους 65c μπορει και παραπανω .Δεν μπορουσα να το αγγιξω ...507 παρτιδα με 20D περασμενη
Link to comment
Share on other sites

χθες παίζοντας ενα παιχνιδι (walking war robots ,300mb).Το κινητο ανεβασε θερμοκρασια γυρω στους 65c μπορει και παραπανω .Δεν μπορουσα να το αγγιξω ...507 παρτιδα με 20D περασμενη

 

με την 5,1 το είχες δοκιμάσει? σου εβγαζε τις ίδιες θερμοκρασίες?

 

αν το κινητό ειναι εντος εγγυησης, εγώ θα το άφηνα μέχρι να λιώσει στο συγκεκριμένο παιχνίδι. αν δεν σου freezάρει ή δεν κάνει κανενα reboot, σημαίνει ότι το hardware του ειναι καλά δεμένο και δεν θα σου βγάλει πρόβλημα στο μελλον (λογικά).

Link to comment
Share on other sites

χθες παίζοντας ενα παιχνιδι (walking war robots ,300mb).Το κινητο ανεβασε θερμοκρασια γυρω στους 65c μπορει και παραπανω .Δεν μπορουσα να το αγγιξω ...507 παρτιδα με 20D περασμενη

 

 

με την 5,1 το είχες δοκιμάσει? σου εβγαζε τις ίδιες θερμοκρασίες?

 

αν το κινητό ειναι εντος εγγυησης, εγώ θα το άφηνα μέχρι να λιώσει στο συγκεκριμένο παιχνίδι. αν δεν σου freezάρει ή δεν κάνει κανενα reboot, σημαίνει ότι το hardware του ειναι καλά δεμένο και δεν θα σου βγάλει πρόβλημα στο μελλον (λογικά).

 

Ρε παιδιά 65 βαθμοί δεν είναι και αφυσικη θερμοκρασία ενώ παίζεις παιχνίδια. Εγώ στο δικό μου έχω δει ακόμα και 75+ σε download και το έπιανα κανονικά. Στο g3 έχω δει και 85αρια... Δεν έχει κανένα πρόβλημα η συσκευή μην τρέχεις τσάμπα και μην πανικοβαλεστε με το παραμικρό.

 

Edit: Sorry για το off topic άλλα δεν άντεξα... Οι άνθρωποι έχουν ξεφύγει... http://www.newsbeast.gr/technology/apple/arthro/2123718/to-sfalma-53-skotoni-ta-iphone#commentform

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είχα το LG G3 με 2Gram σε χρυσό. Το κινητό ήταν έρωτας..

Αυτό που με χάλασε πάρα πολύ ήταν ότι ζεστενοταν με το παραμικρό. Το είχα στο αμάξι σε βάση στο τζάμι το χτυπούσε ο ήλιος και 90 βαθμοί κλείσιμο. Με το παραμικρό ζεστενοταν και σερνοταν. Ήταν κινητό για να το εχει κάποιος που μένει Φιλανδία και όχι Ελλάδα. Η μπαταρία μέτρια και ήμουν όλο η στη μπριζα η με κανένα power bank. Το έκανα ανταλλαγή με ένα Sony xperia z ultra.

Το power bank το έχω και κάθετε..;)

Πλέον βλέπω το G4 έχει πέσει η τιμή του και σκέφτομαι να τι πάρω με την καφέ δερμάτινη θήκη πιο πολύ για την πρακτικοτητα και για την κάμερα.

 

Ερώτηση.. Θα βαράω το κεφάλι μου όπως με το G3;

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Είχα το LG G3 με 2Gram σε χρυσό. Το κινητό ήταν έρωτας..

Αυτό που με χάλασε πάρα πολύ ήταν ότι ζεστενοταν με το παραμικρό. Το είχα στο αμάξι σε βάση στο τζάμι το χτυπούσε ο ήλιος και 90 βαθμοί κλείσιμο. Με το παραμικρό ζεστενοταν και σερνοταν. Ήταν κινητό για να το εχει κάποιος που μένει Φιλανδία και όχι Ελλάδα. Η μπαταρία μέτρια και ήμουν όλο η στη μπριζα η με κανένα power bank. Το έκανα ανταλλαγή με ένα Sony xperia z ultra.

Το power bank το έχω και κάθετε..;)

Πλέον βλέπω το G4 έχει πέσει η τιμή του και σκέφτομαι να τι πάρω με την καφέ δερμάτινη θήκη πιο πολύ για την πρακτικοτητα και για την κάμερα.

