Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα απο 5% εως φουλ κάνει γύρω στην μια ώρα . Καμμία σχέση με σονυ και σαμσουνγκ όπου για την ίδια φόρτιση έκανε γύρω στο 2ωρο.βέβαια η μπαταρία αδειάζει πολύ εύκολα αα τι να κάνουμε.Εγώ πάντως αυτό που με έχει ξετρελανει είναι η καμερα.ειδικά στις βραδυνές λήψεις τα σπάει.βρισκόμενος για ολιγοήμερες διακοπές, εκεί που οι κινέζοι χρησιμοποιούν τις dslr , Εγώ κυκλοφορώ απλά με το g4 και έχω μείνει κατ ευχαριστημένος
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μαλλον παρεξηγηθηκα. Δεν προοριζω το κινητο ως συσκευη gps για επαγγελματικους σκοπους. Οπως ολοι μας ομως χρησιμοποιω το gps του κινητου. Οχι οτι θα γινεται χρηση του gps σε καθημερινη και πολυωρη βαση.

Απλα το καλοκαιρι φοβαμαι μηπως ειναι προβλημα μιας και θερμικα θα δεχτει μια επιπλεον καταπονηση επειδη ισως θα φορτιζει και ταυτοχρονα εαν η μπαταρια δεν κραταει αρκετα. Εντονα χρηση μεσα σε φυσιολογικα πλαισια εννοουσα. Δεν ηθελα να εχω ξεχωριστη συσκευη Gps.

Για αυτο και ρωτουσα οτι εαν ειναι να σβηνει και να μην καταφερνω να παω στον προορισμο μου (μεσα στην πολη) στην ουσια θα ειναι σαν να μην εχω gpa.

Το οτι οι θερμικες καταπονησεις σε ηλεκτρονικες συσκευες ειναι κατι δυσαρεστο ειναι λιγο πολυ γνωστο σε ολους μας.

Αυτο ηθελα απλα να ξερω, μηπως η συγκεκριμενη συσκευη εχει ενα ΕΞΤΡΑ θεμα με τις θερμοκρασιες σε σχεση με τα υπολοιπα κινητα.

Αν ομως μου λετε οτι ετσι ειναι ολες οι ναυαρχιδες, οκ. Eσεις δηλαδη δεν θα του κανετε χρηση στο αυτοκινητο ως gps. ?

(ισως να εψαχνα και καποια βαση αυτοκινητου που να μην το τοποθετει στο παρμπριζ)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φυσικά και όχι. με 90€ έχω πάρει ένα GPS και το έχω στο αυτοκίνητο. Τώρα αν είμαι έξω με τα πόδια. Εκεί ναι χρησιμοποιώ Gmapps ή Here και είμαι μια χαρά. Για ποιο λόγο να καταπονήσω το κινητό σε μία λειτουργία που δεν υπάρχει καν λόγος και μειώνει την λειτουργηκότητα του. Άντε βάλε hands-free και λοιπά για να έχω κλήσεις.

 

Όλες οι ναυαρχίδες σε φορτίο θα σηκώσουν θερμοκρασίες. Άλλες υψηλότερες άλλες χαμηλότερες αλλά όλες θα σηκώσουν. Η δε έκθεση στον ήλιο θα μεγαλώσει το πρόβλημα. Η επίσης παράλληλη φόρτιση θα το κάνει ακόμα χειρότερο.

Καταπόνηση λοιπόν για τον επεξεργαστή αλλά και την μπαταρία, άσκοπη. Άποψη μου φυσικά.

 

Νομίζω όμως ότι βγαίνουμε off-topic πλέον

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

2 φορες τοχω χρησιμοποιησει σαν gps κανε να μισαωρο την φορα. δεν ειχα θεμα να ανεβασει ψηλη θερμοκρασια. φυσιολογικα πραγματα.

