Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δείχνει κάποιο συγκεκριμένο εικονίδιο; πχ 4G+ η απλά 4G;

 

Εμφανίζει 4G+ και έχω κάνει speedtest με το παρακάτω αποτέλεσμα...

 

http://www.speedtest.net/my-result/a/1672142816

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίζει 4G+ και έχω κάνει speedtest με το παρακάτω αποτέλεσμα...

 

http://www.speedtest.net/my-result/a/1672142816

 

Καλό... Εμένα το καλύτερο μου είναι αυτό αλλά με 4G..

 

http://www.speedtest.net/my-result/a/1659845171

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το σήμα....μέχρι και 4g+ έχω σε αρκετές περιοχές της Αθήνας....

Πρέπει να κάνεις κάτι για να ενεργοποιήσεις το 4G+;;

Εγώ μόνο 4G έχω δει στο δικό μου

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κάνεις κάτι για να ενεργοποιήσεις το 4G+;;

Εγώ μόνο 4G έχω δει στο δικό μου

 

Δεν νομιζω. Εγω παντως δεν εχω κανει κατι εξτρα...

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι είχαν αναφέρει ότι το κινητό δεν δείχνει ότι τερματίστηκε η κλήση και ότι συνεχίζει να μετράει τον χρόνο σαν να συνεχίζεται η κλήση. Πριν λίγες ώρες μου το έκανε κι εμένα για πρώτη φόρα, σε ελληνική unbranded συσκευή(506) με Marshmallow 20A και αναγκάστηκα να κάνω επανεκκίνηση για να το επαναφέρω.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει μάλλον είσαι σε περιοχή που δεν πιάνει 4g+

Έτσι φαίνεται. Δεν ήξερα ότι υποστηρίζει 4G+! Τώρα το εμαθα που διάβασα τα σχόλια πιο πανω

Link to comment
Share on other sites

Έτσι φαίνεται. Δεν ήξερα ότι υποστηρίζει 4G+! Τώρα το εμαθα που διάβασα τα σχόλια πιο πανω

 

Ναι κι εγώ έχω πιάσει, στο Γκάζι συγκεκριμένα και κάνα δυο φορές σε πολύ κεντρικό σημείο. Αλλά 4G σχεδόν παντού, έχω πάθει πλάκα, δεν το έχω ξαναδεί αυτό σε κινητό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

4g+ στη κινετα ...! Έχει επεκταθεί καλά το δίκτυο...

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160117/ad08ec8c39f5d6446b010c6056212d73.jpg

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτα νούμερα παιδιά. Δεν πίστευα ότι υπάρχουν τέτοιες τιμές μιας και ζω επαρχία με μέτριο σήμα(2 γραμμές) 4g ....πρέπει να είναι πύραυλος το ίντερνετ...απολαύστε το!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα σας τελικα τι γινεται με την ΜΜ θα την παρουμε, την κατεβασαν απο τους σερβερσ για να διορθωσουν τα bugs της καμια ενημερωση δεν εχουμε εδω στα ελληνικα να την διαβασουμε ουτε και σε αλλα ελληνικα sites οποιος ξερει κατι ας μας πει.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι είχαν αναφέρει ότι το κινητό δεν δείχνει ότι τερματίστηκε η κλήση και ότι συνεχίζει να μετράει τον χρόνο σαν να συνεχίζεται η κλήση. Πριν λίγες ώρες μου το έκανε κι εμένα για πρώτη φόρα, σε ελληνική unbranded συσκευή(506) με Marshmallow 20A και αναγκάστηκα να κάνω επανεκκίνηση για να το επαναφέρω.

