Jump to content

[S6 Series] H εμπειρία σας με τη μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προσωπικά πιστεύω ότι αν κάποιος ειναι στην 5.0.2 το ρουτ θα βοηθήσει καθώς δεν γράφει ο knox. έχει βγει και μοντάκι στο xda που διορθώνει την ram και το multitasking. δεν χρειάζεται δηλαδη custom rom.

απλά το κακό ειναι οτι δεν θα παιρνεις τα ΟΤΑ, (νομιζω) αλλα με το τόσο αργο software update και το τόσο άστοχο, νομίζω δεν υπάρχει αλλη λυση.

τοσο καλο τηλέφωνο αλλα αν ειναι να περιμενεις 6 μηνες να διορθώσεις τις παιδικές ασθένειες τι να το κάνεις? σίγουρα αν δεν ειχε την κάμερα που έχει εγώ θα το ειχα σουτάρει παντως. άντεξα την έλλειψη κάρτας μνήμης, αλλα κάποια πράγματα πρεπει να τα κανει σωστα το τηλεφωνο με την αξια που εχει. περιμενα την 5.1.1 αλλά.... ξενέρωσα. προσπάθησα να πισω τον εαυτό μου αρχικά όταν εδωσα το note 4 ότι το τηλέφωνο ειναι super wow και το έγραψα και εδώ, όμως όσο παιρνούσε ο καιρός......τ

το εχω βαλει ηδη για πωληση εγω προσωπικα. (ημερών τηλέφωνο)μαλλον θα επιστρέψω στη σειρά note. καθόλου δεν άξιζε η διαφορά χρημάτων από note 4 σε s6 edge. απλα καταναλωτικη μανια εν τελη. κυρτές οθόνες, ddr4, γυαλομέταλλα, εγώ δεν τα κοστολογώ τόσο.

στην πράξη τι κάνει το τηλέφωνο φαίνεται. και εγώ δεν μπορώ να περιμένω updates όταν η τεχνολογία προχωράει. δυστυχώς υπάρχει αυτό το μαύρο συννεφάκι πανω απο τη σειρά galaxy s. δεν ξέρω αν φταιει αυτη η lollipop η ο touchwiz, δεν δινω δεκάρα εμένα με νοιάζει οτι πληρώνω κάτι premium όχι μονο για την εμφανιση, αλλα για την εσωτερικη ποιότητα. αλλοι μπορούν και παντρεύονται ξανθιές 2μετρες με μυαλό κουκούτσι και ριχνουν χρημα για να δείχνουν, εγώ θέλω μετριες με χρυσό χέρι στην κουζινα και στο κρεβάτι

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όχι. Το pingpong δουλεύει μόνο στην 5.0.2.

Στη 5.1.1 θέλει να περάσεις άλλο kernel αλλά γράφει ο μετρητής.

Ναι γι αυτο ρωτησα. Ειναι σιγουρο οτι δε γραφει ο knox;

Διαβαζω και το θεμα στο xda και προσπαθω να διασταυρωσω πληροφοριες!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φίλε μου από την στιγμή που αναβαθμισες σε 5.1.1 δεν μπορείς να γυρίσεις πίσω σε 5.0.2.

Πέρασες τον καινούριο bootloader ο οποίος είναι κλειδωμενος.

Εγώ πάντως δεν άντεχα μαμά το τηλ. και το έκανα root.

Έγραψε βέβαια ο knox 0x1 αλλά δεν

γ@μιετ@!..

Αυτό ειναι σοβαρο και δεν το ειχα παρει χαμπαρι. Εννοείς ότι δεν μπορώ να ξαναβάλω επισημη εργοστασιακή rom με odin; Ισχύει μόνο για τις παλαιότερες εκδόσεις ή και για μελλοντικές ;

Link to comment
Share on other sites

Ναι γι αυτο ρωτησα. Ειναι σιγουρο οτι δε γραφει ο knox;

Διαβαζω και το θεμα στο xda και προσπαθω να διασταυρωσω πληροφοριες!

 

Με pingpong δεν γράφει ο Knox.

Το έχω βάλει εγώ σε 5.0.2

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ειναι σοβαρο και δεν το ειχα παρει χαμπαρι. Εννοείς ότι δεν μπορώ να ξαναβάλω επισημη εργοστασιακή rom με odin; Ισχύει μόνο για τις παλαιότερες εκδόσεις ή και για μελλοντικές ;

 

Σε λάθος θέμα γράφουμε. Θα μας

κραξουν. Αν θες κάτι άλλο συνέχισε στο σωστό θέμα.

