Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

to LGUP δεν σε βγάζει εκτός εγγύησης ?

μονο το bridge ειναι official ths LG

 

οχι δεν σε βγάζει.. μονο αν ξεκλειδώσεις bootloader χάνεις εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορα να κανεις αναβαθμισεις μεταξυ LGUP και μεσω ΟΤΑ;

 

Οσοι εκαναν αναβαθμιση μεσω LGUP θα ερχονται OTA αναβαθμισεις;

 

 

Γιατι δε μου τα δειχνει σωστα τα processes το ccleaner ή αντιστοιχα προγραμματα. Για την ακριβεια δε μου τις δειχνει καθολου. Οριστε και ενα screenshot μηπως καταλαβετε τι εννοω.

 

http://s11.postimg.org/bms1nkh27/Screenshot_2016_01_28_19_32_23.jpg

 

Επισης στο gsam battery monitor, δεν υπαρχει επιλογη να μου δειχνει τα kernel wakelocks. Ενω στο Oppo 7a υπαρχει. Μιλαμε για το ιδιο προγραμμα, ιδια εκδοση..

 

http://s27.postimg.org/xpr4ke6lb/Screenshot_2016_01_28_19_33_15.jpg

 

Μπορει καποιος να επιβεβαιωσει τα δυο παραπανω προβληματα; Ή ειμαι ο μοναδικος που τα εχει;

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να καταλαβες οτι αστιευμαι,ετσι?:happy:Καλοριζικο κι απο εμενα...

 

Να σαι καλα :D χεχεχεχεχεχεχε

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορα να κανεις αναβαθμισεις μεταξυ LGUP και μεσω ΟΤΑ;

 

Οσοι εκαναν αναβαθμιση μεσω LGUP θα ερχονται OTA αναβαθμισεις;

 

 

Γιατι δε μου τα δειχνει σωστα τα processes το ccleaner ή αντιστοιχα προγραμματα. Για την ακριβεια δε μου τις δειχνει καθολου. Οριστε και ενα screenshot μηπως καταλαβετε τι εννοω.

 

http://s11.postimg.org/bms1nkh27/Screenshot_2016_01_28_19_32_23.jpg

 

Επισης στο gsam battery monitor, δεν υπαρχει επιλογη να μου δειχνει τα kernel wakelocks. Ενω στο Oppo 7a υπαρχει. Μιλαμε για το ιδιο προγραμμα, ιδια εκδοση..

 

http://s27.postimg.org/xpr4ke6lb/Screenshot_2016_01_28_19_33_15.jpg

 

Μπορει καποιος να επιβεβαιωσει τα δυο παραπανω προβληματα; Ή ειμαι ο μοναδικος που τα εχει;

 

Βασικά φαίνονται πολύ θολά τα screenshot που ανεβάζεις τουλάχιστον από tapatalk που μπαίνω εγώ. Σου ανεβάζω ένα screenshot δικό μου gsam αν και δεν μπορώ να διακρίνω πολύ καθαρά την φώτο σου νομίζω έχουμε τις ίδιες επιλογές

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160202/b78b13765a7120bef343c450ca481727.jpg

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο.. Στο oppo μου εμφανιζει ακομα μια στηλη που δειχνει τα kernel wakelocks και δε νομιζω οτι ειναι θεμα root. Μπορεις να δοκιμασεις μια και με το ccleaner σε παρακαλω;

 

Ειναι bugs που πρεπει να διορθωσει η lg.

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο.. Στο oppo μου εμφανιζει ακομα μια στηλη που δειχνει τα kernel wakelocks και δε νομιζω οτι ειναι θεμα root. Μπορεις να δοκιμασεις μια και με το ccleaner σε παρακαλω;

 

Ειναι bugs που πρεπει να διορθωσει η lg.

 

No root...no wakelocks!!!!

 

Βασικα υπαρχει καποιο app που μέσω adb σου δίνει την δυνατότητα να πάρεις αρχείο με τα wakelocks αν δεν είσαι rootαρισμενος.

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

μετα την αντικατασταση της πλακετας, το s/n τωρα ειναι 601... ηρθε με εγκατεστημενη την 6.0 ν20a-EUR-xx...

η απορια μου ειναι αν θα παρω αναβαθμιση. και αν ναι μεσω ΟΤΑ ή του lg bridge?

Link to comment
Share on other sites

μετα την αντικατασταση της πλακετας, το s/n τωρα ειναι 601... ηρθε με εγκατεστημενη την 6.0 ν20a-EUR-xx...

η απορια μου ειναι αν θα παρω αναβαθμιση. και αν ναι μεσω ΟΤΑ ή του lg bridge?

 

Λογικά μέσω OTA, αλλά Γιατί δεν περνάς την 20d μέσω LGUP?

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

No root...no wakelocks!!!!

 

Βασικα υπαρχει καποιο app που μέσω adb σου δίνει την δυνατότητα να πάρεις αρχείο με τα wakelocks αν δεν είσαι rootαρισμενος.

Μπορει να εχεις δικιο. Αλλα με το ccleaner γιατι δε δειχνει τα Processes; Δεν νομιζω οτι ειναι θεμα root.. Μαλλον ασυμβατοτητα. Αλλα μου το εκανε και στην 5.1 και στην 6 τωρα.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αν εχεις ηδη καποια εκδοση της 6.0 δεν νομιζω οτι εχεις θεμα boot loop.

