Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπέροχη η τοποθέτηση του φίλου για την εν λόγω οθόνη ....

Προσωπικά την προτιμώ απο τα προηγούμενα μου ....note 3 & A7...για Αλλά δεν γνωρίζω ...μ'αρέσει να μιλάω για κινητά που είχα ....πιο πολύ ίσως βολεύτηκα τις διαστάσεις της ....που δεν είναι τόσο μακρύ...

Το μόνο πολύ ίσως δεν έχω βολευτεί είναι ο υπέρ ευαίσθητος αισθητήρας του φωτός...που στην παραμικρή αλλαγή έντασης της φωτεινότητας του εξωτερικού χώρου αλλάζει την οθόνη ....το έχει προσέξει άλλος ....? Κατά τα άλλα το βολευτεί πολύ ;)

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που έχει καινούργιο αρτιδα μπορεί να μας πει που το πήρε;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

509-510 αλλά και από 507 και πάνω..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Παντως για browser δοκιμαστε κ τον nochromo ειναι ταχυτατος θα τον βρειτε στο xda

 

Εχει 2 3 εκδόσεις. Ποια κατέβασες;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειμαι ετοιμος για παραγγελια απλα μια βοηθεια...να παρω αυτο με το καφε δερμα απο ρουμανια παρτιδ 508 η αυτο με το μαυρο δερμα απο γαλλια παρτιδα 505????

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

η αυτο που εχει τρεις διαφορετικες οψεις απο ολλανδια παρτιδα 509...ακουω προτασεις

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειμαι ετοιμος για παραγγελια απλα μια βοηθεια...να παρω αυτο με το καφε δερμα απο ρουμανια παρτιδ 508 η αυτο με το μαυρο δερμα απο γαλλια παρτιδα 505????

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

η αυτο που εχει τρεις διαφορετικες οψεις απο ολλανδια παρτιδα 509...ακουω προτασεις

Θέλεις να σου πούμε ποιο χρώμα μας αρέσει πιο πολύ ας πούμε; Αυτό το τόπικ έχει αρχίσει να χάνει το λόγο ύπαρξης του μου φαίνεται...διαθεσιμότητα, custom roms, προβλήματα, αναβαθμίσεις, browsers, κόντρες με άλλα κινητά...Όλα μέσα.

Link to comment
Share on other sites

δεν αναφερω μονο χρωμα αλλα παρτιδα κ χωρα προελευσης...το κακο που ειναι???

 

Χρώμα οποιο σου αρέσει. Παρτίδα σε εντελώς θεωρητική βάση οι πιο καινούριες ισως έρχονται με την πιο νεα εκδοση αλλά και αυτο δεν είναι ιδιαίτερα σημαντικό.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα τη χωρα προελευσης τι παιζει??υπαρχει καποια διαφορα ας πουμε αναμεσα σ αυτο που προοριζεται για γαλλια κ σ αυτο της ρουμανιας???εχουν διαφορετικη ρομ???σορυ αν ρωταω βλακειες αλλα εχω προβλημα με το g2 k θελω επειγοντως κινητο κ ψαχνω τωρα τρεις μερες ...κατεληξα στο lg g4 απλα ψαχνω να δω απο που θα το παρω γιατι το καθε scroutzομαγαζο τα προμηθευεται απο διαφορετικη χωρα κ εχουν κ διαφορετικες παρτιδες..
Link to comment
Share on other sites

δεν αναφερω μονο χρωμα αλλα παρτιδα κ χωρα προελευσης...το κακο που ειναι???

 

Ελα μου ντε....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ασχολεισαι με φλασαρισματα κλπ,βρες Πολωνικο να παρεις που παιρνει παντα πρωτο αναβαθμίσεις.Μεσα στη βδομαδα θα παρει Android M.
Link to comment
Share on other sites

Θέλεις να σου πούμε ποιο χρώμα μας αρέσει πιο πολύ ας πούμε; Αυτό το τόπικ έχει αρχίσει να χάνει το λόγο ύπαρξης του μου φαίνεται...διαθεσιμότητα, custom roms, προβλήματα, αναβαθμίσεις, browsers, κόντρες με άλλα κινητά...Όλα μέσα.

