Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επισκέπτης
κανεις?

Απευθείας τον δίσκο δε νομίζω να τον δει ποτέ! Το μόνο που μπορείς, είναι να τον κάνεις share στο δίκτυο και να διαχειρίζεσαι τα αρχεία από εκεί!

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η Τ-Mobile εβγαλε upgarde για τα Γερμανικα MDA Pro. Απο μερα σε μερα θα βγαλει και η iMate... :p
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που δεν ξέρω αν πρέπει να το βγάζει έτσι...όχι κάτι τραγικό απλά μου σπάει τα νεύρα:

 

Στα settings - phone, στο phone tab πάνω πάνω γράφει "Phone (094) 624-κλπ...κάτι που φαίνεται και αλλού στο κινητό...ξέρει κανείς πως μπορώ να το αλλάξω αλλάξω σε 694; δοκίμασα στο owner information αλλά τίποτα...

 

edit: το βρήκα, αλλάζει απο το sim manager...με έχει κάψει πολύ αυτό το κινητό :lol:

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

re paidia xoris na exo fortosei kati to idietero niotho oti den einai kai poli grigiro to 9000! den ksero alla den exei sveltada se polla pragmata kai perimenis elaxista vevaia mexri na anoiksoun! ti pezete?
Link to comment
Share on other sites

re paidia xoris na exo fortosei kati to idietero niotho oti den einai kai poli grigiro to 9000! den ksero alla den exei sveltada se polla pragmata kai perimenis elaxista vevaia mexri na anoiksoun! ti pezete?

Αυτο το παρατηρω με το που βαζω οποιοδηποτε προγραμμα για να κανω shortcut στο desctop εχω βαλει SPB,ILuncher και τωρα εχω το plugin του Resco παντα το ιδιο φαινομενο και ειδικα οταν ειναι sleep Mode και χτυπαει το τηλ πρεπει να περιμενω 5-6 sec για να το σηκωσω.Εαν καποιος βρει κατι ας το πει ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το παρατηρω με το που βαζω οποιοδηποτε προγραμμα για να κανω shortcut στο desctop εχω βαλει SPB,ILuncher και τωρα εχω το plugin του Resco παντα το ιδιο φαινομενο και ειδικα οταν ειναι sleep Mode και χτυπαει το τηλ πρεπει να περιμενω 5-6 sec για να το σηκωσω.Εαν καποιος βρει κατι ας το πει ;)

εχθες εβαλα το spb ειχα extra progs magic but kai pocket whether το 9000 δουλευε χωρις καμια καθυστερηση αλλα με το SPB αρχισε να σερνεται πολυ καλο προγραμμα αλλα τρωει πολυ μνημη και απο οτι ειδα δεν μπορει να εγκατασταθει στην sd card

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

εχθες εβαλα το spb ειχα extra progs magic but kai pocket whether το 9000 δουλευε χωρις καμια καθυστερηση αλλα με το SPB αρχισε να σερνεται πολυ καλο προγραμμα αλλα τρωει πολυ μνημη και απο οτι ειδα δεν μπορει να εγκατασταθει στην sd card

Το Spb Pocket Plus είναι must have program. Από τα καλύτερα που κυκλοφορούν. Τόσο πολύ σερνόταν; Εδώ το έχω στο 9100 και δεν δείχνει σημεία "κόπωσης". Βγάλε από το today plugin τα εικονίδια μπαταρίας/μνημών και θα γίνει αρκετά πιο γρήγορο. Ακόμη μπορεί να υπάρχει κάποιο conflict με το MagicButton γιατί κάνουν και τα δύο την ίδια δουλειά.

Όλα τα προγράμματα που έχουν today plugins επιβάλλεται να γίνονται install στην εσωτερική μνήμη.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Το Spb Pocket Plus είναι must have program. Από τα καλύτερα που κυκλοφορούν. Τόσο πολύ σερνόταν; Εδώ το έχω στο 9100 και δεν δείχνει σημεία "κόπωσης". Βγάλε από το today plugin τα εικονίδια μπαταρίας/μνημών και θα γίνει αρκετά πιο γρήγορο. Ακόμη μπορεί να υπάρχει κάποιο conflict με το MagicButton γιατί κάνουν και τα δύο την ίδια δουλειά.

