Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ActiveSync δεν κάνει? :confused:

Απότι ξέρω το activesync απλά συχρονίζει τα δεδομένα...δεν κρατάει backup. έτσι δεν είναι?

δεν ξέρω σίγουρα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, για το jasjar κανένα καλό πρόγραμμα για να πέρνω backup ΟΛΟΚΛΗΡΟ το pocket pc, υπάρχει???? ή έστω κάτι αντίστοιχο με το norton ghost των pc....

 

Sprite Backup, an douleyei vevaia. Den yparxei kalytero.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Sprite Backup, an douleyei vevaia. Den yparxei kalytero.

Το κατέβασα...τρέχει...αλλά όταν πατάω backup, ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.....τι να κάνω??? φταίει η έκδοση? έχεις να μου προτείνεις κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Το Active sync κανει πληρες buckup αμα θες.

 

Το Activesync 4.1 με τα WM2005 δεν εχει επιλογη backup ! :cry:

Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα...τρέχει...αλλά όταν πατάω backup, ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.....τι να κάνω??? φταίει η έκδοση? έχεις να μου προτείνεις κάτι?

 

Tha sou proteina na pas sto episimo tis Sprite Software na deis an exei support gia WM 5.0. An nai, katevase ekeini tin ekdosi software. An oxi, tha prepei na perimeneis mexri na vgei ekdosi.

 

Elpizw to egkatestises swsta etsi? Exei efarmogi pou trexei kai sto PC alla kai sto PPC. Prepei na tis egkatastiseis kai sta dyo. ;)

 

 

Edit:

 

Sprite Backup is only compatible with devices using Windows Mobile 2002 and 2003. Windows Mobile 2005 devices cannot use Sprite Backup. We will be releasing a new version that will be compatible with these devices in the near future. Please keep visiting this site for updates.

 

Opote... ypomoni file mou... :(

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Ean apla theleis to backup software gia na kaneis export ta sms (eiserxomena, exerxomena) kai tis teleutaies sou kliseis auto edo einai poly kali epilogi.

 

http://www.jeyo.com/companion.asp

 

Episis kalo einai kapia stigmi ean kapios exei to xrono na ftiaksei to configuration file gia tis rythmiseis ton diktyon (p.x. Vodafone) etsi oste na trexoume to script kai na pairnei automata tis rythmiseis. Prosopika pizo auton ton kairo kai den prolavaino na to kano.

Link to comment
Share on other sites

Ean apla theleis to backup software gia na kaneis export ta sms (eiserxomena, exerxomena) kai tis teleutaies sou kliseis auto edo einai poly kali epilogi.

 

http://www.jeyo.com/companion.asp

 

Episis kalo einai kapia stigmi ean kapios exei to xrono na ftiaksei to configuration file gia tis rythmiseis ton diktyon (p.x. Vodafone) etsi oste na trexoume to script kai na pairnei automata tis rythmiseis. Prosopika pizo auton ton kairo kai den prolavaino na to kano.

 

Υπαρχει καπου σε σελιδα του πουλιαδη. Εγω εχω της Voda... ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς virtual Ελληνικό πληκτρολόγιο να δουλεύει;

To Resco παίζει μια χαρά. Το ίδιο νομίζω ότι κάνει και το Interkey.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολυ για την βοήθεια.... Μάλλον θα περιμένω την νέα έκδοση του strite backup....Αν την δείτε πουθενά, σφυρίχξτε.....και πάλι ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για το jasjar κανένα καλό πρόγραμμα για να πέρνω backup ΟΛΟΚΛΗΡΟ το pocket pc, υπάρχει???? ή έστω κάτι αντίστοιχο με το norton ghost των pc....

 

Νομίζω ότι εδώ θα βρεις αυτό που ζητάς!

Link to comment
Share on other sites

To Resco παίζει μια χαρά. Το ίδιο νομίζω ότι κάνει και το Interkey.

 

Πια εκδοση εχεις?

Γραφεις 160 χαρακτηρες Ελληνικα?

Link to comment
Share on other sites

Πια εκδοση εχεις?

Γραφεις 160 χαρακτηρες Ελληνικα?

