Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

(Σχετικα με κανα app για desctop και να κλεινει τα progs με Χ δεν μου εχετε πει ακομα :( )

spb pocket plus φίλε μου! Αυτό το πρόγραμμα κανονικά θάπρεπε να είναι ενσωματωμένο μέσα στη ROM, αναβαθμίζει σημαντικά το ppc :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τώρα εγώ θα κάνω άλλη μια ερώτηση αλλά αν πω καμιά μλκ μη με ...κράξετε...:rolleyes:

 

Με την 3G sim της Vodafone τι θα κερδίσω??? Τους πήρα τηλέφωνο σήμερα για να ρωτήσω τι πρέπει να κάνω για να αλλάξω την sim και μου είπαν πως αν η συσκευή μου δεν παρουσιάζει πρόβλημα, δεν χρειάζεται να το κάνω γιατί μπορώ να αξιοποιώ το 3G και με την παλιά μου!!! Επίσης μου είπε ο υπάλληλος ότι στο νούμερό μου είναι ήδη ενεργοποιημένες οι υπηρεσίες 3G και όταν του είπα πως δεν το ζήτησα ποτέ, μου απάντησε πως το δίκτυό τους καταλαβαίνει όταν συνδεθείς με συσκευή που υποστηρίζει 3G και σου ενεργοποιεί αυτόματα αυτές τις υπηρεσίες!!??

 

Έχουν κάποια βάση όλα αυτά η έπεσα σε άσχετο και μου έλεγε ότι ήθελε???

Το qtek δίπλα από το σήμα έχει το σύμβολο U τις περισσότερες φορές και G πιο σπάνια!

:cool:

 

 

Εμένα μου ζήτησαν 13 ευρώ από την Cosmote, μου έδωσαν την καινούρια USIM και μέσα σε 2 ώρες όλα ήταν ενεργοποιημένα, 3g, internet, mms, μια χαρά!

 

Υποψιάζομαι, και πείτε μου αν κάνω λάθος, ότι η μπαταρία τελειώνει γρηγορότερα όταν έχεις την μπαντα στο "αυτόματο". Η κάλυψη 3G είναι πολύ χειρότερη από την κανονική, με αποτέλεσμα να δαπανάται περισσότερη ενέργεια από τη συσκευή προκειμένου να διατηρεί τη ζεύξη. Έχω τη μπάντα χειρκίνητη στο GSM και η μπαταρία δεν τελειώνει γρήγορα, όπως στην αρχή...

Link to comment
Share on other sites

spb pocket plus φίλε μου! Αυτό το πρόγραμμα κανονικά θάπρεπε να είναι ενσωματωμένο μέσα στη ROM, αναβαθμίζει σημαντικά το ppc :)

 

Το συγκεκριμενο προγραμμα "βουλιαζει" παρα πολυ το Jasjar!:(

Υπαρχει ενα προγραμματακι πολυ ελαφρυ και Free που λεγεται Magic Button 2.0 και κανει την δουλεια αυτη τελεια!

 

Η μπαταρια με το 3G, τελειωνει μερχι να πεις "κιμινο" !:cry:

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο προγραμμα "βουλιαζει" παρα πολυ το Jasjar!:(

Υπαρχει ενα προγραμματακι πολυ ελαφρυ και Free που λεγεται Magic Button 2.0 και κανει την δουλεια αυτη τελεια!

Σωστόν :)

Αλλά εμένα με βοηθούν πολύ τα shortcuts και η desktop-like επιφάνεια εργασίας που σου δίνει το spb pocket plus, μερικές φορές χρησιμοποιώ το δάχτυλο και όχι το πενάκι, χάριν ταχύτητας. Ίσως να φταίει που έχω και χοντρά δάχτυλα :p.

Και αν βγάλεις τα εικονίδια-μετρητές μνήμης-κάρτας SD τότε πάει αρκετά καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που δεν ξέρω αν το έχει συναντήσει κανείς άλλος

 

Όταν δοκίμασα να ακούσω mp3 με τα ακουστικά, ο ήχος έβγαινε ελαφρά παραμοφφωμένος. Έφτιαχνε μόνο όταν πατούσα το κουμπί που έχουν τα ακουστικά...any ideas; :s

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που δεν ξέρω αν το έχει συναντήσει κανείς άλλος

 

Όταν δοκίμασα να ακούσω mp3 με τα ακουστικά, ο ήχος έβγαινε ελαφρά παραμοφφωμένος. Έφτιαχνε μόνο όταν πατούσα το κουμπί που έχουν τα ακουστικά...any ideas; :s

Έχεις πιέσει το βύσμα των ακουστικών αρκετά δυνατά να μπει στη θέση του? Εμένα έφταιγε αυτό όταν ήταν ακόμα φρέσκο...
Link to comment
Share on other sites

Έχεις πιέσει το βύσμα των ακουστικών αρκετά δυνατά να μπει στη θέση του? Εμένα έφταιγε αυτό όταν ήταν ακόμα φρέσκο...

