Jump to content

[S6 Series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://www.ebay.co.uk/itm/FULL-CURVED-3D-TEMPERED-GLASS-SCREEN-PROTECTOR-FOR-SAMSUNG-GALAXY-S6-EDGE-PLUS-/151826519993?hash=item235990d7b9:g:SbwAAOSw14xWQ1fm

Παιδιά έχει πάρει κανεις αυτό ή κατι αντιστοιχο tempered glass για το edge plus??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια εχω s6 edge και ο ασυρματος fast charger μου αργει παρα πολυ να φορτωσει το κινητο. Χθες το εβαλα στις 2:00 το βραδυ και στις 10:45 το πρωι ειχα 84% μπαταρια. Γνωριζω οτι πρεπει να εχω note 5 η s6 edge+ για να φορτωνει σε fast mode ομως στο επισημο site λεει οτι υποστηριζονται και αλλες συσκευες με ασυρματη φορτιση. Μηπως υπαρχει ασυμβατοτητα ή επεσα σε ελαττωματικό φορτιστή?
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Mόλις αγόρασα το s6 και γλυστράει ΠΟΛΥ. Κατέληξα στην spigen rugged armor http://www.e-experts.gr/spigen-samsung-galaxy-s6-case-rugged-armor-sgp11439-p-5287.html . Ποια screen protector προτείνετε μέχρι 10ε?
Link to comment
Share on other sites

Της spiegen (είναι 2 κομμάτια+1 για το πίσω μέρος)

http://www.e-experts.gr/spigen-samsung-galaxy-s6-screen-protector-crystal-sgp11306-p-5737.html?osCsid=9280b6bb99b17c69c710b948036f26d0

Δεν την έχω, αλλά ήταν ότι καλύτερο είχα βάλει στο galaxy s4

ΥΓ Βέβαια ίσως πρέπει να ψαχτείς για tempered αφού το s6 είναι γυαλί και όχι πλαστικό, πράγμα που σημαίνει ότι αν σου πέσει κινδυνεύει να γίνει κομμάτια

Edited by xetasa

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κανένα καλό power bank που να φορτίζει γρήγορα το s6.Πήρα ένα no name τις προάλλες και όταν έχω το κινητό να φορτίζει και το χρησιμοποιώ παράλληλα δεν ανεβαίνει ούτε ένα τις εκατό η μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κανένα καλό power bank που να φορτίζει γρήγορα το s6.Πήρα ένα no name τις προάλλες και όταν έχω το κινητό να φορτίζει και το χρησιμοποιώ παράλληλα δεν ανεβαίνει ούτε ένα τις εκατό η μπαταρία.

 

Με το romoss sailing 5 από 10% φορτίζει σε μιάμιση ώρα..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

παιδια ενα καλο temerded glass. Πηρα ενα απο ebay αυτο εδω http://www.ebay.co.uk/itm/161786181027?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT και δε κολλαει, μπαινει βγαινει, δεν σταθεροποιειται σαν να μην εχει καθολου ηερω γω κολλα να μεινει ακινητο πανω στο κινητο. Του εστειλα μηνυμα αυτουνου να δφω τι θα μου απαντησει.

 

Πειτε ενα καλο να παραγγειλω.

TCe
Link to comment
Share on other sites

παιδια ενα καλο temerded glass. Πηρα ενα απο ebay αυτο εδω http://www.ebay.co.uk/itm/161786181027?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT και δε κολλαει, μπαινει βγαινει, δεν σταθεροποιειται σαν να μην εχει καθολου ηερω γω κολλα να μεινει ακινητο πανω στο κινητο. Του εστειλα μηνυμα αυτουνου να δφω τι θα μου απαντησει.

 

Πειτε ενα καλο να παραγγειλω.

 

132 σελιδες με την ίδια ερώτηση-αναζήτηση ισως σε βοηθησει

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s6-edge/accessories/curved-glass-screen-protector-thread-t3063727

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

'Εχει κανένας την Samsung Galaxy S6 Edge Plus Clear View Cover EF-ZG928CBE; Μου φαίνεται πολύ καλή... Το καπάκι όμως κουμπώνει στο πλάι ή μένει ελεύθερο;
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα παρέλαβα αυτά τα αυτοκόλλητα

https://slickwraps.com/carbon-fiber-series-wraps-skins-for-samsung-galaxy-s6.html

(για δεύτερη φορά, την πρώτη δεν πέτυχα καλά τις γωνίες και τα ξηλωσα, άφησα μόνο το πίσω μέχρι που το βαρέθηκα και το έβγαλα και εκείνο)

Αυτή την φορά τα πέρασα καλά ωραία, αλλά το μέρος τις οθόνης δεν θέλω να το βάλω για να έχω και το tempered glass.

Οποίος έχει τα συγκεκριμένα το έχει και σε θήκη?

Τελευταία ήμουν με την υπέροχη nillkin nature, η οποία τώρα με τα αυτοκόλλητα μπαίνει λίγο πιο σφιχτά.

Αν προσέχουμε λίγο γίνεται να κυκλοφορουμε μόνο με αυτά τα αυτοκόλλητα η καμία προστασία δεν παρέχουν?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

'Εχει κανένας την Samsung Galaxy S6 Edge Plus Clear View Cover EF-ZG928CBE; Μου φαίνεται πολύ καλή... Το καπάκι όμως κουμπώνει στο πλάι ή μένει ελεύθερο;

 

Έχω τη θήκη, σε χρυσό χρώμα. Το καπάκι δεν κουμπώνει στο πλάι. Είμαι πολύ ευχαριστημένος με τη θήκη. Γρατσουνάει λίγο την οθόνη, αλλά εμένα δε πειράζει γιατί φοράω προστασία.

