Jump to content

Xiaomi Mi 4i


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά εδώ δεν μπορούμε να αποκτήσουμε το mi4i . Σε όλο τον υπόλοιπο κόσμο η τιμή του πέφτει και σε εμάς αυξάνει συνεχώς! Από 287 € , τώρα βρίσκεται στα 313!

Οσο υπαρχει το προβλημα με τις αγορες απο εξωτερικο θα αυξανει κι αλλο .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 380
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά κατάφερα και αγορασα 2 από το gearbest. Τι άποψη έχετε για το κατάστημα? Επίσης είχε ευρωπαϊκό stock και με μικρή διάφορα στην τιμη.

Καλά λόγια έχω ακούσει, προς το παρόν. Η αγορά έγινε με paypal άρθηκαν οι περιορισμοί;

Link to comment
Share on other sites

Καλά λόγια έχω ακούσει, προς το παρόν. Η αγορά έγινε με paypal άρθηκαν οι περιορισμοί;

Με paypal τα αγόρασα αλλα τα πλήρωσε ένας φίλος που έχει κάρτα απο το εξώτερικο

Link to comment
Share on other sites

Για όσους το αγόρασαν από έξω: Συναντήσατε πρόβλημα με την δίκτυο εδώ στην Ελλάδα? Είναι συμβατός με τις δικές μας κάρτες sim δηλ? Σας ήρθε με ελληνική γλώσσα ή κανατε εσείς την μετατροπή? Σας είχαν αφαιρέσει τις κινέζικες εφαρμογές?

 

Και κάτι ακόμα...'Ακουσα ότι ξαναλειτουργεί η paypal για την Ελλάδα...Αληθεύει?:happy:

Link to comment
Share on other sites

Για όσους το αγόρασαν από έξω: Συναντήσατε πρόβλημα με την δίκτυο εδώ στην Ελλάδα? Είναι συμβατός με τις δικές μας κάρτες sim δηλ? Σας ήρθε με ελληνική γλώσσα ή κανατε εσείς την μετατροπή? Σας είχαν αφαιρέσει τις κινέζικες εφαρμογές?

 

Και κάτι ακόμα...'Ακουσα ότι ξαναλειτουργεί η paypal για την Ελλάδα...Αληθεύει?:happy:

 

Δεν ξερω αν αλλαξε κατι απο χτες μεχρι σημερα. Παντως αυτο που αλλαξε στα cc ειναι οτι ΜΠΟΡΕΙΣ να κανεις αγορες απο το εξωτερικο, αλλα το θεμα μας ειναι οτι ΔΕΝ εχει συνεργαστει ακομα το Paypal με την Ελλαδα. Αναμενουμε τωρα σε λιγο καιρο λογικα θα ειμαστε ετοιμοι

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις κινέζικες εφαρμογές, σας τις αφαίρεσαν? Αφαιρούνται με ενα delete ή μήπως χρειάζεται rooting?

 

Βάζεις την ελληνική Ρομ όπου βρίσκεται στην ελληνική κοινότητα οπός αναγραφή στην υπογραφή μου ...θα έχεις ελληνικά και ροοτ και καθόλου κινέζικες εφαρμογες...

Και δουλεύει άψογα στα δίκτυα μας...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια απο αυτους που το πηραν τι λεει η μπαταρία???Επισης το μεγάλο μειον του θεωρώ ότι ειναι ο χωρος ο αποθηκευτικος καθως μονο 16gb βγαίνει προς το παρόν. Τι ελευθερη μνήμη αφήνει αρχικά οταν το παρει καποιος???? Αλλα θεματακια εχει??? Ειχα το mi3 καποτε πριν παρω το Honor 6 και ήμου απόλυτα ικανοποιημένος το εδιωξα μονο και μονο γιατι ήταν μονοκαρτο και ηθελα δικαρτο....
Link to comment
Share on other sites

gtok, προσωπικά μιλώντας με πολυ παιχνιδι και ιντερνετ κρατάει μία μερα.

Το καλό είναι οτι φορτίζει αρκετά γρήγορα.

Νομίζω ότι η ελευθερή μνημη είναι γύρω στα 10 GB

Τα μυαλά μας πονάνε.
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να το αγοράσω αυτό το τηλέφωνο στα 220 € από το vickmall?

Γενικά εσείς που το έχετε στα χέρια σας αξίζει; έχει κάπου κάποιο μείον;

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να το αγοράσω αυτό το τηλέφωνο στα 220 € από το vickmall?

Γενικά εσείς που το έχετε στα χέρια σας αξίζει; έχει κάπου κάποιο μείον;

 

παρε το ελαφρως ακριβοτερο και τρομερως καλυτερο Mi4 3G

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

παρε το ελαφρως ακριβοτερο και τρομερως καλυτερο Mi4 3G

 

καλο αλλα με μια καρτα για οσους θελουν δικαρτο...δυστυχώς....Μακάρι να εβγαζαν και Mi4 δίκαρτο εστω και χωρις sd...θα ήταν διαφορετικα τα πραγματα...

Link to comment
Share on other sites

ε ναι αμα θελει καποιος το δικαρτο τοτε ειναι μονοδρομος
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Update 6.6.10 βελτίωση με μπαταρία και super σταθερό software. Μετά από 2 μήνες χρήσης απόλυτα ικανοποιημένος. Νομίζω με 200-230€ και κάτω είναι πολύ καλό deal. AnTutu 37800.
Link to comment
Share on other sites

Update 6.6.10 βελτίωση με μπαταρία και super σταθερό software. Μετά από 2 μήνες χρήσης απόλυτα ικανοποιημένος. Νομίζω με 200-230€ και κάτω είναι πολύ καλό deal. AnTutu 37800.

