Jump to content

[S6 Series] H εμπειρία σας με τη μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τόσες ώρες βγάζει και το g3 και έχει φάει το κράξιμο του αιώνα για την αυτονομία του γιατί δεν νοείται ναυαρχίδα του 2014 να έχει τέτοια μπαταρία σύμφωνα με τα fanboys της Sammy και πριν φάω κράξιμο είμαι κάτοχος note 3 και tablet Samsung οπότε αγαπώ Samsung απλά το αναφέρω για το πως αλλάζουν τα πράγματα ... Τεσπα για να μην είμαι off topic εμένα μια χαρά μου φαίνεται η αυτονομία μετά το Update που διαβάζω σε αξιοπρεπή επίπεδα για αυτά που προσφέρει το κινητό αν αναλογιστει κάνεις την οθονάρα σου και τον πολύ δυνατό επεξεργαστή του. Μόλις πέσει λίγο η τιμή του σίγουρα θα το δοκιμάσω

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω μονο wi fi,μηνυματα και κλησεις 1ημερα βγαζω ανετα με 5ωρες και κατι ψιλα ανοιχτη οθονη αλλα δεν ανοιγω καθολου δεδομενα με φωτεινοτητα στο 30%.Το μεγιστο που εχω βγαλει ειναι 5 ωρες και 45λεπτα αλλα με εξοικονομηση ενεργειας ως το 50%.Απορο γιατι αναφερεις συνεχεια στα μηνυματα σου οτι βγαζει 3ωρες μονο.Μηπως η συσκευη σου εχει καποιο θεμα στην μπαταρια;Εγω εκανα hard reset πριν και μετα απο το 1ο update που πηρα και τωρα ειδη εχω παρει και το 2ο update που διορθωνει την διαχειρiση μνημης ram.Η συσκευη παει αψογα εχω ομως το s6 edge μηπως εχει διαφορα;

 

Με το συμπάθειο κιόλας, αλλά για ποιο λόγο να πάρεις το S6 για μηνύματα - κλήσεις και wifi?..:worry::p

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Με το συμπάθειο κιόλας, αλλά για ποιο λόγο να πάρεις το S6 για μηνύματα - κλήσεις και wifi?..:worry::p

Αν εννοεις gaming μου φτανει το ps4 και η SLI GTX 970 δεν μπορει να με καλυψει η εμπειρια χρησης της Mali-T760MP8 οχι οτι ειναι αδεξιο το gaming σε smartphone.Οσο για φωτογραφιες αυτη η ιδιοτητα της συσκευης εξυπακούεται.:)

Link to comment
Share on other sites

Τόσες ώρες βγάζει και το g3 και έχει φάει το κράξιμο του αιώνα για την αυτονομία του γιατί δεν νοείται ναυαρχίδα του 2014 να έχει τέτοια μπαταρία σύμφωνα με τα fanboys της Sammy και πριν φάω κράξιμο είμαι κάτοχος note 3 και tablet Samsung οπότε αγαπώ Samsung απλά το αναφέρω για το πως αλλάζουν τα πράγματα ... Τεσπα για να μην είμαι off topic εμένα μια χαρά μου φαίνεται η αυτονομία μετά το Update που διαβάζω σε αξιοπρεπή επίπεδα για αυτά που προσφέρει το κινητό αν αναλογιστει κάνεις την οθονάρα σου και τον πολύ δυνατό επεξεργαστή του. Μόλις πέσει λίγο η τιμή του σίγουρα θα το δοκιμάσω

 

Εγώ πάντως που δεν είμαι fanboy, θεωρώ λάθος που το έκαναν τόσο λεπτό & θυσίασαν μια καλή αυτονομία, στα 8-8,5mm θα είχε μια 3000-3100 πάνω μπαταρία και κατευθείαν ένα 20% καλύτερη απόδοση.

Το G3 αν είχε μόνο την κακή αυτονομία δεν θα έτρωγε κράξιμο, αλλά είχε(& έχει για μένα) ένα σωρό θέματα, που το καθένα από μόνο του δεν είναι και τόσο φοβερό αλλά όλα μάζι συνέθεσαν ένα εκρηκτικό μίγμα.

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις gaming μου φτανει το ps4 και η SLI GTX 970 δεν μπορει να με καλυψει η εμπειρια χρησης της Mali-T760MP8 οχι οτι ειναι αδεξιο το gaming σε smartphone.Οσο για φωτογραφιες αυτη η ιδιοτητα της συσκευης εξυπακούεται.:)

 

Τώρα έγινες απόλυτα κατανοητός!:lol:

 

Η δικιά μου αυτονομία πάντος, και δεδομένου του ότι τα apps έπιασαν τον μαγικό αριθμό 235 με μία σωρεία εξ'αυτών να τρέχουν ασταμάτητα στο bg (το greenify βοηθάει κάπως), έχει αρχίσει να βελτιώνεται αρκετα, φτάνω περί τις 4 ώρες και κάτι sot..

