Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθω να εγκαταστησω τον Οπερα 8.6 στο Jasjar αλλα μου γραφει οτι δεν ειναι συμβατος με την συσκευη μου παροτι εινα εκδοση για windows mobile.Εχει κανενας καταφερει να τον εγκαταστησει;

 

Ναι δουλευει μια χαρα, για την ακριβεια η εκδοση 8.65 beta.

Μηπως κατεβασες την εκδοση για smartphones?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι δουλευει μια χαρα, για την ακριβεια η εκδοση 8.65 beta.

Μηπως κατεβασες την εκδοση για smartphones?

Oχι την συστη εχω κατεβασει.Θα κατεβασω την 8.65 και θα δω

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειναι τελικα ο καλυτερος browser για windows mobile 5? Που να ανοιγει μια απλη σελίδα οπως ειναι η : http://tools.otenet.gr

 

Μολις την ανοιξα μεσω wifi και μεσω gprs tim plus, την δειχνει τελεια αλλα με τον κανουριο Iexplorer των wm6. Ποια συσκευη εχεις? Μεσω wifi ή μεσω tim plus προσπαθεις? Στα wm5 ο IE δεν ειναι ιδιαιτερα καλος, ο opera δεν δουλευει με το tim plus, οποτε πρεπει να βαλεις τον opera mini, τον netfront ή καποιον απο τους υπολοιπους εναλλακτικους.

 

Δινει ακομα δωρεαν sms ή otenet?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ένα περίεργο πρόβλημα...

 

Σήμερα το μεσημέρι είπα να του κάνω format επειδή είχα μερικά μικροπροβληματάκια. Μετά το format η συσκευή δε δουλεύει καθόλου σωστά. Όταν πατάω το κουμπί για να ανάψει η οθόνη, αργεί υπερβολικά και για μερικά δευτερόλεπτα είναι λευκή. Κάποιες φορές κατά την εκκίνηση κολλάει και στην οθόνη εναλλάσσονται διάφορες αποχρώσεις του μπλε. Από αυτή την κατάσταση δεν φεύγει και θέλει reset. Πολλές φορές δεν ενεργοποιείται το wifi και θέλει πάλι reset. Μετά το reset ανάβει για λίγο (το wifi) και απενεργοποιείται μόνο του...

 

Δοκίμασα τα πάντα: Δεύτερο φορματ, τρίτο φορματ, φορματ στην κάρτα μνήμης, αφαίρεση της κάρτας μνήμης, μέχρι και φλασάρισμα, αλλά η κατάσταση παραμένει η ίδια...μάλλον είμαι για service ε; Είναι δυνατόν όλα αυτά να προκλήθηκαν από ένα φορμάτ;

Το πήγα λοιπόν στο service (πρίν 2-3 βδομάδες) και είχε χαλάσει η mainboard. Ευτυχώς όμως το καλύπτει η εγγύηση. Επειδή δεν είχαν ανταλλακτικό θα πρέπει να περιμένω λίγο ακόμα... :wacko:

 

Πολλά προβλήματα ρε παιδιά...στο service το στέλνω για δεύτερη φορά :( :!:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Αποκτησα ένα V 1640 (Qtek9000....peripou apo Vodafone....)και θα ήθελα μερικες απαντησεις οποιος θέλει και μπορει στα εξης θέματα:

1 MSN έχει? εαν όχι πρέπει να το αγοράσω για να μπορέσω επιτέλους να κανω μπουρουμπουρου με το καινουριο λαλα! ενδοιαφερομαι κυριως για συνδεση μέσω WiFi και όχι κυψελοτου δικτύου

2 Την κάμερα πως μπωρω να την χρησιμοποιήσω για το msn?

3 καμια βοηθεια επίσης για το πως θα σετάρω τον hotmail acount μου πάνω στο pocket outlook?θέλω incoming -outcoming mail server και δεν τους έχω/γνωρίζω?

4 Αναβάθμιση μπωρω να κάνω την οποιαδήπωτε υπάρχει για qtek 9000 η πακετονομαι επειδή είναι....prepaid smart phone?

Συγνώμη που σας κούρασα-στράβωσα με τα πολλά...ερωτήματα μου και την κακοτάτη ορθογραφιά μου μα.....πρεπει να μάθω και μια και είμαι στο ψάξιμο ρωτω:rolleyes: !και πάλι ευχαριστώ τον οποιον/α προκαταβολικα για τις απαντήσεις!

ex-user of N9210i communicator,6210,8850, P800,GX10i, SL55,T610i, SX1,qtek2020,N95,3gs,Galaxy Note 2, lg g2 and ...6s plus
Link to comment
Share on other sites

1 MSN έχει? εαν όχι πρέπει να το αγοράσω για να μπορέσω επιτέλους να κανω μπουρουμπουρου με το καινουριο λαλα! ενδοιαφερομαι κυριως για συνδεση μέσω WiFi και όχι κυψελοτου δικτύου

2 Την κάμερα πως μπωρω να την χρησιμοποιήσω για το msn?