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s6/general/root-pingpongroot-s6-root-tool-t3103016

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Με το root σιγουρα εχεις πληρη τον ελεγχο του κινητου!!!μπορεις να βαλεις οτι θελεις και να σβησεις απο το system app καποια bloatware
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα!!Εχω το galaxy S6 edge.Σε ποση ωρα φορτιζει πληρως η μπαταρια??Παιζει ρολο αν φορτιζει με ασυρματο ή με καλωδιο??

Ισυχει αυτο που λενε οτι 10 λεπτα στο 40% η μπαταρια??

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε λάθος θέμα γράφουμε. Θα μας

κραξουν. Αν θες κάτι άλλο συνέχισε στο σωστό θέμα.

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s6/general/root-pingpongroot-s6-root-tool-t3103016

 

Όχι, το σωστό θέμα για να συζητάνε τα μέλη του forum δεν είναι αυτό που δίνεις αλλά αυτό... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=414877

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι, το σωστό θέμα για να συζητάνε τα μέλη του forum δεν είναι αυτό που δίνεις αλλά αυτό... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=414877

 

Μα αυτό ήθελα να βάλω.

Το άλλο από το xda δεν ξέρω πως βρέθηκε .

Μάλλον στο forum κάποιος κάνει μάγια

Χι..χι..χι..χι

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Πως διαπιστωσες οτι ειναι 100% προβλημα μπαταριας?

Μπορει να φταιει καποια εφαρμογη και να σου κανει drain...

Αφησε το τηλεφωνο μερικες ωρες τελειως stock μετα απο επαναφορα...για να δεις πως συμπεριφερεται.....αν δεις κατι παραξενο....πας smartec...και αν οντως υπαρχει προβλημα θα στην αλλαξουν Δωρεαν αφου ετσι κι αλλιως εισαι στην εγγυηση...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Πως διαπιστωσες οτι ειναι 100% προβλημα μπαταριας?

Μπορει να φταιει καποια εφαρμογη και να σου κανει drain...

Αφησε το τηλεφωνο μερικες ωρες τελειως stock μετα απο επαναφορα...για να δεις πως συμπεριφερεται.....αν δεις κατι παραξενο....πας smartec...και αν οντως υπαρχει προβλημα θα στην αλλαξουν Δωρεαν αφου ετσι κι αλλιως εισαι στην εγγυηση...

ξερεις αν αλλαζει επιτοπου και ποσο κοστιζει ??ποσο διαρκει η δικια σου?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοει ακριβως με το ραδιοφωνο

Εννοεί από το σήμα.. Το ραδιόφωνο είναι τα καλά της μετάφρασης από τα αγγλικά στα ελληνικά...για αυτό πολλοί χτυπιουνται να αφήνουμε τα κινητά σε αγγλικό μενού

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ξερεις αν αλλαζει επιτοπου και ποσο κοστιζει ??ποσο διαρκει η δικια σου?

 

Εγω εχω φιλε μου περιπου 4 με 4:30 ωρες Ενεργη Οθονη...

γιατι επιμενεις σε αλλαγη??

οπως σου ειπα Αν Χρειαζεται Αλλαγη εισαι σε Εγγυση αρα δεν πληρωνεις κατι...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω φιλε μου περιπου 4 με 4:30 ωρες Ενεργη Οθονη...

γιατι επιμενεις σε αλλαγη??

οπως σου ειπα Αν Χρειαζεται Αλλαγη εισαι σε Εγγυση αρα δεν πληρωνεις κατι...

το πηρα μεταχειρισμενο και ο προηγουμενος κατοχος απο τελη απριλιου το εχει φορτισει 350 φορες με αποτελεσμα να μου κραταει μεχρι το μεσημερι..οποτε πρεπει να την αλλαξω..παιζει η εγγυηση ;

και κατι αλλο..αν αλλαξεις μπαταρια λογω που ειναι μη αποσπωμενη χανεται η εγγυηση;?ετσι διαβασα καπου..ισχυει;

Edited by panoramix77
Link to comment
Share on other sites

Σε 2,5 μηνες 350 φορτισεις ?

Δηλαδη χοντρικα 350÷75 =4,6 φορτισεις την μερα?

Δεν παιζουν τετοια νουμερα...

