Jump to content

[S6 Series] H εμπειρία σας με τη μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά φταίει οτι είναι καλοκαίρι η συσκευή ζεσταίνεται και αν έχετε αυτόματη φωτεινότητα φτάνει πάνω από το 100%

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εδώ που είμαι εγώ κάνουμε πάρτι όταν πιάνει 20 βαθμούς... Δλδ 5-6 μέρες το χρόνο, οπότε υποθέτω ότι δεν είναι αυτός ο λόγος. Το τελευταίο update τα ρήμαξε όλα πάλι...

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλά μην το λες αν έχεις 80 85% των φωτισμό, και είσαι με 4g (δικιά μου χρήση δλδ) εκεί κάπου πάει max κάνα 2 ώρες

 

Δεν είπα κάτι. Σχολίασα απλώς ότι είναι λάθος να συγκρίνουμε μεταξύ μας τη διάρκεια της μπαταρίας γιατί εξαρτάται από την χρήση που κάνουνε.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπερα παιδια , ειμαι κατοχος του S6 edge + και σημερα ανακαλυψα ενα προβλημα με την φορτιση.

Παρολο που παντα χρησιμοποιω τον αυθεντικο φορτιστη και εχω ενεργοποιημενη την γρηγορη φορτιση καποιες

φορες βλεπω το μηνυμα "φορτιση μεσο καλωδιου"και καποιες αλλες βλεπω κανονικα το " γρηγορη φορτιση" χωρις να κανω κατι διαφορετικο

χανω τιποτα;

εχει κανενας το ιδιο θεμα;

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια , ειμαι κατοχος του S6 edge + και σημερα ανακαλυψα ενα προβλημα με την φορτιση.

Παρολο που παντα χρησιμοποιω τον αυθεντικο φορτιστη και εχω ενεργοποιημενη την γρηγορη φορτιση καποιες

φορες βλεπω το μηνυμα "φορτιση μεσο καλωδιου"και καποιες αλλες βλεπω κανονικα το " γρηγορη φορτιση" χωρις να κανω κατι διαφορετικο

χανω τιποτα;

εχει κανενας το ιδιο θεμα;

 

ευχαριστω

Το πιο πιθανό είναι να έχει πρόβλημα το καλώδιο του φορτιστή σου. Αν έχεις κάποιο από άλλο φορτιστή δοκίμασε με το καλώδιο από εκείνον και με τον φορτιστή της Samsung.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Αυτά έχουν 6 μήνες εγγύηση. Όπως και ο φορτιστής. Οπότε αν δεν είναι εντός εγγύησης, πάρε ένα καλό ποιοτικό καλώδιο, ώστε να μην έχεις θέμα με την συσκευή σου.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω το S6 32 Gb .Μετά από 10 μήνες χρήση πριν από κάνα μήνα δεν έκλεινε το Flip Case καλά. Δεν έδωσα σημασία και βασικά σκέφτηκα ότι απλά κοκάλωσε η θήκη. Σήμερα αποφάσισα να το ψαχουλέψω λίγο καλύτερα και είδα :mad: ότι το τηλέφωνο είχε πρηστεί.Το φορτίζω πάνω σε original ασύρματη βάση της Samsung και μόνο με τον δικό του φορτιστή. Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ οποιοδήποτε άλλο φορτιστή. Edited by chipakos_origin
Link to comment
Share on other sites

Εχω το S6 32 Gb .Μετά από 10 μήνες χρήση πριν από κάνα μήνα δεν έκλεινε το Flip Case καλά. Δεν έδωσα σημασία και βασικά σκέφτηκα ότι απλά κοκάλωσε η θήκη. Σήμερα αποφάσισα να το ψαχουλέψω λίγο καλύτερα και είδα :mad: ότι το τηλέφωνο είχε πρηστεί.