και τοχα με φορτιστη αυτοκινητου ενωμενο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μαλλον παρεξηγηθηκα. Δεν προοριζω το κινητο ως συσκευη gps για επαγγελματικους σκοπους. Οπως ολοι μας ομως χρησιμοποιω το gps του κινητου. Οχι οτι θα γινεται χρηση του gps σε καθημερινη και πολυωρη βαση.

Απλα το καλοκαιρι φοβαμαι μηπως ειναι προβλημα μιας και θερμικα θα δεχτει μια επιπλεον καταπονηση επειδη ισως θα φορτιζει και ταυτοχρονα εαν η μπαταρια δεν κραταει αρκετα. Εντονα χρηση μεσα σε φυσιολογικα πλαισια εννοουσα. Δεν ηθελα να εχω ξεχωριστη συσκευη Gps.

Για αυτο και ρωτουσα οτι εαν ειναι να σβηνει και να μην καταφερνω να παω στον προορισμο μου (μεσα στην πολη) στην ουσια θα ειναι σαν να μην εχω gpa.

Το οτι οι θερμικες καταπονησεις σε ηλεκτρονικες συσκευες ειναι κατι δυσαρεστο ειναι λιγο πολυ γνωστο σε ολους μας.

Αυτο ηθελα απλα να ξερω, μηπως η συγκεκριμενη συσκευη εχει ενα ΕΞΤΡΑ θεμα με τις θερμοκρασιες σε σχεση με τα υπολοιπα κινητα.

Αν ομως μου λετε οτι ετσι ειναι ολες οι ναυαρχιδες, οκ. Eσεις δηλαδη δεν θα του κανετε χρηση στο αυτοκινητο ως gps. ?

(ισως να εψαχνα και καποια βαση αυτοκινητου που να μην το τοποθετει στο παρμπριζ)

Το G3, που θεωρητικά ζεσταίνεται περισσότερο από το G4, το χρησιμοποιήσα αρκετά σαν GPS στις καλοκαιρινές διακοπές φορτίζοντας το ταυτόχρονα. Αν και ημουν επιφυλακτικός στην αρχή με όσα είχα ακούσει, δεν παρουσίασε κανένα πρόβλημα υπερθέρμανσης, μείωσης φωτεινότητας κλπ., ούτε καν σε ημέρες με καύσωνα. Ζεσταινόταν βέβαια, αλλά δεν επηρρεάστηκε σε κάτι η λειτουργία του.

Λογικά επομένως το G4 δεν πρέπει να έχει πρόβλημα. Παίζει ρόλο βέβαια και τι συσκευή θα σου τύχει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μαλλον παρεξηγηθηκα. Δεν προοριζω το κινητο ως συσκευη gps για επαγγελματικους σκοπους. Οπως ολοι μας ομως χρησιμοποιω το gps του κινητου. Οχι οτι θα γινεται χρηση του gps σε καθημερινη και πολυωρη βαση.

Απλα το καλοκαιρι φοβαμαι μηπως ειναι προβλημα μιας και θερμικα θα δεχτει μια επιπλεον καταπονηση επειδη ισως θα φορτιζει και ταυτοχρονα εαν η μπαταρια δεν κραταει αρκετα. Εντονα χρηση μεσα σε φυσιολογικα πλαισια εννοουσα. Δεν ηθελα να εχω ξεχωριστη συσκευη Gps.

Για αυτο και ρωτουσα οτι εαν ειναι να σβηνει και να μην καταφερνω να παω στον προορισμο μου (μεσα στην πολη) στην ουσια θα ειναι σαν να μην εχω gpa.

Το οτι οι θερμικες καταπονησεις σε ηλεκτρονικες συσκευες ειναι κατι δυσαρεστο ειναι λιγο πολυ γνωστο σε ολους μας.

Αυτο ηθελα απλα να ξερω, μηπως η συγκεκριμενη συσκευη εχει ενα ΕΞΤΡΑ θεμα με τις θερμοκρασιες σε σχεση με τα υπολοιπα κινητα.

Αν ομως μου λετε οτι ετσι ειναι ολες οι ναυαρχιδες, οκ. Eσεις δηλαδη δεν θα του κανετε χρηση στο αυτοκινητο ως gps. ?