 

Ερώτηση.. Θα βαράω το κεφάλι μου όπως με το G3;

Το g4 δεν ανεβάζει θερμοκρασίες. Τουλάχιστον σε μένα που το εχω εδώ κ ενα μήνα ! Τώρα για την μπαταρία..... Είναι όπως το δει κανείς. Πάει ανάλογα την χρήση που κανείς. Εμένα μου κρατάει 2 μέρες με wifi μονιμα ανοιχτό & τοποθεσία Ανοιχτή μόνιμα & viber μόνιμα ανοιχτό & ίντερνετ κάθε τρεις και λίγο & facebook & messenger συχνα & λιγο γιουτιουμπ.

Παιχνίδια δεν παίζω για να δω πόσο θα μου κρατήσει η μπαταρία αλλά έχω δοκιμάσει παιχνίδια για να δω αν θα ζεσταθεί και δεν ανεβάζει.

 

Α! Και φωτεινότητα μη αυτόματη στο 30%

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Γιατί δεν προσθέτει πια αυτόματα τα δεδομένα τοποθεσίας στις φωτογραφίες;

Η ανάλογη ρύθμιση είναι ενεργοποιημένη μέσα από την τοποθεσία.

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/g4/development/05-feb-2016-genisys-rom-2-2-lollipop-eu-t3309035

 

O τουρκαλας παράτησε την 6.0. Λόγο κακής μπαταρίας και ξαναγύρισε στην lollipop 5.1 με νέα Ρομ....

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/g4/development/05-feb-2016-genisys-rom-2-2-lollipop-eu-t3309035

 

O τουρκαλας παράτησε την 6.0. Λόγο κακής μπαταρίας και ξαναγύρισε στην lollipop 5.1 με νέα Ρομ....

 

Επειδή το άκουγα συνέχεια ότι έχει πολύ καλύτερη μπαταρία, μόλις την ανεβάσει θα την περάσω... Κάνω όλα τα wipes συν την internal storage και την περνάω από OTG ε;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
http://forum.xda-developers.com/g4/development/05-feb-2016-genisys-rom-2-2-lollipop-eu-t3309035

 

O τουρκαλας παράτησε την 6.0. Λόγο κακής μπαταρίας και ξαναγύρισε στην lollipop 5.1 με νέα Ρομ....

 

Έχουμε ξεχωριστό θέμα όπου συζητάμε για τα "πειράγματα" στη συσκευή...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=428593

 

Γενικώς απότι έχω καταλάβει, σε όλα τα θέματα του G4 ο καθένας γράφει ότι θέλει όπου θέλει και δεν υπάρχει καμία συνοχή σε κανένα θέμα δυστυχώς. :down:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το g4 δεν ανεβάζει θερμοκρασίες. Τουλάχιστον σε μένα που το εχω εδώ κ ενα μήνα ! Τώρα για την μπαταρία..... Είναι όπως το δει κανείς. Πάει ανάλογα την χρήση που κανείς. Εμένα μου κρατάει 2 μέρες με wifi μονιμα ανοιχτό & τοποθεσία Ανοιχτή μόνιμα & viber μόνιμα ανοιχτό & ίντερνετ κάθε τρεις και λίγο & facebook & messenger συχνα & λιγο γιουτιουμπ.

Παιχνίδια δεν παίζω για να δω πόσο θα μου κρατήσει η μπαταρία αλλά έχω δοκιμάσει παιχνίδια για να δω αν θα ζεσταθεί και δεν ανεβάζει.

 

Α! Και φωτεινότητα μη αυτόματη στο 30%

 

Παιχνίδια δεν έπαιζα στο κινητό. Απλά ήταν βραστήρας το G3.

Μην έκανα το λάθος να το έχω να φορτίζει στο αμάξι και να ανοίξω την κάμερα να γράψει 90 βαθμοί και σβήσιμο. Στη θάλασσα το καλοκαίρι να το βγάλεις κάτω από τον ήλιο με δεδομένα; 90 βαθμοί και σβήσιμο. Τους 70-80 τους είχε για πλάκα.... Το G3 ήταν η μαύρη χρόνια της LG. Το G4 τώρα από την άλλη αν έχει πιο καλό UI και πιο καλή διαχείριση της μπαταρίας τότε το κινητό θα είναι καλό.

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε ξεχωριστό θέμα όπου συζητάμε για τα "πειράγματα" στη συσκευή...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=428593

 

Γενικώς απότι έχω καταλάβει, σε όλα τα θέματα του G4 ο καθένας γράφει ότι θέλει όπου θέλει και δεν υπάρχει καμία συνοχή σε κανένα θέμα δυστυχώς. :down:

 

εχεις απολυτο δικιο αγαπητε.. αλλα εγω το εβαλα εδω γιατι εδω ολοι ανεβαζουν και αυτο το νημα διαβαζουν σχεδον ολοι.. μετεφερε το. δεν εχω προβλημα..!! συγνωμη για την ταλαιπωρια

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...