Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρεπιπτοντως βρε παιδιά, γραψτε κάτι και για την ποιοτητα κλήσεων! Ακουστικο, μικρόφωνο, σήμα, τι γινεται? G2 και G3 εχουν ενα θεματακι με την στάθμη του σήματος!

Εδω τι βλεπετε σε σχεση με τις αλλες συσκευές που εχετε?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση η οθόνη του με κανένα lg πόσο μάλλον με το g3 που ήταν σαν ξεπλυμενη.

Είναι σε επίπεδα s6 η οθόνη του.

Τόσο ζωντανή και παράλληλα απολαυστική.

Σε φωτεινότητα επίσης πολύ καλή.

 

ναι αυτο ακριβως αν ειναι ζωντανη η οθονη, γιατι ακομα δεν πηγα να το δω απο κοντα τι παιζει, του g3 καπως την εχω βαρεθει που μαυριζει αρκετα, του s5 που εχω και αυτο εχω βαρεθει που υπερφορτιζει τα χρωματα σε σημειο να αλλαζουν και καποια. Το g4 απο οτι ειδα σε κατι review ουτε μαυριζει σε επιπεδα g3 ουτε υπερφορτιζει σε επιπεδα s5, μαλλον τα εχει ολα σε λογικα πλαισια για μενα παντως, αλα απο οτι λες και εσυ που το εχεις.

Link to comment
Share on other sites

Τι λέει ρε παιδιά η συσκευή; απο αυτονομία, ταχύτητα,smooth και gps πώς τα πάει;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρέλαβα σήμερα. Κατευθείαν φόρτιση και βουρ στο ψητό.

Πολύ γρήγορο με εξαιρετική κάμερα. Τράβηξα νυχτερινή λήψη και έμεινα εντυπωσιασμένος. Αυτονομία θα δούμε μετά από 2-3 φορτίσεις. Κι εγώ από eshop αγόρασα αλλά χωρίς bleeding στην οθόνη. Όλα μιά χαρά μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βίντεο σε 1080p τραβάει μόνο σε 30fps η και σε 60fps γιατί όπου βλέπω τα χαρακτηρίστηκα του τηλ.αναφέρει μόνο 30fps.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρέλαβα σήμερα. Κατευθείαν φόρτιση και βουρ στο ψητό.

Πολύ γρήγορο με εξαιρετική κάμερα. Τράβηξα νυχτερινή λήψη και έμεινα εντυπωσιασμένος. Αυτονομία θα δούμε μετά από 2-3 φορτίσεις. Κι εγώ από eshop αγόρασα αλλά χωρίς bleeding στην οθόνη. Όλα μιά χαρά μέχρι τώρα.

Φιλε μου τι παρτιδα ειναι?

Πηρες της προσφορας?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα δεν θα γράψω γνώμη

η συσκευή εννοείται ότι υπάρχει στα χέρια μου.

Σειρά 505.

Στην δικιά μου συσκευή πάντως είναι σωστή ακόμα η οθόνη,σε φίλου όχι,bleeding.

Και νομίζω ότι είναι εμφανέστατο.

 

[ATTACH]61882[/ATTACH][ATTACH]61883[/ATTACH]

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα δεν θα γράψω γνώμη

η συσκευή εννοείται ότι υπάρχει στα χέρια μου.

Σειρά 505.

Στην δικιά μου συσκευή πάντως είναι σωστή ακόμα η οθόνη,σε φίλου όχι,bleeding.

Και νομίζω ότι είναι εμφανέστατο.

 

[ATTACH]61882[/ATTACH][ATTACH]61883[/ATTACH]

Εμενα αγορινα ηταν οπως στην κατω φωτογραφια και το πηγα πισω.

Αρχιζω και ανυσηχω μπας και ειναι αρκετα ετσι και βασικα ειναι και τα ίδια σημεια.

Εσυ πιο πηρες?

Δερματινο?

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

@johntsia

Στο gsmarena στα χαρακτηριστικά γράφει για 60fps στα 1080

Στο youtube τα πιο πολλά είναι στα 30fps

Μόνο αυτό είναι στα 60fps

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς βλέπω συνεχίζεται η παράδοση για την LG με παιδικές ασθένειες και κατασκευαστικά κουσούρια.

Ούτε και εντός 15 με flex 2-g4 είχαμε βελτίωση σε αυτο το τομέα.

Δεν βάζουν μυαλο οι Κορεατες.:ninja:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου τι παρτιδα ειναι?

