Jump to content

[MOTO] Modenas Dinamik 125


nmk1988
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε Αntonio21 αυτή τη στιγμή δεω το χω στην Αθήνα το μηχανάκι κ απο τότε που το έφτιαξα για τα καλα:devil: το ψηλοέστρωσα και παριμένω να το κατεβάσω κάτω να δούμε!!!Αλλά αν δεν το πουλήσω στο εγγυώμαι πάει για υδρόψυκτο και ακόμα περισσότερα κυβικά!Θα σας έλεγα με μεγάλη μου ευχαρίστηση τι φοράω αλλά λόγο ανταγωνισμού το αφήνω στην άκρη και οι photo που έχω στο bikepics είναι μετά από μια ατυχία στο δρόμο με χαλίκια στην άκρη όταν το είχα πρωτοφτιάξει και τις έβαλα τώρα συγκρηθούν με το πως θα γίνει τώρα στην εμφάνιση μην φανταστείτε υπερβολές.Α! dinamicc κοίτα τα προσωπικά σου μνμ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αμα σου περισευουνε 1000+++ ε να το κανεις υδροψυχτο καντο τι να σου πω...

Πεταμενα λεφτα ειναι για μενα...

Ποιο ειναι το μηχανακι σου που εχεις στο bikepics..?

Link to comment
Share on other sites

Ποιός σας είπε ότι χρειάζονται τόσα λεφτά :blink:?το μηχανάκι είναι στην πρώτη σελίδα αυτό χωρίς πλαστικά και στη δεύτερη σελίδα με ένα z και κανα δυο ακόμα ,αλλά ξαναλέω ειναι από την αρχική μορφή(η εξάτμηση είναι από τα πρώτα και δν έχει καμία σχέση μα την καινούργια δίνει κάτι παραπάνω στα μανάτα)!Και τωρα ζητώ τη γνώ μη σας: να βάλω το μοτέρ από DT 200WR ή να κατεβάσω από το kx 250?(ξέρω οτι δεν θα πιστέψε αμέσως αλλά αναμένετε τις φωτο. και άντε να δούμε τι θα δούμε γιατι αρκετά z φτιάχτηκαν να κόβουν ρουλεμάν!!) δεν δοκίμασα κανενα ακόμα γιατι σκέφτομαι να το πουλήσω.Αλήθεια ποιό z πιστεύετε οτι είναι το γρηγοροτερο (με άλλο μοτέρ) σ'όλη την Ελλάδα????Πως θα βάλω τις φωτο΄εδω βοηθείστε!Αntonio21 βρήκα μια φωτο στη ψηφιακη ενός φίλου και θα τη φέρει να τη βάλω να το δεις πως ήταν πριν κανα 3βδόμαδο
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω τι λες...

Θες να βαλεις στο dinamik πανω μοτερ wr η dt..?

Για να γινει υδροψυχτο θελει πανω απο 1000 ε...

Εσυ με ποσα λεφτα θα το κανεις δηλ στο περιπου παντα..?

Link to comment
Share on other sites

Ο κινητήρας φίλε Antonio21 είναι ο dt200wr σπάνιος να βρεθεί.Οσο για το υδρόψυκτο έχω σχεδόν οτιδήποτε χρείαζεται μόνο που δεν δοκίμασα ακόμα τπτ,αλλά υπάρχουν και άλλα dinamik με dt κινητήρα οπότε το κόβω για τον KX τον 250άρι!Αν δεν κάνω λάθος είσαι από Αθήνα σε κανα 2μηνο θα κατέβω να βρω κανα θύμα!Και κάτι που ξεχνώ συνέχεια αν ξέρετε καποιον με FX που να ψαχνετε για καμια κοντρίτσα έχει ένα φιλαράκι μου 650......
Link to comment
Share on other sites

Aρα απο οτι καταλαβα θα βαλεις αλλο μοτερ πανω...

Απο dt σωστα..?

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν ξέρω, απλά έχουν και άλλοι dt μοτέρ και δε λέει πολλά μανάτο όπως το 'χω τώρα δεν νομίζω να με περνά κανείς με κινητήρα dt μανάτο όμως!δεν μου πάει η καρδια να κατεβάσω το κινητήρα από το KX είναι και χειμώνας αν πέσει κανα χιόνι τι θα κάνω?συνέχεια μιλάμε για το δικό μου το δικό σου τι λέει?
Link to comment
Share on other sites

Δηλ θελεις να κανεις κατι τετοιο...

 

http://img392.imageshack.us/img392/7382/20060911bikepics6763938oy3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ο κινητήρας φίλε Antonio21 είναι ο dt200wr σπάνιος να βρεθεί.Οσο για το υδρόψυκτο έχω σχεδόν οτιδήποτε χρείαζεται μόνο που δεν δοκίμασα ακόμα τπτ,αλλά υπάρχουν και άλλα dinamik με dt κινητήρα οπότε το κόβω για τον KX τον 250άρι!Αν δεν κάνω λάθος είσαι από Αθήνα σε κανα 2μηνο θα κατέβω να βρω κανα θύμα!Και κάτι που ξεχνώ συνέχεια αν ξέρετε καποιον με FX που να ψαχνετε για καμια κοντρίτσα έχει ένα φιλαράκι μου 650......

 

pion les ton alexopoulo me to fx 660.

MINE:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν ξέρω, απλά έχουν και άλλοι dt μοτέρ και δε λέει πολλά μανάτο όπως το 'χω τώρα δεν νομίζω να με περνά κανείς με κινητήρα dt μανάτο όμως!δεν μου πάει η καρδια να κατεβάσω το κινητήρα από το KX είναι και χειμώνας αν πέσει κανα χιόνι τι θα κάνω?συνέχεια μιλάμε για το δικό μου το δικό σου τι λέει?

