Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Loipon oriste i erotisi mou.... kai provlima taftoxrona...

prin kana mina evala elarm gia tis 7:30 to proi kai 7:45 to proi...

kathe mera deftera me paraskevi

tis 1-2 protes fores doulepse kanonika.. ALLA !!!! tora....

 

1.. Xtypaei alla den mou dixni to notification oste na to stamatiso.

2.. Den stamataei me tipota....

 

mpas kai to exei sinantisi kapoios????

Tha to spaso....

To pda einai apo format kai exo epano spb pocket plus kai world mate 2006 professional...

 

kamia idea???

-----------------------------------------------

Current Multimedia BOX.: HTC ARTEMIS - P3300 :tease:

-----------------------------------------------

(mou kopsane ta polla polla.... ;-(( )

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισκέπτης
Νεότερα! Πήρα την Qtek και μου είπαν να περάσω από τα γραφεία τους και αν το δουν και αυτοί το Pixel μου δίνουν με τη μία new! Τελικά αν δεν ψάξεις δεν βγάζεις άκρη! Θα σας ενημερώσω το βράδυ!

 

:)

 

Όλα ΟΚ! Παραθέτω την απάντηση της ACE Hellas και στο τέλος το δικό μου μήνυμα στο forum τους.

 

ACE HELLAS: "Η επίσημη θέση είναι η εξής:

Γίνεται άμεση αντικατάσταση στο ένα καμμένο pixel εφόσον δεν έχουν περάσει 14 ημέρες απο την ημερομηνία αγοράς.

Τα παραπάνω ισχύουν εφόσον η συσκευή είναι σε καλή κατάσταση(χωρίς γρατζουνιές, χτυπήματα, κ.λπ.) και η συσκευασία της πλήρης με όλα τα περιφερειακά.

 

Τώρα όλα αυτα που γράφονται είναι λάθος πληροφόρηση όπως "pixel καμμένο σε τραγική κατάσταση"(το pixel ή είναι καμμένο ή δεν είναι) όπως και "το ένα κατάστημα αντικαθιστά ενώ το άλλο όχι".

 

---

 

Me: Οφείλω να πω ένα μεγάλο μπράβο στην ACE και στο προσωπικό του service!

Η συσκευή αντικαταστάθηκε αμέσως και έγινε επιτόπου έλεγχος της νέας (μην τυχον και έχουμε πάλι κανένα πρόβλημα). Επίσης η νέα συσκευή είναι ήδη αναβαθμισμένη στην τελευταία έκδοση!

 

 

 

PS: Πρέπει να κάνω και ένα τηλέφωνο στο Fnac για να ακούσουν ...ευχές!

Link to comment
Share on other sites

WTF... πάει τρελλάθηκε η ACE... Μπράβο και από μένα αν τελικά αυτό ισχύει!! :up:

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
WTF... πάει τρελλάθηκε η ACE... Μπράβο και από μένα αν τελικά αυτό ισχύει!! :up:

 

Δεν έχω λόγω να δηλώσω ανακρίβειες! Εξάλλου ήμουν απο αυτούς που δεν πολυσυμπαθούσαν την ACE! Η συσκευή δεν είχε κανένα άλλο πρόβλημα εκτός από το pixel! Tην πήραν, το είδαν μόνοι τους και στη συνέχεια μου έφεραν νέα συσκευή αλλάζοντάς μου μόνο το εξωτερικό κουτί (προφανώς για τα αυτοκόλλητα με το ΙΜΕΙ που έχει απ'έξω). Δηλαδή μου άλλαξαν τη συσκευή το εξωτερικό κουτί και το cd που έχει το serial των windows mobile (μπαταρία, manuals, κλπ αυτά που είχα).

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους και ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ

 

Ειμαι και εγω ενας ευτυχης κατοχος ενος Qtek 9000.

Το μηχανακι ειναι υπεροχο. Θα ηθελα να σας ρωτησω αν υπαρχει κανενα software που να μπορεις να τσεκαρεις εαν υπαρχει κανενα καμμενο pixel.

