Jump to content

[S6 Series] H εμπειρία σας με τη μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα, έχω εδώ και 2 μέρες ένα Samsung S6 Edge, θεωρώ οτι η μπαταρία του πέφτει γρήγορα, κάπου διάβασα οτι μετα απο update είναι καλό να γίνεται hard reset... πως γίνεται αυτό? πειράζει που δεν έκανα? να κάνω? είμαι νεος σε android και σε Samsung.... ευχαριστώ

 

απλα θα κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων με διαγραφη ολων απο μεσα, να γινει σαν καινουριο, και μετα εγκατασταση λογισμικου ξανα, με το smart switch, οπου θα επανεγκατασταθει η τελευταια εκδοση.. Τοτε εισαι σιγουρος οτι εχει γινει η αναβαθμιση με τον καλυτερο δυνατο τροπο.Απο εκει και περα, τι χρηση κανεις? αν θες πες μας πως το εχεις στησει, τι εχεις ανοιχτα και τι οχι, να δουμε αν ειναι λογικα αυτα ή αν δεν συμβαδιζουν οσο μπορουμε να καταλαβουμε με τα δικα μας.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ορίστε και μια γεμάτη μέρα δική μου πόσο βγάζει φίλε Vag. Το πρωί θα αναλύσω τη χρήση γιατί είμαι κομμάτια.

Δείτε στο ίδιο άλμπουμ τις 6 φώτο που έχω ανεβάσει από αυτή τη χρήση.

24338352776_4defe5bda6_t.jpgS6 edge battery 2 by Nikos Bletas, on Flickr

24256324922_be2b031264_t.jpgS6 edge battery 2 by Nikos Bletas, on Flickr

23996759279_f552d7b78c_t.jpgS6 edge battery 2 by Nikos Bletas, on Flickr

23736360174_9b5f0f3c66_t.jpgS6 edge battery 2 by Nikos Bletas, on Flickr

23737737833_e751606484_t.jpgS6 edge battery 2 by Nikos Bletas, on Flickr

 

Λοιπον, μια τυπικη μερα για μενα με εξωτερικες δουλειες.

Απο τις 8 το πρωι περιπου, ειχα δουλειες στην εφορια, τεβε, οπεκεπε κτλ,(3G, οχι 4G!!) κατα τις 12 γυρισα στο γραφειο μου μεχρι τις 4 (wifi δηλαδη). Στη συνεχεια πηγα σπιτι μου μεχρι 5 και μετα ξανα γραφειο, και στις 8 πηγα τεννις μεχρι τις 9, στις 9:45 ημουν σινεμα και εφυγα 12 οπου πηγα για μπυρα μεχρι 2.

Δεν επαιζα στο Fb Ολη μερα, το οτι ειναι ψηλα οφειλετε πιθανον επειδη ειχα καποιες ειδοποιησεις.

Ομιλια εχω αρκετη γιατι εχω πελατες και επιχειρηση, συνηθως μιλαω λιγο λιγοτερο αλλα καμια φορα μπορει να μιλησω και 4 ωρες, αναλογα την εποχη.

viber μιλησα λιγο χθες ενω whatsapp εχω 2 ομαδικες συνομιλιες στο αθορυβο και ερχονταν μηνυματα αλλα δεν μιλησα σχεδον καθολου.

ΟΛΑ τα εχω βελτιστοποιηση εκτος απο viber.

Επισης να θυμισω οτι απο το 15% η καμερα δεν εχει φλας ενω απο 5% και κατω σου ριχνει φωτεινοτητα, δεν εχεις καμερα κτλ (απαραδεκτα πραγματα για μενα, καθως μπορει να θες να το πας στο 1% με καμερα και ας σβησει, τους ζορι τραβανε δεν εχω καταλαβει.. Αυτο το λεω γιατι στη μπυρα που ημουν ηθελα να βγαλω μια φωτο με φλας και απλα δε μπορεσα.)

Η χρηση δικτυων ειναι μικτη λοιπον, αλλα προφανως δεν το σκαλιζα οσο ημουν το πρωι εξω (στο 3G) δηλαδη ουτε τη 1 ωρα τεννις.

Οπως βλεπετε, τις 2 ωρες οθονης τις εχεις αν δεν εισαι φυτεμενος πανω απο ενα wifi Και με φωτεινοτητα για βιονικο ματι..

