Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρέλαβα σήμερα τον anker power port +1 quick charge 3.0 και ιδού τα αποτελέσματα.

Από το 27% στο 42% σε περίπου 10 λεπτά.

 

http://s30.postimg.org/4o0ryp9bl/Screenshot_2016_01_12_12_43_33.png

 

http://s24.postimg.org/yrmlp166d/Screenshot_2016_01_12_12_55_46.png

Από που τον πηρες;; ποσο;; ενδιαφέρομαι...

 

Είναι καλο αυτο για το κινητο ομως; Δηλαδή δεν θα δημιουργήσει πρόβλημα που το φορτίζει πολύ πιο γρήγορα ;

 

Σε μένα με τον κανονικό φορτιστή τον δικό του κάνει 2 ώρες ακριβώς να φορτίσει από το 26% μέχρι το 100%. Σε εσένα πόση ώρα κάνει με αυτόν τον φορτιστή ;;

Link to comment
Share on other sites

Από που τον πηρες;; ποσο;; ενδιαφέρομαι...

 

Είναι καλο αυτο για το κινητο ομως; Δηλαδή δεν θα δημιουργήσει πρόβλημα που το φορτίζει πολύ πιο γρήγορα ;

 

Σε μένα με τον κανονικό φορτιστή τον δικό του κάνει 2 ώρες ακριβώς να φορτίσει από το 26% μέχρι το 100%. Σε εσένα πόση ώρα κάνει με αυτόν τον φορτιστή ;;

 

Το κινητό υποστηρίζει την τεχνολογία quick charge 2.0 οπότε δεν βλέπω τον λόγο,να κανει κακό. Από το 26% στο 90% έκανε περίπου μία ώρα. Τον πήρα απο το γερμανικό αμαζον μαζί με τον φορτιστή αυτοκινητου 22€ χωρίς τα μεταφορικά.

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικα οποιος ενδιαφερεται να μακρυνει τη διαρκεια ζωης της μπαταριας του, και με αυτο εννοω να εχει περισσοτερα διαθεσιμα mah σε μια χ παροδο χρονου τοτε δε θα πρεπει να τη φτανει στα ακρα της σε θεμα φορτισης και αποφορτισης. Ειχα διαβασει καποια πραγματα πανω σε αυτο για τις liion των κινητων και δε θυμαμαι ακριβη νουμερα αλλα στο περιπου αν κανεις τη βαζει για φορτιση οχι κατω απο το 20% και τη βγαζει απο τη φορτιση οχι πανω απο το 80% τοτε μπορει ακομα και να τριπλασιασει τη διαρκεια ζωης της.

Δηλαδη μια μπαταρια 3 χρονων θα φαινεται σαν ενος χρονου αν τη συγκρινει κανεις με μια την οποια τη φορτιζουμε απο σχεδον αδεια μεχρι το 100%

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικα οποιος ενδιαφερεται να μακρυνει τη διαρκεια ζωης της μπαταριας του, και με αυτο εννοω να εχει περισσοτερα διαθεσιμα mah σε μια χ παροδο χρονου τοτε δε θα πρεπει να τη φτανει στα ακρα της σε θεμα φορτισης και αποφορτισης. Ειχα διαβασει καποια πραγματα πανω σε αυτο για τις liion των κινητων και δε θυμαμαι ακριβη νουμερα αλλα στο περιπου αν κανεις τη βαζει για φορτιση οχι κατω απο το 20% και τη βγαζει απο τη φορτιση οχι πανω απο το 80% τοτε μπορει ακομα και να τριπλασιασει τη διαρκεια ζωης της.