Thnx

Link to comment
Share on other sites

WTF... πάει τρελλάθηκε η ACE... Μπράβο και από μένα αν τελικά αυτό ισχύει!! :up:

 

Πφφφ...

Πάει, χάλασε και η ACE!:D

Σε ποιόν θα τα χώνουμε τώρα;:chair::protest:

 

Μπράβο BillDanos, έκατσες σε καλή φάση.

 

@G.Res υπάρχει ένα "προγραμμα" που λέγεται mirror και μπορούσες να τσεκάρεις για καμμένα pixels, αλλά 1. δεν ξέρω αν κάνει για vga οθόνες 2. δεν ξέρω που μπορείς να το βρείς:p

Link to comment
Share on other sites

Loipon oriste i erotisi mou.... kai provlima taftoxrona...

prin kana mina evala elarm gia tis 7:30 to proi kai 7:45 to proi...

kathe mera deftera me paraskevi

tis 1-2 protes fores doulepse kanonika.. ALLA !!!! tora....

 

1.. Xtypaei alla den mou dixni to notification oste na to stamatiso.

2.. Den stamataei me tipota....

 

mpas kai to exei sinantisi kapoios????

Tha to spaso....

To pda einai apo format kai exo epano spb pocket plus kai world mate 2006 professional...

 

kamia idea???

 

Το ίδιο μου έτυχε κι εμένα πριν απο λίγες μέρες. Διάβασα για ένα κόλπο, σβήνεις τον ήχο και κάνεις απλό reset αλλά δεν δούλεψε σε μένα και αναγκάστηκα να κάνω hard reset. Ελπίζω σε σένα να δουλέψει γιατί θυμάμαι τι εκνευριστικό ήταν. Σε μένα μάλιστα δεν σταματούσε καθόλου. Καλή επιτυχία.

Α και κάτι ακόμα. Εγώδεν είχα κανένα πο τα προγράμματα πο αναφέρεις είχα τα pocketbreeze, pocket weather, gprs monitor, microsoft money. Αρα μάλλον δεν φταίει το software.

Link to comment
Share on other sites

xronia polla se olous sas!extes pira apo to http://www.play247.gr ena 9000 kai eimai poli ikanipoiimenos me tin agora mou alla epeidei thelo na perno ta imail meso wi-fi otan exo internet konta mou tha ithela an kserei kaneis tis rithmiseis pou prepei na kano gia to imai tis otenet.prospathisa alla zitaei kapio tomea to opoio den to gnorizo!mporei na voitheisei kaneis re paidia?:(
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης

Εντάξει ...το ερωτεύτηκα! :happy:

 

Η συνεργασία με το wireless netgear και την adsl 1024 άψογη, εντός εμβέλειας όλα γίνονται ταχύτατα!

 

Το browsing άψογο, ειδικά με το που έβαλα την "πειραγμένη" έκδοση του Opera 8.5 (άψογη εμφάνιση σελίδων χωρίς σχεδόν καθολου οριζόντιο scroll σε landscape mode!!!).

 

Στο mail έβαλα εισερχόμενο pop server και εξερχόμενο το gmail και όλα ΟΚ (για σωστή αποστολή Ελληνικών, το ρυθμίζουμε σε unicode).

 

To resco file explorer 2005 φοβερό με δυνατότητα να βλέπω και να διαχειρίζομαι όλους τους κοινόχρηστους φακέλους που έχω στο desktop pc!

 

Και τέλος (για απόψε) το καταπληκτικό Salling Clicker - http://www.salling.com/Clicker/windows/ -

(υπάρχει και έκδοση για mac) με το οποίο χειρίζεσαι απο το qtek προγράμματα στο pc (itunes, media player, powerpoint κλπ). Ειδικά στο itunes βλέπεις στην οθόνη όλες τις playlists και τα ονόματα, artworks κλπ στην οθόνη του Qtek!

