Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο ποιοτητα σηματος και συνομηλιας πως παει το G4? εχω ακουσει οτι το G3 ειχε προβληματα σε αυτον τον τομεα.

 

Απο το λιγο που το ειδα ειναι σαν βελτιωμενο στα σημεια G3. Μου αρεσε και το καφε δερμα.

 

Στα 279 ποτε πιστευεται θα βγει σε προσφορα; Σε 6 μηνες; Καλα τα 769 που ζηταει αυτην την στιγμη ειναι για γελια για πλαστικο τηλεφωνο :X

 

Σαν κάτοχος iphone ξέρεις πολύ καλά οτι η κάθε εταιρία πουλάει όσο θέλει και όχι πάντα σε αναλογία με οτι προσφέρει... οχι μόνο η apple και η lg αλλά όλες οι εταιρίες... καλή η ποιότητα κατασκευής αλλά εν έτη 2015 και λίγο hardware δεν θα έβλαπτε καθώς το ίδιο παράλογη είναι και η τίμη των 800€ και 1000€ για ενα τηλέφωνο πχ. απο αλουμίνιο με 1gb ram....

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παντως το δερμα απο πισω εγω που το επιασα δε μου αρεσε καθολου η υφη του. Σαν πλαστικο ειναι, παρα πολυ σκληρο. Ωραια οθονη, ωραια καμερα, αλλα ως εκει. Και το δερμα με το καιρο σιγουρα θα αρχισει να ξεφτιζει με την πολυ χρηση.
Link to comment
Share on other sites

Παντως το δερμα απο πισω εγω που το επιασα δε μου αρεσε καθολου η υφη του. Σαν πλαστικο ειναι, παρα πολυ σκληρο. Ωραια οθονη, ωραια καμερα, αλλα ως εκει. Και το δερμα με το καιρο σιγουρα θα αρχισει να ξεφτιζει με την πολυ χρηση.

Ε το δέρμα λογικά από κάτω υγρά έχει πλαστικό. Θεωρητικά το έχουν κάνει σκληρό για να έχει κάποια αντοχή και να μην ξευτιζει εύκολα...

Στο αντίστοιχο φορουμ το δίνει ένας με 580ευρω

Ετοιμοπαραδοτα

Τα είδα και με τρώει το χέρι μου... Το μόνο που με κρατάει είναι ότι περιμένω να φύγουν οι πρώτες παρτίδες και να δω πως τα πάει γενικά η συσκευη

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ε το δέρμα λογικά από κάτω υγρά έχει πλαστικό. Θεωρητικά το έχουν κάνει σκληρό για να έχει κάποια αντοχή και να μην ξευτιζει εύκολα...

 

Τα είδα και με τρώει το χέρι μου... Το μόνο που με κρατάει είναι ότι περιμένω να φύγουν οι πρώτες παρτίδες και να δω πως τα πάει γενικά η συσκευη

 

Ήδη έφυγαν!!

Σε ενα μήνα στο 500ευρω θα τα βρίσκεις.

Μικρό το κακό.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ήδη έφυγαν!!

Σε ενα μήνα στο 500ευρω θα τα βρίσκεις.

Μικρό το κακό.

Καλά ναι ότι θα πέσει γρήγορα είναι γνωστό! Μακάρι να βγει και η συσκευή καλή και απροβληματιστη και να μην έχει τα παρατραγουδα που είχε το g3 στην αρχή!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλά ναι ότι θα πέσει γρήγορα είναι γνωστό! Μακάρι να βγει και η συσκευή καλή και απροβληματιστη και να μην έχει τα παρατραγουδα που είχε το g3 στην αρχή!