Πας απευθείας στο service

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το S6 μου εφτασε αισιως(not) στο τελος του.. Εφαγε ενα ωραιοτατο πουλημα σημερα ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ για την ΑΘΛΙΑ μπαταρια του... Ενταξει παιδια απλα να πω οτι δεν μπορεσα να βγαλω φωτογραφιες Παρισι και γενικα Γαλλια που ημουν 2 μηνες γιατι η μπαταρια επεφτε μονιμως σε μια ωρα στο 50%... και ειχα ολη τη μερα μπροστα μου ακομα... Πραγματικα πιστευω οτι ηταν ΛΑΘΟΣ απο τη Samsung να το δωσει σε κυκλοφορια με τετοια αυτονομια... Αγοραστε το ΜΟΝΟ αν ειναι να το κανετε δωρο στη μαμα σας που το θελει μονο για τηλεφωνα και τιποτα αλλο ή αλλιως αν κυκλοφορειτε με ενα powerbank δεμενο στην πλάτη σας... Οσο ομορφο και με αριστη καμερα και αψογη οθονη ειναι αλλο τοσο χαλια και παραπανω αισθηση θα αφησει η αυτονομια του που θα υπερκερασει τα πιο πανω θετικα του κατα πολυ...! Αυτα απο εμενα... Σας αφηνω γιατι πεφτει η μπαταρια του... Ειμαι 20% και δε θα βγαλω ακομα ουτε ωρα στην παραλια...

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να περάσουν δύο μήνες ? :lol::lol: Πολύ απλά όταν βλέπουμε τέτοια συμπεριφορά πάμε service.
Link to comment
Share on other sites

και ο κολλητος μου το ιδιο θεμα...και μια φιλη μου το ιδιο... ας μην παραπληροφορουμε... δεν ειναι θεμα service... ειναι το σημαντικοτερο μειον του s6.. απλα πιστευα οτι λογω του quick charge θα την παλεψω.. Ε τελικα.. δε γινεται για μενα. Αυτο που συμβαινει παραλογο. Εχω κανει reset κτλ και εχω επιλεξει ελαχιστες εφαρμογες αθωες εντελως αλλα παλι τα ιδια.

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

Ότι χρήση και να κάνεις σε μια ώρα δεν πας από 100% στα 50.απλά τα πράγματα. 2 s6 είχα και άλλο ένα υπάρχει στο σπίτι και βλέπω πως πάει από μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

και ο κολλητος μου το ιδιο θεμα...και μια φιλη μου το ιδιο... ας μην παραπληροφορουμε... δεν ειναι θεμα service... ειναι το σημαντικοτερο μειον του s6.. απλα πιστευα οτι λογω του quick charge θα την παλεψω.. Ε τελικα.. δε γινεται για μενα. Αυτο που συμβαινει παραλογο. Εχω κανει reset κτλ και εχω επιλεξει ελαχιστες εφαρμογες αθωες εντελως αλλα παλι τα ιδια.

Αν παίζεις όλη μέρα παιχνίδια δεν φταίει το κινητό, η αν σερφαρεις με 4g όλη μέρα, σίγουρα υπάρχει μερικές φορές αστοχια υλικού, κάθε 4μηνο κινητό αλλάζω, ε κανένα δεν με κάλυψε από θέμα μπαταρίας, ας μη κοροιδευομαστε , όταν πέφτει τόσο απότομα στα καλά καθούμενα τότε πάμε για αλλαγή

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου

Link to comment
Share on other sites

Ναι αύριο θα πάρω τηλέφωνο να το πάω για να το δούνε.Μάλλον μπαταρία ελαττωματική τι να πω δεν ξέρω.

Εβγαλες ακρη; ελπιζω να στο αλλαξανε τσακ μπαμ.

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλες ακρη; ελπιζω να στο αλλαξανε τσακ μπαμ.

Οχι δεν έβγαλα άκρη λόγω του ότι το κινητό είναι δίκαρτο δεν δέχτηκε το Service της Samsung να το παραλάβει μιας και δεν διατέθηκε και ούτε αγοράστηκε από Ελλάδα. Τέλος πάντων σήμερα αγόρασα μία μπαταρία από ebay και όταν έρθει θα την αντικαταστήσω μόνος μου.