Όλα τα προγράμματα που έχουν today plugins επιβάλλεται να γίνονται install στην εσωτερική μνήμη.

 

nai alla mipos tote tha einai xeirotera ta pragmata? eixa to 2020 to 2020i kai to s100 kai eixa fortosei tosa polla programata kai pote den eixa provlima! me to 9000 den vlepo to idio! Kai kati allo pou proseksa einai oti eno sto 2020i mporouses na diaxeiristeis tin mnimi toy tilefonou kai na tin xoriseis osi theleis gia programs kai osi theleis gia apothikeusi to 9000 den kanei kati tetoio me apotelesma exei pou exei mikri mnimi na einai sta kokina me to paramikro!:(

Link to comment
Share on other sites

εχθες εβαλα το spb ειχα extra progs magic but kai pocket whether το 9000 δουλευε χωρις καμια καθυστερηση αλλα με το SPB αρχισε να σερνεται πολυ καλο προγραμμα αλλα τρωει πολυ μνημη και απο οτι ειδα δεν μπορει να εγκατασταθει στην sd card

 

Περιεργο, δουλευω το sbp pocket plus με ολα σχεδον τα links που εχει και καποια δικα μου, επισεις εχω και το magic button και δεν αντιμετωπιζω κανενα προβλημα. Και να φανταστεις εχω το "αδυναμο" ipaq 1950 με μολις 32mb ram και 300ΜΗz samsung.

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι που το εχω εγκατεστημενο στην sd δεν εχω κανενα προβλημα

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

τελικα εβγαλα το spb η χρηση που του εκανα σε σχεση με τη μνημη που ετρωγε δεν με ικανοποιουσαν,τωρα εχω βαλει το pocket breeze 5 μου αρεσει καλυτερα και δεν τρωει τοση μνημη εχει βεβαια αρκετες διαφορες.

σαν καταληξη εχωντας το 9000 περιπου 10 μερες μπορω να πω οτι ειμαι ευχαριστημενος αν καποιος θελει ομως περισσοτερο χρηση κινητου θα ελεγα να παρει κατι αλλο γιατι σαν κινητο ειναι δυσκολο στη χρηση ακομα βλεπω οτι το λειτουργικο wm5 θελει πολυ δουλεια,μου θυμιζει win95-98( πολυ soft reset ρε παιδι μου και 3 φορες hard) αλλα με ενθουσιαζει οτι μαθαινω καθε μερα κατι καινουργιο.

εχω τωρα μια σειρα απο νεα προγραμματα να δοκιμασω και θα επανελθω για αυτα.:)

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς κανένα πρόγραμμα που να βάζει shortcuts του bluetooth και του wifi κάτω στην μπάρα με τα shortcuts έτσι ώστε να τα ενεργοποιούμε και επενεργοποιούμε εύκολα με ένα απλό πάτημα;
Link to comment
Share on other sites

nai alla mipos tote tha einai xeirotera ta pragmata? eixa to 2020 to 2020i kai to s100 kai eixa fortosei tosa polla programata kai pote den eixa provlima! me to 9000 den vlepo to idio! Kai kati allo pou proseksa einai oti eno sto 2020i mporouses na diaxeiristeis tin mnimi toy tilefonou kai na tin xoriseis osi theleis gia programs kai osi theleis gia apothikeusi to 9000 den kanei kati tetoio me apotelesma exei pou exei mikri mnimi na einai sta kokina me to paramikro!:(

