Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα μπω και γω στη παρεα απο αυριο αλλα μπορει καποιος να μου πει πως θα περασω και αν γινεται οοοολα τα αρχεια φωτο βιντεο μουσικες τηλεφωνα κλπ απο τζι2 απευθειας στο τζι4;

 

με nfc νομιζω γινεται πιο γρηγορα απο οτι με bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπω και γω στη παρεα απο αυριο αλλα μπορει καποιος να μου πει πως θα περασω και αν γινεται οοοολα τα αρχεια φωτο βιντεο μουσικες τηλεφωνα κλπ απο τζι2 απευθειας στο τζι4;
Καλημέρα.Κοίτα αυτό φίλε μου.Εγκατάσταση καί στα δύο τηλέφωνα.
LG G4 RED
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους......εχω το εξης προβλημα με το lg g4........οταν το βαζω με το wi fi να **ενωθει με την φωτογραφικη μηχανη να περασω καποιες φωτο μου κανει συνεχεια διακοπες (disconnect) ....γιατι αυτο.....εχει κανεις παρομοια εμπειρια???? Ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως.

Δεν ξεκλειδωσα bootloader καθως αυτο που ήθελα να κανω ηταν να κόψω τις διαφημισεις και να ξεσαβουριασω τη μαμα ρομ,οποτε με καλυπτε απλο root.

Oι οδηγιες βρισκονται εδω ακριβως http://forum.xda-developers.com/g4/orig-development/root-tmo-vzw-intl-variants-soon-root-lg-t3164765 και επισης θα σε βοηθησει πολυ το βιντεακι εδω,να κατανοησεις τι κανουν ολα αυτα.

 

Αν εχεις κατεβασει τα αρχεια και κατανοησεις τι πρεπει να κανεις ειναι 15 λεπτα δουλεια το πολυ,ισως και λιγοτερο.

Ότι χρειαστεις με ρωτας.

Ο συγκεκριμένος τρόπος αφορά την έκδοση 10c. Δεδομένου οτι εχουμε φτασει στην 10c ισχύει κανονικά?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγώ χθες το έκανα και όλα δουλεψαν όπως πρέπει. Έχει δοκιμάσει κάποιος μετά να περάσει την 10d... Χάνεται το root να υποθέσω...
Link to comment
Share on other sites

Πως βλέπουμε την χώρα προέλευσης,και τι συμπέρασμα βγάζουμε από αυτή;

 

Τη χώρα προέλευσης του κινητού τη διαπιστώνουμε από τα τρία γράμματα που αναγράφονται επάνω στο κουτί του τηλεφώνου. Συμπέρασμα δε μπορεί να εξαχθεί με βεβαιότητα. Θεωρητικά όλα τα κινητά είναι ίδια σε θέματα hardware και με την ίδια ποιότητα υλικών. Σε θέματα software όμως, είθισται κάποιες χώρες όπως η Πολωνία να παίρνουν νωρίτερα τα updates έναντι των υπολοίπων.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγώ χθες το έκανα και όλα δουλεψαν όπως πρέπει. Έχει δοκιμάσει κάποιος μετά να περάσει την 10d... Χάνεται το root να υποθέσω...

Ρουταρα εχθές περνώντας ρουταρισμενη 10d.

G4+root+xposed= ααααααααλο τηλεφωνο

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Απο xposed τι εβαλες;Πες καμια ιδεα..

 

Gravitybox adblok plus και intelli 3g ειναι τα βασικα. Τωρα ψαχνω κατι για να μου δωσει επιλογη screenshot sto power menu. Εσυ;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Ρουταρα εχθές περνώντας ρουταρισμενη 10d.

G4+root+xposed= ααααααααλο τηλεφωνο

 

Το xposed πως το περναμε?με ποιον οδηγο?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Το xposed πως το περναμε?με ποιον οδηγο?

 

http://forum.xda-developers.com/g4/themes-apps/guide-installing-xposed-locked-t3181593

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Ρουταρα εχθές περνώντας ρουταρισμενη 10d.

G4+root+xposed= ααααααααλο τηλεφωνο

 

Μπορεις να μου δωσεις λινκ απο την ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου δωσεις λινκ απο την ρομ.

http://forum.xda-developers.com/g4/development/h815-7-hd-4-1-t3213742

 

Εγώ θα σου πρότεινα κ αυτήν την 6.3 έκδοση όπου είναι ή v10e με 3d.

ο seven είναι πολύ αξιόπιστος κ exei kανει καταπληκτική δουλειά..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να ξεκλειδωσω τον bootloader μεχρι να βγει πλαγιος τροπος, η τουλαχιστον οχι ακομη.
Link to comment
Share on other sites

Gravitybox adblok plus και intelli 3g ειναι τα βασικα. Τωρα ψαχνω κατι για να μου δωσει επιλογη screenshot sto power menu. Εσυ;

Χαλαρά πράγματα https://www.dropbox.com/s/htficd20vm7dhem/QuickMemo%2B_2015-10-22-17-18-15.png?dl=0

Link to comment
Share on other sites

το flashfire,μπορει να εγκαταστησει rom?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου δωσεις λινκ απο την ρομ.

 

 

http://forum.xda-developers.com/g4/orig-development/root-tmo-vzw-intl-variants-soon-root-lg-t3164765

Αυτός είναι ο οδηγός. Κάπου στις τελευταιές 20 σελίδες θα βρεις λινκ για την v20d.

Θα πρέπει όμως στην εντολή που λέει dd if=/data/media/0/system.rooted.H81510c-EU.img bs=8192 seek=55296 count=529920 of=/dev/block/mmcblk0 οποθ έχει system.rooted.H81510c-EU.img να βάλεις το αρχείο που θα έχεις κατεβάσει **.img

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λιγο απεκτησα ενα τζι 4 και μπαινω στην παρεα σας θα το στησω απο αυριο πια και θα πω εντυπωσεις ελπιζω να μην με απογοητευσει.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λιγο απεκτησα ενα τζι 4 και μπαινω στην παρεα σας θα το στησω απο αυριο πια και θα πω εντυπωσεις ελπιζω να μην με απογοητευσει.

Δεν νομίζω να υπάρχει περίπτωση να απογοητευτεις απο αυτό το τηλέφωνο. Καλορίζικο.

Link to comment
Share on other sites

Απο το πρωι ειμαι κι εγω μελος της παρεας του g4.οι πρωτες εντυπωσεις αριστες.παντως χτες το βραδυ εγινε τρελο μπαραζ παραγγελιων τζι4 καθως σχεδον ολο το σκρουτζ παρελαβε ενω κατα τις 12 υπηρχαν ελάχιστα.πηρα ολλανδικο 508
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μια βδομάδα τώρα με παρτίδα 505 από Ρουμανία είμαι υπερ-ευχαριστημένος.

 

Εντωμεταξύ βλέποντας πόσο διασκεδαστικό είναι το manual mode της έτσι κι αλλιώς εξαιρετικής κάμερας, αναρωτιέμαι γιατί δεν είναι στάνταρ σε όλες τις εταιρίες και όλα τα μοντέλα. Ελπίζω οτι στο marshmallow update να μπει και το manual mode στο video του v10.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...