Την φωτεινοτητα την ειχα αυτοματο και στη μεση ενω μεχρι το σινεμα ειχα και εξοικονομηση, την εβγαλα μετα γιατι βαρεθηκα να ανεβοκατεβαζω φωτεινοτητα και επειδη εψαχνα μια φωτο στο αλμπουμ μου τη σπαει το λαγκ που προκαλει.

Τα screenshots τα πηρα μπαινοντας σπιτι στο 4%, ηθελα να το παω στο 1% αλλα απο το 8 πηγε στο 5 πολυ γρηγορα, και φοβηθηκα μην κλεισει.

α! δουλεψε και μιση ωρα ΒΤ στο αμαξι οπου το συνδεω για να μην μιλαω με το κινητο στο χερι.

 

Θα πιστευα οτι εχει προβλημα η μπαταρια μου, αν δεν μου εβγαζε 4-5 ωρες οθονη,αλλα μου εχει βγαλει με αλλη χρηση, και μου εχει βγαλει και 2 ημερες αυτονομια..Αυτο δε σημαινει οτι ειναι η μεση χρηση μου. Ηταν χρηση με στοχο την αυτονομια, ομως δεν ζω για να μην πεφτει η μπαταρια του κινητου. Θελω να κανω τη δουλεια μου.

Το πρωι ειχα μπει και chrome γιατι ηθελα καποια στοιχεια μεσω ιντερνετ να βρω στις υπηρεσιες οπου ημουν και δουλεψα λιγο chrome με 3G, κανα 20λεπτο.

2 mail εχω πανω με συγχρονισμο 8-5 καθε μιση ωρα και μετα τις 5 πολυ αραια αλλα δε θυμαμαι ποσο το εχω βαλει.

Τωρα δε μου ερχεται αλλη λεπτομερεια να πω.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Την βελτιστοποίηση ποια επιλογή την έχετε στο αυτόματο η πάντα βελτιστοποίηση?

 

εγω το εχω παντα. Δεν ξερω αν κανει καλο καθως ενδεχεται να κλεινει συνεχεια εφαρμογες. Πχ το Fb αν το ανοιξω το φορτωνει απο την αρχη, σα να ανοιγεις πρωτη φορα την εφαρμογη, μπλε οθονη, λογοτυπο κτλ. Μου εχει κανει εντυπωση αυτο καθως δε νομιζω να οφειλεται στο multitasking αλλα οτι την κλεινει η βελτιστοποιηση. Επισης εβλεπα το viber να ανοιγκλεινει (επειδη εχω βαλει πανω αριστερα το εικονιδιο του γιατι βολευει να ξερεις αν εχεις ιντερνετ=γκρι εικονιδιο=δεν εχεις ιντερνετ και το εβλεπα να παιζει συνεχεια). Οποτε το viber δεν το κανω βελτιστοποιηση.

Επισης αν παω ποδηλατο πχ, βγαζω απο βελτιστοποιηση τις αντιστοιχες εφαρμογες tracking γιατι μου εχει τυχει η εξοικονομηση να την κλεισει μετα απο ωρες..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Για οποια εφαρμογη χρειαζεστε ειδοποιησεις οπως viber,messenger,mail κτλ. φυσικα δεν τα κανουμε βελτιστοποιηση.Ολα τα αλλα παντα βελτιστοποιηση.

