Jump to content

[S6] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα.εχω ενα s6 edge (το ξερω λαθος thread αλλα εδω βλεπω κινηση) θελω να το κανω root flash twro custom rom.δωστε λιγο τα φωτα σας.περναω με odin twrp και απο εκει και περα την ρομ ετσι?unlock bootlloader χρειαζεται?καλες ρομ?μπορω να περασω ρομ του flat σε edge?γιατι δεν βλεπω σους xda και πολλα.θ ηθελα ressurection remix μιας και την εχω σε πολλα κινητα και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος

 

σε περιπτωση brick?διαβαζα διαφορα προβληματα σχετικα με αρχεια pit και το odin για flash stock firmware

 

ευχαριστω πολυ και συγγνημη αν ειμαι σε λαθος thread..δεν μπορει να διαφερουν τρομερα μεταξυ τους)

Περνάς twrp μετά θέλει ένα μικρό zip μεσω twrp.θα γινει φορμάτ στην εσωτερική οποτε να εχεις κρατησεις τα αρχεία σου κάπου .. θα τα βρεις όλα εδώ στο λινκ που έβαλα. Και μετά περνάς ρομ.

https://www.google.gr/amp/s/forum.xda-developers.com/galaxy-s6-edge/orig-development/recovery-official-twrp-galaxy-s6-edge-t3354508/amp/

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s6-edge/orig-development/jun-24-2017-ressurection-remix-t3626790 και εδώ μια ρομ σαν αυτή που θες. Θα υπάρχουν και άλλες ρίξε μια ματιά στο xda.σε κάθε ρομ λέει για ποιο μοντέλο είναι. Είτε το flat είτε το edge. Οι πιο πολλές κάνουν και για τα δύο. Σε περίπτωση που θες να γυρίσεις σε στοκ απλώς κατεβάζεις μια ρομ και τη φλασαρεις μέσω odin.

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 322
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα.εχω ενα s6 edge (το ξερω λαθος thread αλλα εδω βλεπω κινηση) θελω να το κανω root flash twro custom rom.δωστε λιγο τα φωτα σας.περναω με odin twrp και απο εκει και περα την ρομ ετσι?unlock bootlloader χρειαζεται?καλες ρομ?μπορω να περασω ρομ του flat σε edge?γιατι δεν βλεπω σους xda και πολλα.θ ηθελα ressurection remix μιας και την εχω σε πολλα κινητα και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος

 

σε περιπτωση brick?διαβαζα διαφορα προβληματα σχετικα με αρχεια pit και το odin για flash stock firmware

 

ευχαριστω πολυ και συγγνημη αν ειμαι σε λαθος thread..δεν μπορει να διαφερουν τρομερα μεταξυ τους)

 

Έτσι όπως λες είναι, δες πιο πάνω 2 ρομ που προτείνω, έχουν μέσα έκδοση τόσο για το flat (που έχω εγώ) όσο και για το edge :)

Γιατί να βάλεις ressurection remix; οκ, είναι πολύ γρήγορη αλλά χάνεις δυνατότητες του κινητού....

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω...αω ν αρχίσω τ flashaρισμα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά αμα κανω root το s6 μου χανω τίποτα απο τις δυνατότητες του??για απλο root οχι costum rom
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αμα κανω root το s6 μου χανω τίποτα απο τις δυνατότητες του??για απλο root οχι costum rom

 

Δεν θα λειτουργεί μόνο τυο NFC (ηλεκτρονικό πορτοφόλι) και δεν θα παίρνεις τις αναβαθμίσεις. Αυτά μόνο. μικρό το κακό....

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!!!

Έχετε υπόψη σας κάποιο όμορφο σκούρο θέμα ??

Μου αρέσει πολύ της global elite rom,αλλά μου κάνει κάποια νερά αυτή η rom και δε τη χρησιμοποιώ.

