Jump to content

[S6 Series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γειας σας παίδες.Τι γνωμη εχετε για αυτο;http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=183019

 

φιλε με ουτε τα μισα λεφτα παιρνεις το xaomi 10400 που το εχω δει και δουλεψει και ειναι κορυφαιο...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Το ξέρω το xiaomi 10400mah έχει 20 ευρώ αλλά προτίμησα το Samsung γιατί είναι original αξεσουάρ.Το θέμα είναι ότι λέει στο εγχειρίδιο ότι φορτίζει σε 7-8 ώρες με φορτιστή σαν του s6 edge που έχω αλλά εγώ το έχω είδη 14 ώρες στην φόρτιση και από τα 4 Led που δείχνει το ποσοστό μπαταρίας είναι ακόμα στο δεύτερο Led.Φοβαμαι ότι έπεσα σε ελαττωματικό προϊόν.Αν το έχει κάποιος αλλος από το forum ας μου πει στις πόσες ώρες κάνει να του φορτίσει 100%.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Παράγγειλα σήμερα την spigen neo hybrid metal και αύριο θα παραλάβω.

Ήθελα να ρωτήσω αν την έχει κανείς και αν επηρεάζει την ασύρματη φόρτιση.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Εγω την ειχα για μια μερα.Μετα την πουλησα.

Προστατευει,καλη ποιοτητα αλλα γλυστραει τρελα στα πλαγια.Κανανε πατατα.

Επισης δεν μου αρεσε γιατι εκανε γκουμουτσα το κινητο.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Το ξέρω το xiaomi 10400mah έχει 20 ευρώ αλλά προτίμησα το Samsung γιατί είναι original αξεσουάρ.Το θέμα είναι ότι λέει στο εγχειρίδιο ότι φορτίζει σε 7-8 ώρες με φορτιστή σαν του s6 edge που έχω αλλά εγώ το έχω είδη 14 ώρες στην φόρτιση και από τα 4 Led που δείχνει το ποσοστό μπαταρίας είναι ακόμα στο δεύτερο Led.Φοβαμαι ότι έπεσα σε ελαττωματικό προϊόν.Αν το έχει κάποιος αλλος από το forum ας μου πει στις πόσες ώρες κάνει να του φορτίσει 100%.

 

Δοκίμασε και με έναν άλλον φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Παράγγειλα σήμερα την spigen neo hybrid metal και αύριο θα παραλάβω.

Ήθελα να ρωτήσω αν την έχει κανείς και αν επηρεάζει την ασύρματη φόρτιση.

 

Την έχω (gold edition) και ΔΕΝ την αλλάζω με τίποτα...

Κάνει το κινητό ακόμα πιο κομψό απο ότι είναι, του δίνει ωραία υφή και ΔΕΝ γλυστράει!

 

Δεν έχει θέματα με την ασύρματη φόρτιση...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Την έχω (gold edition) και ΔΕΝ την αλλάζω με τίποτα...

Κάνει το κινητό ακόμα πιο κομψό απο ότι είναι, του δίνει ωραία υφή και ΔΕΝ γλυστράει!

 

Δεν έχει θέματα με την ασύρματη φόρτιση...

 

Πάνω που με το σχόλιο του φίλου παραπάνω είπα θα το κλαψω το 45αρι, έρχεσαι εσύ και μου δίνεις ελπίδες. Θα γράψω και εγώ την γνώμη μου αύριο που θα παραλάβω. Έχω ένα σωρό ακριβές επώνυμες θήκες και είμαι συνέχεια με την φθηνή ταπεινή nillkin nature. Έχω uag, sview, spigen neo hybrid (αυτή με την διάφανη πλάτη, σκληρό πλαστικό πίσω και μαλακό γύρω γύρω) αλλά καμία δεν με βολεψε σαν την nillkin. Βέβαια δεν είναι "όμορφη" αλλά είναι πρακτική. Να δούμε με την neo hybrid metal τώρα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Πάνω που με το σχόλιο του φίλου παραπάνω είπα θα το κλαψω το 45αρι, έρχεσαι εσύ και μου δίνεις ελπίδες. Θα γράψω και εγώ την γνώμη μου αύριο που θα παραλάβω. Έχω ένα σωρό ακριβές επώνυμες θήκες και είμαι συνέχεια με την φθηνή ταπεινή nillkin nature. Έχω uag, sview, spigen neo hybrid (αυτή με την διάφανη πλάτη, σκληρό πλαστικό πίσω και μαλακό γύρω γύρω) αλλά καμία δεν με βολεψε σαν την nillkin. Βέβαια δεν είναι "όμορφη" αλλά είναι πρακτική. Να δούμε με την neo hybrid metal τώρα.

 

Αν έχεις το χρυσο θα έπρεπε να πάρεις την champagne gold πάντως για να δένει καλά...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις το χρυσο θα έπρεπε να πάρεις την champagne gold πάντως για να δένει καλά...

 

Λευκό έχω και νομίζω θα τεριαξει ωραία το κόκκινο..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και με έναν άλλον φορτιστή.