Στο αυτοματο δεν εχω καμια εφαρμογη.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Είναι καθαρά θεμα χρήσης που θα κάνεις στο τηλέφωνο και προφανώς η αυτονομία για τον καθένα μας είναι διαφορετική με βάση τις ανάγκες μας...Εγώ συνήθως μπαίνω πρίζα δύο φορές την ημέρα . Υπάρχουν όμως και φορές που έχει τύχει να μην κάνω βαριά χρήση παρά μόνο μερικά τηλέφωνα και να το φορτίζω μία φορά κάθε τρεις μέρες . Η αυτονομία του κινητού σε βαριά χρήση πιστεύω ότι δεν είναι πάνω από 3 h οθόνη άντε τρεισήμισι στην αρχή όταν έκανα πολύ ελαφριά χρήση έβλεπα σε καθημερινή βάση 5 h + οθόνη και είχα πάθει πλάκα αλλά μετά κατάλαβα ότι δεν ευχαριστιέμαι καθόλου το τηλέφωνο μόνιμα πατημένη εξοικονόμηση ενέργειας η φωτεινότητα στο αυτόματο και κάτω απ' τη μέση ίντερνετ συνήθως μόνο μέσω Γουάιφάι λίγα παιχνίδια και πιο πολύ χάζευα νέα σε διάφορους ιστότοπους. Το τελευταίο καιρό χωρίς να με διαφέρει ιδιαίτερα έχω πάρει ένα power bank το έχω μόνιμα στο αυτοκίνητο ή στο τσαντάκι μου φορτισμένο και κάνω τη χρήση του τηλεφώνου για το οποίο το αγόρασα κιόλας , να το ευχαριστιέμαι χωρίς να με νοιάζει έτσι λοιπόν με σχεδόν πάντα τερματί φωτεινότητα παιχνίδια τηλέφωνα Γουάιφάι 3G 4G GPS bluetooth σε χρήση καθημερινή το τηλέφωνο βγάζει 3 h οθόνη . βέβαια εγώ με βάση τις δικές μου ανάγκες έχω ένα μόνο εe-mail να συγχρονίζει δεν χρησιμοποιώ facebook εφαρμογή ούτε messenger. κατά τα άλλα για τον καθένα μας είναι υποκειμενικό το πόσο θα κρατήσει μπαταρία με βάση τη χρήση που γίνεται στο τηλέφωνο και πλέον δεν με ενδιαφέρει ούτε σκέφτομαι αν θα το βάζω συνέχεια στην πρίζα ή δε μου έβγαλε πολλές ώρες οθόνη . Πλήρωσα ένα τηλέφωνο τόσα λεφτά και θα το ευχαριστιέμαι μέχρι τέλος και αυτό προτείνω να κάνετε όλοι σας είναι κρίμα 1000 φορές να έχω ένα μικρό power bank σε περίπτωση ανάγκης παρά να σκέφτομαι αν θα ανοίξω τη φωτεινότητα αν θα μιλήσω παραπάνω στο τηλέφωνο αν θα ανοίξω τα 3G μου ή ότι πρέπει να το βάλεις εξοικονόμηση ενέργειας για να βγάλω μέρα. Edited by GDoakos
Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου συμφωνω απολυτα με την αποψη σου, και εγω αυτο κανω απλα προσπαθω να μην χρησιμοποιω powerbanks Κτλ λογω επαρχιας..και τι εννοω. Αν πεσει η αποδοση της μπαταριας και θελω αλλη (γιατι εδω αν χασεις ενα 10% ειναι θεμα, ενω πχ στο Ζ3 και να εχανα ενα 30% παλι θα εβγαζα τη μερα) τοτε πρεπει να το στειλω σερβις. Ελα που δεν εχω κοντα και θα ξεμεινω απο τηλεφωνο 2-3 μερες το λιγοτερο..και επειδη δε θελω, το συντηρω σωστα..Επισης αν το πουλησω θελω αυτος που θα το παρει να το ευχαριστηθει, οχι να με βρισει που η μπαταρια θαναι διαλυμενη.

Οσο για τις 2 ωρες οθονης που εμφανισα παραπανω, απλα το ανεβασα για να μην λετε οτι λεω ψεμματα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είμαι στο 57%

 

χρήση απο την τελευταία φόρτιση 13ω 57λ

μου λέει οτι απομένει 18ω 43λ

 

Οθόνη 12% (2ω 3λ 34δ)

Συστημα Android 4% (Συνολο CPU 1ω 16λ)

Υπηρεσίες Google 4% (Συνολο CPU 9λ 46δ)

Λειτ. Σύστ. Android 2% (Συνολο CPU 53λ 9δ)

Αδράνεια συσκευής 2% (Χρονος λειτουργίας 11ω 38λ 26δ)

Σε αναμονή 2% (Χρόνος λειτουργίας 13ω 51λ 23δ)

Facebook 2% (Συνολο CPU 19λ 41δ - Προσκήνιο CPU 14λ 53δ - Σε ενεργη κατ/ση 29λ)

Εφαρμογή Google 1% (Συνολο CPU 4λ 27δ - Προσκήνιο CPU 41δ - Σε ενεργη κατ/ση 5λ 16λ)

WiFi 1% (ενεργό για 13ω 57λ)

 

αυτά μου λέει, θεωρώ οτι αν έκανα την χρήση που ήθελα δεν θα αντεχε ούτε 2 ώρες

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι για το samsung s6 και θα ηθελα καποιος να μου ελεγε τα βασικα του μειονεκτηματα του σε πολυ γενικες γραμμες.

Απο πλευρας καμερας σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου και νυχτας ειστε ικανοποιημενοι?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι για το samsung s6 και θα ηθελα καποιος να μου ελεγε τα βασικα του μειονεκτηματα του σε πολυ γενικες γραμμες.