Προς το παρών τα review αναφέρουν για μία τίμια συσκευή. Μένει μόνο να αποδειχθεί και η ποιότητα της.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω την άποψη σας είμαι ανάμεσα στο G4 και στο S6 και δεν ξέρω τη να διαλέξω, αυτήν την στιγμή έχω το Ζ1 από τότε που πρωτοβγήκε και ήρθε η ώρα να το αντικαταστήσω, το G4 δεν το έχω πιάσει ακόμα στο χέρι μου για να έχω μια ολοκληρωμένη άποψη αλλά από ότι βλέπω μου αρέσει η μεγάλη του οθόνη η κάμερα του και γενικός σαν συσκευή αλλά αυτό που με χαλάει είναι η ποιότητα κατασκευής του συνηθισμένος με το Ζ1 που ήταν από σίδερο δεν ξέρω πως θα με φανεί να πάω ξανά σε πλαστικό και στην οθόνη που είναι G. Glass 3 με 5,5”incs θα ήθελα να ήταν G. Glass 4 για περισσότερο αντοχή, τώρα για το S6 μου αρέσει η ποιότητα κατασκευής του το ότι καλύτερο σε hardware όχι ότι με το G4 δεν κάνεις την δουλειά σου και η λεπτή κατασκευή του και μειονέκτημα μη αποσπώμενη μπαταρία και χωρίς micro sd.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω την άποψη σας είμαι ανάμεσα στο G4 και στο S6 και δεν ξέρω τη να διαλέξω, αυτήν την στιγμή έχω το Ζ1 από τότε που πρωτοβγήκε και ήρθε η ώρα να το αντικαταστήσω, το G4 δεν το έχω πιάσει ακόμα στο χέρι μου για να έχω μια ολοκληρωμένη άποψη αλλά από ότι βλέπω μου αρέσει η μεγάλη του οθόνη η κάμερα του και γενικός σαν συσκευή αλλά αυτό που με χαλάει είναι η ποιότητα κατασκευής του συνηθισμένος με το Ζ1 που ήταν από σίδερο δεν ξέρω πως θα με φανεί να πάω ξανά σε πλαστικό και στην οθόνη που είναι G. Glass 3 με 5,5”incs θα ήθελα να ήταν G. Glass 4 για περισσότερο αντοχή, τώρα για το S6 μου αρέσει η ποιότητα κατασκευής του το ότι καλύτερο σε hardware όχι ότι με το G4 δεν κάνεις την δουλειά σου και η λεπτή κατασκευή του και μειονέκτημα μη αποσπώμενη μπαταρία και χωρίς micro sd.

 

Δυστυχώς δε νομίζω ότι μπορεί κάποιος να σου δώσει απάντηση σε αυτή την ερώτηση αφενός επειδή οι απόψεις είναι υποκειμενικές αφετέρου επειδή το g4 είναι ένα κινητό το όποιο παρουσιάστηκε σήμερα σε κατάστημα Γερμανός, οπότε πολύ λίγοι το έχουν δει από κοντά. Προσωπικά το δούλεψα πριν από 2 εβδομάδες και οι εντυπώσεις που είχα αποκομίσει ήταν θετικές.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω την άποψη σας είμαι ανάμεσα στο G4 και στο S6 και δεν ξέρω τη να διαλέξω, αυτήν την στιγμή έχω το Ζ1 από τότε που πρωτοβγήκε και ήρθε η ώρα να το αντικαταστήσω, το G4 δεν το έχω πιάσει ακόμα στο χέρι μου για να έχω μια ολοκληρωμένη άποψη αλλά από ότι βλέπω μου αρέσει η μεγάλη του οθόνη η κάμερα του και γενικός σαν συσκευή αλλά αυτό που με χαλάει είναι η ποιότητα κατασκευής του συνηθισμένος με το Ζ1 που ήταν από σίδερο δεν ξέρω πως θα με φανεί να πάω ξανά σε πλαστικό και στην οθόνη που είναι G. Glass 3 με 5,5”incs θα ήθελα να ήταν G. Glass 4 για περισσότερο αντοχή, τώρα για το S6 μου αρέσει η ποιότητα κατασκευής του το ότι καλύτερο σε hardware όχι ότι με το G4 δεν κάνεις την δουλειά σου και η λεπτή κατασκευή του και μειονέκτημα μη αποσπώμενη μπαταρία και χωρίς micro sd.

 

Το ειδα στο ΜΜ. Είναι πλαστικο σιγουρα σου δινει μια ελαφρα αισθηση σε σχεση με τα μεταλλικα. Γιαυτο ακριβως το λογο δεν θα εδινα πολλα χρηματα για το συγκεκριμενο. Επισης είναι αρκετα μεγαλο για τηλεφωνο.

 

Ετσι όπως τα λες πας για S6, άλλη αισθηση το μεταλλικο τηλεφωνο. Εγω θα το κοιτάξω στο μελλον το G4 για δευτερο τηλεφωνο εφοσων πεσει αρκετα η τιμη του αλλα σιγουρα ακομα και για δευτερο μεταλλο είναι καλυτερο...

Take five..
Link to comment
Share on other sites

Το είδα στο Public.

 

Το design ειναι ένα μεγάλο αστείο από την LG. Δείχνει κινεζικη απομίμηση κάποιου πραγματικά ποιοτικου τηλεφώνου. Το υλικό της πλάτης δε δίνει ούτε οπτικά ούτε στην αφή την αίσθηση δέρματος, δείχνει ως φθηνό σκληρό ανάγλυφο πλαστικό, προέλευση Κίνα. Η οθόνη πιο φωτεινή από το G3 αλλα oversaturated, δείχνει σαν amoled πλεον.

 

Με αυτονομία πολυ χειρότερη από την κακη αυτονομία του G3, βρίσκετε ακόμα λόγους αγοράς ;

Link to comment
Share on other sites

Το είδα στο Public.