Εγώ έχω βάλει μόνο το spb pocket plus και το webIS pocket informant στην κύρια μνήμη, ΟΛΑ τα υπόλοιπα στην SD. Πάει πολύ γρήγορα, και όταν τρέχω τα άλλα προγράμματα από την SD δεν καταλαβαίνω καθυστέρηση. Από τα today plugins του pocket plus έχω κρατήσει μόνο 1 καρτέλα με 3 links, και έχω βγάλει τους μετρητές μνήμης κλπ.:)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει μόνο το spb pocket plus και το webIS pocket informant στην κύρια μνήμη, ΟΛΑ τα υπόλοιπα στην SD. Πάει πολύ γρήγορα, και όταν τρέχω τα άλλα προγράμματα από την SD δεν καταλαβαίνω καθυστέρηση. Από τα today plugins του pocket plus έχω κρατήσει μόνο 1 καρτέλα με 3 links, και έχω βγάλει τους μετρητές μνήμης κλπ.:)

ναι ετσι δουλευε καλα και σε μενα αλλα αν αφαιρεσεις ολα τα links γιατι να εχεις το spb?νομιζω οτι για να κλεινω τα παραθηρα το magic button ειναι πολυ καλο.

καπου ειχα βρει ενα topic για τι πιο weather program ειναι πιο καλο και δεν το βρισκω τωρα θυμαται κανεις?

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

καπου ειχα βρει ενα topic για τι πιο weather program ειναι πιο καλο και δεν το βρισκω τωρα θυμαται κανεις?

 

Ποιο πρόγραμμα καιρού χρησιμοποιείτε; ;)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω κάτι. Είμαι κάτοχος του P900 και ήρθε ο καιρός μετά από δύο χρόνια χρήσης να το αλλάξω βασιζόμενος στην έλευση και του σωστού διαδόχου (P990). Σκεφτόμουν όμως μήπως μεταπηδήσω στην παρέα σας. Εάν πάρω το 9000 σε αγγλική έκδοση (πολύ φθηνότερο) υπάρχει κάποιος τρόπος μετά να βάλω πλήρη υποστήριξη ελληνικών μετά γιατί είναι απαραίτητα?

Ευχαριστώ για τη βοήθεια.

http://card.mygamercard.net/sig/BeWooW.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μέσα στη βδομάδα μάλλον θα το έχω στα χέρια μου, σκέφτομαι να αγοράσω screen protector γιατι 1049 ευρώ είναι αυτά... Επειδή έχει ξανατέθει το θέμα αλλα απάντηση δεν δόθηκε, ξέρει κανείς κάποιο μαγαζί στην Αθήνα που να πουλάει; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μέσα στη βδομάδα μάλλον θα το έχω στα χέρια μου, σκέφτομαι να αγοράσω screen protector γιατι 1049 ευρώ είναι αυτά... Επειδή έχει ξανατέθει το θέμα αλλα απάντηση δεν δόθηκε, ξέρει κανείς κάποιο μαγαζί στην Αθήνα που να πουλάει; :worry:

Eχει η ace hellas (Qtek) brando τωρα τις εφερε 16,60ευρω

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

telika aksizei ontws se sxesi me to 9100, an upologisoume kai ti diafora timis?

 

I alitheia einai oti tha mporousan na exoun valei kai ena gps... ena radio kai mia kaluteri camera (2-3mp), ante estw xwris gps... alla k pali apsogo einai.

 

Logika tha to exw k egw next week... telika i qtek vgazei amesa tis anavathmiseis tis miteras HTC kai tis Microsoft? To Voice Command trexei? I othoni tou einai PRAGMATIKA kali, kai trexei palies (PPC 2003) efarmoges se megalo pososto? I kataskevi tupou "laptop" ontws einai leitourgiki? (proswpika thewrw PARA polu simantiko to oti mporeis na exeis Katheta tin othoni otan exeis to kinito panw se ena grafeio. pragma pou de sumvainei "pouthena" allou)... Yparxei mono se mavro, i to petuxe kaneis kai sto asimi?... Uparxei kapoia estw diafora metaksu Jasjar kai 9000? P.x. mporw na lew to 9000 mou (apo bdomada leme. :P ), Jasjar? ;) EPISIS, an eisai me anoikti tin othoni k to "xrisimopoieis" i to exeis telos pantwn anoikto se gwnia 90 moirwn, an laveis klisi k apantiseis, apo pou akous? fantazomai milas apo to 1 (kai logika monadiko) mikrofwno. alla akous apo to ixeiaki to kanoniko, opote prepei na to kleiseis gia na miliseis, i mpainei p.x. aftomata se anoikti akroasi apo ta duo ixeia tou alla ixeia tou?

