Jump to content

2in1 sim


Nosferatu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά λίγη βοήθεια: Εχω 2 in 1. Το πρωτο νούμερο είναι καρτοσυμβόλαιο και το δεύτερο what's up.

Φυσικά καλώ πάντα από το καρτοσυμβόλαιο και οι φίλοι με καλούν στο what's up. Πρέπει να έκλεισα 1 χρόνο με αυτό και σήμερα που με καλούν τους λέει ότι έχω φραγή εισερχομένων κλήσεων στο what's up.

 

Φταίει που πέρασε 1 χρόνος; Τι πρέπει να κάνω;

 

γύρνα το στο whatsup. δοκίμασε να καλέσεις το 1314, αν σου πει ότι μπορείς να βάλεις κάρτα, πάρε μία από το περίπτερο και πέρασε την.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 779
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γύρνα το στο whatsup. δοκίμασε να καλέσεις το 1314, αν σου πει ότι μπορείς να βάλεις κάρτα, πάρε μία από το περίπτερο και πέρασε την.

 

μου έστειλα 5 ευρώ μέσω 13838 και ενεργοποιήθηκε κανονικά και πάλι μόλις τα έβαλαν.

Υπάρχει τρόπος να τα πάρω τα 5 ευρώ ώστε να μην χαθούν αφού δεν καλώ ποτέ από αυτή τη γραμμή;

Link to comment
Share on other sites

μου έστειλα 5 ευρώ μέσω 13838 και ενεργοποιήθηκε κανονικά και πάλι μόλις τα έβαλαν.

Υπάρχει τρόπος να τα πάρω τα 5 ευρώ ώστε να μην χαθούν αφού δεν καλώ ποτέ από αυτή τη γραμμή;

Θα καλέσεις από σταθερό στο 13838 και θα τους πεις να στα μεταφέρουν στο άλλο νούμερο.

Link to comment
Share on other sites

μπορώ να κάνω 2in1 sim στη μια cosmokarta & στην άλλη whatsup?

Ναί αλλά δεν θα ισχύει το 1 cent/λεπτό πρός δύο αριθμούς κοσμοτέ.

Link to comment
Share on other sites

Θα καλέσεις από σταθερό στο 13838 και θα τους πεις να στα μεταφέρουν στο άλλο νούμερο.

Να ξέρεις όμως ότι πρέπει να έχει ένα ποσό η κάρτα. Αν αφήσεις υπόλοιπο μηδέν δεν θα σου αλλάζει γραμμή.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημέρα παιδιά....μολις πηρα την καρτα και εχω ενα προβλημα....εχω whats up και cosmokarta....όταν βάζω το whats up ενεργοποιειται κανονικα μετα από λίγο...όταν το αλλάζω σε cosmokarta δεν ενεργοποιειται...δοκίμασα να κανω και κληση στο ##21# αλλά λέει δεν επιτρεπεται...τι μπορώ να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Το nokia n8..δεν ειναι συμβατο;

 

Τουλάχιστον με τη 2 σε 1 της κοσμοτέ είναι συμβατό ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Κοσμοτε εχω κι εγώ...αλλά μου δημιουργεί το παραπάνω πρόβλημα και όσο κι αν εψαξα δεν βρηκα κανεναν με παρομοιο:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Το αφήνεις να "γυρίσει" η γραμμή (να φύγει το βελάκι από την οθόνη) και μετά να κάνεις κλήση;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά....μολις πηρα την καρτα και εχω ενα προβλημα....εχω whats up και cosmokarta....όταν βάζω το whats up ενεργοποιειται κανονικα μετα από λίγο...όταν το αλλάζω σε cosmokarta δεν ενεργοποιειται...δοκίμασα να κανω και κληση στο ##21# αλλά λέει δεν επιτρεπεται...τι μπορώ να κάνω;

υπάρχει περίπτωση να μη έχεις χρήματα σε μία κάρτα;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έμεινε χωρίς χρήματα στο What's Up. Όποτε δεν δούλευε η κάρτα, αυτός ήταν ο λόγος σε nokia τουλάχιστο...
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και συγνώμη για την καθυστέρηση δεν είχα προλάβει να μπω καθόλου....είδα το εξής παράδοξο....στο whats up απο εχθές δεν έχω κάρτα...μου έκανε κατι κόλπα και εκεί αλλά μπάινει πλέον...αυτο που συνεχίζει να έχει πρόβλημα είναι η κοσμοκάρτα στην οποία έχω 10 ευρώ αλλά δεν μπαίνει με τίποτα...όσο για την ερώτηση αν περιμένω...περιμένω ωρα και μου λέει σε κάποια φάση να πατησω ##21# και όταν το κάνω μου λέει ότι δεν επιτρέπεται...να το πάω μήπως σε κανένα κατάστημα θα ξέρουν;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Ηρθα να αναφέρω ότι λύθηκε τελικά το θέμα...το πρόβλημα ήταν ότι η συγκεκριμένη γραμμή ήταν καινουργια και για κάποιο λόγο είχε φραγή κλήσεων...πηρα τηλέφωνο και μου την βγάλανε και όλα καλα...ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα

 

Καινούργιος στην COSMOTE με συμβόλαιο έχω 2 ερωτήσεις

 

1. Αν παίζει η 2 in 1 sim σε iPhone 4s

 

2. Και τι χρ´εωση θα έχω μηνιαία στο συμβόλαιο μου, θέλω συνδέσω το νούμερο μου του συμβολαίου με ένα wats up ( παλιό νούμερο απο φορητότητα ) . Μου είπαν συνάδελφοι οτι θα πλήρωναν ένα εφάπαξ πόσο μηνιαίο για την υπηρεσία

 

Ευχαριστώ πολυ !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Καινούργιος στην COSMOTE με συμβόλαιο έχω 2 ερωτήσεις

 

1. Αν παίζει η 2 in 1 sim σε iPhone 4s

 

2. Και τι χρ´εωση θα έχω μηνιαία στο συμβόλαιο μου, θέλω συνδέσω το νούμερο μου του συμβολαίου με ένα wats up ( παλιό νούμερο απο φορητότητα ) . Μου είπαν συνάδελφοι οτι θα πλήρωναν ένα εφάπαξ πόσο μηνιαίο για την υπηρεσία

 

Ευχαριστώ πολυ !

1. Νομίζω δουλεύει κανονικά.

2. 5 ευρώ πληρώνεις για την κάρτα 2in1 την πρώτη φορά, η μηνιαία χρέωση της υπηρεσίας είναι περίπου 2 ευρώ με φπα. (Πήρε πριν από ένα μήνα αύξηση.....)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να βαλουμε δυο wu σε μια καρτα sim, ποσα πληρωνουμε?
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να βαλουμε δυο wu σε μια καρτα sim, ποσα πληρωνουμε?

Αν και έχω συμβόλαιο και κάρτα, έχω την εντύπωση ότι είναι δωρεάν. Πληρώνεις 5 ευρώ μόνο την πρώτη φορά για να πάρεις την κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα,

 

έχω μία ερώτηση προς αυτούς που έχουν ήδη το 2in1 Sim.

 

Ενεργοποιούμε την προώθηση των κλήσεων από τον αριθμό που είναι κλειστός προς τον ενεργό αριθμό. Αν κάποιος καλέσει τον αριθμό που είναι κλειστός και η κλήση του προωθηθεί αυτόματα στον ενεργό αριθμό, τότε αυτός που καλεί, τι θα δει στο κινητό του? οτι η κλήση προωθήθηκε σε άλλο αριθμό?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

έχω μία ερώτηση προς αυτούς που έχουν ήδη το 2in1 Sim.

 

Ενεργοποιούμε την προώθηση των κλήσεων από τον αριθμό που είναι κλειστός προς τον ενεργό αριθμό. Αν κάποιος καλέσει τον αριθμό που είναι κλειστός και η κλήση του προωθηθεί αυτόματα στον ενεργό αριθμό, τότε αυτός που καλεί, τι θα δει στο κινητό του? οτι η κλήση προωθήθηκε σε άλλο αριθμό?

 

δεν βλέπει τίποτα νομίζω. Σαν να καλεί κανονικά τον αριθμό που πήρε. Όσο θυμάμαι...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλημέρα,

 

έχω μία ερώτηση προς αυτούς που έχουν ήδη το 2in1 Sim.

 

Ενεργοποιούμε την προώθηση των κλήσεων από τον αριθμό που είναι κλειστός προς τον ενεργό αριθμό. Αν κάποιος καλέσει τον αριθμό που είναι κλειστός και η κλήση του προωθηθεί αυτόματα στον ενεργό αριθμό, τότε αυτός που καλεί, τι θα δει στο κινητό του? οτι η κλήση προωθήθηκε σε άλλο αριθμό?

 

Δεν θα καταλάβει κάτι, αρκεί να μην έχεις βάλει κανένα calling tune.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ενεργοποίηση 2in1 καρτα απο φορητότητα

Ενα νουμερο σε wu και το άλλο σε μηδενικο πάγιο

 

Η ερώτησεις είναι :

.....Αν καποιος καλει απο wu σε wu (που θα προωθειτε στο μηδενικο παγιο) θα έχει τις χρεώσεις του wu ?? δηλαδη θα ισχυουν τα δωρεάν λέπτα του wu ή θα χρεώνεται ?

 

Επίσης

Καθε μήνα πληρώνουμε μόνο τα 2€ και τέλος ή υπάρχει και κάτι άλλο ???

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...