Μπορούμε να βρούμε κάπου το συγκεκριμένο ή έστω κάποιο αντίστοιχο ??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εχω ενα κινητό Samsung s6 (Sm-G920F) με android version 7 το οποίο προσπαθώ να γίνω root με το πρόγραμμα odin, ακολουθωντας καποιους οδηγούς και με αυτά τα αρχεία

TWRP 3.2.1-0 Released και Nougat_Root_SuperSU_No_kernel_included

 

Η διαδικασία που ακολουθώ ειναι η εξής εχω ενεργοποιησει το usb debbuging (εχω ελληνικη γλωσσα) συνδεω το κινητο με καλωδιο στο pc, τρέχω σαν διαχειριστής το odin ενώ αρχικά βρίσκει το κινητό τσεκαρω το AP πατάω start και η διακιασία μένει εδώ..

<ID:0/004> Added!!
<ID:0/004> Odin engine v(ID:3.1203)..
<ID:0/004> File analysis..
<ID:0/004> SetupConnection..

 

καμιά ιδέα ?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλημερα σε ολους.

Την βοηθεια σας παρακαλω γιατι θα το στειλω απο το μπαλκονι.....

Εκανα το μεγιστο λαθος να το αφησω με stock rom ΚΑΙ να ζαχαρωσω ενα μαυρο θεμα που ειχε μεσα στις επιλογες του. Οπως ισως καταλαβαινετε, για να παρω το θεμα επρεπε να ενεργοποιησω το samsung cloud.... Εγκατεστησα λοιπον το θεμα (πολυ ωραιο - μεγεια μου) και μετα απενεργοποιησα τον λογαριασμο στο samsung cloud και εκοψα ο,τι sync βρηκα μπροστα μου.... Αφελεια μεγαλη! Το cloud ξυπναει οποτε γουσταρει και θελει να συγχρονισει data που δεν μου λεει τί ειναι με λογαριασμο που δεν υπαρχει! Πώς το σταματαω γιατι ειναι που ειναι αθλια η μπαταρια του δεν μπορω να ασχολουμαι με την μλκια!!??

SGS2 R.I.P. > SGS4 i9505 με Kushan ROM v.9.0 Ultra Lite > SGS6 flat με stock ROM ...και μάλλον τέλος από Samsung...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Την βοηθεια σας παρακαλω γιατι θα το στειλω απο το μπαλκονι.....

Εκανα το μεγιστο λαθος να το αφησω με stock rom ΚΑΙ να ζαχαρωσω ενα μαυρο θεμα που ειχε μεσα στις επιλογες του. Οπως ισως καταλαβαινετε, για να παρω το θεμα επρεπε να ενεργοποιησω το samsung cloud.... Εγκατεστησα λοιπον το θεμα (πολυ ωραιο - μεγεια μου) και μετα απενεργοποιησα τον λογαριασμο στο samsung cloud και εκοψα ο,τι sync βρηκα μπροστα μου.... Αφελεια μεγαλη! Το cloud ξυπναει οποτε γουσταρει και θελει να συγχρονισει data που δεν μου λεει τί ειναι με λογαριασμο που δεν υπαρχει! Πώς το σταματαω γιατι ειναι που ειναι αθλια η μπαταρια του δεν μπορω να ασχολουμαι με την μλκια!!??

 

Αν είσαι root πάγωσε το με τις γνωστές εφαρμογές για root συσκευές.

Αν δεν είσαι root υπάρχει εφαρμογή που μπορείς να κάνεις disable εφαρμογές συστήματος

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι root (για την ακριβεια ειμαι αναβαθμισμενος στην latest stock που δινει η μαμα) και δεν μπορω να κανω μαγκιες εδω που ειμαι τωρα (διακοπες χωρις φορητο). Ποιά ειναι η εφαρμογη που λες?
SGS2 R.I.P. > SGS4 i9505 με Kushan ROM v.9.0 Ultra Lite > SGS6 flat με stock ROM ...και μάλλον τέλος από Samsung...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι root (για την ακριβεια ειμαι αναβαθμισμενος στην latest stock που δινει η μαμα) και δεν μπορω να κανω μαγκιες εδω που ειμαι τωρα (διακοπες χωρις φορητο). Ποιά ειναι η εφαρμογη που λες?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=465912

Κατεβασε την τελευταια Version 1.0.0 απο το post 62

καικοιταξε και το post 60

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω. Αν καταλαβα καλα ειναι καποιο fork της εφαρμογης που δεν χρειαζεται εγγραφη κλπ? Και δεν ενεργοποιει knox αλλά κατα καποιο τροπο ξεκλειδωνει την επιλογη της Απενεργοποιησης για εφαρμογες που την εχουν μη ενεργη?