 

(oso bgazw erwtimata kanw edit... einai to pempto edit. :P sorry k gia ta greeklish, proswrina einai, testarw to laser bluetooth keyboard.)

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το 9100 αξίζει πιστεύω είχα και τα 2 και πιστεύω το 9000 είναι ένα ppc με phone ενώ το 9100 είναι ένα phone με ppc. Είναι αρκετά μεγαλούτσικο το 9000 πάντος.

Για το gps όντως έπρεπε να βάλουν αλλά από ότι κατάλαβα αυτό που πιάνει χώρο είναι το 3g, η vga οθόνη, ο επεξεργαστής και τα ηχεία.

Η qtek από ό,τι ξέρω βγάζει αναβαθμίσεις όχι πρώτη όμως. To Voice command δεν το χρησιμοποιώ αλλά τρέχει κανονικά, η οθόνη είναι η καλύτερη που έχω δει σε ppc (βλέπω και ταινίες), δεν τρέχει παλιές εφαρμογές λόγω WM5.0, η κατασκευή είναι αρκετά λειτουργική. Υπάρχει σε ασιμή στην γερμανία σαν MDA και καφετί σαν i-mate jasjar. Η μόνη διαφορά με του jasjar είναι το χρώμα, το όνομα και η ρομ που πολλοί λένε του jasjar είναι με λιγότερα bugs για την ώρα (εγώ αυτήν χρησιμοποιώ). Τώρα για το από που ακούς δεν ξέρω νομίζω από το ηχείο που είναι πίσω από την οθόνη τα άλλα δύο είναι για ανοιχτή ακρόαση. Δεν μπένει ποτέ σε ανοικτή ακρόαση πάντος.

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το 9100 αξίζει πιστεύω είχα και τα 2 και πιστεύω το 9000 είναι ένα ppc με phone ενώ το 9100 είναι ένα phone με ppc. Είναι αρκετά μεγαλούτσικο το 9000 πάντος.

Για το gps όντως έπρεπε να βάλουν αλλά από ότι κατάλαβα αυτό που πιάνει χώρο είναι το 3g, η vga οθόνη, ο επεξεργαστής και τα ηχεία.

Η qtek από ό,τι ξέρω βγάζει αναβαθμίσεις όχι πρώτη όμως. To Voice command δεν το χρησιμοποιώ αλλά τρέχει κανονικά, η οθόνη είναι η καλύτερη που έχω δει σε ppc (βλέπω και ταινίες), δεν τρέχει παλιές εφαρμογές λόγω WM5.0, η κατασκευή είναι αρκετά λειτουργική. Υπάρχει σε ασιμή στην γερμανία σαν MDA και καφετί σαν i-mate jasjar. Η μόνη διαφορά με του jasjar είναι το χρώμα, το όνομα και η ρομ που πολλοί λένε του jasjar είναι με λιγότερα bugs για την ώρα (εγώ αυτήν χρησιμοποιώ). Τώρα για το από που ακούς δεν ξέρω νομίζω από το ηχείο που είναι πίσω από την οθόνη τα άλλα δύο είναι για ανοιχτή ακρόαση. Δεν μπένει ποτέ σε ανοικτή ακρόαση πάντος.

 

Αν πατήσεις το πράσινο πλήκτρο για πάνω από 2-3 δευτερόλεπτα μπαίνει σε ανοιχτή ακρόαση από τα δύο μεγαφωνάκια.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε η Radio Upgrade 1.06.00 !!!:happy:

h**p://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?t=38954

 

Κοίτα να δεις... δε φανταζόμουν ότι μπορούν να λάβουν "επιλεκτικά" αναβάθμιση για κάποιο κομμάτι τους. Το forum λένε για συνεχή προβλήματα στην εγκατάσταση ακόμη και μετά από +-10 απόπειρες, αλλά ότι μετά το αποδέχεται με τη διαδικασία που προτείνουν στο forum thread που έγραψε ο geovass.