Πηρες της προσφορας?

 

Ναι της προσφοράς πήρα παρτίδα 505. Δεν νομίζω ότι για την ώρσ κυκλοφορεί άλλη παρτίδσ.

Link to comment
Share on other sites

Και στο G3 υπήρχε bleeding σε διάφορα σημεία,είναι η τεχνοτροπία της LG Display δεν είναι OGS αλλά zerogap και κυρίως το QC ευθήνεται όταν αφήνει τέτοιες οθόνες να βγαίνουν στο τελικό στάδιο της συναρμολόγησης της συσκευής.

Μετά από όλα αυτά(Flex 2 των 299 € με προβληματικές οθόνες) είναι πασιφανές πως όχι γενικευμένα έστω αλλά με μεγάλες πιθανότητες δίνοντας 500+ για G4 παίζεις τζόκερ πιο πολύ παρά παίρνεις το σωστό αψεγάδιαστο κινητό που πρέπει;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να περιμένουμε να δούμε λίγο τι παίζει και μετά αρχίζουμε το τσεκούρι! Αν και γενικά κακά τα ψέματα σε όλες τις συσκευές η lg δεν φημίζεται για τα αξιόπιστα προϊόντα καθίστε να δούμε πώς θα πάει!!!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως βλέπετε το παρτίδα είναι?

 

οι τρεις πρώτοι αριθμοί του serial number

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως βλέπετε το παρτίδα είναι?

Κατα 99% 505 δηλαδη Μαΐου κατασκευή.

506 δηλαδη Ιουνίου απο τα τέλη του μηνός όσοι τα αγοράσουν λογικά.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σήμα ακουστικό και gps είναι μια χαρά Παιδιά.

Πραγματικά είναι εξαιρετικό τηλ.

Επίσης αν και θέλω ακόμα δύο τρεις φορτίσεις για να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα νομίζω πως και η μπαταρία του είναι αρκετά καλή.

Ειμαι στην πρώτη πλήρη φόρτιση και με χρήση μόνο WiFi έχω δύο ώρες οθόνη και το υπόλοιπο της μπαταρίας είναι 70%.

Χωρίς βέβαια κλήσεις. Αλλά πολύ fb Twitter tapatalk browsing.

Δείχνει πολύ καλά δείγματα παιδιά.

Επίσης παίζω με φουλ φωτεινότητα αλλά στο auto.

Εντελώς στοκ, χωρίς nova greenify κτλ.

Edit

Τον τελευταίο καιρό κάτι παίζει με το tapatalk και δεν μου ανεβάζει φωτο αλλά ούτε και screen shot.

Ως εκ τουτο δεν μπορώ να ανεβάσω φωτογραφίες και screen shot για αυτά που σας λέω.

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Χτες επαιξα κι εγω λιγο με την συσκευη. Μου αρεσε πολυ στο κρατημα και στο handling γενικοτερα αν και μετα το Νοτε ολα νορμαλ μου φαινονται πια.. Η οθονη πολυ καλυτερη απο αυτο το πραγμα του G3 αλλα δε θα ελεγα πιο εντυπωσιακη σε σχεση με τις Super Amoled του δικου μου και του S6. Παντως δε θα μου ηταν δυσαρεστη η αλλαγη σε αυτο το τομεα. ΟΚ πολυ γρηγορο δειχνει αλλα αυτο θα το εκρινα καλυτερα αν ειχα δικο μου set up πανω και το κρατουσα λιγες μερες. Θα ηθελα απο τον φιλο galanakop που εχει και το S6 οταν μπορεσει να εκανε μια πολυ γρηγορη συγκριση σε οτι αφορα την καμερα μεταξυ των 2.. Μπορει να μην ειναι αλουμινενιο γυαλινο σμαραγδενιο και δε ξερω τι αλλο high class, αλλα το δερμα ειναι κατι διαφορετικο επιτελους και προσωπικα μου αρεσε αρκετα σε κρατημα-αισθηση. Αξιοπροσεκτη συσκευη σε καθε περιπτωση ποσο μαλλον οταν συντομα θα εχει κατεβει σε λογικη τιμη..