3 καμια βοηθεια επίσης για το πως θα σετάρω τον hotmail acount μου πάνω στο pocket outlook?θέλω incoming -outcoming mail server και δεν τους έχω/γνωρίζω?

4 Αναβάθμιση μπωρω να κάνω την οποιαδήπωτε υπάρχει για qtek 9000 η πακετονομαι επειδή είναι....prepaid smart phone?

Συγνώμη που σας κούρασα-στράβωσα με τα πολλά...ερωτήματα μου και την κακοτάτη ορθογραφιά μου μα.....πρεπει να μάθω και μια και είμαι στο ψάξιμο ρωτω:rolleyes: !και πάλι ευχαριστώ τον οποιον/α προκαταβολικα για τις απαντήσεις!

 

Με γεια το μηχανακι! :)

 

1) MSN εχουν ολες οι wm5 rom, ειδικα οι τελευταιες rom των wm5 και ολες οι wm6 εχουν πλεον τον live messanger που ειναι σαφως καλυτερος.

2)Οχι το msn δεν υποστηριζει video.

3)Το hotmail παιζει αυτοματα, μονο το ονομα χρηστη βαζεις και τον κωδικο.

4)Αναβαθμιση λογικα κανεις με το no id upgrade.

Link to comment
Share on other sites

η vodafone όπως και άλλες εταιρείες κινητής στο εξωτερικό (πχ orange)δεν βάζουν το msn στη rom τους. οπότε το live messamger είναι μονόδρομος
Link to comment
Share on other sites

η vodafone όπως και άλλες εταιρείες κινητής στο εξωτερικό (πχ orange)δεν βάζουν το msn στη rom τους. οπότε το live messamger είναι μονόδρομος

 

Ενδιαφερον! Μαλλον φοβουντε μην ξυπνησουμε και σταματησουμε επιτελους να στελνουμε sms.

Link to comment
Share on other sites

Μολις την ανοιξα μεσω wifi και μεσω gprs tim plus, την δειχνει τελεια αλλα με τον κανουριο Iexplorer των wm6. Ποια συσκευη εχεις? Μεσω wifi ή μεσω tim plus προσπαθεις? Στα wm5 ο IE δεν ειναι ιδιαιτερα καλος, ο opera δεν δουλευει με το tim plus, οποτε πρεπει να βαλεις τον opera mini, τον netfront ή καποιον απο τους υπολοιπους εναλλακτικους.

 

Δινει ακομα δωρεαν sms ή otenet?

 

Anikses apla to site ? ή ekanes login sto site http://tools.otenet.gr ????

Mpeno me wm5 kai tim plus.Mpeno k ego sto http://tools.otenet.gr alla login den mporo na kano logo agnoston sfalmaton.Exo balei to mikro mozila ton minimo, na balo ton netfront? den mporo na ton bro tsampa.

Thanks

Link to comment
Share on other sites

to live messanger ti akrivos ine?prepi na to agoraso?akou ekei ti kanoun i an8ropoi!aparadekto!mou to edose i eteria alla mou aresi pos akoma mia fora epali8eftika....makria apo PREPAID katastasis paidia!
ex-user of N9210i communicator,6210,8850, P800,GX10i, SL55,T610i, SX1,qtek2020,N95,3gs,Galaxy Note 2, lg g2 and ...6s plus
Link to comment
Share on other sites

Βασιλακη σε ευχαριστω πολλυ αγορινα!χαρηκα που τα παμε και όόόόλοι οι υπολοιποι εκτος απο τα ευχαριστω για τις απαντησεις αυριο θα σας ενημερώσω για τα μπινελικια που προκεται να ακουσει η Vodafone!εμ και μου θέλει pre-paid phone εμ όμως και σηκώνουν το τηλεφωνο και πετάνε μαργαριταρια!να δω τι θα μου πουν που και καλα με ενημερώσαν ότι δεν είναι μεσα στην ρομ και έπρεπε ακουσων και υπάκουσον να το παρω/αγοράσω απο microsoft και στο manual εχει κεφαλαιο ολοκληρο!!!!!!δεν θα θελα να μουν στην θέση τους μόνο απλά πράγματα....ρε παιδια μια τελευταία χάρη κανένα ρομ της προκοπής και διαδικασία να ξεφορτοθω την κατάντια υπάρχει?pm οτιδηπωτε θέλετε τεσπα!
ex-user of N9210i communicator,6210,8850, P800,GX10i, SL55,T610i, SX1,qtek2020,N95,3gs,Galaxy Note 2, lg g2 and ...6s plus
Link to comment
Share on other sites

Anikses apla to site ? ή ekanes login sto site http://tools.otenet.gr ????

Mpeno me wm5 kai tim plus.Mpeno k ego sto http://tools.otenet.gr alla login den mporo na kano logo agnoston sfalmaton.Exo balei to mikro mozila ton minimo, na balo ton netfront? den mporo na ton bro tsampa.