Όχι ακόμα αλλά ελπίζω να γράφω μέχρι το απόγευμα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Όχι ακόμα αλλά ελπίζω να γράφω μέχρι το απόγευμα... ;)

 

Θα μας το πεις και εμας ετσι ??? ;)

Link to comment
Share on other sites

PAidia mporei na mou pei kapoios poia einai h diafora anamesa se afta ta 2??

EDW KAI EDW Episis uparxei kai diafora timhs opws mporeite na deite....

"Ολυμπιακός τε και αιγάλεω αεί νικάν, έτεροι δε γαμησθώσιν" :D

Μητροπουλέων ο Παράγκιος 330 BC

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι εδώ θα βρεις αυτό που ζητάς!

ΩΩΩ....ναι...νομίζω ότι θα μου κάνει αυτό....

Ευχαριστώ φιλαράκο....

Link to comment
Share on other sites

παιδια παιζει κανεις φορτιστης για αυτοκινητο.Aκυρο βρηκα

 

Εγω ψαχνω cradle αυτοκινητου. Θηκη και φορτιστη μαζι. Εχεις δει κατι?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον...

 

Μερικα προγραματα που δεν μου παιζουν...

 

SPB Pocket Plus 3 - Γιοκ!

Destinator 3 - Γιοκ (σου βγαζει Unkown device processor type) :(

 

edit:

Επαιξε το Destinator 3 (δεν το εχω ακομα συνδεσει με το BT) - με copy/paste ολο το directory και μετα run το mai.cab. Δουλευει και το hack στη registry για να παιζει σπο την Storage Card!

Ποιο ειναι το directory που αντιγραφουμε για να εγκαταστησουμε το Destinator;

Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμιά προστασία οθόνης; Κρίμα δεν είναι να την γρατζουνίσουμε;

Από πού πήρες Γιώργο τον φορτιστή αυτοκινήτου;

Link to comment
Share on other sites

Εγω ψαχνω cradle αυτοκινητου. Θηκη και φορτιστη μαζι. Εχεις δει κατι?

 

Δεν θέλω να το παίξω έξυπνος αλλά εγώ έφερα απο την Αμερική ένα mat που "κολλάει" πάνω στο ταμπλό και πάνω του ακουμπάς κανονικά ότι θες (όχι μόνο το PDA) και μένει καρφωμένο πάνω ενώ χρησιμοποιω τους φορτιστές του motorola mpx200 που είχα.

(Θα στείλω φωτογραφία όποτε μπορέσω - απλά η όλη κατάσταση εξαρτάται από το ταμπλό του/των αυτοκινή-του/των σας).

 

Α και κάτι ακόμα επειδή πήρα ένα pm και ενώ απάντησα στο παλικάρι μου έσκασε ο browser.

 

Ναι αυτό που βλέπει κάποιος στην πρώτη φωτό (την κουνημένη) είναι remote desktop - δεν είναι τρικ το έχουν και τα 2003 Second Edition νομίζω. Θα τραβήξω καποιες καλύτερες φωτό να τις ανεβάσω κάποια στιγμή.

Η μπαταρία ναι αντέχει δύο μέρες εάν το έχεις σε power save (δηλαδή κλείνει το κινητό μετά από 4 λεπτά, οπότε δέχεται κλήσεις, δεν παίζεις με wifi, εάν μιλάς πολύ έχεις bluetooth (και όχι speaker) και φυσικά εάν φορτίσεις την μπαταρία σωστά... πράγμα που δεν είχα κάνει αλλά με ένα complete discharge και πολύωρο charge έρχεται στα ίσια της.