Απο πλευρας καμερας σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου και νυχτας ειστε ικανοποιημενοι?

Ευχαριστω.

 

εισαι στο λαθος τοπικ. Γενικα σε σχεση με τα κινητα του ανταγωνισμου το μονο μειονεκτημα ειναι οτι δεν εχει τοσο μεγαλη μπαταρια και καμια φορα μπορει να ξεμεινεις μες τη μερα. Απο εκει και περα με προσεκτικη χρηση, δηλαδη αν εχεις σκοπο να πας μια εκδρομη ή κινεισαι πολυ εξω, και δεν κανεις σπαταλη πορων, πχ πολυ ψηλα τη φωτεινοτητα (ειναι μερικοι που δουλευουν στο 100% μονιμως) ή δεν το λιωνεις σε 3-4G, τοτε θα σε βγαλει, δεν ειναι τραγικη η μπαταρια, αλλα δεν ειναι και παντα σιγουρο οτι θα βγαλεις μερα.

Κατα τα αλλα, ειδικα το edge Νομιζω ειναι το πιο ομορφο κινητο που κυκλοφορει και αξιζει να το παρεις. Καμερα εχει μια απο τις καλυτερες.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση....Ενώ μέχρι προχθές έκανα με το φορτιστή γρήγορη φόρτιση έχει 2 μέρες τώρα που δεν κάνει (θέλει κανα τρίωρο απο το 45%-με τον φορτιστή του κουτιού). Μπορώ να κάνω κάτι ή θέλω καινούργιο?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση....Ενώ μέχρι προχθές έκανα με το φορτιστή γρήγορη φόρτιση έχει 2 μέρες τώρα που δεν κάνει (θέλει κανα τρίωρο απο το 45%-με τον φορτιστή του κουτιού). Μπορώ να κάνω κάτι ή θέλω καινούργιο?

 

βαλε απο το playstore το ampere να δεις τι καταναλωση εχει το κινητο σου χωρις να φορτιζει.δηλαδη αν ο φορτιστης ειναι να του δινει 2000 ma και εσυ εχεις καταναλωση 1000ma τωρα αν το συνδεσεις στο φορτιστη θα φορτιζει ουσιαστικα με τα 1000 που περισευουν και γι αυτο κανει τοσες ωρες.εγω εχω αυτη τη στιγμη 260 ma καταναλωση

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

βαλε απο το playstore το ampere να δεις τι καταναλωση εχει το κινητο σου χωρις να φορτιζει.δηλαδη αν ο φορτιστης ειναι να του δινει 2000 ma και εσυ εχεις καταναλωση 1000ma τωρα αν το συνδεσεις στο φορτιστη θα φορτιζει ουσιαστικα με τα 1000 που περισευουν και γι αυτο κανει τοσες ωρες.εγω εχω αυτη τη στιγμη 260 ma καταναλωση

 

Μου βγάζει 220ma....μάλλον κάτι άλλο είναι....:blink:

Link to comment
Share on other sites

Στην 6.0.1 την μπαταρία την πίνει άσχημα. Πολύ καλύτερα ήταν πριν.δεν ξέρω σε εσάς τι γίνεται
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Στην 6.0.1 την μπαταρία την πίνει άσχημα. Πολύ καλύτερα ήταν πριν.δεν ξέρω σε εσάς τι γίνεται

Μήπως έχουν δώσει καλύτερο multitasking;

Link to comment
Share on other sites

Στην 6.0.1 την μπαταρία την πίνει άσχημα. Πολύ καλύτερα ήταν πριν.δεν ξέρω σε εσάς τι γίνεται

Εμενα το ιδιο ειναι.Εκανες επαναφορα εργοστασιακων;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχουν δώσει καλύτερο multitasking;

Καλυτερα παει συνολικα η συσκευη δεν το συζηταμε φιλε

Εμενα το ιδιο ειναι.Εκανες επαναφορα εργοστασιακων;

 

Εκανα οταν πηραμε την 6,τωρα δεν κανω παλι.Εκανες 2 φορες εσυ?Μπορει να θελει βεβαια αλλα βαριεμαι το στησιμο :)

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Στο s6 το απλο με την Marshmallow εδώ και 3 μέρες με κλειστό Bluetooth, μου ξοδεύει μπαταρία και αν καταλαβαίνω καλά λες και το έχω ενεργοποιημενο.