 

Θα το δοκιμασω και θα ποσταρω.

SGS2 R.I.P. > SGS4 i9505 με Kushan ROM v.9.0 Ultra Lite > SGS6 flat με stock ROM ...και μάλλον τέλος από Samsung...
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω. Αν καταλαβα καλα ειναι καποιο fork της εφαρμογης που δεν χρειαζεται εγγραφη κλπ? Και δεν ενεργοποιει knox αλλά κατα καποιο τροπο ξεκλειδωνει την επιλογη της Απενεργοποιησης για εφαρμογες που την εχουν μη ενεργη?

 

Θα το δοκιμασω και θα ποσταρω.

 

Knox δεν γράφει.

Εγγραφή θα κάνεις αν δεν έχεις στην Samsung για να μπορέσεις να δημιουργήσεις το δικό σου sdk key και να το αντιγράψεις μέσα στην εφαρμογή.

ΣΥΝ ότι κόβει και τις διαφημίσεις.

Με αυτή μπορείς να απενεργοποιήσεις εφαρμογές συστήματος ( Όχι delete) που νορμάλ δεν μπορείς.

Ακολούθησε τον οδηγό από το λινκ που σε έδωσα.

Θα χρειαστείς όμως και το apk editor pro αν κάνεις την διαδικασία από το κινητό σου. αν δεν το βρεις πεσ μου να στο στείλω

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλημερα . Ισως εχει απαντηθει αλλα με ενα search δεν βρηκα κατι.

 

Εχω ενα s6 g920f με csc dbt γερμανικό δηλαδη.

 

Θελω να το κανω eur ελληνικο.

 

Ενω εχω αλλαξει απειρες φορες και σε αλλα samsung αλλα και στο s7 που εχω εδω δεν τα καταφερνω.

 

Με το odin βγαζει failed στο hidden.img !!

 

Η συσκευη ειναι εντελως stock με την τελευταία αναβάθμιση.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Όχι απλά να του ρουτάρεις (που έπρεπε να το κάνεις πριν ακόμα ξεκινήσεις το κινητό μετά την αγορά του :lol: ) αλλά και να περάσεις μια καλή custom.

 

Προτείνω αυτές τις ρομ:

 

odexlite σχεδόν στοκ, περιέχει τα απολύτως απαραίτητα για να δουλέψει το κινητό, δίνει πακέτο add on για τις εφαρμογές της μαμάς που χρειάζεσαι εσύ. πραγματικά πολύ καλή.

 

MIPA ROM

Αυτήν έχω τώρα την προτίμησα από την παραπάνω λόγω των καλών mod που περιέχει, και αυτή είναι φορτωμένη με τα απολύτως ελάχιστα.

 

Όποια και να διαλέξεις δεν θα μετανιώσεις. :)

 

Ξερω, 1 χρονο μετα, τωρα το αποφασισα να κανω ρουτ! Χανει το NFC ? Γιατι φορτιζω την athenacard με το nfc! Αντε μεχρι το καλοκαιρι να αντεξει και μετα θα το πουλήσω κανα 80ρι ! :P

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου ρουταρισμενο s6 το nfc δουλεύει κανονικά. Αυτό που δεν παίζει είναι ότι έχει σχέση με τη Samsung. Samsung pay Samsung pass κλπ. Οπότε κρίνεις...

Βέβαια δεν έχω δοκιμάσει την athena card μόνο ανταλλαγές αρχείων και nfc tags

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα,

Έχω την συσκευή 3 χρόνια... με stock rom Nougat την τελευταία build που έβγαλε τον Ιούνιο του 2018.

Η μπαταρία μου τα είχε φτύσει (3-4 ώρες max με μέτρια χρήση) και την άλλαξα μόνος μου, αλλά μάλλον χρειάζεται calibration γιατί δεν είδα καμία αλλαγή στην διάρκεια. Για το calibration όμως χρειάζομαι root. Με κάποιο ψάξιμο εδώ και στο xda μάλλον μπερδεύτηκα.