 

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ο opera 8.5 όντως είναι τόσο καλός; Γιατί εγώ τον internet explorer των wm δεν τον αντέχω! Επίσης από που κατεβάζετε τα πειραγμένα; Από το παραδοσιακό εφνετ; Αν όχι μπορεί κανείς να μου στείλει ένα πμ;
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα οτι υπάρχει πρόβλημα μεταξυ του 9000 και του Destinator. Ισχύει? Θέλω αυριο να αγοράσω το 9000 αλλά θέλω να το χρησιμοποιώ και σαν navigator? Το έχει κάνει κάποιος? Βοήθεια?
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα ήθελα περισσότερες λεπτομέρειες για τον πειραγμένο Opera. Για την ώρα έχω βάλει τον mini.

 

Μια χαρά παίζει, πολύ καλό rendering και εύχρηστος. Μοναδικό μικρό μειονέκτημα είναι οτι η πλοήγηση στη σελίδα είναι λίγο πιο "βαριά" από ότι με τον ΙΕ... Αξίζει να τον δοκιμάσετε πάντως δίχως αμφιβολία... :up:

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα οτι υπάρχει πρόβλημα μεταξυ του 9000 και του Destinator. Ισχύει? Θέλω αυριο να αγοράσω το 9000 αλλά θέλω να το χρησιμοποιώ και σαν navigator? Το έχει κάνει κάποιος? Βοήθεια?

 

Το Destinator PN και το απλό Destinator παίζουν στο 9000 αλλά θέλει κάποιες αλλαγές να κάνεις στα αρχεία. Ρίξε μια ματιά στο thread για Destinator που έχουμε εδώ φίλε και ψάξε τις σελίδες...

 

Θα βρεις πολλές απαντήσεις.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Αύριο επιτέλους θα το έχω στα χέρια μου :D Η πρώτη full φόρτιση είναι 8 ώρες eh;

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης

Τώρα εγώ θα κάνω άλλη μια ερώτηση αλλά αν πω καμιά μλκ μη με ...κράξετε...:rolleyes:

 

Με την 3G sim της Vodafone τι θα κερδίσω??? Τους πήρα τηλέφωνο σήμερα για να ρωτήσω τι πρέπει να κάνω για να αλλάξω την sim και μου είπαν πως αν η συσκευή μου δεν παρουσιάζει πρόβλημα, δεν χρειάζεται να το κάνω γιατί μπορώ να αξιοποιώ το 3G και με την παλιά μου!!! Επίσης μου είπε ο υπάλληλος ότι στο νούμερό μου είναι ήδη ενεργοποιημένες οι υπηρεσίες 3G και όταν του είπα πως δεν το ζήτησα ποτέ, μου απάντησε πως το δίκτυό τους καταλαβαίνει όταν συνδεθείς με συσκευή που υποστηρίζει 3G και σου ενεργοποιεί αυτόματα αυτές τις υπηρεσίες!!??

 

Έχουν κάποια βάση όλα αυτά η έπεσα σε άσχετο και μου έλεγε ότι ήθελε???

Το qtek δίπλα από το σήμα έχει το σύμβολο U τις περισσότερες φορές και G πιο σπάνια!

:cool:

Link to comment
Share on other sites

To U σημαίνει UMTS (3G) και το G σημαίνει GSM. Αυτό με τον αισθητήρα του δικτύου κλπ είναι μεγάλη πα...ριά, καθώς εγώ έχω ένα SE K600 (3G) και χρειάστηκε να κάνω 3 τηλεφωνήματα και να περάσουν 15 ημέρες, προτού τελικά ενεργοποιηθεί η υπηρεσία 3G (σε απλή κάρτα SIM, είναι η αλήθεια και μάλιστα ala cart).
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

έχετε να προτείνετε κάποιο screen protector κατα προτίμηση όχι αυτοκόλλητο;

 

Επαναφέρω το ερώτημα μιας και αύριο είναι η μεγάλη μέρα :D

 

euphoria μου το πρότειναν άλλοι και αυτό, αλλά -δεν ξέρω γιατί- προτιμώ κάτι σε μη-αυτοκόλλητο :worry: Κάποιος είχε postάρει ένα απο expansys αλλα δεν το βρήκα και δεν ξέρω σε ποιό απ'όλα που έχει εκεί αναφερόταν :ninja: Με ενδιαφέρει περισσότερο η προστασία απο μικρογρατζουνιές απο τυχόν παρατεταμένη χρήση του στυλό :ninja:

