Jump to content

[MOTO] Modenas Dinamik 125


nmk1988
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Paides thelo voithia.Skeftomai na allakso strofalo sto modenas mou.Exete kamia kali protasi na mou peite???Ti marka kai posi diadromi einai i kaliteri kai poso kostizei??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συγγνώμη που παρεμβαίνω απλά διάβασα σε κάποια απο τις προηγούμενες σελίδες και κάποιος είπε (νομίζω το παιδί που έχει το daytona το 50αρι) πως όλα τα σφίγγουν οι μηχανικοί στην τύχη

(κυλινδροκεφαλές κλπ) και υπάρχει πρόβλημα όταν ανοίξεις μια μηχανή...

 

Εγώ θα πω αυτά που ξέρω (έχοντας και πατέρα που είναι μηχανικός φορτηγών, που παίρνουν μέρος και σε Truck Shows και είναι έμπειρος σε δίχρονες μηχανές έχοντας δίχρονα απο 17 χρονών).

 

Δυναμόκλειδα ή αλλιώς ροπόκλειδα έχει ο κάθε μηχανικός που θέλει να λέει το μέρος που εργάζεται "Συνεργείο". Δηλαδή όχι μόνο υπάρχουν στην Ελλάδα αλλα το έχουν οι περισσότεροι μηχανικοί.

 

Επίσης, όποιος ξέρει να ανοίγει μια μηχανή κανονικά πρέπει να ξέρει και να την "κλείνει"!

Link to comment
Share on other sites

padia eimai neos edw kai exw modenas.....thelw na tou balw xeiropoihth alla den kserw poia....ti m protinete...??:blink:

 

καλως ήρθες και γράφε με ελληνικούς χαρακτήρες!

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους ειμαι νεο μελος... θα ιθελα να σας κανω μερικες ερωτισεις... θελω να αγορασω ενα παπι για την ακριβεια ενα modenas dynamic 125cc τι μου προτεινετε να το παρω καινουριο ι μεταχειρα??? υποψιν θα δουλεψω χαμαλικι για να μπορεσω να το παρω το παπι.... τι θα πρεπει να προσεξω ?? εγω ειμαι ποιο πολυ του αυτοκινιτου και δεν ξερω και πολλα απο παπια... απλα το dynamic εχω ακουσει οτι ειναι σχετικα γρηγορο... και φυσικα το οτι μαρεσει εμφανισιακα... πειτε μου τι εξατμιση πρεπει να βαλω δλδ να μην κρατισω την μαμα... βεβαια πως μπορω να πετιχω τον ηχο που εχουν τα yamaha ZEd μπορω να το πετιχω με καποια διαφορετικη εξατμιση ?? καποια τιμη ?? καποιο ισος καλο μαγαζι.. γενικα οτι πρεπει να γνωριζω... θα υθελα να μου πειτε.

 

Αυτα... Ευχαριστω Εκ των προτερων παιδες !!!!!! και και καλως σας βρηκα στο ωραιοτατο FOrum.

Link to comment
Share on other sites

de nomizw na vreis kenourgio modenas pros to paron ka8os exei stamatisei i kikloforia tous... ixe paei enas filos m na rotisei gia kenourgio modenas ke tou ipan oti den iparxei auti ti periodo ke de kseroune pote 8a feroun ke ama 8a ksanaferoun :S
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ σωστα ειναι και αυτο δεν το σκεφτικα... αν και στις αγγελιες βρηκα οτι εχει βγει μοντελο μεχρι και 2007 λογικα ισως βρω τπτ... σε καινουριο... αλλα και μεταχειρα ναναι δεν με πειραζει στην αρχη για μεταχειρα σκεφτομουν..
Link to comment
Share on other sites

padia eimai neos edw kai exw modenas.....thelw na tou balw xeiropoihth alla den kserw poia....ti m protinete...??:blink:

 

Mk xeiropoiiti dagoto.An kai to sosto einai na valeis kai carb 28ari pano.Allios to mixanaki den tha dosei oti einai na dosei.Kai kalosirthes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους ειμαι νεο μελος... θα ιθελα να σας κανω μερικες ερωτισεις... θελω να αγορασω ενα παπι για την ακριβεια ενα modenas dynamic 125cc τι μου προτεινετε να το παρω καινουριο ι μεταχειρα??? υποψιν θα δουλεψω χαμαλικι για να μπορεσω να το παρω το παπι.... τι θα πρεπει να προσεξω ?? εγω ειμαι ποιο πολυ του αυτοκινιτου και δεν ξερω και πολλα απο παπια... απλα το dynamic εχω ακουσει οτι ειναι σχετικα γρηγορο... και φυσικα το οτι μαρεσει εμφανισιακα... πειτε μου τι εξατμιση πρεπει να βαλω δλδ να μην κρατισω την μαμα... βεβαια πως μπορω να πετιχω τον ηχο που εχουν τα yamaha ZEd μπορω να το πετιχω με καποια διαφορετικη εξατμιση ?? καποια τιμη ?? καποιο ισος καλο μαγαζι.. γενικα οτι πρεπει να γνωριζω... θα υθελα να μου πειτε.