 

 

Φιλε dinamikmoto το καλυτερο μοτερ ειναι το KX250! Επειδη ειχα και εγω κατι σκεψεις για να του βαλω μοτερ απο kx250 αλλα πολλα τα λεφτα οπως ειπαν και τα παιδια παραπανω θα σου παει καπου στα 1000ευρω δεν πιστευω περισσοτερα να σου κοστισει.παντως αμα το βαλεις μαγκια σου θα εισαι ο μοναδικος και βεβαια θα ξεβρακωνεις κοσμο!ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΑΠΟΓΕΙΩΣΗ!

Link to comment
Share on other sites

Ο λογος που θέλω να βαλώ αλλο μοτέρ ειναι γιατί τα έχω ουτως η αλλως απλώς ο KX ειναι πάνω στο μηχανακι και το θέλω να μην το χαλάσω ενω ο DT-WR παρατιμενος(σε μια ακρη στην αποθήκη).Οσο για το FX δεν το ξερει κανεις ακόμα γιατι δεν κυκλοφόρησε πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Το dinamik στη φωτο. Αntonio21 είναι από Λαρισα μαζί με ένα άλλο και στα δυο έχει γίνει πολύ καλή δουλεια κατα τη γνώμη.Δεν σκέφτομαι να βάλω και τη βάση που έχουν κολησει στο μηχανακι αλλά σιγουρα αλλαγή θα γίνει στην πίσω ζαντα κ στα φρένα!!!Θα βάλω photo στο bikepics το dinamik με το KX!
Link to comment
Share on other sites

φιλε σου προτεινω να βαλεις απο το κχ!!!θα ειναι τρελη πατεντα!εχω ακουσει για μοτερ απο καθαρα αλλα ποτε δεν εχω δει ουτε σε φοτο!πιστευω πως με τετοια μοτερακλα θα γ@μ@.ι κ θα δερνει!αντε με το καλο η μετατροπη!!:D :D
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο KX που έχω είναι του '94 μοντέλο και είναι το ίδιο χαμηλόροπο όπως το dinamik και δεύτερη ροπή ψηλά.Μόλις μου φέρουν το ψυγειο(μονοκόμματο από TDR 250 μάλλον) αρχίζω το λύσιμο και δέσιμο και άγιος ο θεός.......!!!!
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βλέπω για πολύ ακόμα το thread σας..

 

  • Θέματα σχετικά με κόντρες και οτιδήποτε παράνομο ΔΕΝ παίζουν. Καλώς ή κακώς οι κόντρες απαγορεύονται δια νόμου.
  • Το φόρουμ δεν είναι IRC (chat). Προσπαθήστε να μην γράφετε απανωτά μηνύματα του στυλ "Μεγάλε σωστός", "άψογο", "πολύ καλό". Προσπαθείστε να είστε πιο ουσιαστικοί. Στο φινάλε να θυμάστε ότι ένα θέμα με πολλά ποστς ανούσια, γίνεται ανούσιο και κανείς δεν το ανοίγει να το διαβάσει.
  • Η υποβολή νέων απαντήσεων σε οποιοδήποτε από τα θέματα συζήτησης που φιλοξενούνται στο forum είναι ευπρόσδεκτη εφόσον αυτές περιέχουν ουσιώδεις πληροφορίες. Οι μονολεκτικές, οι «ανούσιες» και οι μη ολοκληρωμένες απαντήσεις οι οποίες δε συμβάλλουν ουσιαστικά στις υπάρχουσες συζητήσεις θα αφαιρούνται από τους αρμόδιους διαχειριστές, χωρίς καμία προειδοποίηση.
     

Link to comment
Share on other sites

Τράβιξα εχτές ένα βίντεο με το Dinamik...Για ρίξτε μια ματιά καλά δέν πάει???

 

http://videos.streetfire.net/hottestvideos/1/ecf72a6a-57f7-451c-947d-194ba79244eb.htm

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

θα εκανα quote το παραπανω μηνυμα με τις φωτογραφιες, αλλα ντρεπομαι να το κανω.

ειναι ανοησια και ηλιθιοτητα να ανεβαζετε φωτογραφιες σας "ενδοξες και τιμημενες :mad: " με εσας τους ιδιους να κανετε ανοησιες και μαλιστα χωρις καν τις απαραιτητες προστασιες (κρανος το λενε).

σεβαστειτε τα παιδια που μπαινουν στο Myphone και σχηματιζουν ιδεες και χαρακτηρα.

ΗΜΑΡΤΟΝ.

μεγαλα παιδια ειστε!

ΣΟΒΑΡΕΥΤΕΙΤΕ!

Link to comment
Share on other sites

Dj rasyjj h BLADE den xriastike patenta ston lemo gia na katsei swsta?mono kopsimo kai stripsimo h8ele?h mhpos h8ele kati akoma?

 

koveis to laimo ths manisias kai ton kollas sto laimo ths blade me patenta fysika k pisw sthn bida 8elei lamaki giati vgainei poly exw FILE PATENTES KATERINIS MHN TO PSAXNEIS

Link to comment
Share on other sites

entaxei paei an einai mamisio an einai ftiagmeno (opws mas eixes pei terma ftiagmeno) ena a pw mono :D xaxaxaxa

 

filika panta :)

 

File dinamicc de mou les...Esi manisio to exeis to mixanaki?O rash einai aderfos mou k to exoume mazi to mixanaki...Me karb. 28ari k MK eixe varesei 170 konter.Twra esi an exeis ta idia epanw k to mixanaki sou girizei olo to kantran ti na pw...exeis poli kalo mastora!

Pain is Inevitable - Suffering is Optional
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...