 

Το design ειναι ένα μεγάλο αστείο από την LG. Δείχνει κινεζικη απομίμηση κάποιου πραγματικά ποιοτικου τηλεφώνου. Το υλικό της πλάτης δε δίνει ούτε οπτικά ούτε στην αφή την αίσθηση δέρματος, δείχνει ως φθηνό σκληρό ανάγλυφο πλαστικό, προέλευση Κίνα. Η οθόνη πιο φωτεινή από το G3 αλλα oversaturated, δείχνει σαν amoled πλεον.

 

Με αυτονομία πολυ χειρότερη από την κακη αυτονομία του G3, βρίσκετε ακόμα λόγους αγοράς ;

Την αυτονομία πρόλαβες κ την είδες στο μαγαζι?

Link to comment
Share on other sites

Το είδα στο Public.

 

Το design ειναι ένα μεγάλο αστείο από την LG. Δείχνει κινεζικη απομίμηση κάποιου πραγματικά ποιοτικου τηλεφώνου. Το υλικό της πλάτης δε δίνει ούτε οπτικά ούτε στην αφή την αίσθηση δέρματος, δείχνει ως φθηνό σκληρό ανάγλυφο πλαστικό, προέλευση Κίνα. Η οθόνη πιο φωτεινή από το G3 αλλα oversaturated, δείχνει σαν amoled πλεον.

 

Με αυτονομία πολυ χειρότερη από την κακη αυτονομία του G3, βρίσκετε ακόμα λόγους αγοράς ;

 

Ούτε ένα + για σένα....!:lol: υπερασπιζόμενος το S6.

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Το είδα στο Public.

 

Το design ειναι ένα μεγάλο αστείο από την LG. Δείχνει κινεζικη απομίμηση κάποιου πραγματικά ποιοτικου τηλεφώνου. Το υλικό της πλάτης δε δίνει ούτε οπτικά ούτε στην αφή την αίσθηση δέρματος, δείχνει ως φθηνό σκληρό ανάγλυφο πλαστικό, προέλευση Κίνα. Η οθόνη πιο φωτεινή από το G3 αλλα oversaturated, δείχνει σαν amoled πλεον.

 

Με αυτονομία πολυ χειρότερη από την κακη αυτονομία του G3, βρίσκετε ακόμα λόγους αγοράς ;

Ποιό είναι το ποιοτικό τηλέφωνο βάση του οποίου στηρίχθηκε το g4;

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Το είδα στο Public.

 

Το design ειναι ένα μεγάλο αστείο από την LG. Δείχνει κινεζικη απομίμηση κάποιου πραγματικά ποιοτικου τηλεφώνου. Το υλικό της πλάτης δε δίνει ούτε οπτικά ούτε στην αφή την αίσθηση δέρματος, δείχνει ως φθηνό σκληρό ανάγλυφο πλαστικό, προέλευση Κίνα. Η οθόνη πιο φωτεινή από το G3 αλλα oversaturated, δείχνει σαν amoled πλεον.

 

Με αυτονομία πολυ χειρότερη από την κακη αυτονομία του G3, βρίσκετε ακόμα λόγους αγοράς ;

 

Προφανώς το δέρμα που έχει πάνω δεν θα είναι μαλακό εκτός και αν περίμενες δέρμα τσάντας.. Για κινητο μιλάμε με ότι φθορά μπορεί να έχει αυτό στην καθημερινή χρήση... Επίσης το είχαν εκτός φορτιστή και κατάφερες και έβγαλες τα νούμερα της συσκευής? Μην τα ισοπεδωνουμε όλα ακόμα δεν κυκλοφόρησε... Έβαλε ξαφνικα η Samsung λίγο γυαλί και λίγο αλουμίνιο και μάθαμε όλοι να ψάχνουμε την ποιότητα ενώ πριν δεν ένοιαζε κανέναν παράμονο τους κατόχους Apple αντε και HTC.. Στην τελική οποίος το επιλέξει ξέρει ότι παίρνει ένα τηλέφωνο πλαστικό δεν κοροϊδεύει κανέναν η lg

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ φοβάμαι το πλαστικό του G4 να μην ξεφλουδίζει σαν το S2 που είχα παλιά αλλά πλαστικό με πλαστικό σε αρκετές περιπτώσεις έχει διαφορά, φαντάζομαι θα είναι καλής ποιότητας το G4, και με το αλουμίνιο στο τηλ… δεν ξέρεις τι θα αντιμετωπίσεις μπορεί να γρατζουνιέται εύκολα εγώ με το Ζ1 που έχω τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος ενώ το note4 που έχω δει σε καταστήματα είχε αρκετές γρατσουνιές και μιλάμε για της πρώτες μέρες κυκλοφορίας του τώρα όχι μετά από κανένα δίμηνο, δεν ξέρω τώρα για το S6 ελπίζω να το διορθώσανε γιατί είμαι όπως είπα ανάμεσα σε αυτά τα δυο κινητά για αγορά.
Link to comment
Share on other sites

Το μέταλλο γρατζουνίζεται, αυτό δεν αλλάζει. Φυσικά εξαρτάται από τη χρήση που του κάνει ο καθένας.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Την αυτονομία την μέτρησαν άλλοι διαδικτυακά για εμάς. Και ειναι η χειριστη δυνατή.

