Jump to content

Lenovo K80


kwnana
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

€117;;; Το vfm έχει πάει στο θεό...

 

basdel, η 148 ρουτάρεται;

δε δοκίμασα, γιατί να το κάνω άλλωστε, δεν έδειξε να έχει κάποιο πρόβλημα παρότι του έχω φορτώσει πολλές εφαρμογές...εξάλλου τα 4gb γιατί τα έχει;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 132
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσωπικά το θέλω μόνο και μόνο για το adaway. Και με την αρχική ρομ δεν είχα παράπονο, εκτός από αυτό ακριβώς: δεν κατάφερα να τη ρουτάρω με κανένα γνωστό στον δυτικό πολιτισμό τρόπο κι έτρωγα στη μάπα τις διαφημίσεις. Κατά τ' άλλα, ναι, δεν καταλαβαίνει Χριστό, ότι και να τρέχει... Edited by apostolispd
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες. Κοιταω και αυτο το κινητο για μια φιλη μου και δεν εχω χρονο να ψαξω περισσοτερα, να ρωτησω 2 ευκολα, μιας και το βρισκω τωρα στα 120 ευρω απο Κινα:

1) καμερα, ειναι μετρια, καλη, ή πολυ καλη?

2) βλεπω ενα σχολιο παραπανω για επισημη ROW rom, ισχυει για το κινεζικο?

Δεν θελω αλλες ρομ και ρουτ, μοναχα να το παρει η φιλη μου και να ειναι με επισημη ρομ και ευχαριστημενη.

Προφανως λογω intel, κολλησε στην 4.4.4 και δεν ανβαθμιστηκε ποτέ, ουτε καν σε android 5, σωστα?

Thankss.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες. Κοιταω και αυτο το κινητο για μια φιλη μου και δεν εχω χρονο να ψαξω περισσοτερα, να ρωτησω 2 ευκολα, μιας και το βρισκω τωρα στα 120 ευρω απο Κινα:

1) καμερα, ειναι μετρια, καλη, ή πολυ καλη?

2) βλεπω ενα σχολιο παραπανω για επισημη ROW rom, ισχυει για το κινεζικο?

Δεν θελω αλλες ρομ και ρουτ, μοναχα να το παρει η φιλη μου και να ειναι με επισημη ρομ και ευχαριστημενη.

Προφανως λογω intel, κολλησε στην 4.4.4 και δεν ανβαθμιστηκε ποτέ, ουτε καν σε android 5, σωστα?

Thankss.

1. Δε διαπίστωσα κάποιο πρόβλημα με την κάμερα, γρήγορη απόκριση, ικανοποιητική φωτογραφία.

2. Περνάει εύκολα η Ευρωπαϊκή row rom και την δουλεύω εδώ και δύο μήνες χωρίς πρόβλημα, κάνει αναβαθμίσεις κανονικά.

3. Δεν ξέρουμε εάν θα αναβαθμιστεί ποτέ, ελπίζω ναι.

Αυτή τη στιγμή έχει πέσει πολύ η τιμή του, σου συνιστώ να πάρεις την 2/32gb έκδοση, θα την βρεις λίγο πάνω από τα 100 ευρώ.

Το τηλέφωνο είναι άριστο, πολύ καλό σήμα, μπαταρία 2 ημέρες, 4g, δεν κολάει, πολύ καλό gps.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή έχει πέσει πολύ η τιμή του, σου συνιστώ να πάρεις την 2/32gb έκδοση, θα την βρεις λίγο πάνω από τα 100 ευρώ.

Για ποιό λόγο να προτιμήσει το 2/32; Τα έπαιξε το δικό μου λόγω νερού και ξαναπαράγγειλα το 4/64 από everbuying χτες με €120.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιό λόγο να προτιμήσει το 2/32; Τα έπαιξε το δικό μου λόγω νερού και ξαναπαράγγειλα το 4/64 από everbuying χτες με €120.

έχω δουλέψει και τα δύο, δεν είδα κάποια διαφορά στις επιδόσεις, ειλικρινά...

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα, και τα 2 GB RAM είναι αρκετά για το 95% των χρηστών και τα άλλα 2 κάθονται, αλλά με €10-15(?) παίρνεις άλλα 32 γίγα χώρου και 2 γίγα που ίσως χρειαστούν αργότερα κάποια στιγμή. Φτηνότερα από μια SD που θα βάζαμε όλοι αν έπαιρνε.