 

Βρηκα την λυση το καλωδιο εφταιγε του original φορτιστη της Samsung.Το αλλαξα και φορτισε κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά απορώ. Τόσο όμορφο κινητό και φοράτε κάτι άσχημες γκουμούτσες ή φτηνές πλαστικές θήκες της πλάκας. Και όλα αυτά γιατι; για να το πάρει ο επόμενος σε άριστη κατάσταση; εγώ ποτέ δεν έχω βάλει σε κανένα κινητό και πάντα χρησιμοποιώ θήκες pouch ή sleeve ήταν όταν το βάζω στην τσάντα μου η όταν το ακουμπάει κάπου. Όλες τις άλλες φορές είναι τσέπη. Πήρα μια πλαστική πολύ λεπτή και εγώ γιατί γλυστραει και την άφησα επάνω στο κινητό 2 δευτερόλεπτα. Προτιμώ να το χαίρομαι το κινητό μου πάρα να το είναι σαν να πηγαίνω σε στίβο μάχης με αυτό.
Link to comment
Share on other sites

εχετε να προτεινετε καποιο usb otg?

[ρωτησε κ ενας συνφορουμιτης πριν]//

ευχαριστω κ καλες γιορτες!

:superman:
Link to comment
Share on other sites

εχετε να προτεινετε καποιο usb otg?

[ρωτησε κ ενας συνφορουμιτης πριν]//

ευχαριστω κ καλες γιορτες!

Έχω αυτό και με έχει σώσει.

http://www.meenova.com/st/p/m3r.html

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά απορώ. Τόσο όμορφο κινητό και φοράτε κάτι άσχημες γκουμούτσες ή φτηνές πλαστικές θήκες της πλάκας. Και όλα αυτά γιατι; για να το πάρει ο επόμενος σε άριστη κατάσταση; εγώ ποτέ δεν έχω βάλει σε κανένα κινητό και πάντα χρησιμοποιώ θήκες pouch ή sleeve ήταν όταν το βάζω στην τσάντα μου η όταν το ακουμπάει κάπου. Όλες τις άλλες φορές είναι τσέπη. Πήρα μια πλαστική πολύ λεπτή και εγώ γιατί γλυστραει και την άφησα επάνω στο κινητό 2 δευτερόλεπτα. Προτιμώ να το χαίρομαι το κινητό μου πάρα να το είναι σαν να πηγαίνω σε στίβο μάχης με αυτό.

 

εχεις δικιο αλλα αν εισαι απο αυτους που το αλλαζουν καθε 6 μηνες και θες να πιανεις τη μεγιστη τιμη, τοτε πρεπει να το εχεις σε αριστη κατασταση..Αν δε σε νοιαζει ποσο θα πιασει τοτε κομπλε. Επισης αν εισαι απο αυτους που αλλαζουν κινητο μολις χαλασει το παλιο (καθε 3 χρονια πχ) και επειδη δεν διαθετεις λεφτα, με 1000 ζορια τα σκας για ενα τετοιο, παλι το θες προστατευμενο, να φτασει την 3ετια (εδω διαφωνω, πανε παρε ενα μεταχειρισμενο και μην το λυπασαι, αν και πολλοι εχουν καει απο μεταχειρισμενα και δε θελουν.) Κατα τα αλλα, εγω το εχω σε μια πολυ πολυ λεπτη σιλικονης που προστατευει και την καμερα, ειναι απιστευτα καλη θηκη, και δεν φαινεται καν οτι υπαρχει ,και τη βγαζω οταν ειμαι αραχτος και χαλαρος, αλλα στη δουλεια και οταν κανω δουλειες εξω και τρεχω, δεν βρισκω το λογο να το εχω απροστατευτο..αφου δεν το χαιρομαι εκεινη τη στιγμη

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο αλλα αν εισαι απο αυτους που το αλλαζουν καθε 6 μηνες και θες να πιανεις τη μεγιστη τιμη, τοτε πρεπει να το εχεις σε αριστη κατασταση..Αν δε σε νοιαζει ποσο θα πιασει τοτε κομπλε. Επισης αν εισαι απο αυτους που αλλαζουν κινητο μολις χαλασει το παλιο (καθε 3 χρονια πχ) και επειδη δεν διαθετεις λεφτα, με 1000 ζορια τα σκας για ενα τετοιο, παλι το θες προστατευμενο, να φτασει την 3ετια (εδω διαφωνω, πανε παρε ενα μεταχειρισμενο και μην το λυπασαι, αν και πολλοι εχουν καει απο μεταχειρισμενα και δε θελουν.) Κατα τα αλλα, εγω το εχω σε μια πολυ πολυ λεπτη σιλικονης που προστατευει και την καμερα, ειναι απιστευτα καλη θηκη, και δεν φαινεται καν οτι υπαρχει ,και τη βγαζω οταν ειμαι αραχτος και χαλαρος, αλλα στη δουλεια και οταν κανω δουλειες εξω και τρεχω, δεν βρισκω το λογο να το εχω απροστατευτο..αφου δεν το χαιρομαι εκεινη τη στιγμη

 

Μπορείς να δώσεις ένα λινκ την θήκη σου αν γίνεται γιατί κοιτάω για λεπτή θήκη.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις ένα λινκ την θήκη σου αν γίνεται γιατί κοιτάω για λεπτή θήκη.

