Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest lagoudakis
το προγραμμα αυτο ειναι μονο για συμβολαιο;γιατι νομιζω χωρις να ειμαι σιγουρος οτι μπορει να το δουλεψει καποιος και με καρτοκινητο οποτε δεν εχει κινδυνο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
το προγραμμα αυτο ειναι μονο για συμβολαιο;γιατι νομιζω χωρις να ειμαι σιγουρος οτι μπορει να το δουλεψει καποιος και με καρτοκινητο οποτε δεν εχει κινδυνο

 

Endexomenws na exeis dikio, den to exw psaksei kai egw idiaitera. Apla exw diabasei gia polla problimata pou ofeilontai se logous kakis organwsis oson afora ti sygkekrimeni ypiresia. Kalo einai opoios endiaferetai na to psaksei arketa prwta. Eidika ean thelei na to prosarmosei sto symbolaio kai to pagio tou ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@Νικολή: Κι εμένα μου ξαναέσπασε, χωρίς προφανή αιτία, 15 μέρες μετά από επισκευή 300 ευρώ, εκτός εγγυήσεως ενώ με καλύπτει ακόμη η δικιά μου, και μου κάνουν νερά. Τους κυνηγάω να μου δώσουν την άρνηση εγγράφως για να πάω στη ΓΓ Καταναλωτή και κάνουν τους Ιάπωνες... ρε λες να το επισκευάσουν τελικά;:hmm:

 

@αγκάθι: Το πρόγραμμα λέγεται WiND Plus Non Stop, το έχω κι εγώ και ισχύει για κάρτα και συμβόλαιο εξ' ίσου. 3,5 € το μήνα, ενεργοποίηση μόνο κατ' εντολή σου και όχι αυτόματα, και αν βάλεις το σωστό access point (και δεν αφήνεις τη ROM της ACE να κάνει τα δικά της, δηλαδή) δε χρεώνεσαι κουνούπι παραπάνω.

Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φαίνεται οτι είναι χαρακτηριστικό αυτών που σπάνε την οθόνη να την ξανασπάνε μέσα σ εναν μήνα.

Μετά απο ένα χρόνο χρήσης και εγώ κατάφερα σε 15 μέρες να σπάσω δυο οθόνες. Τη δεύτερη φορά μάλιστα ούτε που κατάλαβα πως έγινε. Παντως flareman σου είχα υποδείξει τον τρόπο να αλλάξεις την οθόνη χωρίς να καταφύγεις στο σέρβις. Το να ζητάς πάντως δωρεάν αντικατάσταση οθόνης ακούγεται υπερβολικό- οι οθόνες δεν σπάνε απο μόνες τους. Πιο λογικό ίσως θα ήταν αντικατάσταση με μειωμένο κόστος επισκευής - κατι που στη δική μου περίπτωση βεβαιως και δεν έγινε και γι αυτό επέλεξα τελικά τη λύση του ebay αν και η συσκευή ήταν μιας εβδομάδας καινούργια με εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

, και αν βάλεις το σωστό access point (και δεν αφήνεις τη ROM της ACE να κάνει τα δικά της, δηλαδή) δε χρεώνεσαι κουνούπι παραπάνω.

 

acces point?για δωσε ινφο!!

 

απο τι εχω διαβασει ετσι που το ψαχνα το streaming το χρεωνει κανονικα και ισως ετσι την πατησαν καπιοι

Link to comment
Share on other sites

@vs4: Έχεις απόλυτο δίκιο, αλλά για τους λόγους που είχα εκθέσει και τότε προτίμησα την ορθή οδό (έχω άλλους 8 μήνες στην εγγύηση θυμίζω - και αν ήθελα να το είχα πάρει εκτός εγγυήσεως θα μου είχε κοστίσει πολύ φθηνότερα). Δεν είναι όμως λογικό, δε μπορώ να δεχτώ πως μέσα σε 15 μέρες συσκευή που την έχω ως κόρη οφθαλμού, χωρίς καμία μηχανική καταπόνηση, σπάει λες και ήταν τσόφλι από αυγό. Μία εγγύηση εργασίας τουλάχιστον θα έπρεπε να προσφέρεται. Ας είναι, θα διεκδικήσω τα όσα μου εξασφαλίζει η Ευρωπαϊκή νομοθεσία και ό,τι βγει.