Root μπορώ να κάνω και με ποια μέθοδο, κρατώντας την stock rom; To Knox θα γράψει αλλά δεν με απασχολεί αφού είναι εκτός εγγύησης.

Αυτό που με απασχολεί είναι αν θα χαθούν κάποιες δυνατότητες... πχ παλιότερα είχα διαβάσει ότι υπήρχε πρόβλημα με το δαχτυλικό αποτύπωμα. Εννοώ σε εφαρμογές που το χρησιμοποιούν για αναγνώριση. Επίσης με ενδιαφέρει να ξέρω αν συνεχίζουν να λειτουργούν εφαρμογές των Τραπεζών και OTETVgo.

Αν έχουν προβλήματα και βγάλω το root λογικά θα δουλεύουν, σωστά; Δεν νομίζω να παίζει ρόλο knox.

Μπορεί κάποιος που έχει κάνει root να μου πει ποια μέθοδος δουλεύει και τι προβλήματα υπάρχουν;

Edited by badvariemai
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω την συσκευή 3 χρόνια... με stock rom Nougat την τελευταία build που έβγαλε τον Ιούνιο του 2018.

Η μπαταρία μου τα είχε φτύσει (3-4 ώρες max με μέτρια χρήση) και την άλλαξα μόνος μου, αλλά μάλλον χρειάζεται calibration γιατί δεν είδα καμία αλλαγή στην διάρκεια. Για το calibration όμως χρειάζομαι root. Με κάποιο ψάξιμο εδώ και στο xda μάλλον μπερδεύτηκα.

Root μπορώ να κάνω και με ποια μέθοδο, κρατώντας την stock rom; To Knox θα γράψει αλλά δεν με απασχολεί αφού είναι εκτός εγγύησης.

Αυτό που με απασχολεί είναι αν θα χαθούν κάποιες δυνατότητες... πχ παλιότερα είχα διαβάσει ότι υπήρχε πρόβλημα με το δαχτυλικό αποτύπωμα. Εννοώ σε εφαρμογές που το χρησιμοποιούν για αναγνώριση. Επίσης με ενδιαφέρει να ξέρω αν συνεχίζουν να λειτουργούν εφαρμογές των Τραπεζών και OTETVgo.

Αν έχουν προβλήματα και βγάλω το root λογικά θα δουλεύουν, σωστά; Δεν νομίζω να παίζει ρόλο knox.

Μπορεί κάποιος που έχει κάνει root να μου πει ποια μέθοδος δουλεύει και τι προβλήματα υπάρχουν;

Γράφοντας το Knox και κάνοντας root θα υπάρχει δυσκολία να δουλεύουν κάποιες εφαρμογές της Samsung. Σίγουρα δε δουλεύει το pay και το pass. Άλλες όπως το health θα σου βγάλει μήνυμα ότι δεν μπορεί να ανοίξει αλλά υπάρχουν τρόποι να ξεπεραστεί. Το δάχτυλικο αποτύπωμα δουλεύει κανονικά.

Για να κάνεις root πρέπει να εγκαταστήσεις το twrp recovery και να φλασαρεις το magisk.

Κατά τη γνώμη μου το calibration δε με βοήθησε ποτέ. Η μπαταρία είναι αυτή που είναι και χάνει ενέργεια ανάλογα με τη ζήτηση που έχει από το τηλέφωνο. Στην ουσία αυτό που γίνεται είναι να διαγράφεις τα στατιστικά που υπάρχουν μέσα στο λειτουργικό για τη μπαταρία. Βοηθάει στον καλύτερο υπολογισμό της εκτίμησης διάρκειας κι όχι στη διάρκεια αυτή καθεαυτή. Προσωπική μου γνώμη πάντα.

Μήπως υπάρχει κάτι που τρέχει και σου τρώει τη μπαταρία; Μήπως ένα factory reset σε βοηθούσε να το στήσεις ξανά απο την αρχή πιο καλά; Εγώ αυτό θα έκανα πρώτα.

 

Δες και τα παρακάτω

 

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=75441589

 

 

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=74135644

 

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=71492822

 

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=73811277

 

 

Επίσης μπορείς να βάλεις και τη μπαταρία του s7 edge πάνω που είναι μεγαλύτερη και λένε ότι δίνει σημαντικά περισσότερη ζωή στο τηλέφωνο.

