Jump to content

Lenovo K80


kwnana
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι Κινεζοι βαλθηκαν να μας τρελλανουν. Το ενα ΤΕΡΑΣ μετα το αλλο. Δειτε λοιπον τι ανακοινωσε η Lenovo πως θα κυκλοφορησει - στην Κινα αρχικα - συντομα :

Lenovo K80

  • 5.5-inch full-HD display
  • 1.8GHz 64-bit Intel Atom CPU
  • 4GB RAM
  • 64GB internal storage
  • 13MP camera with OIS
  • LTE connectivity
  • 4,000mAh battery
  • 8.5mm thickness
  • Black, silver, and red color variants
  • Android 5.0 with Lenovo Vibe UI

H συσκευη θα κυκλοφορησει αποτι διαβαζουμε στην Κινα (4GB RAM & 64GB αποθ. χωρο) στις 30 Απρ για 1,799 Yuan ($290), ενω η ελαφρυτερη εκδοση (2GB RAM & 32GB αποθ. χωρο) στα 1,499 Yuan ($240),

Αναλυτικα τα χαρακτηριστικα της συσκευης εδω

http://www.androidcentral.com/sites/androidcentral.com/files/styles/larger/public/article_images/2015/04/lenovo-k80-1.jpg?itok=7E--oPkb http://www.androidcentral.com/sites/androidcentral.com/files/styles/larger/public/article_images/2015/04/lenovo-k80.jpg?itok=m6D8V34H

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 132
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απλά τούμπανο. 30 Απριλίου λένε θα βγει στην Κίνα, την Πέμπτη δηλαδή... Πάει να κοντράρει το Asus zenfone 2 Edited by Darth_Revan
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

εγω ειμαι ετοιμος να το αγορασω αν το εντοιπισει κανεις το 64αρι σε κανα μαγαζι ας μας πει

 

 

 

o intel αξιζει εννοειται αλλα ειναι x86 επεξεργαστης

Mobile Phones: Nokia 3300, Nokia 7710, HTC touch dual, HTC touch 2, Dell Streak mini 5, Coming Soon Lenovo P780
Link to comment
Share on other sites

Εγώ διάβασα σε κάποια site ότι θα είναι σε δύο εκδόσεις. Η μία 32gb rom 2gb ram και η άλλη 64gb rom 4gb ram.Το έχω εντοπίσει στο minideal αλλά δεν έχουν βάλει τιμή ακόμη.

Περιμένουμε...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Τελικά κυκλοφορεί , αλλά δεν βλέπω να ενδιαφέρθηκε η δική μας αγορά
http://www.imageshack.gr/files/sazwsmc2u6io8pdczlh2.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
εδώ η καλύτερη προς το παρόν τιμή 187€ (νομίζω εξαιρετική για τα δεδομένα της συσκευής) http://merimobiles.com/lenovo-k80m-lemon-k8-5-5inch-fhd-intel-atom-z3560-32gb-lte.htm
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα

πηρα το μικρο μοντελο στα 165€ απο vickmall...

 

δεν εχει παρει κανεις το συγκεκριμενο και εχει ατονησει τοσο το θεμα??

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

πηρα το μικρο μοντελο στα 165€ απο vickmall...

 

δεν εχει παρει κανεις το συγκεκριμενο και εχει ατονησει τοσο το θεμα??

το έχω παραγγείλει από pantawill, ακόμη στο δρόμο είναι

Link to comment
Share on other sites

to ειχα παραγγειλει απο βικμολ,σημερα μου ηρθε μειλ που ελεγε οτι τελικα ειναι single rom...εφαγε ακυρ η παραγγελια γιατι θελω οπωσδηποτε dual sim...
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα χτες βράδυ και το δούλεψα για λίγο. Οι εντυπώσεις μου μέχρι στιγμής πολύ καλές. Παραθέτω μερικές:

1. Το τηλέφωνο είναι μονόκαρτο (το ήξερα, στις περιγραφές συνήθως αναφέρεται ως singl sim)

2. Δεν έχει cart slot αλλά φαντάζομαι τα 32gb εσωτερικού χώρου είναι αρκετά.

3. Ξέρεις να κρύβει το μέγεθός του (ύψος περίπου 150mm), για 5,5in κινητό είναι μια χαρά σε βάρος, ύψος και κυρίως πάχος.

4. Andoid 4.4.4 με Ελληνικό μενού και market. Για κάποιον που δούλεψε lenovo (πχ. το k910) δε θα δει και πολλές διαφορές (μη πω καμιά).

5. Κινεζιές ιδιαίτερες δεν έχει. Κάποια προγράμματα που έχουν ενσωματώσει αν δεν τα θέλεις τα παγώνεις.

