Jump to content

[S6 Series] H εμπειρία σας με τη μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αγόρασα αυτον τον φορτιστή http://www.gearbest.com/chargers-cables/pp_488880.html?wid=21 κ μου λεει χρησιμοποιήσω των γνησιο φορτιστή για για φορτιση γρηγορα, υπαρχει μηπως καποια ρυθμιση?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αγόρασα αυτον τον φορτιστή http://www.gearbest.com/chargers-cables/pp_488880.html?wid=21 κ μου λεει χρησιμοποιήσω των γνησιο φορτιστή για για φορτιση γρηγορα, υπαρχει μηπως καποια ρυθμιση?

 

αυτος δεν ειναι fast charging ,γι αυτο σου το λεει αυτο

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα! Εδώ και 2 μέρες βάζω το κινητό να φορτίσει και δεν φτάνει παραπάνω από 70%.....Όταν φτάνει εκεί ενώ το έχω ακόμα να φορτίζει δεν ανεβαίνει και λέει ένα λεπτό μέχρι την πλήρη φόρτιση....Είναι πρόβλημα της μπαταρίας ή κάτι άλλο? Έχει να προτείνει κάνεις κάτι? Edited by tommyriz
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εδώ και 2 μέρες βάζω το κινητό να φορτίσει και δεν φτάνει παραπάνω από 70%.....Όταν φτάνει εκεί ενώ το έχω ακόμα να φορτίζει δεν ανεβαίνει και λέει ένα λεπτό μέχρι την πλήρη φόρτιση....Είναι πρόβλημα της μπαταρίας ή κάτι άλλο? Έχει να προτείνει κάνεις κάτι?

Δοκίμασες με άλλον φορτιστή - καλώδιο? Κυρίως με άλλο καλώδιο...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες με άλλον φορτιστή - καλώδιο? Κυρίως με άλλο καλώδιο...

 

Ναι και με φορτιστή Huawei της γυναίκας μου και με powerbank

Link to comment
Share on other sites

Ναι και με φορτιστή Huawei της γυναίκας μου και με powerbank

 

Δοκίμασε να κλείσεις το τηλέφωνο κανονικά.

Βγάλε τη μπαταρία για κανένα λεπτό και βάλτην πάλι.

Αν στρώσει αλλά στο ξανακάνει μάλλον πας για μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κλείσεις το τηλέφωνο κανονικά.

Βγάλε τη μπαταρία για κανένα λεπτό και βάλτην πάλι.

Αν στρώσει αλλά στο ξανακάνει μάλλον πας για μπαταρία.

 

Πώς να βγάλω τη μπαταρία??? Δε θέλω να του κάνω καμιά ζημιά δε γνωρίζω να το κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Πώς να βγάλω τη μπαταρία??? Δε θέλω να του κάνω καμιά ζημιά δε γνωρίζω να το κάνω.

 

Άστο....θέλει εγχείρηση.....

Κατέβασε καμιά εφαρμογή που κάνει calibration να στην κάνει reset.

Link to comment
Share on other sites

Άστο....θέλει εγχείρηση.....

Κατέβασε καμιά εφαρμογή που κάνει calibration να στην κάνει reset.

 

Μπορείς να μου προτείνεις κάποια? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου προτείνεις κάποια? Ευχαριστώ

 

Bateery calibration στο search και βάλε οποιαδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς θέμα έχει το s6 edge της κοπέλας μου. Αρχικά φορτίζε μέχρι 80% και σταδιακά έπεσε στο 64% όπου και το στείλαμε smartec και θα το έχουν αύριο λογικά. 17€ κάνει η μπαταρία και δεν την καλύπτει η εγγύηση αν έχει περάσει ένας χρόνος.

 

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πώς να βγάλω τη μπαταρία??? Δε θέλω να του κάνω καμιά ζημιά δε γνωρίζω να το κάνω.

Κλείστο, πάτησε τον διακόπτη του power και κράτα τον πατημένο για 10 δευτερόλεπτα, Θα σου βγάλει το logo, θα μαυρίσει η οθόνη και θα ξαναεμφανίσει το logo. Είναι σαν να έβγαλες τη μπαταρία.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Κλείστο, πάτησε τον διακόπτη του power και κράτα τον πατημένο για 10 δευτερόλεπτα, Θα σου βγάλει το logo, θα μαυρίσει η οθόνη και θα ξαναεμφανίσει το logo. Είναι σαν να έβγαλες τη μπαταρία.

