Jump to content

[MOTO] Modenas Dinamik 125


nmk1988
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα.Θα ηθελα να μαθω αν τα ανταλλακτικα ειναι ευρεστα(για μαμα παντα) δηλαδη αν τα βρισκουν ευκολα!Επισης θελω να μαθω την καταναλωση βενζινης .Την τελικη που εχει το 125 μαμα και αν υπαρχει καποια εξατμισουλα με σιγαστηρα η καμια εξατμιση που να κανει να ακουγεται σαν τετραχρονο (με σιγαστιρα)Επισης αν μαμα βγαζει συχνα ακριβα προβληματα!

 

Ναι ανταλλακτικα βρισκεις απο τον αντιπρωσωπο,τον Γκοργκολη.

Εξατμιση που να μην κανει θορυβο εκτος απο την μαμισια δεν παιζει.

Τελικη γυρω στα 130 καθαρα εχουν πει οι περισσοτεροι.

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα.Θα ηθελα να μαθω αν τα ανταλλακτικα ειναι ευρεστα(για μαμα παντα) δηλαδη αν τα βρισκουν ευκολα!Επισης θελω να μαθω την καταναλωση βενζινης .Την τελικη που εχει το 125 μαμα και αν υπαρχει καποια εξατμισουλα με σιγαστηρα η καμια εξατμιση που να κανει να ακουγεται σαν τετραχρονο (με σιγαστιρα)Επισης αν μαμα βγαζει συχνα ακριβα προβληματα!

 

φιλε εχεις βρει κανενα σε καλη κατασταση??? οσο για την εξατμιση ή θα βαλεις μια καλη να δεις και διαφορα στο γκαζι (λιγη) αλλα θα κανει και θορυβο ή ασε την μαμα

Link to comment
Share on other sites

kaneis pou na xeri katanalosi?

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

Αποτι εχω ακουσει 100 περιπου km/h ανα γεμιζμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

My bikepics member

http://www.bikepics.com/members/akis236/

Tα παντα για τα scooter

http://greekscooters.50.forumer.com

Link to comment
Share on other sites

Αποτι εχω ακουσει 100 περιπου km/h ανα γεμιζμα.

 

Και πολλα λες.80-90 με το γεμισμα χωρις ρεζερβα.Kαι με οικονομια.

Link to comment
Share on other sites

Το γνησιο θελει καμια 800αρα χιλιομετρα για να φαει το λαδι μεχρι να αναψει το λαμπακι.
Link to comment
Share on other sites

Το γνησιο θελει καμια 800αρα χιλιομετρα για να φαει το λαδι μεχρι να αναψει το λαμπακι.

 

οταν ενωεις το γνησιο ενωεις το μαμα????

Link to comment
Share on other sites

παιδια το dinamik μου καπνιζει πολλη.. απο που μπορω να ρυθμισω ποσο λαδι να στελνει..??

 

και ποσο εχει ενα καινουργιο πιστονι??

Link to comment
Share on other sites

παιδια το dinamik μου καπνιζει πολλη.. απο που μπορω να ρυθμισω ποσο λαδι να στελνει..??

 

και ποσο εχει ενα καινουργιο πιστονι??

 

αμα το πιασεις,μπορει να γινει κ χειροτερα,ενας μηχανικος κατι ξερει

Link to comment
Share on other sites

παιδια το dinamik μου καπνιζει πολλη.. απο που μπορω να ρυθμισω ποσο λαδι να στελνει..??

 

και ποσο εχει ενα καινουργιο πιστονι??

 

απο το λαδι ειναι ή εχει χαλασει το πιστονι σου??

Link to comment
Share on other sites

παιδια το dinamik μου καπνιζει πολλη.. απο που μπορω να ρυθμισω ποσο λαδι να στελνει..??

 

και ποσο εχει ενα καινουργιο πιστονι??

 

Το οτι καπνιζει πολυ δεν σημαινει αναγκαστικα οτι κατι παει στραβα.Τα 2χρονα καπνιζουν πολυ οταν ειναι κρυα η μηχανη η οταν ειναι πολυ ζεστη.Αν ομως ειναι συνεχεια ετσι τοτε για να μειωσεις την παροχη λαδιου πρεπει να το ρυθμισεις απο την αντλια.Ειναι πανω απο το βολαν και κρυβεται με ενα μαυρο καπακι.Καλυτερα να στο κανει μηχανικος που ξερει.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι??

ενα modenas dinamik ποσο παει???

βασικα ψαχνω για ενα φτηνο και καλο γιατι με εχει φαει ο ποδαροδρομος για το σχολειο...

μονο την δουλεια του θελω να κανει τιποτα αλλο...

η αν ξερετε καμια καλη και αξιοπιστη ιστοσελιδα με μεταχηρισμενα...

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι??

ενα modenas dinamik ποσο παει???

βασικα ψαχνω για ενα φτηνο και καλο γιατι με εχει φαει ο ποδαροδρομος για το σχολειο...

μονο την δουλεια του θελω να κανει τιποτα αλλο...

η αν ξερετε καμια καλη και αξιοπιστη ιστοσελιδα με μεταχηρισμενα...