 

Υπάρχει κανείς εδώ που να το δοκίμασε και να το Πέρασε σε Qtek 9000? Και ποιό είναι αυτό το "μεγάλο" πρόβλημα που αναφέρουν και περιμένουν να διορθωθεί στο Bluetooth και Wireless Connectivity?

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το 9100 αξίζει πιστεύω είχα και τα 2 και πιστεύω το 9000 είναι ένα ppc με phone ενώ το 9100 είναι ένα phone με ppc. Είναι αρκετά μεγαλούτσικο το 9000 πάντος.

Για το gps όντως έπρεπε να βάλουν αλλά από ότι κατάλαβα αυτό που πιάνει χώρο είναι το 3g, η vga οθόνη, ο επεξεργαστής και τα ηχεία.

Η qtek από ό,τι ξέρω βγάζει αναβαθμίσεις όχι πρώτη όμως. To Voice command δεν το χρησιμοποιώ αλλά τρέχει κανονικά, η οθόνη είναι η καλύτερη που έχω δει σε ppc (βλέπω και ταινίες), δεν τρέχει παλιές εφαρμογές λόγω WM5.0, η κατασκευή είναι αρκετά λειτουργική. Υπάρχει σε ασιμή στην γερμανία σαν MDA και καφετί σαν i-mate jasjar. Η μόνη διαφορά με του jasjar είναι το χρώμα, το όνομα και η ρομ που πολλοί λένε του jasjar είναι με λιγότερα bugs για την ώρα (εγώ αυτήν χρησιμοποιώ). Τώρα για το από που ακούς δεν ξέρω νομίζω από το ηχείο που είναι πίσω από την οθόνη τα άλλα δύο είναι για ανοιχτή ακρόαση. Δεν μπένει ποτέ σε ανοικτή ακρόαση πάντος.

 

Είναι "ΠΟΛΥ" μεγαλύτερο από το 9000; Εννοώ, το 9100 είναι λίγο χοντρό, το 9000 ξεφεύγει ακόμη πιο πολύ; Και το κυριότερο, το 9100 μπορεί να χωρέσει και σε μια τσέπη μπουφάν, ή τσέπη "military" παντελονιού (καλά... χρησιμοποιώ απαράδεκτους όρους to get to the point), το 9000 θα τα καταφέρει, ή το καλοκαίρι θα αναγκαζόμαστε να "ΜΗΝ" το έχουμε μαζί μας; Τέλος, η θήκη που δίνει μαζί η QTEK επιτρέπει την εύκολη απάντηση σε κλήσεις, και τοποθετείται σε ζώνη (belt clip) ή είναι απλή;

 

Όσοι πιστοί, απαντήσατε... :worry: :blink: :O

 

EDIT: ΔΕΝ τρέχει εφαρμογές άλλες παλιότερες λόγω WM5? :S:S:S :worry: :( Δηλαδή Age Of Empires? Η ΠΛΕΙΑΔΑ των εφαρμογών στο pocketgear.com που "όλες" δηλώνουν 2003? Την κάτσαμε...

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις... δε φανταζόμουν ότι μπορούν να λάβουν "επιλεκτικά" αναβάθμιση για κάποιο κομμάτι τους. Το forum λένε για συνεχή προβλήματα στην εγκατάσταση ακόμη και μετά από +-10 απόπειρες, αλλά ότι μετά το αποδέχεται με τη διαδικασία που προτείνουν στο forum thread που έγραψε ο geovass.

 

Υπάρχει κανείς εδώ που να το δοκίμασε και να το Πέρασε σε Qtek 9000? Και ποιό είναι αυτό το "μεγάλο" πρόβλημα που αναφέρουν και περιμένουν να διορθωθεί στο Bluetooth και Wireless Connectivity?

 

Εγω το εχω περασει σε Jasjar και ειναι super!!!!:happy:

Προσοχη: τετοιες αναβαθμησεις σε καποιους που δεν γνωριζουν μπορουν να προκαλεσουν προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...