 

Είμαστε αρκετοί που έχουμε το ίδιο θέμα, τελικά

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα ρητό που λέει "οποίος βιάζεται σκονταφτει" κάτι τέτοιο έγινε με όσους έχουμε περάσει την 6.0 και έχουμε θεματακια! Κάθε πρώτο rollout ενδεχομένως να κρύβει και εκπλήξεις είτε αυτό λέγεται bugs είτε κολλήματα είτε πολλά άλλα... Ότι επιλέγει η LG να δίνει σταδιακά την αναβάθμιση δεν είναι τυχαίο καθώς αυτό ακριβώς πάει να προλάβει... Αναγκαστικά δηλαδή κάποιοι πρέπει να είναι "beta users" ... Τα τελευταία χρόνια επιλέγει τους καταναλωτές στην Πολωνία, όταν πάμε όλοι και φλασαρουμε πολωνικες Rom από 10.000 άτομα πχ που θα ήταν "beta users" γινόμαστε όλοι! Πιστεύω ότι οποίο πρόβλημα θα διορθωθεί δεδομένου ότι μιλάμε για software κομμάτι αν και προς το παρόν δεν έχω πρόβλημα πέρα από κάνα δυο περιπτώσεις με μικροκολληματακια στον dialer. Don't panic! Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την 20c προσπαθω να ξεκλειδωσω bootloader αλλα τρωω error κατι γινεται με το adb ξερεις κανεις ποιο ειναι το σωστο adb.εβαλα το adb instaler αλλα μαλια τρωω error

 

 

 

δεν αντεχω αλλο χωρις root

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα ρητό που λέει "οποίος βιάζεται σκονταφτει" κάτι τέτοιο έγινε με όσους έχουμε περάσει την 6.0 και έχουμε θεματακια! Κάθε πρώτο rollout ενδεχομένως να κρύβει και εκπλήξεις είτε αυτό λέγεται bugs είτε κολλήματα είτε πολλά άλλα... Ότι επιλέγει η LG να δίνει σταδιακά την αναβάθμιση δεν είναι τυχαίο καθώς αυτό ακριβώς πάει να προλάβει... Αναγκαστικά δηλαδή κάποιοι πρέπει να είναι "beta users" ... Τα τελευταία χρόνια επιλέγει τους καταναλωτές στην Πολωνία, όταν πάμε όλοι και φλασαρουμε πολωνικες Rom από 10.000 άτομα πχ που θα ήταν "beta users" γινόμαστε όλοι! Πιστεύω ότι οποίο πρόβλημα θα διορθωθεί δεδομένου ότι μιλάμε για software κομμάτι αν και προς το παρόν δεν έχω πρόβλημα πέρα από κάνα δυο περιπτώσεις με μικροκολληματακια στον dialer. Don't panic!

Σε αυτο φιλε μου συμφωνω μαζι σου επειδη ο ελληνας δεν μπορει να περιμενει το καλο πραγμα αργει να ερθη λεει και μια αλλη σοφη παροιμια παλι. Οποτε εμεις οι ελληνες δεν μπορουμε να εχουμε υπομονη να ρθη το καλο πραμα και βιαζομαστε να περασουμε την αναβαθμιση πρωτοι πρωτοι σαν και θα μας δωσουν βραδειο η LG.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κάνεις κάτι για να ενεργοποιήσεις το 4G+;;

Εγώ μόνο 4G έχω δει στο δικό μου

Κέντρο Αθήνας Χαλάνδρι και σε άλλα σημεία έχω πετύχει 4g+

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από πολλές προσπάθειες, καταλήγω οτι έχει ΤΡΑΓΙΚΟ σήμα η συσκευή. Το πήρα για μια βόλτα στην πόλη και έβγαλε 4G μετά κανονικά. Το θέμα είναι οτι στο γραφείο που ΟΛΕΣ οι συσκευές - ακόμα και μερικές μούφα κινέζικες, με την ίδια κάρτα - πιάνουν 4G, το G4 πιάνει EDGE και 4G μόνο αν του κάνεις reactivate/data. Καταλήγω στο οτι έχουν βάλει πολύ χαμηλό threshold στο modem και πέφτει εύκολα σε EDGE.

 

Τραγικό το σήμα :down:

!