 

Ψαξε εδω περα,εχει πολλα καλα dinamic.Μπορεις να βρεις με 1000 αριστη κατασταση και με 1700 υπερτουμπανα:)Αν θες για την δουλεια σου μονο καλυτερα παρε τετραχρονο,παρε κανα crypton η κανα kazer.

http://www.car.gr/classifieds/bikes/search/

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε! καλο site αυτο... αλλα εχω μια απορια ...

δες εδω βρηκα κατι φτηνο αλλα ειμαι τελεεεειως ασχετος απο μηχανακια..

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/306016/

τι ειναι?

δηλαδη μπορω να το βαλω στο μηχανακι μου π.χ. ενα παλιο που εχω??

Link to comment
Share on other sites

πείρα βόλτα το dinamik ένος φίλου μου που μόλις το πείρε . δεν είμαι εύχαριστήμενος εκτός απο την δύναμη του και από την θέση οδήγησης σε σχέση με το Ζετακι μου. Το dinamik του είναι τελείως μαμά.Βασίκα είναι πολύ ψηλή σε σχέση με το ζετ η τα πατιράκια του οδήγου η είναι πιο ψήλα η σελα .. 2ον... τα πατίρακια του συνόδηγου είναι πολλη ψηλα με απότελεσμα να μάζεύα πολύ τα ποδία μου την στιγμη που το είχε οδηγησεί αυτος ( Υψος 1.88 περιπου ). και 3ον , ενα στροφόμετρο ρε παίδια θα ηταν καλο να είχε γιατί μαμα τσίμα τσίμα που ακουγέται . εκτός και αν σύνηθησα την MK . Αυτα απο μένα για το dinamik ... παρολά αυτα το πρόβλημα με το σαζμαν με χαλαεί πολυ ασχημά και πρότιμο να αλλαζώ σασι ( Ζ ) :D
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε! καλο site αυτο... αλλα εχω μια απορια ...

δες εδω βρηκα κατι φτηνο αλλα ειμαι τελεεεειως ασχετος απο μηχανακια..

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/306016/

τι ειναι?

δηλαδη μπορω να το βαλω στο μηχανακι μου π.χ. ενα παλιο που εχω??

 

Καλυτερα να δωσεις 200€ παραπανω να παρεις ενα 140αρη ετοιμο για κοντρες,ασε που θα ειναι καινουριο,αυτο στη φοτο φαινεται *******ο

 

πείρα βόλτα το dinamik ένος φίλου μου που μόλις το πείρε . δεν είμαι εύχαριστήμενος εκτός απο την δύναμη του και από την θέση οδήγησης σε σχέση με το Ζετακι μου. Το dinamik του είναι τελείως μαμά.Βασίκα είναι πολύ ψηλή σε σχέση με το ζετ η τα πατιράκια του οδήγου η είναι πιο ψήλα η σελα .. 2ον... τα πατίρακια του συνόδηγου είναι πολλη ψηλα με απότελεσμα να μάζεύα πολύ τα ποδία μου την στιγμη που το είχε οδηγησεί αυτος ( Υψος 1.88 περιπου ). και 3ον , ενα στροφόμετρο ρε παίδια θα ηταν καλο να είχε γιατί μαμα τσίμα τσίμα που ακουγέται . εκτός και αν σύνηθησα την MK . Αυτα απο μένα για το dinamik ... παρολά αυτα το πρόβλημα με το σαζμαν με χαλαεί πολυ ασχημά και πρότιμο να αλλαζώ σασι ( Ζ ) :D

 

Τι προβλημα εννοεις για το σασμαν??

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

πείρα βόλτα το dinamik ένος φίλου μου που μόλις το πείρε . δεν είμαι εύχαριστήμενος εκτός απο την δύναμη του και από την θέση οδήγησης σε σχέση με το Ζετακι μου. Το dinamik του είναι τελείως μαμά.Βασίκα είναι πολύ ψηλή σε σχέση με το ζετ η τα πατιράκια του οδήγου η είναι πιο ψήλα η σελα .. 2ον... τα πατίρακια του συνόδηγου είναι πολλη ψηλα με απότελεσμα να μάζεύα πολύ τα ποδία μου την στιγμη που το είχε οδηγησεί αυτος ( Υψος 1.88 περιπου ). και 3ον , ενα στροφόμετρο ρε παίδια θα ηταν καλο να είχε γιατί μαμα τσίμα τσίμα που ακουγέται . εκτός και αν σύνηθησα την MK . Αυτα απο μένα για το dinamik ... παρολά αυτα το πρόβλημα με το σαζμαν με χαλαεί πολυ ασχημά και πρότιμο να αλλαζώ σασι ( Ζ ) :D

 