Δηλαδη μια μπαταρια 3 χρονων θα φαινεται σαν ενος χρονου αν τη συγκρινει κανεις με μια την οποια τη φορτιζουμε απο σχεδον αδεια μεχρι το 100%

 

 

Σωστά τα λες,ακόμα καλύτερα είναι να το βάζουμε να φορτίσει στο 40% και να το αφηνουμε ως το 80%

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία σχετικά με τον φωτισμο! Όταν το κινητό είναι σε αναμονη και ανάβω την οθονη, 1 δευτερόλεπτο μετά το ανοιγμα φαίνεται να πέφτει λίγο ο φωτισμος. Ενώ ανοιγει Στο φουλ κάνει κάτι σαν να ψιλοσβηνει. Είναι σαν να σβήνει κάποιο λαμπάκι 1 δευτερόλεπτο μετα. Δεν ξέρω πως να το εξηγήσω διαφορετικά ! Το κάνει πάντα αυτό. Έχει κ άλλος το ίδιο προβλημα;

 

Να σημειώσω ότι πάνω στην μπάρα που έχει τον φωτισμό δεν αλλάζει κάτι. Δηλαδή δεν είναι θέμα υπερθέρμανσης.

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω και ένα κολπάκι μιας και δεν ξέρω εάν το γνωριζετε.

 

Όταν έχετε κλειστή την οθόνη αν ακουμπήσετε το δάκτυλο σας πάνω και το σύρετε προς τα κάτω εμφανίζεται μια μικρή οθόνη με διάφορες πληροφοριες.

 

Κλειστή οθονη->ακουμπάμε δάκτυλο πανω-> σέρνουμε προς τα κάτω.

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω και ένα κολπάκι μιας και δεν ξέρω εάν το γνωριζετε.

 

Όταν έχετε κλειστή την οθόνη αν ακουμπήσετε το δάκτυλο σας πάνω και το σύρετε προς τα κάτω εμφανίζεται μια μικρή οθόνη με διάφορες πληροφοριες.

 

Κλειστή οθονη->ακουμπάμε δάκτυλο πανω-> σέρνουμε προς τα κάτω.

Ωραίο αυτό για να δεις την ώρα και τις ειδοποιήσεις σου χωρίς να ανάψεις την οθόνη ολοκληρη! Ιδικά την νυχτα! Το είχα ανακαλύψει κ εγώ κατά λάθος αυτο και με έχει βολέψει πολύ σε σκοτεινά δωμάτια

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο αυτό για να δεις την ώρα και τις ειδοποιήσεις σου χωρίς να ανάψεις την οθόνη ολοκληρη! Ιδικά την νυχτα! Το είχα ανακαλύψει κ εγώ κατά λάθος αυτο και με έχει βολέψει πολύ σε σκοτεινά δωμάτια

 

τέλειο δεν το ηξερα !!

Ολα γύρο μου γυρίζουν
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία σχετικά με τον φωτισμο! Όταν το κινητό είναι σε αναμονη και ανάβω την οθονη, 1 δευτερόλεπτο μετά το ανοιγμα φαίνεται να πέφτει λίγο ο φωτισμος. Ενώ ανοιγει Στο φουλ κάνει κάτι σαν να ψιλοσβηνει. Είναι σαν να σβήνει κάποιο λαμπάκι 1 δευτερόλεπτο μετα. Δεν ξέρω πως να το εξηγήσω διαφορετικά ! Το κάνει πάντα αυτό. Έχει κ άλλος το ίδιο προβλημα;

 

Να σημειώσω ότι πάνω στην μπάρα που έχει τον φωτισμό δεν αλλάζει κάτι. Δηλαδή δεν είναι θέμα υπερθέρμανσης.

Και μένα το κάνει, τώρα πόσο φυσιολογικό είναι αυτό ας μας απαντήσει κάποιος που ξέρει καλύτερα. Στο g3 μου το έκανε για λόγους υπερθέρμανσης στο g4 όμως το κάνει και στις χαμηλές θερμοκρασίες.