(ισως να εψαχνα και καποια βαση αυτοκινητου που να μην το τοποθετει στο παρμπριζ)

 

Εγω είμαι ενας από αυτους που το χρησιμοποιω και σαν gps τουλάχιστον 3 φορες την εβδομαδα....το τηλεφωνο δεν εχει κανενα πρόβλημα με το gps και θερμοκρασίες.....ποτε δεν μου εχει αναιβασει τρελες θερμοκρασίες κατά την πλοιγηση (και γενικος) και ας το εχω στο τζαμι με βεντουζα Ιουνιο,Ιουλιο & Αυγουστο με 38βαθμους...Και η μπαταρια ανταποκρυθηκε σωστα χωρις υπερκαταναλλωσεις....αλλα θα πρεπει να πω ότι δεν το φορτιζα κατά την πλοιγηση.....πολύ απλα εχω με 14€ μια δευτερη μπαταρια φορτισμενη μεσα στο αυτοκινητο για μην τυχον και χρειαστεί....αλλα δεν εχει μεχρι τωρα.....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το αγορασα κι εγω σημερα. Παρτιδα 508 σε κοκκινο δερμα.

Κανενα bleeding στην οθονη δεξια-αριστερα κατω στα buttons με τερμα φωτεινοτητα στο σκοταδι.

Υπερθερμανση. ? Αδικα τρομαξα.

 

Ειμαι στο σεταρισμα και ομολογω οτι θα με δυσκολεψει λιγο μιας και δεν ειμαι συνηθισμενος στα μενου.

 

Το κινητο παει σφαιρα και ηδη εχει ζωγραφιστει ενα μονιμο χαζοχαμογελο στα χειλη μου καθως το σκαλιζω. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το έχω χρησιμοποιήσει πολλές φορές το gps .προχθές μεσημέρι πάνω σε βάση στο τζάμι μου έβγαλε ειδοποίηση υψηλής θερμοκρασίας. Ποτέ άλλο κινητό δεν μου έχει ξαναβγάλει ειδοποίηση τέτοια είτε σε τέτοιες συνθήκες είτε χειρότερες . Είχα air-conditione το έβαλα λίγο στον αέραγωγο και όλα κομπλέ.

Τελικά η επιλογή του επεξεργαστή 808 αντί για του 810 για λόγους θερμοκρασίας δεν με έπεισε..

Edited by tsamers
Link to comment
Share on other sites

Ρωτα και μενα που ειχα 810 πριν..Ετοιμο να ανατιναχτει ανα πασα στιγμη ηταν.Αυτο δεν ζεσταινεται καν σε normal χρήση!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα συμφορουμιτες,

 

Ημουν ετοιμος να παρω το Iphone 6s plus αλλα επεσε το ματι μου πανω στο G4.Δεν ξαναειχα ποτε LG.Εχω εν htc m7 αυτη την στιγμη..Αξιζει τον κοπο λετε η μεταβαση??με ενδιαφερει να ειναι σταθερο και να μην lagαρει οταν παιζω με το μενου οπως το Galaxy S3 που ειχα.Απο αυτη την αποψη το Μ7 με εχει αφησει ικανοποιημενο.Επισης με ενδιαφερει πολυ η μπαραρια..και να κραταει αρκετα αλλα κ να φορτιζει γρηγορα...Αν μπορουσε καποιος που εχει εμπειρια απο την συσκευη να μ απαντησει θα ημουν ευγνομων.Ευχαριστω!!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα συμφορουμιτες,

 

Ημουν ετοιμος να παρω το Iphone 6s plus αλλα επεσε το ματι μου πανω στο G4.Δεν ξαναειχα ποτε LG.Εχω εν htc m7 αυτη την στιγμη..Αξιζει τον κοπο λετε η μεταβαση??με ενδιαφερει να ειναι σταθερο και να μην lagαρει οταν παιζω με το μενου οπως το Galaxy S3 που ειχα.Απο αυτη την αποψη το Μ7 με εχει αφησει ικανοποιημενο.Επισης με ενδιαφερει πολυ η μπαραρια..και να κραταει αρκετα αλλα κ να φορτιζει γρηγορα...Αν μπορουσε καποιος που εχει εμπειρια απο την συσκευη να μ απαντησει θα ημουν ευγνομων.Ευχαριστω!!