5. Οθόνη πολύ καλή και ταχύτατο μου φάνηκε, αλλά δεν έχω χρησιμοποιήσει κάτι "βαρύ" ακόμη για να το τεστάρω.

6. Η μπαταρία του στα 4000ma φορτίστηκε τη νύχτα , οπότε τις αντοχές της θα τις δούμε στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παρέλαβα χτες βράδυ και το δούλεψα για λίγο. Οι εντυπώσεις μου μέχρι στιγμής πολύ καλές. Παραθέτω μερικές:

1. Το τηλέφωνο είναι μονόκαρτο (το ήξερα, στις περιγραφές συνήθως αναφέρεται ως singl sim)

2. Δεν έχει cart slot αλλά φαντάζομαι τα 32gb εσωτερικού χώρου είναι αρκετά.

3. Ξέρεις να κρύβει το μέγεθός του (ύψος περίπου 150mm), για 5,5in κινητό είναι μια χαρά σε βάρος, ύψος και κυρίως πάχος.

4. Andoid 4.4.4 με Ελληνικό μενού και market. Για κάποιον που δούλεψε lenovo (πχ. το k910) δε θα δει και πολλές διαφορές (μη πω καμιά).

5. Κινεζιές ιδιαίτερες δεν έχει. Κάποια προγράμματα που έχουν ενσωματώσει αν δεν τα θέλεις τα παγώνεις.

5. Οθόνη πολύ καλή και ταχύτατο μου φάνηκε, αλλά δεν έχω χρησιμοποιήσει κάτι "βαρύ" ακόμη για να το τεστάρω.

6. Η μπαταρία του στα 4000ma φορτίστηκε τη νύχτα , οπότε τις αντοχές της θα τις δούμε στο μέλλον.

 

 

Ενδιαφερομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο τηλέφωνο. Μπορείς να μ πεις τις εντυπώσεις σου και αν γενικά πιστεύεις ότι αξίζει ή επένδυση.. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχουν περάσει πολλά κινητά από τα χέρια μου, μπορώ να πω με σιγουριά πως τα αξίζει τα λεφτά του:

1.Μπαταρία που σε εμένα βγάζει 3 ημέρες,

2. Γρήγορο,κανένα κόλλημα ή δυσλειτουργία, όλα δουλεύουν απροβλημάτιστα στην 4.4 που έχει.

3. Κάμερα εξαιρετική και το βράδυ. Την μπροστινή δεν την δοκίμασα.

4. Στιβαρή και συμπαγής κατασκευή.

5. Πολύ καλό σήμα κινητής σε 2g και 3g, 4g δεν έπιασα πουθενά (δεν ξέρω εάν το υποστηρίζει το καρτοκινητό cu που έχω)

Αρνητικά:

1. Android 4.4, δεν ξέρω πότε και πως θα αναβαθμιστεί σε 5 (όχι πως με ενοχλεί η συγκεκριμένη έκδοση, έτσι για να λέμε...)

2. Λόγω καινούργιου μοντέλου στην αγορά δύσκολα θα βρεις custom rom, οδηγίες κλπ. Εγώ δεν το διακινδύνευσα-προς το παρόν!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά. Ξερει κανεις πως μπορω να το ρουταρω?? Το πήρα χθες κ παρα τις προσπαθειες δεν καταφερα να το κάνω.
Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ξερει κανεις πως μπορω να το ρουταρω?? Το πήρα χθες κ παρα τις προσπαθειες δεν καταφερα να το κάνω.

Από που το πήρες; το έχω κι εγώ εδώ και λίγο καιρό και είμαι ευχαριστημένος. Αλλά δε βρήκα πολλές πληροφορίες για ρουτάρισμα και πέρασμα άλλης ρομ. Περισσότερες πληροφορίες βρίσκεις στο ρώσικο φόρουμ εδώ

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=694032&st=100 όπου αναφέρονατι στο lenovo p90 που φαίνεται να είναι το ίδιο τηλέφωνο με το δικό μας. Μάλιστα η ρομ που προτείνουν έχει εύκολο τρόπο εγκατάστασης (τουλάχιστον έτσι καταλαβα) τρέχοντας μόνο ένα αρχείο bat, κατέβασα όλα τα απαιτούμενα αλλά δεν δοκίμασα ακόμη. Φοβάμαι μην το μπρικάρω και άντε μετά να το επαναφέρεις.

Οδηγίες για ροοτ (δεν το έκανα)

Before we Begin

Charge your device more than 75% because rooting process need more time.

 

Take a full Backup your device storage, SMS and Contacts by using Backup app.