 

https://www.google.com/amp/s/vordhosbn.com/index.php/blog/tech/galaxy-s6-battery-mod-s7-edge-battery/amp/

Link to comment
Share on other sites

Γράφοντας το Knox και κάνοντας root θα υπάρχει δυσκολία να δουλεύουν κάποιες εφαρμογές της Samsung. Σίγουρα δε δουλεύει το pay και το pass. Άλλες όπως το health θα σου βγάλει μήνυμα ότι δεν μπορεί να ανοίξει αλλά υπάρχουν τρόποι να ξεπεραστεί. Το δάχτυλικο αποτύπωμα δουλεύει κανονικά.

Για να κάνεις root πρέπει να εγκαταστήσεις το twrp recovery και να φλασαρεις το magisk.

Κατά τη γνώμη μου το calibration δε με βοήθησε ποτέ. Η μπαταρία είναι αυτή που είναι και χάνει ενέργεια ανάλογα με τη ζήτηση που έχει από το τηλέφωνο. Στην ουσία αυτό που γίνεται είναι να διαγράφεις τα στατιστικά που υπάρχουν μέσα στο λειτουργικό για τη μπαταρία. Βοηθάει στον καλύτερο υπολογισμό της εκτίμησης διάρκειας κι όχι στη διάρκεια αυτή καθεαυτή. Προσωπική μου γνώμη πάντα.

Μήπως υπάρχει κάτι που τρέχει και σου τρώει τη μπαταρία; Μήπως ένα factory reset σε βοηθούσε να το στήσεις ξανά απο την αρχή πιο καλά; Εγώ αυτό θα έκανα πρώτα.

 

Δες και τα παρακάτω

 

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=75441589

 

 

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=74135644

 

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=71492822

 

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=73811277

 

 

Επίσης μπορείς να βάλεις και τη μπαταρία του s7 edge πάνω που είναι μεγαλύτερη και λένε ότι δίνει σημαντικά περισσότερη ζωή στο τηλέφωνο.

 

https://www.google.com/amp/s/vordhosbn.com/index.php/blog/tech/galaxy-s6-battery-mod-s7-edge-battery/amp/

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την αναλυτικότατη απάντηση.

Στα λινκ διαβάζω ότι υπάρχουν κάποια θέματα με τραπεζικές εφαρμογές και το S health που λύνονται.

Έχω περάσει την μπαταρία του S7 edge και διαρκεί 5-6 ώρες αντί 3, για αυτό σκεφτόμουν το calibration... άλλωστε το αναφέρουν και αυτοί που έχουν κάνει το hardware mode.

Μάλλον θα το δοκιμάσω και ότι γίνει...

Κάτι ακόμα, το κινητό το έχω κρυπτογραφημένο... παίζει να έχω κάποιο θέμα με την επαναφορά εργοστασιακών;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την αναλυτικότατη απάντηση.

Στα λινκ διαβάζω ότι υπάρχουν κάποια θέματα με τραπεζικές εφαρμογές και το S health που λύνονται.

Έχω περάσει την μπαταρία του S7 edge και διαρκεί 5-6 ώρες αντί 3, για αυτό σκεφτόμουν το calibration... άλλωστε το αναφέρουν και αυτοί που έχουν κάνει το hardware mode.

Μάλλον θα το δοκιμάσω και ότι γίνει...

Κάτι ακόμα, το κινητό το έχω κρυπτογραφημένο... παίζει να έχω κάποιο θέμα με την επαναφορά εργοστασιακών;

Οι τραπεζικές εφαρμογές δουλεύουν όλες με root. Κάποιες φορές σε κάποιες περιπτώσεις δεν ανοίγουν με το αποτύπωμα. Αλλά με το pin δουλεύουν όλες.

Για την κρυπτογράφηση δεν ξέρω τίποτα γιατί δεν την έχω κάνει ποτέ.