Link to comment
Share on other sites

Έχω τη θήκη, σε χρυσό χρώμα. Το καπάκι δεν κουμπώνει στο πλάι. Είμαι πολύ ευχαριστημένος με τη θήκη. Γρατσουνάει λίγο την οθόνη, αλλά εμένα δε πειράζει γιατί φοράω προστασία.

Δυστυχως αν πεσει το κινητο θα ανοιξει το καπακι...

Και ο νομος του Μερφυ λεει πως πρωτα θα σκασει με τη γωνια της οθονης.

Με βλεπω, παλι, με μια καλη δερματινη...

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως αν πεσει το κινητο θα ανοιξει το καπακι...

Και ο νομος του Μερφυ λεει πως πρωτα θα σκασει με τη γωνια της οθονης.

Με βλεπω, παλι, με μια καλη δερματινη...

άραγε αυτή η Led view cover τι να λέει; την έχει πάρει - φορέσει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς με το edge τι tempered glass φοράτε.?

Πιάνει κανονικά και ολόκληρη την edge οθόνη?

Σκέφτομαι να ξεκινήσω να παραγγελνω αξεσουάρ για το s7 edge, και μιας και έχω το απλό s6 δεν ξέρω τι γίνεται με tempered glass και οθόνη edge.

Και από θήκες? Η nillkin nature είναι το ίδιο καλή και στα edge όπως στο απλό.?

Ευχαριστώ

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Η nilkin nature είναι η καλύτερη θήκη και για το edge την έχω παραγγείλει και για το edge plus,τζαμακι οθόνης δεν βρήκα ποτέ κάποιο που να καθησε καλά και προτιμώ τις curved ζελατινες οθόνης
Link to comment
Share on other sites

Χθες εδωσα τα πιο αχρηστα λεφτα για αξεσουαρ.

Πηρα ενα tempered glass.Αφηνει κενο με την οθονη και, περα απο την αισθηση που ειναι χαλια, μπερδευονται τα tap με τα swipe. Παει για σκουπιδια.

Πηρα και την clear θηκη της Samsung.Μια που την εβαλα, μια που την εβγαλα. Παει για πωληση.

 

Εχει δει κανενας καμια καλη folio θηκη που να κουμπωνει; Δεν μπορω να καταλαβω γιατι να παρει καποιος θηκη με καπακι χωρις να σταθεροποιειται. Για να κανει φλαπα-φλουπα;

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Χθες εδωσα τα πιο αχρηστα λεφτα για αξεσουαρ.

Πηρα ενα tempered glass.Αφηνει κενο με την οθονη και, περα απο την αισθηση που ειναι χαλια, μπερδευονται τα tap με τα swipe. Παει για σκουπιδια.

Πηρα και την clear θηκη της Samsung.Μια που την εβαλα, μια που την εβγαλα. Παει για πωληση.

 

Εχει δει κανενας καμια καλη folio θηκη που να κουμπωνει; Δεν μπορω να καταλαβω γιατι να παρει καποιος θηκη με καπακι χωρις να σταθεροποιειται. Για να κανει φλαπα-φλουπα;

Κανένα tempered Glass που δοκίμασα δεν έμπαινε καλά όλα έκαναν σημάδια στις άκρες, μέχρι που πήγα από smartec για service και αγόρασα από εκεί ένα εφάρμοσε ακριβώς και δε άφησε το παραμικρό σημάδι.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα tempered Glass που δοκίμασα δεν έμπαινε καλά όλα έκαναν σημάδια στις άκρες, μέχρι που πήγα από smartec για service και αγόρασα από εκεί ένα εφάρμοσε ακριβώς και δε άφησε το παραμικρό σημάδι.

 

Θυμάσαι μήπως τι μάρκα ήταν??? Ψάχνω απεγνωσμένα ένα γυαλί που να μην αφήνει κενά!

Link to comment
Share on other sites

Ισως δεν εκφραστηκα σωστα: Ως σχημα εφαρμοζει αψογα. Αλλα επειδη εχει περιμετρικα μονο κολα, αναμεμεσα στην οθονη και σε αυτο εχει κενο.
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160310/71f5fb388e563d59c6368e328add696f.jpg

Το προτείνω ανεπιφύλακτα, μικρό, ωραίος σχεδιασμός, καλή ποιότητα υλικών, δεν το καταλαβαίνεις στην τσέπη. Μου βγάζει 4 φορτισεις σχεδόν!

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160310/71f5fb388e563d59c6368e328add696f.jpg

Το προτείνω ανεπιφύλακτα, μικρό, ωραίος σχεδιασμός, καλή ποιότητα υλικών, δεν το καταλαβαίνεις στην τσέπη. Μου βγάζει 4 φορτισεις σχεδόν!

To πιο vfm power bank.

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη κανα κατάστημα σε λογική τιμή;

Στο νετ θα το βρεις σε τιμη χωμα γυρω στα 13 με 15 ευρω.

Αμαζον, εβαυ εγω πηρα απο banggood.

Δεν ξέρω σε μαγαζιά αν το έχει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S6 Series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...