 

Δεν είναι το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς θέμα έχει το s6 edge της κοπέλας μου. Αρχικά φορτίζε μέχρι 80% και σταδιακά έπεσε στο 64% όπου και το στείλαμε smartec και θα το έχουν αύριο λογικά. 17€ κάνει η μπαταρία και δεν την καλύπτει η εγγύηση αν έχει περάσει ένας χρόνος.

 

Sent from my MI 5 using Tapatalk

 

Αν έχεις την καλοσύνη πες μου όταν το πάρετε ότι είναι εντάξει με τη νέα μπαταρία και δε φταίει κάτι άλλο. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις την καλοσύνη πες μου όταν το πάρετε ότι είναι εντάξει με τη νέα μπαταρία και δε φταίει κάτι άλλο. Ευχαριστώ!

 

θα ενημερωσω. δεν πηραν τελικα σημερα τηλεφωνο απο την smartec, αν δεν παρουν αυριο θα τους ενοχλησω εγω.

Link to comment
Share on other sites

θα ενημερωσω. δεν πηραν τελικα σημερα τηλεφωνο απο την smartec, αν δεν παρουν αυριο θα τους ενοχλησω εγω.

 

Αναμένω νεότερα!

Link to comment
Share on other sites

15,30€ τελικά η μπαταρία + τα έξοδα αποστολής . Μια χαρά πιστεύω

 

Sent from my MI 5 using Tapatalk

 

Αποκαταστάθηκε το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Αποκαταστάθηκε το πρόβλημα?

 

δεν το πηραμε ακομα πισω γιατι δεν ειμαστε Αθηνα. φανταζομαι πως ναι για να επικοινωνησαν και ειπαν για αντικατασταση μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όταν άλλαξα μπαταρία στο S6 μου το κινητό ξαναγεννήθηκε. Πως να το κάνουμε υπήρξε πρόβλημα στις μπαταρίες η δική μου φούσκωσε και έγινε σαν τοστ παραφουσκωμένο το κινητό μου. Τέλος πάντων ήταν μέσα στην εγγύηση το τηλέφωνο τα σπάει..
Link to comment
Share on other sites

δεν το πηραμε ακομα πισω γιατι δεν ειμαστε Αθηνα. φανταζομαι πως ναι για να επικοινωνησαν και ειπαν για αντικατασταση μπαταριας.

 

Φίλε μου μήπως πήρες το κινητό στα χέρια σου????

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μήπως πήρες το κινητό στα χέρια σου????

 

καλησπερα, ναι σημερα. εγινε αλλαγη μπαταριας και ολα καλα. το μελανο σημειο της υποθεσης ηταν τα μεταφορικα της αντικαταβολης που μας χρεωσαν 19ε για κρητη !!! 19ε να γυρισει και 7ε να παει, πιο ακριβα βγηκαν τα μεταφορικα απο την μπαταρια (15ε)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, ναι σημερα. εγινε αλλαγη μπαταριας και ολα καλα. το μελανο σημειο της υποθεσης ηταν τα μεταφορικα της αντικαταβολης που μας χρεωσαν 19ε για κρητη !!! 19ε να γυρισει και 7ε να παει, πιο ακριβα βγηκαν τα μεταφορικα απο την μπαταρια (15ε)

 

Tο έστειλα και εγώ δε μπορούσα να περιμένω....είχα σκάσει....και εγω ειμαι εκτός Αθηνών! Αντε πάλι καλά με ηρέμησες ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τέλος καλό όλα καλά....καινούργια μπαταρία, καινούργιος φορτιστής και το κινητό σαν καινούργιο.....

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω εδώ και 1.5 χρόνο το S6 (με μνήμη 128 GB) και το τελευταίο διάστημα βλέπω μεγάλη πτώση στην διάρκεια της μπαταρίας χωρίς να έχω αλλάξει κάτι τη χρήση του κινητού.

Επίσης παρατηρώ ότι ασυνήθιστα μεγάλο ποσοστό καταναλώνει το "Λειτουργικό Σύστημα.." και "Σύστημα Android".

Ενδεικτικά ο εκτιμώμενος χρόνος μετά την πλήρη φόρτιση είναι λιγότερο από 10 ώρες

http://file///C:/Users/CV/Desktop/Screenshot_20170414-172634.png

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα;

Το γεγονός ότι χρησιμοποιώ 70 GB από τα 128 μπορεί να παίζει ρόλο στην διάρκεια ζωής της μπαταρίας;

Τέλος αν και μάλλον είναι συμπτωματικό, παρατήρησα τις διαφορές στην μπαταρία μετά την τελευταία αναβάθμιση.

Edited by Alexas
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S6 Series] H εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...