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρω το ερώτημα μιας και αύριο είναι η μεγάλη μέρα :D

 

euphoria μου το πρότειναν άλλοι και αυτό, αλλά -δεν ξέρω γιατί- προτιμώ κάτι σε μη-αυτοκόλλητο :worry: Κάποιος είχε postάρει ένα απο expansys αλλα δεν το βρήκα και δεν ξέρω σε ποιό απ'όλα που έχει εκεί αναφερόταν :ninja: Με ενδιαφέρει περισσότερο η προστασία απο μικρογρατζουνιές απο τυχόν παρατεταμένη χρήση του στυλό :ninja:

 

 

pantos ego file mou pira ayto edo http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=2229 des to diavasa kai pes! ego eimai pliros ikanopoiimenos!;)

Link to comment
Share on other sites

pantos ego file mou pira ayto edo http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=2229 des to diavasa kai pes! ego eimai pliros ikanopoiimenos!;)

καποιο μαγαζι στην Αθηνα και να εχει screen protector υπαρχει?

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Τώρα εγώ θα κάνω άλλη μια ερώτηση αλλά αν πω καμιά μλκ μη με ...κράξετε...:rolleyes:

 

Με την 3G sim της Vodafone τι θα κερδίσω??? Τους πήρα τηλέφωνο σήμερα για να ρωτήσω τι πρέπει να κάνω για να αλλάξω την sim και μου είπαν πως αν η συσκευή μου δεν παρουσιάζει πρόβλημα, δεν χρειάζεται να το κάνω γιατί μπορώ να αξιοποιώ το 3G και με την παλιά μου!!! Επίσης μου είπε ο υπάλληλος ότι στο νούμερό μου είναι ήδη ενεργοποιημένες οι υπηρεσίες 3G και όταν του είπα πως δεν το ζήτησα ποτέ, μου απάντησε πως το δίκτυό τους καταλαβαίνει όταν συνδεθείς με συσκευή που υποστηρίζει 3G και σου ενεργοποιεί αυτόματα αυτές τις υπηρεσίες!!??

 

Έχουν κάποια βάση όλα αυτά η έπεσα σε άσχετο και μου έλεγε ότι ήθελε???

Το qtek δίπλα από το σήμα έχει το σύμβολο U τις περισσότερες φορές και G πιο σπάνια!

:cool:

Εγω παντως που ειχα vodafone δεν χρειαστηκε να αλλαξω καρτα και επαιζαν ολα κανονικα,δεν νομιζω να μου ειχανε δωσει πριν 2 χρονια καρτα που να υποστιριζει 3g.....(οσο για cosmote ΟΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ OY και με βαλαν και εδωσα αλλα 13 εθρω γιατι δεν μου ειχαν δωσει απο την αρχη καρτα που να υποστιριζει 3G αλλα και περιμενα περιπου 2 βδομαδες μεχρι να ενεργοποιηθουν ολα mms ,3g,wirelles internet. Kαι κατι ακομα αμα δεν μου βγαιναν τα ματια στο myphone ακομα δεν θα ειχα Internet στο pda γιατι ta settings που μου δινανε ηταν αλα νταλων ;) )MYPHONE RULEZZZ

(Σχετικα με κανα app για desctop και να κλεινει τα progs με Χ δεν μου εχετε πει ακομα :( )

Link to comment
Share on other sites

sory που ειμαι λιγο off topic... Μπορεί καποιος να μου στειλει με mail τον "κλεφτοκοτα" της διαφήμισης του NOVA σε mp3/wav/wma ? Μέσω pm/mail ?

 

thnx

Link to comment
Share on other sites

sory που ειμαι λιγο off topic... Μπορεί καποιος να μου στειλει με mail τον "κλεφτοκοτα" της διαφήμισης του NOVA σε mp3/wav/wma ? Μέσω pm/mail ?

 

thnx

 

[offtopic]

http://www.nova.gr/gr/novacamp.asp

[/offtopic] ;)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...