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Χτες επαιξα κι εγω λιγο με την συσκευη. Μου αρεσε πολυ στο κρατημα και στο handling γενικοτερα αν και μετα το Νοτε ολα νορμαλ μου φαινονται πια.. Η οθονη πολυ καλυτερη απο αυτο το πραγμα του G3 αλλα δε θα ελεγα πιο εντυπωσιακη σε σχεση με τις Super Amoled του δικου μου και του S6. Παντως δε θα μου ηταν δυσαρεστη η αλλαγη σε αυτο το τομεα. ΟΚ πολυ γρηγορο δειχνει αλλα αυτο θα το εκρινα καλυτερα αν ειχα δικο μου set up πανω και το κρατουσα λιγες μερες. Θα ηθελα απο τον φιλο galanakop που εχει και το S6 οταν μπορεσει να εκανε μια πολυ γρηγορη συγκριση σε οτι αφορα την καμερα μεταξυ των 2.. Μπορει να μην ειναι αλουμινενιο γυαλινο σμαραγδενιο και δε ξερω τι αλλο high class, αλλα το δερμα ειναι κατι διαφορετικο επιτελους και προσωπικα μου αρεσε αρκετα σε κρατημα-αισθηση. Αξιοπροσεκτη συσκευη σε καθε περιπτωση ποσο μαλλον οταν συντομα θα εχει κατεβει σε λογικη τιμη..

Θα άλλαζες το νοτε με αυτό;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Θα άλλαζες το νοτε με αυτό;

 

Δεν μπορω να σου απαντησω αν δεν δουλεψω λιγο την συσκευη στα δικα μου μετρα και σταθμα.. Την "εκπτωση" 0,2 ιντσας ομως θα την εκανα ανετα βλεπωντας την διαφορα γενικα που εχουν στο μεγεθος. Εχει σιγουρα καλυτερη καμερα δε το συζηταμε. Το οτι ειναι πλαστικο κτλ προσωπικα δε με ενοχλει δεν εχω αρρωστια με αλουμινια και λοιπα χαριτωμενα.. αρκει να μ αρεσει σε εμφανιση γενικα μια συσκευη. Και φυσικα να μην εχει τα προβληματα που ειχε το G3 προφανως... θα φανει στη πορεια..

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Πάντως λογικά το bleeding αν είναι το να το εχει μία συσκευή θα το εχει εξ αρχής.

Δεν ξέρω όμως αν πρόκειται να παρουσιάσει κι άλλα προβλήματά κυρίως με οθόνη.

Αμφιβάλω βέβαια αλλά θα δείξει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως λογικά το bleeding αν είναι το να το εχει μία συσκευή θα το εχει εξ αρχής.

Δεν ξέρω όμως αν πρόκειται να παρουσιάσει κι άλλα προβλήματά κυρίως με οθόνη.

Αμφιβάλω βέβαια αλλά θα δείξει.

 

Τι να πω ρε συ. Εγω παντως δεν μπορουσα να το βλεπω αν και ελαχιστο αλλα και μονο που θα το ηξερα το ματι θα πηγαινε εκει οταν θα μαυριζε η οθονη. Απλα περιμενω να δω τι θα μου πουνε. Σε καμια περιπτωση δεν θα το δεχτω πισω τωρα που το κινητο εφυγε απο τα χερια μου. Και ελπιζω να το καταλαβαν με αυτα που τους ειπα εξαρχης διοτι με βλεπω να πηγαινω απο ΒΟΛΟ ΑΘΗΝΑ μονο και μονο γι αυτο. Απλα τωρα ειμαι σε αναμονη μιας και σημερα δεν προλαβανε να το δουνε.

Στο ghosting του GFLEX παντως σε 2 συσκευες που ειχα παραγγειλει για μενα και για εναν φιλο με καλυψαν με ολοκαινουρια σφραγισμενη συσκευασια.

Ειδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να σου απαντησω αν δεν δουλεψω λιγο την συσκευη στα δικα μου μετρα και σταθμα.. Την "εκπτωση" 0,2 ιντσας ομως θα την εκανα ανετα βλεπωντας την διαφορα γενικα που εχουν στο μεγεθος. Εχει σιγουρα καλυτερη καμερα δε το συζηταμε. Το οτι ειναι πλαστικο κτλ προσωπικα δε με ενοχλει δεν εχω αρρωστια με αλουμινια και λοιπα χαριτωμενα.. αρκει να μ αρεσει σε εμφανιση γενικα μια συσκευη. Και φυσικα να μην εχει τα προβληματα που ειχε το G3 προφανως... θα φανει στη πορεια..

Το δυσκολότερο θα έλεγα στην περίπτωση αυτή οτι είναι η θυσία των λειτουργιών του s pen. Δεν υπάρχει υποκατάστατο.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...