 

Την 6 έχω, αλλά είσαι σίγουρος ότι μόνο στην Lollipop έχει θέμα με bootloop;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

http://s16.postimg.org/6a84dvmxx/Screenshot_2016_02_03_08_24_00.png

 

Ρε παιδια εγω τι εκδοση λογισμικου εχω? Γιατι δε βλέπω

πουθενα αν ειναι 20d 20e κτλ

Edited by Gispect
In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

http://s16.postimg.org/6a84dvmxx/Screenshot_2016_02_03_08_24_00.png

 

Ρε παιδια εγω τι εκδοση λογισμικου εχω? Γιατι δε βλέπω

πουθενα αν ειναι 20d 20e κτλ

Μεταχειρισμενο????custom Rom έχεις

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Nαι μεταχειρισμένο το πηρα. Σκεφτομαι να την αλλάξω δηλαδή ή να την αφησω ως εχει τη rom? Δεν ξερω μηπως εχει βγει κατι καλυτερο τοσο καιρο. Τι λετε?
In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο καλό πρόγραμμα για backup πριν προχωρήσω στο update; Γιατί έχω και εγώ παρτίδα 506 και φοβάμαι ότι θα τα χάσω όλα. (Το backup λειτουργεί σαν το image των υπολογιστών ή θα μου σώσει μόνο δεδομένα; )
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο καλό πρόγραμμα για backup πριν προχωρήσω στο update; Γιατί έχω και εγώ παρτίδα 506 και φοβάμαι ότι θα τα χάσω όλα. (Το backup λειτουργεί σαν το image των υπολογιστών ή θα μου σώσει μόνο δεδομένα; )

 

 

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το LG Bridge, το επίσημο εργαλείο της LG. Απλά να ξέρεις ότι αν κάνεις αντίγραφο και των εφαρμογών-εκτός από δεδομένα και ρυθμίσεις- θα αργήσει. Σαν το image είναι

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο καλό πρόγραμμα για backup πριν προχωρήσω στο update; Γιατί έχω και εγώ παρτίδα 506 και φοβάμαι ότι θα τα χάσω όλα. (Το backup λειτουργεί σαν το image των υπολογιστών ή θα μου σώσει μόνο δεδομένα; )

 

μέσα στα settings πήγαινε, εκεί σου δίνει επιλογή για backup στην κάρτα μνήμης.

αν σου πάθει κάτι βγαζεις την κάρτα και όταν σου φτιάξουν τη συσκευή κάνεις restore απο τα settings, και έχεις το κινητό σου σα να μην έχει αλλάξει τίποτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μολις την εκαν την αναβάθμιση ευτυχώς άναψε γιατη εχω 505 παρτίδα

 

το πρόβλημα στην 505 δεν είναι το να μην ανάψει μετά την αναβάθμιση (αυτό φτιαχνεται)

Link to comment
Share on other sites

Nαι μεταχειρισμένο το πηρα. Σκεφτομαι να την αλλάξω δηλαδή ή να την αφησω ως εχει τη rom? Δεν ξερω μηπως εχει βγει κατι καλυτερο τοσο καιρο. Τι λετε?

Βάλε την v20d με lgup και σε λίγες μέρες ίσα δεις και μεγάλη διαφορά σε μπαταρία...λογικά έχεις και ξεκλείδωτο bootloader....Πηρες κινητό χωρις εγγυηση....:eek:

Edited by alanon
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι δουλεύει μόνο αν η κύρια γλώσσα στην εφαρμογή Google now είναι τα αγγλικά.

 

Το βρήκα. Το βλαμμένο για να δουλέψει θέλει η γλώσσα του κινητού να είναι στα αγγλικά, όχι μόνο στις επιλογές της εφαρμογής.

Android developer at Singletonapps

www.singletonapps.com

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την v20d με lgup και σε λίγες μέρες ίσα δεις και μεγάλη διαφορά σε μπαταρία...λογικά έχεις και ξεκλείδωτο bootloader....Πηρες κινητό χωρις εγγυηση....:eek:

 

Και εγω με ξεκλείδωτο είμαι! :!:

 

Τι στο καλό δεν θα βρει κανένας χριστιανός άντε ας είναι και μωαμεθανός εκει στο XDA τρόπο να ξανακλειδώσει?????? :lost::lost::lost:

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και εγω με ξεκλείδωτο είμαι! :!:

 

Τι στο καλό δεν θα βρει κανένας χριστιανός άντε ας είναι και μωαμεθανός εκει στο XDA τρόπο να ξανακλειδώσει?????? :lost::lost::lost:

Εσύ φαντάζομαι το ξεκλείδωσες μονος σου....ο άλλος το πήρε έτσι....

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Εσύ φαντάζομαι το ξεκλείδωσες μονος σου....ο άλλος το πήρε έτσι....

 

Και εγώ έτσι το πήρα... Βέβαια το ήξερα οτι είναι ξεκλείδωτος αλλά δεν ήξερα οτι δεν έχει βρεθεί τρόπος να ξανακλειδώσει.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τώρα φίλε...ο Θεός βοηθός....δεν θέα σκάσει πιστεύω σε όλα τα παλιά....
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...