Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωριζει κανεις πως βγαζουμε μια κινουμενη φωτογραφια ; δεν το εψαξα ποτε μου ομολογο.

Κανεις ; :)

Ουτε και πανοραμα εχει σωστα εκτος και αν προτεινετε καμια εξτρα εφαμοργη απο το στορε.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Κανεις ; :)

Ουτε και πανοραμα εχει σωστα εκτος και αν προτεινετε καμια εξτρα εφαμοργη απο το στορε.

Για Πανόραμα πάτα εκεί που λέει λειτ. Και θα στο βγάλει

 

13f737e0fa3af76cdb1e0d4e27ff4b08.jpg

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κανεις ; :)

Ουτε και πανοραμα εχει σωστα εκτος και αν προτεινετε καμια εξτρα εφαμοργη απο το στορε.

Τι εννοείς κινούμενη φωτογραφία ; ζωντανη ταπετσαρία ;; πρέπει να κατεβάσεις από το play store και να την βάλεις

 

Κατεβάζεις και πας ρυθμίσεις - Αρχική Οθονη - φοντο

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς κινούμενη φωτογραφία ; ζωντανη ταπετσαρία ;; πρέπει να κατεβάσεις από το play store και να την βάλεις

Νομίζω εννοεί αυτό που έχουν βάλει στα iPhone 6s αλλά από όσο ξέρω το δικό μας δεν υποστηρίζει τέτοια λειτουργία... Είναι σαν φώτο - βίντεο κάτι τέτοιο

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω εννοεί αυτό που έχουν βάλει στα iPhone 6s αλλά από όσο ξέρω το δικό μας δεν υποστηρίζει τέτοια λειτουργία... Είναι σαν φώτο - βίντεο κάτι τέτοιο

Α! Οχι, τέτοιο δεν υποστηρίζει αν εννοεί αυτο! Εγώ κατάλαβα ότι λέει αλλο

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω εννοεί αυτό που έχουν βάλει στα iPhone 6s αλλά από όσο ξέρω το δικό μας δεν υποστηρίζει τέτοια λειτουργία... Είναι σαν φώτο - βίντεο κάτι τέτοιο

Ενωω ρε παιδια μια εικονα που να αλλαξει διαστασεις σε χρονο ρεκορ gif το λεγομενο υπαρχει τετοια δυνατοτητα ειτε με καποιο προγραμμα απ το στορε ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Πόσες εφαρμογές έχεις... Μήπως έχεις καμιά που σου το κάνει.... Η 6.0 και στους 3 εκδόσεις που έχω βάλει δεν μου κάνει κανένα θέμα

 

αν σου πω οτι το τηλεφωνο το εχω στησει απο την αρχη με 10-15 εφαρμογες και δεν εχω αλλαξει κατι θα με πιστεψεις;οταν το ξαναεστηνα εβαλα ακριβως τα ιδια πραγματα,τα οποια στην 5.1.1 δεν ειχαν προβλημα.ασε που τα βασικα,δηλ το οτι κολλα την στιγμη που παω να κανω κληση και το μιρακαστ ειναι λογισμικου του τηλεφωνου και οχι καποιας αλλης εφαρμογης.

απο περιεργεια δουλευει κανεις αλλος το μιρακαστ με samsung tv;εχει παρατηρησει οτι στην εκδοση 6 η συνδεση ειναι ασταθης και με πιο αργη μεταδοση δεδομενων;

manaros
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μού ήρθε και εμένα η 6.0 version και την εγκατέστησα, αλλά μήπως μπορεί κάποιος να μου πει ποιες είναι οι κυριότερες αλλαγές που μας φέρνει η νέα version 6.0 ?

 

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Ποια έκδοση σου ήρθε ακριβώς και από που είναι η συσκευή σου;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ενωω ρε παιδια μια εικονα που να αλλαξει διαστασεις σε χρονο ρεκορ gif το λεγομενο υπαρχει τετοια δυνατοτητα ειτε με καποιο προγραμμα απ το στορε ;

 

Αν κρατήσεις πατημένο το κουμπί της κάμερας, τραβάει πολλές φωτογραφίες στην σειρά και δημιουργήσει κάτι σαν gif...

Link to comment
Share on other sites

αν σου πω οτι το τηλεφωνο το εχω στησει απο την αρχη με 10-15 εφαρμογες και δεν εχω αλλαξει κατι θα με πιστεψεις;οταν το ξαναεστηνα εβαλα ακριβως τα ιδια πραγματα,τα οποια στην 5.1.1 δεν ειχαν προβλημα.ασε που τα βασικα,δηλ το οτι κολλα την στιγμη που παω να κανω κληση και το μιρακαστ ειναι λογισμικου του τηλεφωνου και οχι καποιας αλλης εφαρμογης.