 

Διάβασε 5 σελίδες πίσω και θα σε καλύψουν όλα τα ερωτήματα σου....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια ερώτηση.. Τα ελληνικά g4, έρχονται μόνο με το δερμάτινο καπάκι, αλλά μέσα η συσκευασία, έχει κ ένα χρυσό καπάκι.. Αυτό ισχύει κ για τα g4 που έχουν στα σκρουρζαδικα;
Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστω.κ κατι τελευταιο πριν το παραγγειλω..Η ποιοτητα κ η ενταση σε μικροφωνο κ ακουστικο πως ειναι;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Το G3, που θεωρητικά ζεσταίνεται περισσότερο από το G4, το χρησιμοποιήσα αρκετά σαν GPS στις καλοκαιρινές διακοπές φορτίζοντας το ταυτόχρονα. Αν και ημουν επιφυλακτικός στην αρχή με όσα είχα ακούσει, δεν παρουσίασε κανένα πρόβλημα υπερθέρμανσης, μείωσης φωτεινότητας κλπ., ούτε καν σε ημέρες με καύσωνα. Ζεσταινόταν βέβαια, αλλά δεν επηρρεάστηκε σε κάτι η λειτουργία του.

Λογικά επομένως το G4 δεν πρέπει να έχει πρόβλημα. Παίζει ρόλο βέβαια και τι συσκευή θα σου τύχει.

Εμένα μου έχει κάνει επανεκκίνηση όπως και άλλα κινητά.

 

Έχουν προστασία από την υπερθέρμανση όπως τα πάντα πλέον γύρω μας

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια ερώτηση.. Τα ελληνικά g4, έρχονται μόνο με το δερμάτινο καπάκι, αλλά μέσα η συσκευασία, έχει κ ένα χρυσό καπάκι.. Αυτό ισχύει κ για τα g4 που έχουν στα σκρουρζαδικα;

 

Οχι δεν ισχυει αυτο...Γι αυτο και η χαμηλοτερη τιμη

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ισχυει αυτο...Γι αυτο και η χαμηλοτερη τιμη

Είσαι σίγουρος φίλε μου;

Πριν μερικές μέρες έκανα κ' εγώ ερώτηση για το διπλό καπάκι και κάποια παιδιά (που πήραν από skroutz) απάντησαν θετικά!

Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστω.κ κατι τελευταιο πριν το παραγγειλω..Η ποιοτητα κ η ενταση σε μικροφωνο κ ακουστικο πως ειναι;

Νομίζω πως η ποιοτητα κλήσης είναι η καλύτερη που είχα ποτε..Το ακουστικό δε,απίστευτο!

Link to comment
Share on other sites

διπλό καπάκι έχουν μονό τα μοντέλα που έχουν το δερμάτινο καπάκι . άπλα έχουν μέσα στην συσκευασία και άλλο ένα μεταλικοπλαστικο καπάκι .

Αυτά που δεν είναι lg g4 leather και είναι μαύρα άσπρα χρυσά κλιπ δεν έχουν δεύτερο καπακι

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ισχυει αυτο...Γι αυτο και η χαμηλοτερη τιμη

έχουν ρε συ κανονικά και τα g4 από Σκρουτζ...αρκεί να είναι τα δερμάτινα...

Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιώνω και εγώ αγορά σήμερα από σκρουτζ, πολωνικό σε καφέ δέρμα είχε μέσα το δεύτερο καπάκι σε μάλλον προς χρυσό χρώμα.

 

είναι παρτίδα 506 βέβαια !! να ανησυχώ για κάτι ?