 

Το S6 ειναι κόσμημα αντικειμενικά, σε σχέση με τα επαναλαμβανόμενα εκτρώματα του παρελθόντος.

 

Τα υλικά του G4 δεν δενουν, μπροστά ένα polka dotted πλαστικό μαύρο, το πλαίσιο ένα φτηνι glossy πλαστικό και πίσω, το υποτίθεται δέρμα. Δε μιμήθηκε τίποτα προφανώς αυτό το κινητό, στέκεται μόνο του σε μια κατηγορία ασχήμιας.

 

Υπάρχει πλαστικό στην αγορά πολύ πιο ποιοτικό από το αλουμίνιο που λυσσανε όλοι. Δεν το φορά το G4 σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

στα 520 ευρω επεσε στα επιπεδα του s6 αντε να δουμε σε ενα μηνα ποσο θα παει :rolleyes: Edited by ziaba

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Την αυτονομία την μέτρησαν άλλοι διαδικτυακά για εμάς. Και ειναι η χειριστη δυνατή.

 

Το S6 ειναι κόσμημα αντικειμενικά, σε σχέση με τα επαναλαμβανόμενα εκτρώματα του παρελθόντος.

 

Τα υλικά του G4 δεν δενουν, μπροστά ένα polka dotted πλαστικό μαύρο, το πλαίσιο ένα φτηνι glossy πλαστικό και πίσω, το υποτίθεται δέρμα. Δε μιμήθηκε τίποτα προφανώς αυτό το κινητό, στέκεται μόνο του σε μια κατηγορία ασχήμιας.

 

Υπάρχει πλαστικό στην αγορά πολύ πιο ποιοτικό από το αλουμίνιο που λυσσανε όλοι. Δεν το φορά το G4 σιγουρα.

 

Μάλιστα.. Εφόσον μετρήθηκε διαδικτυακά πάσο... Κάτι θα ξέρουν... Τώρα για το s6 που είναι κόσμημα αντικείμενα υπενθυμίζω ότι το γούστο είναι υποκειμενικο και ότι εμένα προσωπικά δεν μου αρέσει. Βλέπω ένα παρόμοιο s με καλύτερα υλικά και αν πάρω Samsung θα προτιμήσω note. Ακριβώς λοιπόν επειδή το γούστο είναι υποκειμενικο σεβαστή η άποψη σου απλά έχεις μια τάση τα εκμηδενιζεις τα πράγματα. Εφόσον λοιπόν δεν σου αρέσει μπορείς να επιλέξεις άλλη συσκευή για αυτό υπάρχουν τόσες επιλογές!

 

Στο θέμα μας τώρα ξέρει κανείς αν θα έρθει με τα πλαστικά καπάκια γιατί εμένα μου αρέσει το πλαστικό?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μέσω των καταστημάτων κινητής θα έρθει με το δέρμα και δώρο το πλαστικό καπάκι. Αυτά με τα 520ευρώ στο best price είναι μόνο με το πλαστικό.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Μέσω των καταστημάτων κινητής θα έρθει με το δέρμα και δώρο το πλαστικό καπάκι. Αυτά με τα 520ευρώ στο best price είναι μόνο με το πλαστικό.

Εγώ κοίταζα σκρουτζ και λέει αναμένεται.. Δεν είδα ότι έσκασε στο Best Price... Βέβαια δεν ξέρουμε τι παίζει με την εγγύηση σε αυτά με το πλαστικό για ικανους τους έχω να αρχίσουν τα δεν εισάγεται επίσημα κτλ..

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κοίταζα σκρουτζ και λέει αναμένεται.. Δεν είδα ότι έσκασε στο Best Price... Βέβαια δεν ξέρουμε τι παίζει με την εγγύηση σε αυτά με το πλαστικό για ικανους τους έχω να αρχίσουν τα δεν εισάγεται επίσημα κτλ..

 

Ναι έχει εμφανιστεί bestprice, παίζει στα 520.

Εφόσον εισάγεται ευρώπη, δεν μπορούν να κάνουν αλλιώς παρά να τα δεχθούν.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που δε θα καλύπτονται από την LG HELLAS (με κάθε επιφύλαξη) θα είναι τα μπορντό διότι δε πρόκειται να τα εισάγουν.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...