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Με wifi Βγαζεις 6 ωρες οθονη

με 3g Βγαζεις 3 ωρες οθονη

....πιστευω να σας καλυψα.

 

Πολύ μεγάλη διαφορά πάντως, εφόσον η μόνη παράμετρος που άλλαζει είναι αυτή, ακόμα και 4G/wifi να ήταν, δεν δικαιολογείται τόση διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που δεν είμαι fanboy, θεωρώ λάθος που το έκαναν τόσο λεπτό & θυσίασαν μια καλή αυτονομία, στα 8-8,5mm θα είχε μια 3000-3100 πάνω μπαταρία και κατευθείαν ένα 20% καλύτερη απόδοση.

Το G3 αν είχε μόνο την κακή αυτονομία δεν θα έτρωγε κράξιμο, αλλά είχε(& έχει για μένα) ένα σωρό θέματα, που το καθένα από μόνο του δεν είναι και τόσο φοβερό αλλά όλα μάζι συνέθεσαν ένα εκρηκτικό μίγμα.

 

Σαφώς και λίγο καλύτερη αυτονομία δεν θα χαλούσε κανέναν αλλά δυστυχώς έχουν αρχίσει όλοι να ρίχνουν κατά πολύ το πάχος με ότι συνέπειες έχει αυτό... Κάπου χάνεις κάπου κερδίζεις... Και εγώ προσωπικά θα προτιμούσα καλύτερη αυτονομία και να είναι λίγο πιο παχουλο!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε 8 ώρες το βράδυ idle, απώλεια 9% όταν ξύπνησα το πρωί δικαιολογειται; (ανοιχτό wifi μόνο). Από 100 δηλαδή που το άφησα το βρήκα στο 91 χωρίς να χρησιμοποιηθεί

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Σε 8 ώρες το βράδυ idle, απώλεια 9% όταν ξύπνησα το πρωί δικαιολογειται; (ανοιχτό wifi μόνο). Από 100 δηλαδή που το άφησα το βρήκα στο 91 χωρίς να χρησιμοποιηθεί

 

Εχεις το ρολογακι στην edge πλευρα ανοιχτο;

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Εχεις το ρολογακι στην edge πλευρα ανοιχτο;

 

Το απλό s6 έχω ☺

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Το απλό s6 έχω ☺

 

Sorry μπερδεψα τα threads.

Δεν ειναι φυσιολογικο να χανει τοσο...

Εμενα με το ρολογακι ανοιχτο και wifi on καιει 4-5% και ειμαι και σε περιοχη που δεν εχει καλο σημα.

 

Ελπιζω με το που το πηρες να εκλεισες το NFC, ετσι;

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Ανοιχτό το έχω. Καίει δηλαδή κι αυτό ε; Θα το κλείσω και θα δω

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Ανοιχτό το έχω. Καίει δηλαδή κι αυτό ε; Θα το κλείσω και θα δω

 

T' αντερα του! :lol:

Χωρις πλακα, δοκιμασε το και θα δεις διαφορά ειμαι σιγουρος!

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

T' αντερα του! :lol:

Χωρις πλακα, δοκιμασε το και θα δεις διαφορά ειμαι σιγουρος!

 

Καλησπερα.Εμενα σε 7 ωρες αναμονη απο της 04:00 τα ξημερωματα που το εβγαλα απο τον φορτιστη μεχρι της 11:00 το πρωι που ξυπνησα δεν ειχε χασει τιποτα 100% μιλαμε για βραχος η μπαταρια αλλα να επισημανω οτι εχω το s6 edge.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εμενα σε 7 ωρες αναμονη απο της 04:00 τα ξημερωματα που το εβγαλα απο τον φορτιστη μεχρι της 11:00 το πρωι που ξυπνησα δεν ειχε χασει τιποτα 100% μιλαμε για βραχος η μπαταρια αλλα να επισημανω οτι εχω το s6 edge.

 

Με τι ανοιχτό και με πόσα apps να τραβάνε διάφορα? Εγώ αντίστοιχα, στο 7ωρο που κοιμάμαι, από 100 πάει στο 70..:lol:

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

T' αντερα του! :lol:

Χωρις πλακα, δοκιμασε το και θα δεις διαφορά ειμαι σιγουρος!