Link to comment
Share on other sites

Την Samsung την ενδιαφέρει μόνο το κέρδος κι όχι η κακή φήμη που μερικές φορές δημιουργείται. Δεν πα να έγινε απόσυρση όλων των Note 7 λόγω προβλήματος στην μπαταρία και τι έγινε δε πα να φούσκωσε χωρίς λόγο η μπαταρία από το S6 σκασίλα τους. Αλλά σκασίλα μου κι εμένα.
Link to comment
Share on other sites

Mα λογικο ειναι..απο την στιγμη που δεν εισαγεται επισημα στην ελλαδα το duos! Οσο για το αλλο λες μπραβο της που ανακαλεσε ολα τα κινητα της!να παιρνουν παραδειγμα καποιες εταιριες!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και πολύ καλά έκανε που δεν επισκεύασε το κινητό της εταιρίας της αλλά πολύ καλά έκανα κι εγώ που γλύτωσα 250++ ευρώ από την αγορά του τηλεφώνου μου και το κυριότερο αγόρασα Dual Sim.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους, είχα ένα θέμα με το καλώδιο και μου εβγαζε οτι δεν ειναι γνησιο και έφτανε την φόρτιση στις 5,5 ώρες, τώρα αλλαξα καλώδιο μόνο και πήρα απο ένα άλλο Samsung και παρατήρησα οτι τώρα το φορτίζει πολύ γρήγορα, δεν το φορτίζω με γρήγορη φόρτιση αλλα ο χρόνος είναι πολύ λίγος (από 37% μου έδειξε 1ώρα και 8λεπτά για πλήρη φόρτιση κανονικά και 1ώρα και 1λεπτό στη γρήγορη φόρτιση, ενώ με το προηγούμενο καλώδιο αν το έπιανε καλά μου εδειχνε κάτι παραπάνω απο 2 ώρες) μήπως βγάλω off την μπαταρία? λειτουργεί σωστά? τι λέτε να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Το καλώδιο παίζει ρόλο στην ταχύτητα της φόρτισης αλλά μην ανησυχείς από το καλώδιο δεν παθαίνει ζημιά το κινητό σου. Το τηλέφωνο είναι υπεύθυνο να κόψει την φόρτιση όταν αυτή ολοκληρωθεί.
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά γιατί το κάνει αυτό? και σίγουρα θα την ξετινάξει πιο γρήγορα την μπαταρία, αφού δεν βάζω γρηγορη φόρτιση γιατι την φορτίζει ετσι?
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο έχει τον τρόπο του να φορτίζει σωστά την μπαταρία του. Εμείς το μόνο που κάνουμε είναι να πετάμε το ελαττωματικό καλώδιο και να τοποθετούμε σωστό. Μην ξεχνάς την διαφήμιση της Samsung για το S7 για παράδειγμα που έδινε φόρτιση στο 30% σε 10 λεπτά (αν θυμάμαι καλά).
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα!

Είμαι κάτοχος ενός s6 edge εδώ και 1,5 χρόνο περίπου. Από χθες το πρωί μου αποφορτίζεται από το 100% σε σημείο να κλείσει μέσα σε 2 ώρες!

Δεν έχω κάνει κάποια εγκατάσταση νέας εφαρμογής ούτε άλλαξε κάτι στη χρήση του.

Για να καταλάβετε, σήμερα έβγαλα το κινητό από το φορτιστή 8.30 το πρωί και μέχρι την ώρα που γράφω αυτές τις γραμμές (9.50) έχω κάνει 3 κλήσεις των 10 δευτερολέπτων και έχω στείλει 1 sms με wi-fi,3g κλειστά. Το κινητό μου είναι ήδη στο 66%!

 

Εχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να έγινε ξαφνικά;

Link to comment
Share on other sites

Οι Υπηρεσίες Google play μου σκίζουν την μπαταρία..έχει κανείς ιδέα τι πρέπει να κάνω;

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S6 Series] H εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...