Jump to content

[S6 Series] H εμπειρία σας με τη μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν πιστευω κατα βάθος να μην υπολογιζες οτι η αυτονομια στην καλύτερη average θα ηταν;

Μια θυσία θα την εκανες για να απολαμβάνεις πχ την κάμερα η την οθονη που ειναι τα δυνατά σημεία της συσκευης.

Ουδείς τέλειος ετσι κι αλλιως.

 

Μα δεν έχω παράπονο κατά τ'αλλα από τη συσκευή...

 

Απλά ψάχνω να βρω τι μπορεί να φταίει και δεν έχω χρόνους όπως άλλα μέλη του φόρουμ... :(

 

Διαβάζω για 5 ώρες οθόνη κτλ...

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μα δεν έχω παράπονο κατά τ'αλλα από τη συσκευή...

 

Απλά ψάχνω να βρω τι μπορεί να φταίει και δεν έχω χρόνους όπως άλλα μέλη του φόρουμ... :(

 

Διαβάζω για 5 ώρες οθόνη κτλ...

Κοιτα καμία συσκευη δεν ειναι η κανει στο βαθμό που θελουμε η επιθυμουμε για όλους.

Η να το πω και αλλιως καμία δεν μπορει να καλυψει όλες τις πιθανές απαιτηςεις/θέλω που κανει ο καθένας το ίδιο ικανοποιητικά με κάποιον άλλον χρήστη.

Υπάρχουν χιλιάδες παράγοντες που επηρεάζουν την απόδοση μιας συσκευης στην αυτονομια της.

Επειδή ο άλλος εχει 5ωρες δεν σημαίνει οτι αυτόματα και εσυ θα εχεις 5 ωρες.

Αλλο αριθμό εφαρμογών ο ένας αλλο ο δεύτερος και αλλο ο τρίτος και ούτε καθ εξής.

Άλλος χρησιμοποιήσει πιο πολυ wifi άλλος το 3G,άλλος δεν εχει τοςο καλό σήμα κινητής στα μέρη που συχνάζει με κάποιον άλλον σε διαφορετικά μέρη που συχνάζει.

Άλλος δίνει βαρύτητα σε Χ,Ψ εφαρμογές περιςςοτερο απο οτι άλλος.

Διαφορετική φωτεινότητα ο ένας διαφορετική ο άλλος.

 

Κλπ,κλπ χιλιάδες άλλοι συνδυασμοί,αρα μην περιμένεις οτι εχει ο άλλος να εχεις και εσυ απαραίτητα.

Μονο με βαση τη δικιά σου χρηση αποκλειςτικα και με βαση αλλες συσκευές που χρησιμοποίησες στο πρόσφατο παρελθόν μπορεις να βγάλεις συμπέρασμα αν σε καλύπτει περισσοτερο η λιγότερο.

 

Λάθος δηλαδη κοιτάμε απο τρίτο χρήστη.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά τα λέει ο φίλος alextrela.

 

Κάτι άλλο, σε ποια ρύθμιση χρησιμοποιείτε την οθόνη; Στην προσαρμοσιμη default ή σε κάποια άλλη. Εγώ το άλλαξα για μια βδομάδα στο Βασικό όπου η οθόνη δείχνει πιο κοντά στο πραγματικό τα χρώματα αλλά θέλει να την συνηθίσεις διότι σου φαίνεται πως "χαραμιζεται" και τα δείχνει κάπως νωθρα όλα αλλά έχω την εντύπωση πως είχε και επίπτωση στη μπαταρία και μου κρατούσε περισσότερο. Έχει δει κανείς το ίδιο;

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Αυτα ειναι 3.500 mah extra μπαταρια!!!

Zerolemon 3500mAh Slim Power Case for Galaxy S6 and S6 Edge

 

Μου αρέσει που λέει slim. Σαν τούβλο γίνετε!

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που λέει slim. Σαν τούβλο γίνετε!

 

Καλημερα.Αυτα ειναι 3.500 mah extra μπαταρια!!!