 

eheheh μα πόσο χαζός είμαι :lol: :ninja:

 

on another matter, μου τη σπάει αφάνταστα που το Χ δεν κλείνει τα προγράμματα. Κατέβασα το spb pocket plus με το οποίο ρυθμίζεις το Χ να κλείνει τα προγράμματα (και διάφορα άλλα) μόνο και μόνο για αυτή τη δυνατότητα, αλλά δεν μπορώ να το κάνω να δουλέψει με τίποτα. Το ρυθμίζω κανονικά αλλα τα προγράμματα δεν κλείνουν :shifty:

 

Μήπως παίζει κάτι με τα wm2005; κανένα άλλο προγραμματάκι που να κάνει την ίδια δουλειά έχετε να μου προτείνετε;

 

thnx in advance :)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
eheheh μα πόσο χαζός είμαι :lol: :ninja:

 

on another matter, μου τη σπάει αφάνταστα που το Χ δεν κλείνει τα προγράμματα. Κατέβασα το spb pocket plus με το οποίο ρυθμίζεις το Χ να κλείνει τα προγράμματα (και διάφορα άλλα) μόνο και μόνο για αυτή τη δυνατότητα, αλλά δεν μπορώ να το κάνω να δουλέψει με τίποτα. Το ρυθμίζω κανονικά αλλα τα προγράμματα δεν κλείνουν :shifty:

 

Μήπως παίζει κάτι με τα wm2005; κανένα άλλο προγραμματάκι που να κάνει την ίδια δουλειά έχετε να μου προτείνετε;

 

thnx in advance :)

 

http://www.trancreative.com/mb.aspx

:)

Link to comment
Share on other sites

 

άρχοντας!

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
άρχοντας!

 

heh! Είναι όντως πολύ καλό και δεν απασχολεί καθόλου το σύστημα! Το μόνο που δεν "του αρέσει" κάπως είναι αν του πεις να κλείσει με τη μία τα πάντα! Υποψιάζομαι ότι προσπαθεί να κλείσει και το phone και μιας και αυτό δεν κλείνει προσπαθεί αρκετές φορές! Μικρό το πρόβλημα για αυτά που κάνει!

 

Akpe, με γειά! ...και καλό κόλημα για μερικές μέρες!

:)

Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλα :D

 

Ρυθμίσεις για mms/gprs etc για vodafone που θα βρούμε;

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Να'σαι καλα :D

 

Ρυθμίσεις για mms/gprs etc για vodafone που θα βρούμε;

 

Δεν χρειάζεσαι τίποτα! Βάλτου απλά τη sim της voda και δεν θα χρειαστείς τίποτα άλλο ουτε για GPRS ούτε για mms! :)

 

To profile για gprs/internet Κλπ είναι το Vodafone Internet που υπάρχει ήδη στο Qtek σου!

 

Επίσης, έχεις κάνα wireless στο σπίτι? Διότι έτσι θα πορωθείς περισσότερο! Έχεις το skype σου ανοιχτό στο qtek και κουδουνίζει αυτό αντί να τρέχεις στο pc και λόγω του wifi δεν έχεις τις τρελές χρεώσεις του GPRS (5 ευρώ το MB μην το ξεχνάμε!)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, έχεις κάνα wireless στο σπίτι? Διότι έτσι θα πορωθείς περισσότερο! Έχεις το skype σου ανοιχτό στο qtek και κουδουνίζει αυτό αντί να τρέχεις στο pc και λόγω του wifi δεν έχεις τις τρελές χρεώσεις του GPRS (5 ευρώ το MB μην το ξεχνάμε!)
Είναι πολύ καλό αυτό, με τη διαφορά οτι αναγκάζεσαι να αφήνεις συνεχώς το WiFi ανοικτό χωρίς το τηλέφωνο να μπαίνει σε sleep mode, οπότε η μπαταρία τελειώνει σε 5 ώρες!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Είναι πολύ καλό αυτό, με τη διαφορά οτι αναγκάζεσαι να αφήνεις συνεχώς το WiFi ανοικτό χωρίς το τηλέφωνο να μπαίνει σε sleep mode, οπότε η μπαταρία τελειώνει σε 5 ώρες!