 

Με τι ανοιχτό και με πόσα apps να τραβάνε διάφορα? Εγώ αντίστοιχα, στο 7ωρο που κοιμάμαι, από 100 πάει στο 70..:lol:

 

Τιποτα ανοιχτο σε εξοικονομηση μονο το σημα τρααβουσε με 2G GSM.Εφαρμογες εχω καμια 70ρια σιγα σιγα το στηνω το κινητο 8 ημερες ακριβως το εχω.:)

Link to comment
Share on other sites

Ε έτσι πες. Εμένα ανοιχτό μονο wifi αλλά όλα κανονικά συγχρονιζουν mail Facebook messaging apps και τοποθεσία ανοιχτή (εκτός από τοποθεσία Google )

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Τι θα γινει επιτελους με τα Google services?

 

Εχω απενεργοποιημενο Now,ιστορικο τοποθεσιας google και απο συγχρονισμους google μονο οτι χρειαζομαι(gmail,επαφες,keep, ολα τα υπολοιπα κλειστα) και σε 4 ωρες απο την φορτιση μου γραφει στα στατιστικα "συνολικος χρονος συνδεσης" 35λεπτα . Ημαρτον δηλαδη...

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Τι θα γινει επιτελους με τα Google services?

 

Εχω απενεργοποιημενο Now,ιστορικο τοποθεσιας google και απο συγχρονισμους google μονο οτι χρειαζομαι(gmail,επαφες,keep, ολα τα υπολοιπα κλειστα) και σε 4 ωρες απο την φορτιση μου γραφει στα στατιστικα "συνολικος χρονος συνδεσης" 35λεπτα . Ημαρτον δηλαδη...

Άμα βρεις λύση ενημέρωσε και εγώ το ίδιο πρόβλημα εχω

Link to comment
Share on other sites

Τι θα γινει επιτελους με τα Google services?

 

Εχω απενεργοποιημενο Now,ιστορικο τοποθεσιας google και απο συγχρονισμους google μονο οτι χρειαζομαι(gmail,επαφες,keep, ολα τα υπολοιπα κλειστα) και σε 4 ωρες απο την φορτιση μου γραφει στα στατιστικα "συνολικος χρονος συνδεσης" 35λεπτα . Ημαρτον δηλαδη...

 

Άμα βρεις λύση ενημέρωσε και εγώ το ίδιο πρόβλημα εχω

Δεν έχω τέτοιο θέμα ούτε με το Noteli 4 ούτε με το s6 edge και εχω και εγώ πάνω από 100 εφαρμογές.

Πιο παλιά με άλλα Samsung τηλέφωνα είχα αλλά τώρα όχι.

Να πω επίσης πως δεν τα έχω ρουταρει. Είμαι εντελώς στοκ, ούτε Launcher δεν έχω βάλει. Όλα κυλανε ρολόι και το νοτελι ακόμα είναι με την 4.4.4.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Δειτε εδω χαλια. Φευγω 11 το πρωι απο το σπιτι, ολη τη μερα μεχρι πριν λιγο ηταν με ανοιχτα δεδομενα χωρις wifi. Το δουλεψα ΕΛΑΧΙΣΤΑ(33 λεπτα οπως δειχνει) και ειναι στο 48%. Δειτε χρονο τα Google services. Τι διαολο;

 

http://s18.postimg.org/sjnlgls6t/Screenshot_2015_05_17_19_36_49.png

 

http://s18.postimg.org/5w8cagcmt/Screenshot_2015_05_17_19_36_56.png

 

http://s18.postimg.org/k3y0z3pbp/Screenshot_2015_05_17_19_37_02.png

 

Οχι τπτ, εβγαλαν και την επιλογη στη μπαταρια οπου πατας πανω στο γραφημα και βλεπεις αν το κινητο ηταν ξυπνιο οταν η οθονη ειναι κλειστη κλπ και δε μπορω να βγαλω συμπερασμα.

Οποιαδηποτε βοηθεια καλοδεχουμενη.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πρόβλημα με την μπαταρία και μεγάλα ποσοστά στο Google services ,δοκιμάστε το παρακατω.

Ρυθμίσεις - Χρήση δεδομενων- υπηρεσίες Google και ενεργοποιηστε τον περιορισμό δεδομένων παρασκηνιου . Εγώ το έκανα και είδα μεγάλη διαφορα.

Με όλα ενεργά ακόμα και το gps και με φωτεινότητα στο μέγιστο auto.

Είμαι αυτή την στιγμή στο 70% με SOT 2 ώρες και 23 λεπτα

Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνεις αυτό όμως έρχονται τα mail στο Gmail και γενικά συγχρονίζει; Δουλεύουν σωστά οι χάρτες και η τοποθεσία;

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S6 Series] H εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...