Zerolemon 3500mAh Slim Power Case for Galaxy S6 and S6 Edge

Μωρέ για κανένα μεγάλο ταξιδάκι μια χαρά είναι να την έχεις καβατζα! Είναι λίγο μεγάλη η αλήθεια είναι αλλά οκ!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ για κανένα μεγάλο ταξιδάκι μια χαρά είναι να την έχεις καβατζα! Είναι λίγο μεγάλη η αλήθεια είναι αλλά οκ!

 

και γιατι να μην παρεις ενα powerbank? πιο φτηνά θα σου βγει κιολας

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

και γιατι να μην παρεις ενα powerbank? πιο φτηνά θα σου βγει κιολας

Συμφωνώ και παίρνεις και με περισσότερα mha και ενδεχομένως και πιο φθηνά από όσο θα έχει αυτή η θήκη. απλά στην θήκη δεν κρεμονται καλώδια και τέτοια

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!εχω ενα powerbank inteso 5200mah το οποιο στα iphone 6,6plus τα φορτιζε κανονικα ισως και ελαχιστα πιο γρηγορα,οταν βαζω το s6 πανω αργει αρκετα περιπου τρεις ωρες...γιατι ετσι?
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Με ανοιχτο wifi συνεχεια, λιγο data, gps on

Σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος απο την μπαταρια.

 

Στα μισα ειμαι ηδη με 2 ωρες και 40 λεπτα οθονη.

 

[ATTACH]62524[/ATTACH]

 

[ATTACH]62526[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

o μέσος όρος sot της συσκευής με μικτή χρήση είναι το πολύ τέσσερις ώρες. το 5ωρο μόνο σε χρήση με wifi, χαμηλή φωτεινότητα κλπ. μέτρια θα χαρακτήριζα τη μπαταρία προς κάτω του μετρίου..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

o μέσος όρος sot της συσκευής με μικτή χρήση είναι το πολύ τέσσερις ώρες. το 5ωρο μόνο σε χρήση με wifi, χαμηλή φωτεινότητα κλπ. μέτρια θα χαρακτήριζα τη μπαταρία προς κάτω του μετρίου..

Πάντως από τις καινούργιες ναυαρχίδες δεν νομίζω να κυκλοφορεί άλλο εκτός του z3 που να έχει καλύτερη μπαταρία. Και αναφέρομαι σε g4 m8 που είναι στην ίδια κατηγορία.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

πανω απο 2.5 ωρες sot δε μπορω να πιασω...οτι κι αν κανω....το εχω ξαναγραψει , αλλα διαβαζω τις επιδοσεις των δικων σας S6 και απορω τι κανω λαθος...

συνηθως max 2 ωρες....και δεν παιζω παιχνιδια κτλ κτλ.....τι να πω...δεν ξερω....

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

πανω απο 2.5 ωρες sot δε μπορω να πιασω...οτι κι αν κανω....το εχω ξαναγραψει , αλλα διαβαζω τις επιδοσεις των δικων σας S6 και απορω τι κανω λαθος...

συνηθως max 2 ωρες....και δεν παιζω παιχνιδια κτλ κτλ.....τι να πω...δεν ξερω....

 

Στα ιδια κι εγω... 2 - 2:30 ωρες αλλα εχω κακο σημα και μου τρωει μπαταρια!

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

πανω απο 2.5 ωρες sot δε μπορω να πιασω...οτι κι αν κανω....το εχω ξαναγραψει , αλλα διαβαζω τις επιδοσεις των δικων σας S6 και απορω τι κανω λαθος...

συνηθως max 2 ωρες....και δεν παιζω παιχνιδια κτλ κτλ.....τι να πω...δεν ξερω....

 

Στα ιδια κι εγω... 2 - 2:30 ωρες αλλα εχω κακο σημα και μου τρωει μπαταρια!

 

εγώ στο δικό μου G920F με 5.0.2 ελληνική είχα δει 3 ώρες οθόνη και είχα ακόμη 45% μπαταρία.