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι στο αυτόματο μάλλον ρυθμίζεται η φωτεινότητα της οθόνης αναλογα με τον φωτισμο του χώρου.
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι στο αυτόματο μάλλον ρυθμίζεται η φωτεινότητα της οθόνης αναλογα με τον φωτισμο του χώρου.
Εννοείται ότι δεν είναι στο αυτόματο όταν το κάνει.
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις πως βγαζουμε μια κινουμενη φωτογραφια ; δεν το εψαξα ποτε μου ομολογο.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω και ένα κολπάκι μιας και δεν ξέρω εάν το γνωριζετε.

 

Όταν έχετε κλειστή την οθόνη αν ακουμπήσετε το δάκτυλο σας πάνω και το σύρετε προς τα κάτω εμφανίζεται μια μικρή οθόνη με διάφορες πληροφοριες.

 

Κλειστή οθονη->ακουμπάμε δάκτυλο πανω-> σέρνουμε προς τα κάτω.

 

Εμενα δε το κανει :-(

 

Κανω κατι λαθος? Μηπως ειναι θεμα ρυθμισεων? Μηπως φταει που το εχω να ξεκλειδώνει με doouble tap?

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι στο αυτόματο μάλλον ρυθμίζεται η φωτεινότητα της οθόνης αναλογα με τον φωτισμο του χώρου.

Δεν είναι στο αυτόματο !!!!

Αν ήταν Έτσι δεν θα το έκανα θέμα καθόλου..... Μου φαίνεται πολύ περιεργο!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δε το κανει :-(

 

Κανω κατι λαθος? Μηπως ειναι θεμα ρυθμισεων? Μηπως φταει που το εχω να ξεκλειδώνει με doouble tap?

 

Όχι μάλλον δεν το κάνεις σωστά. Με κλειστό το τηλέφωνο κατεβάζεις το δάχτυλο από το ακουστικό περίπου μέχρι λίγο πάνω από την μέση , αλλά το κρατάς 1-2" δεν το αφήνεις , αλλιώς δεν εμφανίζεται. Glance view λέγεται και το έχει και το flex 2 .

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δε το κανει :-(

 

Κανω κατι λαθος? Μηπως ειναι θεμα ρυθμισεων? Μηπως φταει που το εχω να ξεκλειδώνει με doouble tap?

 

Προσποιήσου ότι θέλεις να δεις την οθόνη ειδοποιήσεων, αλλά με κλειστή την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δε το κανει :-(

 

Κανω κατι λαθος? Μηπως ειναι θεμα ρυθμισεων? Μηπως φταει που το εχω να ξεκλειδώνει με doouble tap?

Κάτι κανείς λάθος. Με κλειστή την οθόνη ακουμπα το δάχτυλο σου στην οθόνη πάνω και χωρίς να το αφήσεις και τραβά το Προς τα κάτω.

Το δείχνει κ εδώ

Link to comment
Share on other sites

Μού ήρθε και εμένα η 6.0 version και την εγκατέστησα, αλλά μήπως μπορεί κάποιος να μου πει ποιες είναι οι κυριότερες αλλαγές που μας φέρνει η νέα version 6.0 ?

 

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα για κλείδωμα οθόνης μοτιβο κ το εκανε.

Αλλα χωρίς κλειδωμα οπου ανοιγει η οθονη με 2 χτυπήματα δεν το κανει.

Ειναι Έτσι κ στους αλλους?

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα για κλείδωμα οθόνης μοτιβο κ το εκανε.

Αλλα χωρίς κλειδωμα οπου ανοιγει η οθονη με 2 χτυπήματα δεν το κανει.

Ειναι Έτσι κ στους αλλους?