Αν το πας smartec θα ελεγξουν και θα σου πουν..

Αν χρειαζεται οντως αλλαγη θα ειναι δωρεαν αφου εισαι εντος εγγυησης...

Παντως εγω πιστευω οτι καλυτερο τεστ ειναι να το αφησεις μια μερα stock και να δεις πως παει.....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Σε 2,5 μηνες 350 φορτισεις ?

Δηλαδη χοντρικα 350÷75 =4,6 φορτισεις την μερα?

Δεν παιζουν τετοια νουμερα...

Αν το πας smartec θα ελεγξουν και θα σου πουν..

Αν χρειαζεται οντως αλλαγη θα ειναι δωρεαν αφου εισαι εντος εγγυησης...

Παντως εγω πιστευω οτι καλυτερο τεστ ειναι να το αφησεις μια μερα stock και να δεις πως παει.....

οκ φιλε σε ευχαριστω πολυ..

εχεις ιδεα αν τα irepair που ασχολουνται με iphone ασχολουνται και με samsung..ειναι οκ; η καλυτερα smartec?

Link to comment
Share on other sites

το πηρα μεταχειρισμενο και ο προηγουμενος κατοχος απο τελη απριλιου το εχει φορτισει 350 φορες με αποτελεσμα να μου κραταει μεχρι το μεσημερι..οποτε πρεπει να την αλλαξω..παιζει η εγγυηση ;

και κατι αλλο..αν αλλαξεις μπαταρια λογω που ειναι μη αποσπωμενη χανεται η εγγυηση;?ετσι διαβασα καπου..ισχυει;

 

Πως καταλαβες οτι το εχει φορτισει 350 φορες ? Δεν παιζει αυτο το νουμερο με τιποτα φιλε.αν το ειδες απο το phone info να ξερεις εκει μετραει συνδεσεις usb και οχι τις φορτισεις.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Πως καταλαβες οτι το εχει φορτισει 350 φορες ? Δεν παιζει αυτο το νουμερο με τιποτα φιλε.αν το ειδες απο το phone info να ξερεις εκει μετραει συνδεσεις usb και οχι τις φορτισεις.

 

απο κει το ειδα φυσικα..λες να μην κανω τιποτα ??να την αφησω ετσι και βλεπω με τον καιρο πως ανταποκρινεται η μπαταρια απο την χρηση???

Link to comment
Share on other sites

απο κει το ειδα φυσικα..λες να μην κανω τιποτα ??να την αφησω ετσι και βλεπω με τον καιρο πως ανταποκρινεται η μπαταρια απο την χρηση???

 

ναι δες το πρωτα πως παει κανε μια επαναφορα ρυθμισεων και βαζε σιγα σιγα τις εφαρμογες σου να καταλαβεις τη σου κανει την ζημια.οπως και να εχει αν οντως εχει προβλημα η μπαταρια και εχεις αποδειξη κανονικα θα εχεις και εγγυηση να σου την αλλαξουν χωρις χρεωση.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα έστειλα το s6 στην smartec για αλλαγή μπαταρίας, καθώς έτρωγε σε airplane mode 25% το βράδυ (από 100-75% και μόνο) , σε περίοδο 6-7 ωρών, χωρίς καμία απολύτως εφαρμογή μέσα. Στο διάστημα 100-75 παρατήρησα επίσης πως είχε μεγαλύτερη θερμοκρασία η μπαταρια, απ ότι κανονικά. Κάτω από 75% ψιλοεστρωνε η κατάσταση. Αντιθέτως αν το άφηνα στο 55% πχ, η μπαταρία το πρωί θα ήταν στο 53%. Λες και έχει κάποιο "κενό" η μπαταρία πάνω από το ~75%.. Επίσης και σε χρήση, από το 100% υπήρχαν στιγμές που έπεφτε δύο μονάδες η μπαταρία κατευθείαν! Δλδ από 98 πήγαινε 96 με την μια. Περίεργα πράγματα.. Ελπίζω να αναγνωρισουν το πρόβλημα και να μου το αλλάξουν χωρίς κόστος. Edited by gesvts
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά εγώ μετά από Hard reset το φορτιζω μέσω USB από υπολογιστή και το κινητό έχει μεγάλη διαφορά. Φτάνω πάνω από 3 ώρες οθόνη ενώ πριν με το ζόρι 1:30 με 2:00
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S6 Series] H εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...