Jump to content

Lenovo K80


kwnana
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

είμαι στην 145 και το τηλέφωνο κρασσάρει εδώ και τρεις μέρες. Είμαι στο facebook και παγώνει η οθόνη ή είμαι πάλι σε κάποια εφαρμογή και μαυρίζει η οθόνη και νεκρώνει τελείως. Το έχεις κάνει 5-6 φορές συνολικά. Κρατάω το power πατημένο για λίγη ώρα μέχρι να κάνει επανεκκίνηση. Κατεβάζω την 148 να βάλω από ρεκόβερυ αλλά μήπως έχετε κάποια ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 132
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεί να είναι καμιά εφαρμογή. Κάνε ένα wipe cache/dalvik

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ενσωματωμένο

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το βγάλεις, με προσεκτικές κινήσεις και ξεκινώντας από το κάτω μέρος, προσέχοντας 2 πράγματα: 1) μην σπάσει στα σημεία των πλαϊνών πλήκτρων που είναι πολύ λεπτό, και 2) μην χάσεις τα πλαϊνά πλήκτρα.

Αυτά για την περίπτωση που έχεις σοβαρό λόγο να το ανοίξεις. Αν είναι απλά από περιέργεια να δεις πως είναι, μην το διανοηθείς.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το βγάλεις, με προσεκτικές κινήσεις και ξεκινώντας από το κάτω μέρος, προσέχοντας 2 πράγματα: 1) μην σπάσει στα σημεία των πλαϊνών πλήκτρων που είναι πολύ λεπτό, και 2) μην χάσεις τα πλαϊνά πλήκτρα.

Αυτά για την περίπτωση που έχεις σοβαρό λόγο να το ανοίξεις. Αν είναι απλά από περιέργεια να δεις πως είναι, μην το διανοηθείς.

 

Όχι, το ρώτησα γιατί σκέφτομαι να το πάρω αυτό το κινητό και, για κάποιο λόγο, δεν μπορώ με τίποτα τα κινητά που έχουν καπάκι το οποίο βγαίνει.

Αυτό που λες ότι μπορείς να το βγάλεις, κανονικά δεν θα έπρεπε, μιας και είναι ενσωματωμένο, να είχε πχ βίδες; Τώρα, τι γίνεται; Απλά κουμπώνει γερά;

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ'ολα δε θα χαλιεσαι πια, μιας και όλα τα κινητά τώρα είναι με ενσωματωμένη μπαταρία.

Δεύτερον, όλα με ενσωματωμένη έτσι είναι, δε βγαίνει μεν, αλλά με προσπάθεια και κόλπο βγαίνει..

Εσύ θες οπωσδήποτε να πετάξεις το κινητό αν και όποτε χαλάσει η μπαταρία;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, δεν θα το πετούσα κιόλας αν χαλούσε η μπαταρία. Περισσότερο το λέω επειδή με χαλάει να "παίζει" το καπάκι, όπως γίνεται συνήθως με τα καπάκια που είναι αποσπώμενα.

Τέλος πάντων, από τη στιγμή που δεν βγαίνει όλα κομπλέ.

 

Άλλη ερώτηση: Σε site από skroutz βλέπω πως έχει 169 ευρώ το λευκό και 189 ευρώ το μαύρο. Στο ίδιο site! Γιατί αυτή η διαφορά; Όχι τίποτα άλλο, αλλά προτιμώ το μαύρο. 20 ευρώ παραπάνω, όμως;

Link to comment
Share on other sites

Λάθος κινητό κοιτάς, εκτός και αν λες το 2/32, όχι το 4/64

Οι διαφορές αυτές μπορεί να υπάρχουν λόγω προμηθευτων, πχ εγώ το κόκκινο δεν το βρήκα ποτέ, τα κάνουν αυτά οι Κινέζοι.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, το ρώτησα γιατί σκέφτομαι να το πάρω αυτό το κινητό και, για κάποιο λόγο, δεν μπορώ με τίποτα τα κινητά που έχουν καπάκι το οποίο βγαίνει.