Thanks

 

Οχι δεν εκανα login γιατι δεν εχω λογαριασμο otenet.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση?Εχω το qtek 9000 το οποιο ειχε πανω τα λογοτυπα και ετρεχε παραλληλα κ το λογισμικο της Vodafone.Με συνοπτικες διαδικασιες πλεων το τηλεφωνο ξαναφορτωθηκε με το μαμα λογισμικο, αλλα εχω χασει την ελληνικη γλωσσα-γραμματοσειρα.Μηπως γνωριζει καποιος που μπορω να την ανακτησω και πως να την περασω στο τηλεφωνο?Ευχαριστω!:)
Link to comment
Share on other sites

an ixe ta logotipa tis rimado vodafone(kala oi tipi....apla aparadekti kai 8a eprepe na kopsoun ta 3era tous apo tin riza tin epomeni fora pou 8a 8elan na xosoun to skatokefalo tous se pocket pc....)mipos den itan to 9000 alla to V1640(idio pragma me monadiki diafora....to mamisi anef logou kai etias apo tin proanafer8isa eteria).
ex-user of N9210i communicator,6210,8850, P800,GX10i, SL55,T610i, SX1,qtek2020,N95,3gs,Galaxy Note 2, lg g2 and ...6s plus
Link to comment
Share on other sites

Χθες, αναγκάστηκα να κάνω το πρώτο hard reset στο Qtek 9000.

Ο λόγος ήταν ότι, δεν ήταν δυνατή η σύνδεση με το ActiveSync μετά από διαγραφή από εμένα των υπενθυμίσεων από τη registry (το γνωστό πρόβλημα των WM5).

Μετά το hard reset το ppc συνδέεται και κάνει κανονικά συγχρονισμό μέσω ActiveSync, αλλά δεν είναι δυνατή η σύνδεση στο internet ούτε με usb ούτε και με WiFi. Πριν το hard rest η σύνδεση γινόταν και με τους δύο τρόπους.

Αν κάποιος γνωρίζει τί μπορεί να φταίει ή κάποιες ρυθμίσεις που πρέπει να γίνουν ας απαντήσει...

 

Ευχαριστώ!

 

Τελικά κατάφερα να συνδέσω το ppc στο internet μέσω USB & ActiveSync.

Τη λύση την έδωσε ένα αρχείο registry το οποίο κατέβασα και έτρεξα στον υπολογιστή μου.

Δεν ξέρω αν θα λύσει το πρόβλημα και με το Wifi γιατί τώρα είμαι στη δουλειά και δεν έχω εδώ WiFi.

Ο σύνδεσμος για το αρχείο είναι:h@@p://www.pocketpcfaq.com/faqs/activesync/LSPvalue.reg

(αντικαταστείστε τα @@ με tt)

Το αστείο είναι ότι το ίδιο αρχείο το έχω ήδη "κατεβάσει" στον υπολογιστή στο σπίτι, αλλά δεν το είχα τρέξει γιατί το προτείνανε σαν λύση για το ActiveSynk 4.1, ενώ εγώ χρησιμοποιώ ActiveSync 4.5.

http://www.karpathia.gr/images/Evol4.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητάκι μας πάει πέθανε. Παρόλο που είναι ακόμη -ίσως- το πιο ολοκληρωμένο smartphone με τον καλύτερο επεξεργαστή, την καλύτερη οθόνη κλπ τώρα που βγήκαν τα WM6 όλοι ασχολούνται με αυτά και είναι φυσικό οι συσκευές με τα 05 να ξεχαστούν.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητάκι μας πάει πέθανε. Παρόλο που είναι ακόμη -ίσως- το πιο ολοκληρωμένο smartphone με τον καλύτερο επεξεργαστή, την καλύτερη οθόνη κλπ τώρα που βγήκαν τα WM6 όλοι ασχολούνται με αυτά και είναι φυσικό οι συσκευές με τα 05 να ξεχαστούν.

 

Για'υτο βαλε και εσυ μια wm6 rom και μην σκας. Παντως οι διαφορες δεν ειναι μεγαλες, για την ακριβεια μιλαμε για wm5se, για'υτο και η microsoft πιεσε την htc να δωσει δωρεαν για ολες τις συσκευες της rom με τα wm6, φυσικα η htc ανακοινωσε οτι θα δωσει σε ορισμενες μονο συσκευες, αλλα δεν αποκλειεται να δωσει και για το universal την στιγμη που το πουλαει ακομα.

 

Τωρα για την ιστορια το x7500 ειναι καλυτερο και πιο ολοκληρωμενο, αλλα θα προτιμουσα ο αντικαταστατης του universal να ειναι -100gr και αρκετα χιλιοστα λιγοτερο σε μεγεθος απο καθε πλευρα και ολα αυτα χωρις να χασει το μοναδικο του form factor. Το x7500 δεν εχει καμια σχεση με τα παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

καλο το x7500 αλλα minisd??? τεσπα σαν το 9000 μου τιποτα...αλλα ρομ δεν βλεπω και ανυσηχω......σκ@το microsoft !!!
Link to comment
Share on other sites

καλο το x7500 αλλα minisd??? τεσπα σαν το 9000 μου τιποτα...αλλα ρομ δεν βλεπω και ανυσηχω......σκ@το microsoft !!!

 

Εγω παλι πως γινετε να εχω ενα σωρο wm6 roms? Η darkforce μαλιστα ειναι κορυφη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...