Ναι είναι τουβλάκι αλλά εάν το δεις από την οπτική ότι δεν χρειάζεται πλέον να κουβαλάς μαζί σου το laptop - είναι πολύ ελαφρύ. Και εμένα η δουλειά μου παίζει πολύ το λαπτοπ. Επίσης καλό είναι το γεγονός ότι με τον Exchange 2003 SP 2 (πέραν φυσικά του push) έχεις την δυνατότητα να κάνεις complete wipe όλα τα δεδομένα του κινητού σου στην περίπτωση που το χάσεις. Αυτό είναι κάτι το καταπληκτικό μιας και τα δεδομένα που έχω μαζί μου είναι πολύτιμα. Μάλιστα στην εταιρεία μου σκεφτόμαστε να δώσουμε σε στελέχη έτσι ώστε να έχουν τα δεδομένα τους εκεί αλλά και οι εφαρμογές που έχουμε να μπορούν να είναι προσβάσιμες από "smart client" jam/jasjar αφού έτσι εξασφαλίζουμε καλύτερη την ασφάλεια τους μέσα από την ανωνυμία που έχουν τα κινητά και φυσικά την δυνατότητα του wipe out.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να το παίξω έξυπνος αλλά εγώ έφερα απο την Αμερική ένα mat που "κολλάει" πάνω στο ταμπλό και πάνω του ακουμπάς κανονικά ότι θες (όχι μόνο το PDA) και μένει καρφωμένο πάνω ενώ χρησιμοποιω τους φορτιστές του motorola mpx200 που είχα.

(Θα στείλω φωτογραφία όποτε μπορέσω - απλά η όλη κατάσταση εξαρτάται από το ταμπλό του/των αυτοκινή-του/των σας).

 

Α και κάτι ακόμα επειδή πήρα ένα pm και ενώ απάντησα στο παλικάρι μου έσκασε ο browser.

 

Ναι αυτό που βλέπει κάποιος στην πρώτη φωτό (την κουνημένη) είναι remote desktop - δεν είναι τρικ το έχουν και τα 2003 Second Edition νομίζω. Θα τραβήξω καποιες καλύτερες φωτό να τις ανεβάσω κάποια στιγμή.

Η μπαταρία ναι αντέχει δύο μέρες εάν το έχεις σε power save (δηλαδή κλείνει το κινητό μετά από 4 λεπτά, οπότε δέχεται κλήσεις, δεν παίζεις με wifi, εάν μιλάς πολύ έχεις bluetooth (και όχι speaker) και φυσικά εάν φορτίσεις την μπαταρία σωστά... πράγμα που δεν είχα κάνει αλλά με ένα complete discharge και πολύωρο charge έρχεται στα ίσια της.

Ναι είναι τουβλάκι αλλά εάν το δεις από την οπτική ότι δεν χρειάζεται πλέον να κουβαλάς μαζί σου το laptop - είναι πολύ ελαφρύ. Και εμένα η δουλειά μου παίζει πολύ το λαπτοπ. Επίσης καλό είναι το γεγονός ότι με τον Exchange 2003 SP 2 (πέραν φυσικά του push) έχεις την δυνατότητα να κάνεις complete wipe όλα τα δεδομένα του κινητού σου στην περίπτωση που το χάσεις. Αυτό είναι κάτι το καταπληκτικό μιας και τα δεδομένα που έχω μαζί μου είναι πολύτιμα. Μάλιστα στην εταιρεία μου σκεφτόμαστε να δώσουμε σε στελέχη έτσι ώστε να έχουν τα δεδομένα τους εκεί αλλά και οι εφαρμογές που έχουμε να μπορούν να είναι προσβάσιμες από "smart client" jam/jasjar αφού έτσι εξασφαλίζουμε καλύτερη την ασφάλεια τους μέσα από την ανωνυμία που έχουν τα κινητά και φυσικά την δυνατότητα του wipe out.

 

Χμ... και να σου πω, αυτο το mat ποσο βαρος κραταει? Σκεψου οτι θα χρειαστει να κρατησει το Jasjar + το φορτιστη που θα του εχεις κοτσαρει!

Ανεβασε μια φωτο να το δουμε καλυτερα! ;)

Link to comment
Share on other sites

Χμ... και να σου πω, αυτο το mat ποσο βαρος κραταει? Σκεψου οτι θα χρειαστει να κρατησει το Jasjar + το φορτιστη που θα του εχεις κοτσαρει!

Ανεβασε μια φωτο να το δουμε καλυτερα! ;)

 

Θα στείλω το ΣΚ.

Πάντως δεν οδηγώ τρακτέρ, 4Χ4 κλπ :rolleyes: οπότε οκ το αντέχει το βάρος. ;)

 

Ο φορτιστής είναι ο κλασσικός της motorola που μπαίνει στον αναπτήρα και απλά σου δίνει ένα mini-usb. Δεν σε καταλαβαίνω τι βάρος να αντέξει?... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...