 

Το δικό μου είναι ανοιγμένο μπας και το σώσω (δεν...), οπότε αν χρειαστεί κάποιος να ρωτήσει κάτι εδώ είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα, και τα 2 GB RAM είναι αρκετά για το 95% των χρηστών και τα άλλα 2 κάθονται, αλλά με €10-15(?) παίρνεις άλλα 32 γίγα χώρου και 2 γίγα που ίσως χρειαστούν αργότερα κάποια στιγμή. Φτηνότερα από μια SD που θα βάζαμε όλοι αν έπαιρνε.

 

Το δικό μου είναι ανοιγμένο μπας και το σώσω (δεν...), οπότε αν χρειαστεί κάποιος να ρωτήσει κάτι εδώ είμαστε.

τι σου έπαθε;

Link to comment
Share on other sites

Έφαγε κάτι τόνους αλατόνερο. Ξεκίνησε αμέσως να χτυπάει η δόνηση και δε σταμάτησε ούτε όταν το έσβησα. Μόνο όταν άδειασε η μπαταρία. Το άνοιξα αργότερα και το έβαλα σε ρύζι, αλλά μάλλον το αλάτι την έκανε τη ζημιά του.
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα σήμερα απο Κίνα στα 107€ (gearbest.com), αλλά το μοντέλο αναφέρεται ως Lenovo K80M. Υπάρχει κάποια ουσιαστική διαφορά ανάμεσα στα 2 μοντέλα? Γιατι οσο και αν εψαξα μου φαινονται ολόιδια.

 

Επίσης αλλού είδα το ίδιο κινητό να αναφέρεται και σαν Lenovo P90, συνήθως με 2GB Ram, όπως πχ αυτό http://www.gsmarena.com/lenovo_p90-6920.php

Είναι το ίδιο κινητό ουσιαστικά?

Edited by _2FAST
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ίδιο, αναφέρεται και σαν P90 γενικά, στα ρώσικα φορουμ, στο aliexpress για θηκες κλπ..

Το κακο ειναι ότι μάλλον δεν υπάρχει στοκ και ίσως να μην ξαναυπάρξει, το εχω παραγγειλει από everbuying εδώ και ένα μήνα και δεν έχει σταλεί, στην αρχη το είχα ξεχάσει αλλά τώρα λένε δεν ξέρουμε πότε θα έρθει..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα. Μια ερώτηση έχω να κάνω στους κατόχους μιας και με ενδιαφέρει το τηλέφωνο. Οι rom που προτείνονται στις προηγούμενες σελίδες είναι και για τα δύο μοντέλα 2/32 και 4/64 ή μόνο για το πρώτο;
Sony Ericsson GA 628-Sony Ericsson T10s-Nokia 8850-Panasonic X70-Motorola V3-Samsung D500-Sony Ericsson K750i-Sony Ericsson Hazel-Lenovo A660-Lenovo A820-Coolpad F1-THL 5000-Elephone P8000- Oukitel k6000 Plus - Xiaomi Redmi 9 4gb/64gb
Link to comment
Share on other sites

Ναι, στο 4/64 πέρασα κανονικά την S145 που πρότεινε ο basdel (έχει το 2/32, αν θυμάμαι καλά). Την 148 δεν προσπάθησα, αλλά δε βλέπω γιατί να μην κάνει...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, στο 4/64 πέρασα κανονικά την S145 που πρότεινε ο basdel (έχει το 2/32, αν θυμάμαι καλά). Την 148 δεν προσπάθησα, αλλά δε βλέπω γιατί να μην κάνει...

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε.

Sony Ericsson GA 628-Sony Ericsson T10s-Nokia 8850-Panasonic X70-Motorola V3-Samsung D500-Sony Ericsson K750i-Sony Ericsson Hazel-Lenovo A660-Lenovo A820-Coolpad F1-THL 5000-Elephone P8000- Oukitel k6000 Plus - Xiaomi Redmi 9 4gb/64gb
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια κ απο μενα....επειδη μ ενδιαφερει το τηλεφωνο μπορει καποιος απο τους ιδιοκτητες να γραψει τα αρνητικα του τηλεφωνου;Η φωτογραφικη του ειναι καλη;Υπαρχει περιπτωση να παρει αναβαθμιση android....;Η ρομ του P90 ειναι καθαρη σχετικα με κινεζικες εφαρμογες;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια κ απο μενα....επειδη μ ενδιαφερει το τηλεφωνο μπορει καποιος απο τους ιδιοκτητες να γραψει τα αρνητικα του τηλεφωνου;Η φωτογραφικη του ειναι καλη;Υπαρχει περιπτωση να παρει αναβαθμιση android....;Η ρομ του P90 ειναι καθαρη σχετικα με κινεζικες εφαρμογες;

Η φωτογραφική είναι σε ικανοποιητικά επίπεδα.