 

αμα σου πω οτι δεν την βρισκω, γιατι ψαχνω να παρω 2η. ΠΑντως ειναι η τελεια σιλικονης..θα ψαξω λιγο τωρα να τη βρω και σστελνω

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πριν λίγο παρέλαβα την spigen neo hybrid metal.

Το μεγαλώνει το κινητό (σε σχέση με την nillkin nature που είχα μέχρι τώρα και ήταν σαν να μην υπάρχει θήκη).

Αλλά φαίνεται όμορφη και premium ας πούμε.

Νομίζω ότι προσφέρει καλή προστασία.

Πάντως όποιος θέλει λεπτή σιλικόνης, εγώ πρωτεινω nillkin nature.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

https://de.hama.com/00134876/hama-cover-ultra-slim-fuer-samsung-galaxy-s6-edge+-weiss

 

Εγώ αυτήν έχω πάρει.Δεν γλιστράει, το κυριότερο προστατεύει την κάμερα, δεν δινει όγκο στη συσκευή και νιώθεις σαν να μην φοράει θήκη

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πριν λίγο παρέλαβα την spigen neo hybrid metal.

Το μεγαλώνει το κινητό (σε σχέση με την nillkin nature που είχα μέχρι τώρα και ήταν σαν να μην υπάρχει θήκη).

Αλλά φαίνεται όμορφη και premium ας πούμε.

Νομίζω ότι προσφέρει καλή προστασία.

Πάντως όποιος θέλει λεπτή σιλικόνης, εγώ πρωτεινω nillkin nature.

 

Ούτε μια μέρα δεν πρόλαβα να κλείσω με την spigen neo hybrid metal και ξανά γύρισα στην ταπεινή nillkin.

Είπα θα το συνηθίσω το μέγεθος της αλλά όχι.

Μου μπήκε και ιδέα ότι επηρεάζει το wifi, γλυστραει και λίγο....

Τζάμπα το 45αρι. Συν μια επώνυμο στο συρτάρι. Τελικά σαν το "πρακτικό" δεν έχει.

Χρόνια πολλά καλές γιορτές!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ούτε μια μέρα δεν πρόλαβα να κλείσω με την spigen neo hybrid metal και ξανά γύρισα στην ταπεινή nillkin.

Είπα θα το συνηθίσω το μέγεθος της αλλά όχι.

Μου μπήκε και ιδέα ότι επηρεάζει το wifi, γλυστραει και λίγο....

Τζάμπα το 45αρι. Συν μια επώνυμο στο συρτάρι. Τελικά σαν το "πρακτικό" δεν έχει.

Χρόνια πολλά καλές γιορτές!

Ετσι φιλε μια απο τα ιδια. Τωρα εχω το clear cover που ειναι καλο.

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους! Λοιπον μια βοηθεια,εχω αυτη τη θηκη για S6 edge plus http://www.amazon.fr/Spigen-Capsule-Rugged-protection-Samsung/dp/B010MWEOCU/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1451007061&sr=8-3&keywords=s6+edge+plus+spigen η οποια ειναι αριστη πραγματικα,ειδικα σε προστασια,τη βγαζω και οταν ειμαι σπιτι μετα τη δουλεια ολα καλα....

 

Αλλα θελω μια διαφανη "Μαλακη κατα προτιμηση" για να χαιρομαι και το χρυσο χρωμα του απο πισω με τη χρυση προστασια για τη καμερα που εχω,να μην κανει φουσκαλες πισω οταν τη φοραω οπως πηρα μια με 5 ευρω και ειναι μεσα στις φουσκαλες,λεπτη,να μην προσθετει ογκο και να μπορω να τη παραγγειλω απο ελλαδα καλυτερα.

 

Επισης και 1 δοκιμασμενο screen protector (μπρος-πισω λεω να βαλω) γιατι εχει τοσα πλεον το skroutz και δε ξερω τι να δοκιμασω.

 

Αν καποιος εχει δοκιμασει κατι για να προτεινει θα ειμαι ευγνωμων, ευχαριστω !!! :)

Edited by ThunderFox

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

εγω απο χθες με την clear view cover. Πολυ ομορφη θηκη, αλλα μου φαινεται θα γυρισω στην σιλικονης που εχω. Βαρεθηκα το ανοιξε κλεισε ηδη..

Τσαμπα το 50αρι..Δεν ειναι να μιλας viber κτλ με μηνυματα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εβαλα στο S6 την nilkin+..μπρος πισω..μπροστα καλυπτει μια χαρα.πισω εχει λιγα κενα!παντως ειναι πολυ καλη..τωρα θελω να βαλω κ μια στο S6 plus+ gold..αυτη εδω ειναι μονο για πισω?η εχει και μπροστα γυαλι?αξιζει?η υπαρχει καποια καλυτερη?

http://www.tech-in.gr/nillkin-anti-burst-tempered-glass-9h-samsung-galaxy-s6-edge-plus-back-cover.html

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S6 Series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...