 

@αγκάθι: Υπάρχουν δύο access points της WiND για GPRS: το gint.b-online.gr (που είναι το "κανονικό", με πλήρεις υπηρεσίες αλλά χρεώνει στο κεφάλι), και το gwap.b-online.gr (το οποίο και θες). Αναλυτικά εδώ:)

Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Έχει γραφτεί ξανά αλλά ρωτάω μήπως υπάρχει

κάτι νεώτερο. Αναφέρομαι σε βάση στήριξης

αυτοκινήτου για το Qtek 9000.

Αλλά όχι σε βεντούζα στο παρμπρίζ, γιατί ήδη

έχω ήδη μία με το TIBO S100 για πλοήγηση.

Και δύο βεντούζες στο αμάξι…………..

Link to comment
Share on other sites

http://it.youtube.com/watch?v=R_NjF7r8Qog ημαρτον θεε μου:p:lol:

 

pws to ekane auto???exw valei parapanw ram?

 

a akuro.apo katw sta sxolia lene gia remote desktop kai kati tetoia...

Winners Never Quit, Quitters Never Win...
Link to comment
Share on other sites

πανω απο 30 την ημερα!!μια χαρα ειναι:D

 

Άσε έπαθα ζημιά....

Περπατάω και παραμιλάω για αλλαγές Rom κλπ:lol:

καμιά ιδέα για βάση στήριξης αυτοκινήτου?

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Δημητρα και για το κοπο σου δες εδω

http://www.dsldevelopments.com/

εχω ακουσει αρκετα καλα λογια

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για της απαντήσεις σας.

Αλλά αυτή η βάση που μου προτείνατε

http://i252.photobucket.com/albums/hh31/dimitra_ath_2008/848649.jpg

σε ποιο σημείο του αυτοκινήτου στηρίζετε?

 

Υ.Σ.

Επαναλαμβάνω δεν είμαι ξανθιά.......:lol:

Απλά άσχετη.:O

Link to comment
Share on other sites

@αγκάθι: Υπάρχουν δύο access points της WiND για GPRS: το gint.b-online.gr (που είναι το "κανονικό", με πλήρεις υπηρεσίες αλλά χρεώνει στο κεφάλι), και το gwap.b-online.gr (το οποίο και θες). Αναλυτικά εδώ:)

 

βαζω τις ρυθμησεις ανοιγω τον εχπλορερ στο κινητο παει να κανει κοννεκτ και μενει εκει δεν με συνδδει :(

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Σας ευχαριστώ για της απαντήσεις σας.

Αλλά αυτή η βάση που μου προτείνατε

http://i252.photobucket.com/albums/hh31/dimitra_ath_2008/848649.jpg

σε ποιο σημείο του αυτοκινήτου στηρίζετε?

 

Υ.Σ.

Επαναλαμβάνω δεν είμαι ξανθιά.......:lol:

Απλά άσχετη.:O

δεν εχω πειρα απο βασεις αλλα αυτη οπως την βλεπω πρεπει να πιανει με βιδες,αν καποιος ξερει κατι αλλο ας μας δωσει τα φωτα του:O
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
@αγκάθι: Υπάρχουν δύο access points της WiND για GPRS: το gint.b-online.gr (που είναι το "κανονικό", με πλήρεις υπηρεσίες αλλά χρεώνει στο κεφάλι), και το gwap.b-online.gr (το οποίο και θες). Αναλυτικά εδώ:)

 

δεν εχω wind ωστε να σου πω τι να κανεις:(ρωτα τον τασο που νομιζω το ειχε δουλεψει,η να μας πει καποιο παιδι;)

Link to comment
Share on other sites

λοιπων πηγα στον menu τον proxys και σε καθε πεδιο http /wap κτλ εβαλα username wap & password wap και επεξε το νετ!o windows live msn messenger παιζει σε εσας η μπαινετε με καποιον java?
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει ο Messenger, γενικά δεν παίζει καμία υπηρεσία πλην την κλασικής HTTP - είναι κλειδωμένα όλα από τον proxy τους. Αναφέρεται πως υπάρχουν κάποιοι Java clients που δουλεύουν αλλά ποτέ δεν κατάφερα κάτι από το δίκτυο της WiND.
Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω πειρα απο βασεις αλλα αυτη οπως την βλεπω πρεπει να πιανει με βιδες,αν καποιος ξερει κατι αλλο ας μας δωσει τα φωτα του:O

 

η βαση αυτη δουλευει και με βιδακια και με ταινια διπλης οψης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...