Για την μπαταρία του s7 χρειάζεται ένα patch για την stock room. Δεν είναι ζήτημα calibration. Χρειάζεται κάτι ο kernel για τη διαφορετική μπαταρία. Δες εδώ

 

 

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=75441589

 

 

Και μια ερώτηση. Όταν πέρασες τη μπαταρία του s7 χώρεσε στο καπάκι το pad της ασύρματης φόρτισης και του nfc? Γιατί είναι το μόνο που με προβληματίζει για να αλλάξω μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Οι τραπεζικές εφαρμογές δουλεύουν όλες με root. Κάποιες φορές σε κάποιες περιπτώσεις δεν ανοίγουν με το αποτύπωμα. Αλλά με το pin δουλεύουν όλες.

Για την κρυπτογράφηση δεν ξέρω τίποτα γιατί δεν την έχω κάνει ποτέ.

Για την μπαταρία του s7 χρειάζεται ένα patch για την stock room. Δεν είναι ζήτημα calibration. Χρειάζεται κάτι ο kernel για τη διαφορετική μπαταρία. Δες εδώ

 

 

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=75441589

 

 

Και μια ερώτηση. Όταν πέρασες τη μπαταρία του s7 χώρεσε στο καπάκι το pad της ασύρματης φόρτισης και του nfc? Γιατί είναι το μόνο που με προβληματίζει για να αλλάξω μπαταρία

 

Το έχω δει και εγώ το ίδιο patch... είναι ένας ακόμα λόγος που χρειάζομαι το root.

Τώρα αυτό με τις τραπεζικές με προβλημάτισε, γιατί με τα pin γίνεται χαμός...

 

Όσων αφορά την ερώτηση σου. Το pad το κράτησα μέσα.

Το πίσω καπάκι λίγο προεξέχει, δεν κλείνει σωστά... αλλά με την θήκη που έχω δεν φαίνεται...

Τώρα αν μου πέσει νερό, δύσκολα τα πράγματα...

Απλά να σου πω ότι προς το παρόν το έχω ψιλοκολλήσει με τα υπολείμματα της υπάρχουσας κόλλας.

Επειδή ήθελα πρώτα να σιγουρευτώ ότι δουλεύει.

Μόλις δουλέψει σωστά θα το κολλήσω σωστά και θα επανέλθω. Έχω πάρει κάτι αυτοκόλλητα που κυκλοφορούν...

Επίσης έχω δει κάποιοι το έχουν κολλήσει με σιλικόνη.

Link to comment
Share on other sites

Ένα μικρό update.

Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και πλέον με την νέα μπαταρία δουλεύει αρκετά σωστά.

Βγάζει 15-17 ώρες από 3-4 που έβγαζε πριν την επαναφορά.

Επειδή για την ώρα με ικανοποιεί το αποτέλεσμα (κάνω τη δουλειά μου) δεν επιχείρησα τελικά το root ούτε προφανώς έβαλα το patch για την μπαταρία του s7 edge. Έτσι δεν έχω τις φουλ δυνατότητες.

 

Προσπάθησα να κολλήσω το πίσω τζαμάκι με κάτι αυτοκόλλητα που κυκλοφορούν αλλά δεν κλείνει πλήρως.

Έτσι αν κάποιος το επιχειρήσει να γνωρίζει ότι είτε θα είναι λίγο ανοιχτό, είτε χρειάζεται λίγη σιλικόνη για να κλείσει σωστά.

 

Με την επαναφορά επειδή είχα κρυπτογράφηση χάθηκαν τα πάντα που είχα περασμένα (φωτογραφίες, αρχεία κτλ), με το backup μου επανέφερε τις εφαρμογές, επαφές και κάποιες ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Καλησπέρα παιδιά. Ήρθε στα χέρια μου ένα S6 το οποίο έχει τη version G920AUCS7ERC1 Android 7.0 της αμερικανικής ΑΤ&Τ το λογισμικό της οποίας είναι κλειδωμένο και δεν αναγνωρίζει ελληνική κάρτα sim. Όσο και να προσπάθησα μέσω Odin να το κάνω root ή να περάσω κάποιο ευρωπαϊκό firmware από το SM- G920F βγάζει σφάλμα FAIL και απορρίπτει την εγκατάσταση. Μπορεί να γίνει κάτι άλλο να ξεκλειδώσει ώστε να εγκαταστήσω νεότερη έκδοση Android Ευρώπης και να αναγνωρίζει την sim; Ευχαριστώ..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S6] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...