 

Ναι αλλά όσο είσαι σπίτι μπορείς να το έχεις στο ρεύμα! Επίσης έχω την εντύπωση ότι αν κλείσεις το καπάκι δεν μένει συνδεδεμένο με το wifi αλλά ξανασυνδέεται όταν το ανοίξεις.

:)

Link to comment
Share on other sites

Χμ περίεργο, δεν μπορώ να στείλω MMS με την καμία :s

 

Σκέφτομαι βασικά να τσιμπήσω μια wireless pci για το pc να τα συνδέω ασύρματα :D

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Χμ περίεργο, δεν μπορώ να στείλω MMS με την καμία :s

 

Σκέφτομαι βασικά να τσιμπήσω μια wireless pci για το pc να τα συνδέω ασύρματα :D

 

Σκέψου ότι μετά θα μπορείς να χειρίζεσαι και το pc σου από το qtek. Με το salling Clicker μπορείς να χειρίζεσαι το itunes, media player, mouse κλπ! Επίσης υποστηρίζει και το Remote Desktop και έχεις στην οθόνη του Qtek το desktop απο το pc σου!

 

Για τα mms μπες στα mms πρώτα, επέλεξε Ρυθμίσεις mms και στο πεδίο server βάλε το vodafone mms.

:cool:

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά όσο είσαι σπίτι μπορείς να το έχεις στο ρεύμα! Επίσης έχω την εντύπωση ότι αν κλείσεις το καπάκι δεν μένει συνδεδεμένο με το wifi αλλά ξανασυνδέεται όταν το ανοίξεις.

:)

Δεν έχει σχέση το καπάκι. Είναι θέμα ρυθμίσεων μπαταρίας. Αν είναι κλειστό για battery save τότε είναι κλειστό και το skype :)
Link to comment
Share on other sites

άρχοντας!

Πολυ καλο το app αλλα ακομα ψαχνω κατι Light για desctop shortcut εχει να μας πει κανας φιλος????

Οσο για remote connection με pc εγω εχω το mohaVnc και απλα ειναι καταπληκτικο ;)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο το app αλλα ακομα ψαχνω κατι Light για desctop shortcut εχει να μας πει κανας φιλος????

pocket breeze

Δεν το έχω δοκιμάσει, λένε ότι είναι καλό.:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι τίποτα! Βάλτου απλά τη sim της voda και δεν θα χρειαστείς τίποτα άλλο ουτε για GPRS ούτε για mms! :)

 

To profile για gprs/internet Κλπ είναι το Vodafone Internet που υπάρχει ήδη στο Qtek σου!

 

Και αν δεν έχεις το ελληνικό Qtek αλλά ξένο όπως το jasjar? Τί κάνεις;

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Και αν δεν έχεις το ελληνικό Qtek αλλά ξένο όπως το jasjar? Τί κάνεις;

 

Για vodafone δοκίμασε αυτά:

http://akpe.no-ip.info/Qtek-S100-MMS.doc

http://akpe.no-ip.info/Qtek-S100-WAP-GPRS.doc

 

Είναι οι ρυθμίσεις του S100 οι οποίες είναι πάνω κάτω οι ίδιες...μου τις στείλανε απο τη voda όταν πήρα τηλ και ζήτησα ρυθμίσεις για το 9000...εμένα τουλάχιστον για τα MMS μου δούλεψαν, το GPRS δεν δουλεύει με την καμία :cry:

 

Κανείς με CU που να του δουλεύει το GRPS να μας πεί ρυθμίσεις; :cool:

(ξέρω, κανονικά δεν θα έπρεπε να έχω internet μέσω gprs σε καρτοκινητό cu, ομως εδώ και ένα χρόνο και μέχρι πρίν λίγες εβδομάδες που το δοκίμασα στο 6600 δούλευε μια χαρά!)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

pocket breeze

Δεν το έχω δοκιμάσει, λένε ότι είναι καλό.:)

Αυτο το προγραμμα απο το γνωστο μαγαζι κολλαει το το PDA ......

Ξαναεβαλα το Pocket plus (ας εχω μια μικρη καθυστερηση δεν πειραζει )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...