Η οθόνη δεν είναι τόσο φωτεινή και λαμπερή όπως και στο Lenovo k910 που έχω.

Για αναβάθμιση άγνωστο, το θεωρώ απίθανο να μην πάρει τουλάχιστον την 5.

Η ευρωπαϊκή rom είναι άψογη, χωρίς κινεζιές, σαν οποιαδήποτε άλλο lenovo που αγοράζεις από Ελλάδα.

Στην τιμή προσφοράς κάπου στα 107 ευρώ είναι τζάμπα κατά την γνώμη μου (για την έκδοση 4/64gb)

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα σήμερα απο Κίνα στα 107€ (gearbest.com), αλλά το μοντέλο αναφέρεται ως Lenovo K80M. Υπάρχει κάποια ουσιαστική διαφορά ανάμεσα στα 2 μοντέλα? Γιατι οσο και αν εψαξα μου φαινονται ολόιδια.

 

Επίσης αλλού είδα το ίδιο κινητό να αναφέρεται και σαν Lenovo P90, συνήθως με 2GB Ram, όπως πχ αυτό http://www.gsmarena.com/lenovo_p90-6920.php

Είναι το ίδιο κινητό ουσιαστικά?

Εδώ http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_281634.html

το ίδιο κινητό είναι με το Ρ90. Υπάρχουν δύο εκδόσεις, 2/32gb και 4/64gb. Απλά σαν Ρ90 κυκλοφόρισε μόνο (έτσι νομίζω) σαν 2/32gb προφανώς λόγω κόστους.

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε εμένα, το παρήγγειλα στις 18/08 και στις 24/08 το έστειλαν με Netherlands Post όπως είχα ζητήσει. Μου έδωσαν tracking number και έβγαλαν και φωτογραφία το δέμα με τον αριθμό αποστολής επάνω.

 

Τώρα ειναι σε στάδιο "The item is at the PostNL sorting center".

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ενημέρωση, τελικά το δικό μας το έστειλαν χθες.
Link to comment
Share on other sites

Ναι σε εμένα, το παρήγγειλα στις 18/08 και στις 24/08 το έστειλαν με Netherlands Post όπως είχα ζητήσει. Μου έδωσαν tracking number και έβγαλαν και φωτογραφία το δέμα με τον αριθμό αποστολής επάνω.

 

Τώρα ειναι σε στάδιο "The item is at the PostNL sorting center".

 

Το δικό μου είναι στον δρόμο για Ελλάδα, για να δούμε. Η μέθοδος στην σελίδα 2 του θέματος για την ευρωπαική rom, γίνεται με την συσκευή απενεργοποιημένη;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, πρωτάρης σε τέτοιες διαδικασίες...Πήρα και αυτό το τζαμάκι,

http://www.ebay.com/itm/301954780749?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=600754300214&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Λέω να πάρω και αυτή την θήκη:

http://m.aliexpress.com/item/32675655065.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32675655065&productSubject=Soft-TPU-Phone-Cases-For-Lenovo-K3-A6000-K30-T-Lemon-K3-Silicone-Case-Cover-For&spm=2114.01010208.3.171.Zu2wKH&ws_ab_test=searchweb201556_8,searchweb201602_2_10057_10065_10056_10055_10054_10069_10059_10058_10017_10070_10060_10061_10052_10062_10053_10050_10051,searchweb201603_2&btsid=bcef3e81-a6ca-49de-8df2-0ba148602e9e

Υπάρχουν και ωραίες θήκες της Nillkin:http://www.ebay.com/itm/Nillkin-Sparkle-View-Window-PU-Leather-Flip-Wallet-Cover-Phone-Case-For-Lenovo-/331834417911?var=&hash=item4d42df62f7:m:mPEFkOJDXk4DqY9ZzohYGiQ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...