We need a well working USB cable.

Download super root apk.

Enable the Unknown sources option go to Menu>>>Settings>>>Security on your K80.

How to root Lenovo K80

First of all connect your device with PC/ laptop.

Then copy the Super-Root.apk from your PC/laptop to your device Sd card.

Once it is done you have to disconnect your phone from PC.

Then open the File Manager app in lenovo K80 and then install the app you copied eariler to your Sd card.

Once it installed, then you have to lauch it from your app drawer.

Then you have to select the install SuperSu app from 1st dropdown menu.

Now select exploit and then you ahve to tap on it in the app.

The app will begin your rooting process and it will take some time.

Now reboot your device.

Link to comment
Share on other sites

Απο το vickmall το πήρα για την κόρη μου. Φοβερό τηλέφωνο, μου άρεσε πολύ.

Αλλά χθες έφαγα 8 ώρες να ψάχνω για να το ρουταρω. Δοκίμασα τα παντα. Σήμερα θα δοκιμασω αυτά που εγραψες. Ευχαριστώ

 

Edit: μπα ουτε και με αυτό έγινε. Κρίμα. :(

Edited by GTHOM
Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παρήγγειλα το Κ80Μ από to MINIDEAL ( http://www.minideal.net/lenovo-k80m-4gb-64gb-5-5-inch-4g-nfc-smartphone-black.html).

Θα ήθελα να μου πει κάποιος, αν ξέρει, αν μπορεί να τοποθετηθεί κάρτα cd ως εξωτερική επέκταση μνήμης;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι λέει από Gps; Και επίσης έχει φωτιζόμενα πλήκτρα και notification led για τις ειδοποιήσεις;

Ευχαριστώ.

Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο λάκκο έχει η φάβα.

Με 4GB RAM, 64GB ROM, 4000mah μπαταρία και αξιοπρεπέστατη κάμερα και επεξεργαστή, και τιμή κάτω από 200 ευρώ ΔΕΝ έχω καταλάβει γιατί όλοι ασχολούνται με Xiaomi κτλ, γι'αυτό θα ήθελα να μάθω. Επειδή είναι σχετικά παλιό;

http://www.kimovil.com/el/khoro-agora-lenovo-k8-k80m-4gb-64gb

Ειλικρινά ρωτάω!

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα το Κ80Μ από to MINIDEAL ( http://www.minideal.net/lenovo-k80m-4gb-64gb-5-5-inch-4g-nfc-smartphone-black.html).

Θα ήθελα να μου πει κάποιος, αν ξέρει, αν μπορεί να τοποθετηθεί κάρτα cd ως εξωτερική επέκταση μνήμης;

δεν παίρνει έχτρα κάρτα μνήμης

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά τι λέει από Gps; Και επίσης έχει φωτιζόμενα πλήκτρα και notification led για τις ειδοποιήσεις;

Ευχαριστώ.

'Εχει απ΄όλα. Το gps του, για ένα μήνα που το είχα και το χρησιμοποίησα πολλές φορές ήταν άψογο, ταυτόσημο με το xiaomi mi3 που είχα ή και καλύτερο μπορώ να πω (δούλευα το sygic). Σε 1 λεπτό είχα πλοήγηση και δεν την έχανε με τίποτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάποιο λάκκο έχει η φάβα.

Με 4GB RAM, 64GB ROM, 4000mah μπαταρία και αξιοπρεπέστατη κάμερα και επεξεργαστή, και τιμή κάτω από 200 ευρώ ΔΕΝ έχω καταλάβει γιατί όλοι ασχολούνται με Xiaomi κτλ, γι'αυτό θα ήθελα να μάθω. Επειδή είναι σχετικά παλιό;

http://www.kimovil.com/el/khoro-agora-lenovo-k8-k80m-4gb-64gb

Ειλικρινά ρωτάω!

H τιμή που βλέπεις είναι με τα 2gb/32gb, αυτό με τα 4gb/64 ξεπερνάει τα 200 δολλάρια

Edited by basdel
διορθωση
Link to comment
Share on other sites

 

[/color]

H τιμή που βλέπεις είναι με τα 2gb/32gb, αυτό με τα 4gb/64 ξεπερνάει τα 200 δολλάρια

 

Βασικά τον βρήκαμε τον λάκκο. Είναι κινητό του 2015 με Android 4.4.4. Kit Kat

Link to comment
Share on other sites

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

το μονο καλο ειναι οτι για αυτο τον επεξεργαστη εχει βγει λολιποπ οποτε η θα βγαλει και η λενοβο η θα δουμε αργα η γρηγορα πορτ για αυτη την συσκευη
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...