Αυτό που λες ότι μπορείς να το βγάλεις, κανονικά δεν θα έπρεπε, μιας και είναι ενσωματωμένο, να είχε πχ βίδες; Τώρα, τι γίνεται; Απλά κουμπώνει γερά;

Επειδή το δικό μου το έχω ανοίξει καμια 20αριά φορές τουλάχιστον για την επισκευή του (αναφέρω σε προηγούμενες σελίδες γιατί, και έχω πάθει και τα 2 που ανέφερα να προσέχεις), ακόμα και τώρα κουμπώνει σταθερά όπως πριν το ανοίξω την 1η φορά, έστω και χωρίς βίδες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

πιθανότατα θα το στείλω πίσω λόγω πολλών προβλημάτων στην σύνδεση. Χάνει την σύνδεση με την Vodafone.

Καλώ φίλο και μου το κλείνει χωρίς να απαντήσει. Κάνει περίπου ένα λεπτό να ξαναγυρίσει σε δίκτυο και πολλές φορές γράφει "μόνο κλήσεις ανάγκης"

 

Η δυσκολία μου είναι ότι πρέπει να του φλασάρω το ορίτζιναλ λογισμικό. Κανένας που να του έτυχε το θέμα;

Edited by john_who
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα, το είχα ξαναγράψει και εδώ. Έβαλα την τελευταία ευρωπαική rom μήπως και διορθωθεί αλλά συνεχίζεται.
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν ζητάει pin όταν βγαίνει εκτός δικτύου (ενώ όταν το ανοίγω από power off ζητάει pin).

 

τη rom την βρήκα εδώ και λέει ότι μπαίνει με τον ίδιο τρόπο. (δεν το δοκίμασα, ούτε αναλαμβάνω ευθύνη αν προκύψει κάτι)

Edited by john_who
Link to comment
Share on other sites

από gearbest το πήρα, μόνο εκεί μπορώ να το στείλω αλλά διάβασα ότι χάνεις την εγγύηση αν φλασάρεις και είπα να ξαναφορτώσω το ορίτζιναλ λειτουργικό.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Υπάρχει κάτι νεότερο σχετικά με την αναβάθμιση android του Ρ90?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά εγώ έχω το εξής πρόβλημα με το κινητό:

Μερικές φορές με καλεί κάποιος και δεν χτυπάει καθόλου οι κλήσεις χάνονται και ο κάλων νομίζει ότι τον αγνοώ.

Έχει κανείς ανάλογο πρόβλημα? τι προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δυστυχως και τα δύο που εφερα για φιλους μου, το ενα δεν αναγνωριζει τη SIM, ξαναφλασαρα ρομ αλλα δεν εφτιαξε

Edit: δουλεύει μόνο σε 2g. (Κάτι modem drivers που έδιναν στο 4pda δε δουλεύουν πια)

και το αλλο μου λεει εχει σβησει και δεν αναβει, δεν το εχω δει ακομα...

Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα είναι στο δίκτυο της Wind για να μην μπορεί να πιάσει 3G. Δεν υποστηρίζει τη συγκεκριμένη μπάντα το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι αυτο, δε μπορει να βγαλει κληση καθολου, δουλευε κανονικα μεχρι τωρα. Αυτο που λες ειναι μια και μονη μπαντα, μονο σε 4g, μονο της wind και μονο σε μερικες περιπτωσεις. Εκτος αυτου εχει cosmote νομιζω. Το κρατησε ως εχει, το geekbuying μου προτεινε να το επισκευασω εδω και δε μου εχει απαντησει για κοστη.

Το αλλο που δεν αναβει, τελικα λειτουργει κανονικα αλλα δε δειχνει τιποτα η οθονη, ή βγηκε η καλωδιοταινια απ`τη θεση της (!) ή τα`παιξε η οθονη.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα επειδη ενδιαφερομαι για το συγκεκριμένο κινητό screen mirror εχει? Δηλαδη οτι βλέπω στην οθονη να το βλέπω στην τηλεόραση
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...