 

Αυτα... Ευχαριστω Εκ των προτερων παιδες !!!!!! και και καλως σας βρηκα στο ωραιοτατο FOrum.

 

Kalosirthes file.Ego tha sou proteina kainourgio alla ap oti fainetai den vgainei kainourgio mono an exei meinei kanena kainourgio se kapoio magazi.Tora gia metaxeirismeni auto pou prepei na prosekseis einai mixani skeleto kai genika olo to mixanaki an thes na kaneis sosto elegxo.Alla to kiriotero mixani.Eksatmisi vrisketai.Mk xeiropoiiti.Ixos o kaliteros.Einai idia me tou Z.Alla me diaforetika pasa.

Link to comment
Share on other sites

Mk xeiropoiiti dagoto.An kai to sosto einai na valeis kai carb 28ari pano.Allios to mixanaki den tha dosei oti einai na dosei.Kai kalosirthes.[/quoteti

 

 

ti carb na balw keihin h micuni........???

Αν εχεις να χρηματα keihin!Αμα παρεις μεταχ. τετοιο πηρα και εγω να προσεξεις σκελετο σασμαν και μοτερ.Τωρα η εξατμηση που θα βαλεις θα ειναι ΜΚ αναγκαστηκα-δινει τν ηχο που θες και τς αναλογες επιδοσεις.Βεβαια θα χρηαστει να αλλαξεις και καρμπηρατερ να ανηξεις θυρηδες για να τραβηξει το μηχ.Αμα εχεις χρονο μπες στο http://dinamik.20.forumer.com/ να σου λυθουν ολες οι αποριες:)

 

Καλησπέρα σε ολους ειμαι νεο μελος... θα ιθελα να σας κανω μερικες ερωτισεις... θελω να αγορασω ενα παπι για την ακριβεια ενα modenas dynamic 125cc τι μου προτεινετε να το παρω καινουριο ι μεταχειρα??? υποψιν θα δουλεψω χαμαλικι για να μπορεσω να το παρω το παπι.... τι θα πρεπει να προσεξω ?? εγω ειμαι ποιο πολυ του αυτοκινιτου και δεν ξερω και πολλα απο παπια... απλα το dynamic εχω ακουσει οτι ειναι σχετικα γρηγορο... και φυσικα το οτι μαρεσει εμφανισιακα... πειτε μου τι εξατμιση πρεπει να βαλω δλδ να μην κρατισω την μαμα... βεβαια πως μπορω να πετιχω τον ηχο που εχουν τα yamaha ZEd μπορω να το πετιχω με καποια διαφορετικη εξατμιση ?? καποια τιμη ?? καποιο ισος καλο μαγαζι.. γενικα οτι πρεπει να γνωριζω... θα υθελα να μου πειτε.

 

Αυτα... Ευχαριστω Εκ των προτερων παιδες !!!!!! και και καλως σας βρηκα στο ωραιοτατο FOrum.

Το σχετηκα τη το θες?το μηχ. απλα γ@:X ακομα και χςρης να το φτιαξης για τν εξατρμηση δες το ποστ που εκανα ποιο πανω
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να κανεις ενα μαμα να.......μαμαει με μερικες βελτιωσεις!

Ετσι ειχα και γω το ζιτα μου στην αρχη.

Μαμα πιστονι,ανοιγμα τις θυριδες,reed,καρμπ (εγω ειχα Mikuni 28 τετραγωνο),εξατμιση και ελαφρωμενο βολαν και τα ειχα ριξει σε 57!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Vodafone McLaren-Mercedes MP4/24

Link to comment
Share on other sites

Antonio21 esi sigoura tha ksereis.Ti strofalo proteineis gia to modenas??To xo idi 58mm pistoni.

 

Λοιπον την ειχα ψαξει την δουλεια για στροφαλο αλλα τελικα δεν δοκιμασα ποτε να βαλω διοτι ειναι πολυ ακριβως και ο μηχανικος μου ελεγε οτι θα εχει κραδασμους..

Αν δεν δοκιμασεις βεβαια να δεις τι παιζει δεν κανεις δουλεια.

Απο καρτ ξερω οτι ταιριάζει στροφαλος!!

Tm στροφαλος!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...