 

δεν εχει ελληνικα ομως ετσι???? Τα ελληνικα μονο αν βαλεις καποια απο τις xiaomi GTV τις ελληνικες...περνανε???

Link to comment
Share on other sites

Εχω βρει το Mi4i στα 230$ απο Aliexpress αλλα πρεπει επιλεξω TW ή HK version. Ξερετε τις διαφορες;

 

Επισης απο οτι βλεπω ξεκινησε να κυκλοφορει το καινουργιο Μi4i με 32gb. Aξιζει να περιμενω λιγο ακομα ή ο αποθηκευτικος χωρος ειναι επαρκης;

Link to comment
Share on other sites

Εχω βρει το Mi4i στα 230$ απο Aliexpress αλλα πρεπει επιλεξω TW ή HK version. Ξερετε τις διαφορες;

Επισης απο οτι βλεπω ξεκινησε να κυκλοφορει το καινουργιο Μi4i με 32gb. Aξιζει να περιμενω λιγο ακομα ή ο αποθηκευτικος χωρος ειναι επαρκης;

Και γιατί να το μη το πάρεις από minideal που θα σε σίγουρος ότι είναι κομπλέ κι όχι να το ρισκάρεις με τον πωλητή του ali?6$ είναι η διαφορά μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να το μη το πάρεις από minideal που θα σε σίγουρος ότι είναι κομπλέ κι όχι να το ρισκάρεις με τον πωλητή του ali?6$ είναι η διαφορά μόνο.

 

Δεν χρησιμοποιω paypal....Χρησιμοποιω καιρο το ali και αν γινει καμια στραβη κανω dispute.

 

Στο θεμα μας: το TW μαλλον δεν δουλευει Ελλαδα. Οποτε ακυρο. Αν μπορεις να με βοηθησεις με το θεμα της ROM, θα ημουν ευγνωμων!

Link to comment
Share on other sites

Εχω βρει το Mi4i στα 230$ απο Aliexpress αλλα πρεπει επιλεξω TW ή HK version. Ξερετε τις διαφορες;

 

Επισης απο οτι βλεπω ξεκινησε να κυκλοφορει το καινουργιο Μi4i με 32gb. Aξιζει να περιμενω λιγο ακομα ή ο αποθηκευτικος χωρος ειναι επαρκης;

 

μη παρεις απο ali , ή μεταχειρισμενο ή επισκευασμενο ή μαιμου θα παραλαβεις

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

μη παρεις απο ali , ή μεταχειρισμενο ή επισκευασμενο ή μαιμου θα παραλαβεις

 

Σου εχει τυχει; Δυο φορες εχω παρει κινητο απο αυτο το site και δεν ειχα προβλημα. Υπαρχουν μουφα xiaomi mi4i? Sorry για τα offtopic.

Link to comment
Share on other sites

Σου εχει τυχει; Δυο φορες εχω παρει κινητο απο αυτο το site και δεν ειχα προβλημα. Υπαρχουν μουφα xiaomi mi4i? Sorry για τα offtopic.

 

Υπάρχουν μούφα xiaomi γενικώς και mi4i και ειδικά τα μεταχειρισμένα πάνε κι έρχονται εκεί

γι'αυτό σου λέω μη το ρισκάρεις αλλά εσύ ξέρεις :)

Link to comment
Share on other sites

Το έχω τώρα δυο μέρες.... Σαν design φοβερή συσκευή πολύ λεπτή. Απορώ που χωρεσε η μπαταρία . Σαν αίσθηση και χρώματα η οθόνη φωτεινή κάτω από τον ήλιο του Αυγούστου σε παραλια. Η αίσθηση της χρήσης των μενού και των εφαρμογών πολύ καλή ,εφόσον του πέρασα μέσα την τελευταία gtv από την σελίδα της ελληνικής κοινότητας της mini , χωρις lag αν και σε κάποιες εφαρμογές τρώει κάτι κολλήματα πχ στο facebook...(απλά αργεί να μου ανοίξει λίγα sec) Tapatalk,..μάλλον φταίνε οι εφαρμογές όμως... .. Κάμερα απλά καταπληκτικη ειδικά με το hdr ενεργοποίημενο . Led ειδοποίησης με χρώματα παραμετροποιησιμα. Ώραιος σχεδιασμός user interface...με ωραία κουρτίνα από πάνω... Ο ήχος δεν μου άρεσε τόσο καθώς είναι λίγο χαμηλά. Επίσης και οι ήχοι κλήσης δεν είναι λαό τόσο δυνατοί. Προσπάθησα να κατεβάσω νέους από cloud αλλά δεν τα καταφέρνω. Αν κάποιος βρήκε ήχους ας μας πει.

Είναι ένα πολύ καλό κινητό αν το είχε πριν σε 32gb rom θα ήταν ακόμα καλύτερα.

Η μπαταρία με full χρήση μου βγάζει μια μέρα και μισή.. Και είναι αρχή ακόμα δεν έχει στρώσει..

Αυτά για κάποιον που θέλει δικάρτο και καλή ποιότητα κατασκευής είναι μια καλή επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Μολις το παρήγγειλα. Μετα απο 2 χρόνια με το RedMi 1S , καιρός είναι να ανεβούμε λίγο.

Παντως η εμπείρια μου μεχρι τωρα με διάφορα προιοντα Xiaomi , είναι πολύ καλή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Κατεφθασε Ελλαδα! 2015-08-25 15:48 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM IN CONTA KENTRO DIALOGIS ATTIKIS :D Επαρχια σε ποσες μερες; Αντε να δουμε πρωτη φορα με Xiaomi! Μονο καλα διαβαζω παντως..! :happy:
http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...