+ 1000.......!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Γιατί σε skroutz κοντά στα 400ευρώ και στον Γερμανό 700ευρώ ;

Δεν μπορεί να άλλαξαν τα μαθηματικά τόσο πολύ απ τότε που πήγαινα σχολείο

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που έχει καινούργιο αρτιδα μπορεί να μας πει που το πήρε;

 

παρτιδα 509 εχω εγω,ημερομηνια παραγωγης 3/9/2015.πηρα το fashion edition απο καταστημα στο Θησειο.

 

απο αυτονομια παμε και χειροτερα.αρχιζω και τα παιρνω κρανιο.9 ωρες και 35 λεπτα χρηση το τηλ και ωρες οθονης εχω 2 και 35 λεπτα.χωρις να εχω κανει ιδιαιτερη χρηση.δειτε τις φωτο.σημερα πηγα στην procordia και αγορασα δευτερη γνησια μπαταρια,γιατι για την zerolemon επικοινωνησα σημερα και δεν εχουν διαθεσιμοτητα και την χρεωνουν 77 ευρω.επισης χτυπησα και μια microsd lexar 64gb class 10.

 

 

http://postimg.org/gallery/3iv43clu0/

Edited by gustom2008
Link to comment
Share on other sites

τι προτεινετε για ασυρματο φορτιστη,επισης τι συμφερει,να παρω τη θηκη για ασυρματη φορτιση?η το στικακι ασυρματου δεκτη που κολαει στο καπακι?υπαρχει Ελλαδα αυτο?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μου κάποιος εμπεριστατωμένα πάντα με μαμά κινητο χρόνους αναμονής κυρια χρήση ως τηλέφωνο και λίγο σερφαρισμα χωρίς παιχνίδια και αλλα,πόσες ώρες αναμονή βγάζει;

 

Δυο μέρες άνετα. Αλλά προσοχή ....λίγο σερφαρισμα. :D

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια παρακαλώ .

Παρόλο που βάζω τον κωδικό για να ξεκλειδώσω την οθόνη , ξεκλειδώνει αλλά οταν σβήσω την οθόνη και την ανοίξω πάλι μου ζητάει κωδικό για να ξεκλειδώσει . Επίσης έχω παρατηρήσει όπως βλέπετε στην φωτό λέει "Έχει ασφαλιστεί με PIN" Δέν έχω βάλει κάποιο κωδικό άλλο. Τι κουφό είναι αυτό ?

 

https://drive.google.com/file/d/0B6hwx4FszLwNSGxTbjBtX0ZEREE/view?usp=sharing

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια παρακαλώ .

Παρόλο που βάζω τον κωδικό για να ξεκλειδώσω την οθόνη , ξεκλειδώνει αλλά οταν σβήσω την οθόνη και την ανοίξω πάλι μου ζητάει κωδικό για να ξεκλειδώσει . Επίσης έχω παρατηρήσει όπως βλέπετε στην φωτό λέει "Έχει ασφαλιστεί με PIN" Δέν έχω βάλει κάποιο κωδικό άλλο. Τι κουφό είναι αυτό ?

 

https://drive.google.com/file/d/0B6hwx4FszLwNSGxTbjBtX0ZEREE/view?usp=sharing

Δε καταλαβαίνω που είναι το πρόβλημα;

Εγώ βλέπω ότι έχεις βάλει PIN για ξεκλείδωμα οθόνης, άρα είναι λογικό να στο ζητάει κάθε φορά που ανάβει η οθόνη!!

Δεν έχει σχέση με το ΡΙΝ της κάρτας sim αυτό, είναι για ξεκλείδωμα οθόνης!

Εκτός κι αν δεν κατάλαβα καλά!!

Link to comment
Share on other sites

Δε καταλαβαίνω που είναι το πρόβλημα;

Εγώ βλέπω ότι έχεις βάλει PIN για ξεκλείδωμα οθόνης, άρα είναι λογικό να στο ζητάει κάθε φορά που ανάβει η οθόνη!!

Δεν έχει σχέση με το ΡΙΝ της κάρτας sim αυτό, είναι για ξεκλείδωμα οθόνης!

Εκτός κι αν δεν κατάλαβα καλά!!