 

https://www.dropbox.com/s/f69u3q74gewbnz9/Screenshot_20160117-132314.png?dl=0

 

Τι μπορεί να συμβαίνει.? Έκανα χθες επανεκκίνηση και σήμερα πάλι τα ίδια

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Εκανα οταν πηραμε την 6,τωρα δεν κανω παλι.Εκανες 2 φορες εσυ?Μπορει να θελει βεβαια αλλα βαριεμαι το στησιμο :)

 

Επειδη ειναι beta εκανα 2 φορες ναι αν και βαριομουν..

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Στο s6 το απλο με την Marshmallow εδώ και 3 μέρες με κλειστό Bluetooth, μου ξοδεύει μπαταρία και αν καταλαβαίνω καλά λες και το έχω ενεργοποιημενο.

 

https://www.dropbox.com/s/f69u3q74gewbnz9/Screenshot_20160117-132314.png?dl=0

 

Τι μπορεί να συμβαίνει.? Έκανα χθες επανεκκίνηση και σήμερα πάλι τα ίδια

 

Κανε μια εκκαθαριση απο τις ρυθμισεις εφαρμογων..βρες το app bluetooth..

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει τσεκάρει κανείς πόσο αντέχει σε παιχνίδι συνεχόμενα???

 

Αυτο που λες ειναι πολυ γενικο. Πρωτον δεν παιρνεις κινητο για να παιζεις συνεχεια,δευτερον εξαρταται το παιχνιδι.Αλλο να παιζεις real racing και αλλο να παιζεις πασιεντζα . Οποτε καταλαβαινεις οτι και να πω εγω κρατησε τοσο με ενα παιχνιδι που δνε το παιζεις εσυ δν εχει και πολυ νοημα :)

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες ειναι πολυ γενικο. Πρωτον δεν παιρνεις κινητο για να παιζεις συνεχεια,δευτερον εξαρταται το παιχνιδι.Αλλο να παιζεις real racing και αλλο να παιζεις πασιεντζα . Οποτε καταλαβαινεις οτι και να πω εγω κρατησε τοσο με ενα παιχνιδι που δνε το παιζεις εσυ δν εχει και πολυ νοημα :)

 

Καλησπέρα, κάνω αυτή την ερώτηση για να δω πάνω κάτω πόσο κρατάει η μπαταρία γενικά και να δω μήπως εγώ έχω πρόβλημα, αυτή την στιγμή είμαι στο 24% με μια πολύ μικρή χρήση και έχοντας να το φορτίσω 2 ημέρες και μου λέει οτι έχω ακόμη 9,5 ώρες, προηγούμενο κινητό ήταν το iphone 4 και ίσως αυτά τα 2 τώρα να έχουν την ίδια διάρκεια ζωής της μπαταρίας με σκληρή χρήση, γιατί λίγο που το ζόρισα το S6 έπεσε κάθετα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κάνω αυτή την ερώτηση για να δω πάνω κάτω πόσο κρατάει η μπαταρία γενικά και να δω μήπως εγώ έχω πρόβλημα, αυτή την στιγμή είμαι στο 24% με μια πολύ μικρή χρήση και έχοντας να το φορτίσω 2 ημέρες και μου λέει οτι έχω ακόμη 9,5 ώρες, προηγούμενο κινητό ήταν το iphone 4 και ίσως αυτά τα 2 τώρα να έχουν την ίδια διάρκεια ζωής της μπαταρίας με σκληρή χρήση, γιατί λίγο που το ζόρισα το S6 έπεσε κάθετα

 

η αληθεια ειναι οτι δεν φημιζεται για την αυτονομια του.Κατα τα αλλα ειναι υπεροχο κινητο και φορτιζει και πολυ γρηγορα. :)

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά εγώ για αρχή βλέπω την μπαταρία του edge plus μου να μη μας τα λέει καλα.. βέβαια να πω ότι έχω το κινητό από Παρασκευή και έκανε λίγες φορτισεις προς το παρων.. εννοώ λοιπόν ότι τώρα που είμαι στο 12% έχω γράψει οθόνη 2.30 ωρες..και να πεις ότι έκανα καμιά βαριά χρηση..οχι.... έχω όμως ανοιχτό συνέχεια το WiFi και τα δεδομένα αλλά τις περισσότερες ώρες είμαι σε μέρος με wifi.. ούτε παιχνιδια, κάνα 15λεπτο κλησεις, λίγο σερφαρισμα fb, instagram κτλ.. ελπίζω με τον καιρό να στρωσει..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S6 Series] H εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...