Ακριβως και γω τα ιδια συμπερασματα εχω με τον φιλο Cleonfox εκτος απο το σασμαν και το στροφομετρο.Η σελα ειναι πιο ψηλα απο το Ζ γι αυτο ειναι πιο ωραια η θεση οδηγησης.Τα πατιρακια ειναι οντως παρα πολυ ψηλα για τον συνοδηγο και ειδικα για μενα που ειμαι 1.90 οταν καθομαι συνοδηγος μουδιαζουν τα ποδια παρα πολυ ευκολα αφου αναγκαζομαι να τα διπλωσω.Στροφομετρο δεν πολυχρειαζεσαι γιατι οταν μαθεις το μηχανακι αλλαζεις τις ταχυτητες εκει που πρεπει.Αντι στροφομετρο εχει τις ενδειξεις σχεσεων που τις βρισκω πολυ πιο χρησιμες.Οσο για τον θορυβο ειναι πολυ χαμηλος λογω κλειστων εξατμισεων.Και για το σασμαν...Πονεμενη ιστορια ειδικα για τους κατοχους των Dinamik με τα προβληματικα σασμαν και για οποιον την εχει παθει με φτιαγμενο Dinamik.Εγω ειμαι ενας απο αυτους και μετραω γραναζια 1ης και 3ης σχεσης.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εννοει οτι θελει στροφομετρο γιατι ειναι πιο μουρικο να εχεις στροφομετρο στο μηχανακι σου να τρεχεις και να βλεπεις τις rpm,καταλαβαινεις πιστευω.

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως και γω τα ιδια συμπερασματα εχω με τον φιλο Cleonfox εκτος απο το σασμαν και το στροφομετρο.Η σελα ειναι πιο ψηλα απο το Ζ γι αυτο ειναι πιο ωραια η θεση οδηγησης.Τα πατιρακια ειναι οντως παρα πολυ ψηλα για τον συνοδηγο και ειδικα για μενα που ειμαι 1.90 οταν καθομαι συνοδηγος μουδιαζουν τα ποδια παρα πολυ ευκολα αφου αναγκαζομαι να τα διπλωσω.Στροφομετρο δεν πολυχρειαζεσαι γιατι οταν μαθεις το μηχανακι αλλαζεις τις ταχυτητες εκει που πρεπει.Αντι στροφομετρο εχει τις ενδειξεις σχεσεων που τις βρισκω πολυ πιο χρησιμες.Οσο για τον θορυβο ειναι πολυ χαμηλος λογω κλειστων εξατμισεων.Και για το σασμαν...Πονεμενη ιστορια ειδικα για τους κατοχους των Dinamik με τα προβληματικα σασμαν και για οποιον την εχει παθει με φτιαγμενο Dinamik.Εγω ειμαι ενας απο αυτους και μετραω γραναζια 1ης και 3ης σχεσης.

 

Eχω δει σε αντιστοιχο φορουμ για dinamik οτι θελει πολλα λεφτα για να φτιαξεις καινουργια γραναζια για το σασμαν σε μηχανουργειο,σχεδον οσο κανει ενα εργοστασιακο dinamik μεταχειρισμενο:wacko:

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

Eχω δει σε αντιστοιχο φορουμ για dinamik οτι θελει πολλα λεφτα για να φτιαξεις καινουργια γραναζια για το σασμαν σε μηχανουργειο,σχεδον οσο κανει ενα εργοστασιακο dinamik μεταχειρισμενο:wacko:

 

Μπορεις να τα παρεις μεταχειρισμενα,ολο και καποιος θα πουλαει σασμαν:O.Αλλα οντως το dinamic εχει πολυ ακριβα ανταλλακτικα.

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να τα παρεις μεταχειρισμενα,ολο και καποιος θα πουλαει σασμαν:O.Αλλα οντως το dinamic εχει πολυ ακριβα ανταλλακτικα.

 

υπαρχει και αυτη η επιλογη που λες...κανωντας την προσευχη σου μη φθαρουν και αυτα.

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

Eχω δει σε αντιστοιχο φορουμ για dinamik οτι θελει πολλα λεφτα για να φτιαξεις καινουργια γραναζια για το σασμαν σε μηχανουργειο,σχεδον οσο κανει ενα εργοστασιακο dinamik μεταχειρισμενο:wacko:

 

Οντως κοστιζουν αλλα δεν τα χρειαζεσαι αν το εχεις γνησιο.Βεβαια ειναι και το πως αλλαζεις τις ταχυτητες.

Link to comment
Share on other sites

χμμμ... οι ενδιξεις για τις ταχυτητες είναι καλές αλλα νόμιζω ( τουλαχιστόν για μενα ) πώς ειναι πίο απαραιτητο το στροφόμετρο , δεν το λεώ για μουρί , ουτε δειχνεις ετσι οτί εισαι πιο γρήγορος :P . στο Ζ μου δεν χρειαζεται να εχώ τουλαχιστον γιατι το καταλαβαίνω 1ον θορίβο , 2ον οταν εχώ εκτη παει το μηχανακί με 70 και ειναι στις 6100 rpm ( αρχες της ροπης ) . βέβαια με το σαζμαν είναι 300ευρώ ζημια περίπου για αλλαγή κομπλερ γραναζια κλπ.. και νομίζω πώς ολα ειναι πρόβληματικα ( οχι δηλαδή καποιας συνγκεκρίμενης χρονολογίας. ) αμα τις κανεις καρφοτές τοτε είναι σαν να πρόσευχεσαι να γίνει κομμάτια το σαζμαν :p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...