 

Ναι ακριβώς βάζω το PIN που του είχα βάλει το παιρνει κανονικά αλλά στην ουσία το κινητό παραμένει κλειδωμένο διότι συνεχίζει να εμφανίζεται η λέξη "Εχει ασφαλιστεί με PIN" . Να σου πώ την αλήθεια κια εγω έχω μπερδευτεί ...δεν βγάζω άκρη ...

 

Και όταν του βάζω τον κωδικό για να ξεκλειδώσει το συγκεκριμένο μενού μου εμφανίζεται αχνά ....

https://drive.google.com/file/d/0B6hwx4FszLwNMS1hRS1yc2p0Zlk/view?usp=sharing

Edited by OAL
Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς βάζω το PIN που του είχα βάλει το παιρνει κανονικά αλλά στην ουσία το κινητό παραμένει κλειδωμένο διότι συνεχίζει να εμφανίζεται η λέξη "Εχει ασφαλιστεί με PIN" . Να σου πώ την αλήθεια κια εγω έχω μπερδευτεί ...δεν βγάζω άκρη ...

 

Και όταν του βάζω τον κωδικό για να ξεκλειδώσει το συγκεκριμένο μενού μου εμφανίζεται αχνά ....

https://drive.google.com/file/d/0B6hwx4FszLwNMS1hRS1yc2p0Zlk/view?usp=sharing

 

Για να ενεργοποιηθούν οι αχνές επιλογές δοκίμασε Ρυθμίσεις- Γενικές- Ασφάλεια- Διαγραφή διαπιστευτηρίων.

Αν βάλεις π.χ. "Συρατε" δεν θα σου βγάζει οτι έχει ασφαλιστεί με ΡΙΝ ;)

Link to comment
Share on other sites

Σας βλέπω να γκρινιάζετε για την μπαταρία και απορώ τι χρήση κάνετε.

Εμένα συνήθως βγάζει 3 ημέρες με μέση χρήση. Δηλαδή 1 ώρα τηλέφωνο την ημέρα και κανά 3ωρο ίντερνετ/viber κλπ.

Έτυχε πριν κανά μήνα που πνιγόμουν στη δουλειά να βγάλει και 9 ημέρες χωρίς φόρτιση. Βέβαια, σχεδόν δεν το άγγιζα.

 

Και μια συμβουλή: όταν δεν χρησιμοποιείτε το ίντερνετ της κινητής, γυρίστε το στο 2G. Θα δείτε τεράστια διαφορά στην αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

Για να ενεργοποιηθούν οι αχνές επιλογές δοκίμασε Ρυθμίσεις- Γενικές- Ασφάλεια- Διαγραφή διαπιστευτηρίων.

Αν βάλεις π.χ. "Συρατε" δεν θα σου βγάζει οτι έχει ασφαλιστεί με ΡΙΝ ;)

 

 

ΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!.....Γειά σου αυτό ήταν !!!...Είσαι άρχοντας...Τελικά το ξεκλείδωνα αλλά επειδή δεν μπορούσα να επιλέξω το "κανένα" επειδή ήταν αχνό στην ουσία δεν ολοκληρωνόταν το ξεκλείδωμα..

Αλλά ειλικρινά πώς ενεργοποιήθηκαν τα διαπιστευτήρια ?.....Δέν θυμάμαι νά έχω κάνει κάτι τέτοιο αλλά τέλος πάντων....χα!χα!

 

Σε ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά

:D

Link to comment
Share on other sites

 

Και μια συμβουλή: όταν δεν χρησιμοποιείτε το ίντερνετ της κινητής, γυρίστε το στο 2G. Θα δείτε τεράστια διαφορά στην αυτονομία.

 

για πες πως βαζω την 2g κεραια?? απλα εχοντας τα δεδομένα κλειστα?? η κανουμε καμια αλλη πατεντα?? στο leagoo ειχε ετοιμο κουμπακι στο Notification pad

 

ασε το βρηκα!! υπαρχει τροπος να βαλω την εναλλαγη κεραιας στο notication pad?

Edited by rufere
i cant get no sleep
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να βαλω την εναλλαγη κεραιας στο notication pad?

Xωρίς root και Xposed, αδύνατο θα έλεγα.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...