απο περιεργεια δουλευει κανεις αλλος το μιρακαστ με samsung tv;εχει παρατηρησει οτι στην εκδοση 6 η συνδεση ειναι ασταθης και με πιο αργη μεταδοση δεδομενων;

Με το miracast έχω τα ίδια προβλήματα και εγώ και σε lg tv μάλιστα.
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Αν κρατήσεις πατημένο το κουμπί της κάμερας, τραβάει πολλές φωτογραφίες στην σειρά και δημιουργήσει κάτι σαν gif...

Εγώ δεν το ήξερα αυτο!! Το δοκίμασα τωρα αλλά δεν μπαίνει σαν wallpaper κινουμενο! Μένει σταθερή

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις έγινε κάτι περιεργο! Έβαλα τα ακουστικά πολύ απότομα στην υποδοχή και μου έβγαλε στην μπάρα των ειδοποιήσεων αυτό το σύμβολο που είναι σαν καλώδιο - μικρόφωνο http://s17.postimg.org/51jhom1pb/Quick_Memo_2016_01_13_02_10_53_1.png

Το οποίο δεν έχω ξαναδεί !! Και ακούστηκε κάτι σαν τηλεφωνητής από τα ακουστικά που κάτι έλεγε στα αγγλικά αλλά δεν κατάλαβα τίποτα. Έβγαλα τα ακουστικά και τα ξαναεναλα κανονικά και εξαφανίστηκε το σύμβολο αλλά ακούω Ραδιόφωνο και κάθε ένα λεπτό μου πετάει τον ίδιο τηλεφωνητή

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις έγινε κάτι περιεργο! Έβαλα τα ακουστικά πολύ απότομα στην υποδοχή και μου έβγαλε στην μπάρα των ειδοποιήσεων αυτό το σύμβολο που είναι σαν καλώδιο - μικρόφωνο http://s17.postimg.org/51jhom1pb/Quick_Memo_2016_01_13_02_10_53_1.png

Το οποίο δεν έχω ξαναδεί !! Και ακούστηκε κάτι σαν τηλεφωνητής από τα ακουστικά που κάτι έλεγε στα αγγλικά αλλά δεν κατάλαβα τίποτα. Έβγαλα τα ακουστικά και τα ξαναεναλα κανονικά και εξαφανίστηκε το σύμβολο αλλά ακούω Ραδιόφωνο και κάθε ένα λεπτό μου πετάει τον ίδιο τηλεφωνητή

 

Ακριβώς το ίδιο έγινε και σε μένα πριν μια βδομάδα. Με τα ίδια ακουστικά (iLuv), χωρίς καμία διαφορά άλλαξε το εικονίδιο στο παραπάνω.

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο έγινε και σε μένα πριν μια βδομάδα. Με τα ίδια ακουστικά (iLuv), χωρίς καμία διαφορά άλλαξε το εικονίδιο στο παραπάνω.

Τα έβγαλα και τα ξαναεβαλα και ήρθε πάλι το κλασικό εικονίδιο των ακουστικών που είχε παντα !!! Μια φορά μόνο το έβγαλε αυτό. Αλλά το άλλο με τον αγγλοφωνο (σαν) τηλεφωνητή που μου έβγαλε (κ ένας Θεός ξέρει τι ελεγε) απότομα με το που έβαλα τα ακουστικά ξαφνικα τρόμαξα !!

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμη το παραπανω, εβαλα τα ακουστικα μου οπου ειχα να τα βαλω απο τοτε που το πρωτοαγορασα.

 

Λοιπον κι εμενα οταν συνδεω τα ακουστικα δεν μου βγαζει ενδειξη ακουστικων, αλλα μικροφωνου. Τα ακουστικα εχουν jack με τρεις πολους.

 

Υστερα δοκιμασα δευτερο ζευγαρι ακουστικα, ψειρες αυτη τη φορα οπου εχουν τετραπολικο jack λογω του hands free μικροφωνου τους.

Τοτε το g4 εδωσε ενδειξη ακουστικων και επαιξε ηχο.

 

Με τα σκετα ακουστικα με τριπολικο jack οσες φορες κι αν τα εβαλα/εβγαλα, παντα τα ανιχνευει ως μικροφωνο και δεν παιζουν.

 

Αφου δεν μου το εκανε με την lolipop υποθετω οτι ειναι λαθος του marshmallow.

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση σου ήρθε ακριβώς και από που είναι η συσκευή σου;

 

Μού ήρθε η V20c-EUR-XX και έκδοση Android 6.0 λέει . Αυτή είναι η Marshmallow όπως την λέει η Google ?