Ισχύει. Το χειρότερο απ ολα είναι οτι τα ίδια συνέβαιναν και με το G2 και δεν έκαναν καμία προσπάθεια να βελτιώσουν την κατάσταση. Ο δέκτης που βάζουν ειναι απαράδεκτος, οι μπάρες στο σήμα μια εξαφανιζονται και μια επανέρχονται.

 

Θεωρώ ότι έχω καλύτερο σήμα από το g2 που είχα πριν και από ένα z3 compact που έχει η γυναίκα μου σε μια περιοχή που έχει παραδεχτεί και η voda ότι δεν έχει καλό γενικά σήμα.

 

Είχα και G2 και Z3c.. καμια σχέση η ποιότητα σήματος της sony, ανώτερη κατα κράτος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προς το παρόν με το g4 είμαι οκ. Πολύ καλύτερο από το g3 που είχε συνεχώς αυξομειωσεις χωρίς βέβαια να έχει πρόβλημα ούτε εκείνο στο να βγάλει γραμμή ή οτιδήποτε. Στο nexus είχα θέμα με ξαφνικό χάσιμο του σήματος κατά της διάρκεια κλήσης και τερματισμός αυτής που από όσο λένε τα παιδιά στο νήμα το κάνουν πολλές συσκευές και είναι θέμα ratio. Παιδιά όλα οι συσκευές έχουν τα + και - τους. Μέχρι τώρα δεν έχει βγει η τέλεια συσκευή και για μένα δεν θα βγει ποτέ γιατί πως θα πουλήσουν την επόμενη...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εβαλα την 20c προσπαθω να ξεκλειδωσω bootloader αλλα τρωω error κατι γινεται με το adb ξερεις κανεις ποιο ειναι το σωστο adb.εβαλα το adb instaler αλλα μαλια τρωω error

 

 

 

δεν αντεχω αλλο χωρις root

 

Δοκίμασε σε άλλη θύρα usb, φρόντισε να μη χρησιμοποιείς hub φυσικά και σιγουρέψου ότι έχουν εγκατασταθεί σωστά οι drivers.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

έχει παρατηρήσει κανείς πως αραιά και πού όταν πάει να συνδεθεί σε ένα ασύρματο δίκτυο να τρώει soft reboot και μετά να μπαίνει σε boot loop ?

 

έχω το τηλέφωνο από τον Σεπτέμβριο και ξεκίνησε να το παρουσιάζει από αρχές του έτους.

 

το χειρότερο είναι πως μετά θέλει hard reset για να δουλέψει ξανά και έχω χάσει άπειρα δεδομένα.

 

έχω περάσει την v20a ξανά με lgup από την αρχή αλλά δεν άλλαξε κάτι.

 

με βλέπω για service ?

Link to comment
Share on other sites

έχει παρατηρήσει κανείς πως αραιά και πού όταν πάει να συνδεθεί σε ένα ασύρματο δίκτυο να τρώει soft reboot και μετά να μπαίνει σε boot loop ?

 

έχω το τηλέφωνο από τον Σεπτέμβριο και ξεκίνησε να το παρουσιάζει από αρχές του έτους.

 

το χειρότερο είναι πως μετά θέλει hard reset για να δουλέψει ξανά και έχω χάσει άπειρα δεδομένα.

 

έχω περάσει την v20a ξανά με lgup από την αρχή αλλά δεν άλλαξε κάτι.

 

με βλέπω για service ?

 

Έχεις δοκιμάσει μετά από Hard reset να κάνεις μόνο τις επίσημες αναβαθμίσεις από lg bridge να δεις πως πάει;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει μετά από Hard reset να κάνεις μόνο τις επίσημες αναβαθμίσεις από lg bridge να δεις πως πάει;

 

δεν υπάρχουν άλλες επίσημες αναβαθμίσεις μετά την v20a. τουλάχιστον μέσω bridge !

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχουν άλλες επίσημες αναβαθμίσεις μετά την v20a. τουλάχιστον μέσω bridge !

Hard reset και μετά 20c...για δοκίμασε

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...