Link to comment
Share on other sites

Μην σκαλώνεις με τις παρτίδες φίλε μου . Βλέπεις κάποιο ψεγάδι ?? σε ενοχλεί κάτι ? αν όχι χαμογελά και καλορίζικο !

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη μερα σημερα μαζι του και ψαχνοντας το ειδα οτι στο 1080p δεν τραβαει 60 καρε/sec, αλλα 30. Καπου διαβασα για καποια μοντια, αλλα πρεπει να ειναι root. Μιας και δεν το πολυκατεχω το πειραγμα (προς ωρας) λετε να βγαλει καμια αναβαθμιση μελλοντικα οπου να του επιτρεπει να τραβα 60 fps στο 1080. ?

 

Επισης υπαρχει κι αλλη μοντια οπου ανεβαζει τα Mbps sto 4K μιας και εκει ειναι χαμηλα. Η ιδια απορια.

 

Τελος, τραβωντας slow motion στο 720p, παρατηρησα οτι το παιζει slow mo, μονο μεσα στο κινητο μου. Οταν το κανω export στο pc αναπαραγεται με κανονικη ταχυτητα. Προσπαθωντας να μειωσω την ταχυτητα αναπαραγωγης στον mpc-hc, παρατηρησα πολυ σπαστη κινηση, λες και το αρχικο βιντεο ειχε τραβηχτει με λιγα καρε/sec. Εσεις πως το εχετε καταφερει να αναπαραγει σωστα και ομαλα τα slow motion εκτος συσκευης. ?

 

Να πω επισης οτι αγορασα την original lg θηκη με τον κυκλο, αλλα δεν με εντυπωσιασε. Το πορτακι της θηκης παραμενει ανοιχτο (σηκωμενο) τουλαχιστον 1-2 cm και δεν κλεινει εντελως.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω χρησιμοποιήσει πολλές φορές το gps .προχθές μεσημέρι πάνω σε βάση στο τζάμι μου έβγαλε ειδοποίηση υψηλής θερμοκρασίας. Ποτέ άλλο κινητό δεν μου έχει ξαναβγάλει ειδοποίηση τέτοια είτε σε τέτοιες συνθήκες είτε χειρότερες . Είχα air-conditione το έβαλα λίγο στον αέραγωγο και όλα κομπλέ.

Τελικά η επιλογή του επεξεργαστή 808 αντί για του 810 για λόγους θερμοκρασίας δεν με έπεισε..

 

Φιλε μου το ειχες σε ταυτοχρονη φορτιση???Αν ναι τοτε αυτό εφταιγε....Αν όχι εφόσον λες οτι ειχες και aircondition ανοιχτο κατά την πλοιγηση θα σου προτεινα να πας μια βολτα από procordia να το κοιταξουν.....Εκτος και αν σε ολη την διαδρομή το χτυπουσε ο ηλιος με τετοι τροπο ώστε δημηουργουσε περιπου το φαινομενω με τον μεγενθητικο φακο....πραγματικα τωρα δρομολογιο με igo primo 2.4 από Νικαια σε Παλαιο Ψυχικο και από εκει σε Χαλκιδα δηλαδή περιπου 1ωρα και 45 λεπτα στο παρμπρίζ με βεντουζα χωρις φορτιση με κλειστά δεδομένα και wifi(και αυτά παίζουν ρόλο)μεσα στον Αυγουστο η θερμοκρασια ηταν πολύ λογικη και σταθερη (σαν να εβλεπα ταινια μεσο wifi) χωρις υπερθερμανση η καποιο μυνημα και από καταναλωση περιπου 40%.....

Περιπου στα ιδια επιδεδα με το Note 4 που ειχα......Και γενικος δεν εχω παρατηρησει τρελες θερμοκρασίες και σε άλλες διαδρομες της 0,5 η 1ωρας......

 

Υποψη ότι η συσκευη μου είναι η H818P(dual sim) με ρομ V10d που δεν ξερω κατά ποσο μπορει η διαφορετικη ρομ να ρυθμιζει-αλλαζει τις θερμοκρασίες της συσκευης

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...