 

Σε ευχαριστώ

Edited by OAL
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μού ήρθε η V20c-EUR-XX και έκδοση Android 6.0 λέει . Αυτή είναι η Marshmallow όπως την λέει η Google ?

 

Ναι, αυτή είναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ενωω ρε παιδια μια εικονα που να αλλαξει διαστασεις σε χρονο ρεκορ gif το λεγομενο υπαρχει τετοια δυνατοτητα ειτε με καποιο προγραμμα απ το στορε ;
Καλημέρα.Δεν ξέρω αν σου κάνει αυτό
LG G4 RED
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτή είναι.

Εμένα πάντως που μου ήρθε η ίδια ακριβώς και ΟΤΑ... Δεν έχω μπει σε κανένα πειρασμό να τη βάλω... Και ας βελτιώνει την μπαταρία..... 1) δεν είχα ποτέ θέμα με 5ημ μπαταρία.... 2) είναι τόσο απροβληματιστο με την έκδοση που έχει που πραγματικά ακόμα και μια χαζομάρα να μην δουλεύει θα μου κακό φανεί...... Φορτωμένο μέχρι το κεφάλι και δεν λαγκαρει ούτε στο ελάχιστο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Δεν ξέρω αν σου κάνει αυτό

Να σαι καλα θα το δοκιμασω.

Το βρηκα αυτο εδω: http://www.a4android.com/android-6-0-update-rolls-out-for-to-the-us-cellular-lg-g4/ σε μια ομαδα του LG G4 στο φβ.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως που μου ήρθε η ίδια ακριβώς και ΟΤΑ... Δεν έχω μπει σε κανένα πειρασμό να τη βάλω... Και ας βελτιώνει την μπαταρία..... 1) δεν είχα ποτέ θέμα με 5ημ μπαταρία.... 2) είναι τόσο απροβληματιστο με την έκδοση που έχει που πραγματικά ακόμα και μια χαζομάρα να μην δουλεύει θα μου κακό φανεί...... Φορτωμένο μέχρι το κεφάλι και δεν λαγκαρει ούτε στο ελάχιστο

 

Εγώ δεν το έχω κάνει λόγω χρόνου αυτό το διάστημα γιατί θέλω να το στήσω από την αρχή μετά από αναβάθμιση αλλά όπως είπες δουλεύει τόσο καλά και γρήγορα που θα το σκεφτώ αρκετά....

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το έχω κάνει λόγω χρόνου αυτό το διάστημα γιατί θέλω να το στήσω από την αρχή μετά από αναβάθμιση αλλά όπως είπες δουλεύει τόσο καλά και γρήγορα που θα το σκεφτώ αρκετά....

Σκοπός είναι να φτιάχνει κάτι αισθητά... Αν όχι πιο το νόημα...? Ή μοστρα του 6..?σε ένα nexus 5 που έχω η μπαταρία ήταν άθλια... Και με το 6 άλλαξε αισθητά... Άσε που το να κάνεις αυτήν την διαδικασία.. Ξανά βάλε εφαρμογές είναι απλά κόλαση... Αν έχεις πολλά μέσα από.. Anyway... Την Καλημέρα μου... Καθαρά θέμα επιλογών όλα...

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμη το παραπανω, εβαλα τα ακουστικα μου οπου ειχα να τα βαλω απο τοτε που το πρωτοαγορασα.

 

Λοιπον κι εμενα οταν συνδεω τα ακουστικα δεν μου βγαζει ενδειξη ακουστικων, αλλα μικροφωνου. Τα ακουστικα εχουν jack με τρεις πολους.

 

Υστερα δοκιμασα δευτερο ζευγαρι ακουστικα, ψειρες αυτη τη φορα οπου εχουν τετραπολικο jack λογω του hands free μικροφωνου τους.

Τοτε το g4 εδωσε ενδειξη ακουστικων και επαιξε ηχο.

 

Με τα σκετα ακουστικα με τριπολικο jack οσες φορες κι αν τα εβαλα/εβγαλα, παντα τα ανιχνευει ως μικροφωνο και δεν παιζουν.

 

Αφου δεν μου το εκανε με την lolipop υποθετω οτι ειναι λαθος του marshmallow.

 

 

 

Εγώ πάλι δοκίμασα επαγγελματικά της sennheiseir που χρησιμοποιώ στην δουλειά μου και τα ανιχνεύει κανονικά ως ακουστικα.

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Και στο g3 μου επειδή χρησιμοποιώ ακουστικά sony MH 410c μου το έχει εμφανίσει 2,3 φορές και παραξενευτηκα...τώρα που το είδα κι εδώ είναι φυσιολογικό τελικά.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...