από την ώρα που έκανα αναβάθμιση σε 5.1.1 έχω χειρότερη μπαταρία.

δεν ξέρω αν παίζει ρολό ότι στην 5.0.2 ήμουν root και είχα κόψει κάποια πράγματα

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Κοψτε τον προσδιορισμο θεσης απο το google now...και θα δειτε Αμεσα Διαφορα

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Πάντως από τις καινούργιες ναυαρχίδες δεν νομίζω να κυκλοφορεί άλλο εκτός του z3 που να έχει καλύτερη μπαταρία. Και αναφέρομαι σε g4 m8 που είναι στην ίδια κατηγορία.

Η μπαταρία είναι στα ίδια με HTC one m7. Μ8 σίγουρα καλύτερη, g4 δεν γνωρίζω

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Κοψτε τον προσδιορισμο θεσης απο το google now...και θα δειτε Αμεσα Διαφορα

 

μπορεις να μας βοηθησεις στο πως γινεται αυτο;;;

 

thanx

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Όκ... Πιο κατατοπιστικος δε γίνεται.. :)

 

Σε ευχαριστώ πολύ

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

εγώ στο δικό μου G920F με 5.0.2 ελληνική είχα δει 3 ώρες οθόνη και είχα ακόμη 45% μπαταρία.

από την ώρα που έκανα αναβάθμιση σε 5.1.1 έχω χειρότερη μπαταρία.

δεν ξέρω αν παίζει ρολό ότι στην 5.0.2 ήμουν root και είχα κόψει κάποια πράγματα

Μια από τα ίδια....με ίδιες ρυθμίσεις και χρήση περίπου μια ώρα λιγοτερη μπαταρία. Και η 5.1.1 περασμένη "καθαρα" με wipe και επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων. Σκέφτομαι να επανέλθω σε 5.0.2.

 

Υ.Γ: Επίσης μικρή λεπτομέρεια αλλά η μέτρησή οξυγονωσης του αίματος από τον πίσω αισθητήρα αποτελεί παρελθόν

Link to comment
Share on other sites

Απο χτες το βραδυ ψαχνω να βρω πως μετραει παλμους και δεν το βρισκω... γιατι το βγαλανε;
Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια....με ίδιες ρυθμίσεις και χρήση περίπου μια ώρα λιγοτερη μπαταρία. Και η 5.1.1 περασμένη "καθαρα" με wipe και επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων. Σκέφτομαι να επανέλθω σε 5.0.2.

 

Υ.Γ: Επίσης μικρή λεπτομέρεια αλλά η μέτρησή οξυγονωσης του αίματος από τον πίσω αισθητήρα αποτελεί παρελθόν

 

Δυστυχώς φίλε μου από την στιγμή που αναβαθμισες σε 5.1.1 δεν μπορείς να γυρίσεις πίσω σε 5.0.2.

Πέρασες τον καινούριο bootloader ο οποίος είναι κλειδωμενος.

Εγώ πάντως δεν άντεχα μαμά το τηλ. και το έκανα root.

Έγραψε βέβαια ο knox 0x1 αλλά δεν

γ@μιετ@!..

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φίλε μου από την στιγμή που αναβαθμισες σε 5.1.1 δεν μπορείς να γυρίσεις πίσω σε 5.0.2.

Πέρασες τον καινούριο bootloader ο οποίος είναι κλειδωμενος.

Εγώ πάντως δεν άντεχα μαμά το τηλ. και το έκανα root.

Έγραψε βέβαια ο knox 0x1 αλλά δεν

γ@μιετ@!..

Με το pingpong εκανες ρουτ;

Link to comment
Share on other sites

Με το pingpong εκανες ρουτ;

 

Όχι. Το pingpong δουλεύει μόνο στην 5.0.2.

Στη 5.1.1 θέλει να περάσεις άλλο kernel αλλά γράφει ο μετρητής.

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S6 Series] H εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...