 

Εγώ έχω βάλει "σύρετε" και δουλεύει κανονικά. Ξεκλείδωμα με ταπ ταπ και μετά το συρσιμο και ανοίγει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά να κάνω μια ερώτηση σε περίπτωση που ξέρει κάποιος... Υπάρχει περίπτωση μια κάρτα σιμ να είναι ελλατωματικη? Άλλαξα σήμερα και εκ τότε αυξομειωνεται το σήμα, δεν μπορώ να κάνω κλήσεις ενώ έχω σήμα, ενώ άλλες φορές μπορώ. Την δοκίμασα και σε ένα g2 και ζητάει πιν αλλά δεν βγάζει ποτέ σήμα και το κάνει και στο g4. Και μου πετάει και αυτό μερικές φορές όταν το κλείνω και το ανοίγω ξανά <br />

<br />

5faedeb8f5be419ce773600a446d89ab.jpg<br />

<br />

Να σημειώσω ότι μερικές φορές δεν μου έβγαζε και data ενώ είχα ανοιχτά τα δεδομένα. Θέλω να αποκλεισω το ενδεχόμενο να έχω κάνω ζημιά στο Sim tray καθώς πριν είχα nanosim με ανταπτορακι για αυτό ρωτάω. Αλλά μια Sim που έβαλα wind μου δουλεύει κανονικά.

 

Θεωρητικά δεν θα είχα θέμα γενικά αν είχα κάνει ζημιά?

 

d1f98e0cda8799240c26ebfa44294f42.jpg

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια λυπαμαι που το λεω αλλα με καθε αναβαθμιση που βγαινει το τηλ γινεται χειροτερο.οταν το αγορασα τον Ιουνιο ηταν σφαιρα και δεν κολλαγε ποτε.μετα απο μια δυο αναβαθμισεις αρχισε να κανει χαζοκολληματα χωρις ομως να εχω κανει clean install.λεω αυτο θα φταιει το στηνω ολο απο την αρχη,τα ιδια.λεω περιμενε να βγει η 6 και βλεπουμε.βγηκε η 6,την περναω με clean install και πλεον καποιες φορες που παταω να κανω κληση κολλαει το τηλ και του κανω επανεκκινηση.κολληματα εχω με 3το miracast που πλεον παιζει μια στις 3, αλλιως επανεκκινησεις.ο ηχος ακουγεται χαμηλοτερα και η μπαταρια οπως και πριν.για ποιο λογο τελικα να κρατησω την 6;για να λεω οτι εχω την τελευταια εκδοση android;

Ημουν υπερηφανος για το τηλ και πλεον εχω ξενερωσει οταν βλεπω οτι softwareικα μας κοροιδευουν.θα βαλω την 5.1.1 μπας και ξενοιασω...

manaros
Link to comment
Share on other sites

παιδια λυπαμαι που το λεω αλλα με καθε αναβαθμιση που βγαινει το τηλ γινεται χειροτερο.οταν το αγορασα τον Ιουνιο ηταν σφαιρα και δεν κολλαγε ποτε.μετα απο μια δυο αναβαθμισεις αρχισε να κανει χαζοκολληματα χωρις ομως να εχω κανει clean install.λεω αυτο θα φταιει το στηνω ολο απο την αρχη,τα ιδια.λεω περιμενε να βγει η 6 και βλεπουμε.βγηκε η 6,την περναω με clean install και πλεον καποιες φορες που παταω να κανω κληση κολλαει το τηλ και του κανω επανεκκινηση.κολληματα εχω με 3το miracast που πλεον παιζει μια στις 3, αλλιως επανεκκινησεις.ο ηχος ακουγεται χαμηλοτερα και η μπαταρια οπως και πριν.για ποιο λογο τελικα να κρατησω την 6;για να λεω οτι εχω την τελευταια εκδοση android;

Ημουν υπερηφανος για το τηλ και πλεον εχω ξενερωσει οταν βλεπω οτι softwareικα μας κοροιδευουν.θα βαλω την 5.1.1 μπας και ξενοιασω...

Πόσες εφαρμογές έχεις... Μήπως έχεις καμιά που σου το κάνει.... Η 6.0 και στους 3 εκδόσεις που έχω βάλει δεν μου κάνει κανένα θέμα

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...