Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε....καλα μην τρελαθητε κιολας με τα δερματινα στην τουρκια.........

Καλό δερματινο , το οποιο θσ το βρεις σε καλο μαγαζι θα το πληρωσεισ οπως εδώ..... λιγο πανω λιγο κατω.....

Αν πας στο παζαρι - γιουσουρουμ......Δεν υπάρχει μεγάλη περίπτωση να πάρεις κάτι κ να είναι καλό.....Εγώ ότι είδα δεν άξιζε για τα λεφτά του.

 

και γενικα το παζαρι .....δεν άξιζει να κάνεις αγορές... καλύτερα να τα ΄δωσω στο πωλητή που περνάει από το χωριο με το κλούβα αμαξι κάθε σαββατο πρωί....

 

Στο ρούχο δυστυχώς (για το πορτοφόλι)....ότι πληρώνεις πάιρνεις....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο ρούχο δυστυχώς (για το πορτοφόλι)....ό,τι πληρώνεις παίρνεις....

 

Διαφωνώ μόνο με την παραπάνω πρόταση ,όχι με όλο το post,γι'αυτό το απομόνωσα .

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω και εγω με το ο,τι πληρωνεις παιρνεις διοτι υπαρχουν πολυ υπερεκτιμημενες μαρκες.

 

Παιδες εχω βρει ενα καταπληκτικο δερματινο μπουφαν στο Βαρδα στα 250 (απο 430) της Ted Lapidus (Paris),ξερει κανεις την εταιρια αυτη?

 

Επισης θελω την αποψη των guru και μη :) για τη Gant..

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ μόνο με την παραπάνω πρόταση ,όχι με όλο το post,γι'αυτό το απομόνωσα .

 

:D:D:D:D:D....έχεις δικιο ......Αλλά εννοουσα για την αγορά της ελλάδας......σε όποια περιοχή να πάς, αθήνα τα π.χ disel παντελονι θα έχει 150 ευρά (λίγο πάνω - λίγο κάτω δεν έχει σημασία ). είτε είναι κηφισια είτε Νεα ιωνία....

 

Και εγώ έπαθα πλάκα το καλοκαίρι βερμούδα πράσινη στην Νεα Ιωνία , Ralph Lauren . . . στις εκπτώσεις μου την έδινε 75 ευρά και μπήκα στο official site και την έιχε sale : 50 πετροδολλαρα......:mad::mad::mad: . . . . .

Link to comment
Share on other sites

Επισης θελω την αποψη των guru και μη :) για τη Gant..

 

Πολύ καλά πουλόβερ και καλοκαιρινά polo... Γενικά μου αρέσει σαν μάρκα!

Σκέφτομαι να παω μήπως βρω και κανα καφέ-μπεζ υφασματινο παντελόνι...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έπαθα πλάκα το καλοκαίρι βερμούδα πράσινη στην Νεα Ιωνία , Ralph Lauren . . . στις εκπτώσεις μου την έδινε 75 ευρά και μπήκα στο official site και την έιχε sale : 50 πετροδολλαρα......:mad::mad::mad: . . . . .

 

Όπως η συντριπτική πλειονότητα των αμερικανικών προϊόντων, εδώ είναι ακριβότερα από εκεί.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω και εγω με το ο,τι πληρωνεις παιρνεις διοτι υπαρχουν πολυ υπερεκτιμημενες μαρκες.

 

Παιδες εχω βρει ενα καταπληκτικο δερματινο μπουφαν στο Βαρδα στα 250 (απο 430) της Ted Lapidus (Paris),ξερει κανεις την εταιρια αυτη?

 

Επισης θελω την αποψη των guru και μη :) για τη Gant..

 

Είσαι σίγουρος ότι θες την άποψη μου;

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι θες την άποψη μου;

 

Aμε επισης και για την Tommy Hilfiger.Επειδη εχω διαβασει καποιους οδηγους και αλλα ποστς σου εχω καταλαβει οτι εισαι γνωστης του χωρου οποτε δε θα παρεξηγηθω:)

 

Εχει παρα πολυ ωραια παντελονια η Gant απο οτι εχω δει,αλλα κατοπιν εκπτωσεως κανα 80αρι το λιγοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Aμε επισης και για την Tommy Hilfiger.

 

Ποτέ προσωπικά δεν μου άρεσε αυτή η μάρκα! Βασικά δεν μου αρέσει η γραμμή της.

 

Είμαι πιο πολύ slim fit εγώ στα ρούχα μιας και 189cm/83kg

Πάντως μάρκες που προ κρίσης ήμουν πολύ fan La Martina (polo-pantaloni), Marc O'Polo (polo), CK (πουκάμισα,μπλούζες), Armani (jeans), Gant (polo-πουλοβερ), Fred Perry (παπούτσια), Element-Carhartt (t-shirt, βερμούδες, σαγιοναρες), Marc Jacob, Dolce & Gabbana (γυαλιά), Converse (παπούτσια, φούτερ, tshirts), GAP (φούτερ, tshirts), United Colors of Benetton (tshirts, polo), Nautica (μπουφάν-μαγιο), MC2-Saint-Barth (μαγιο) σιγά σιγά περιορίζονται όλα αυτά.

Πάντα όμως ψώνιζα και ψωνίζω από zara κτλ αντίστοιχα αν έβρισκα κάτι διακριτικό που να μου άρεσε (γκρι, μαυρη ζακέτα κτλ)

 

Θυμάμαι παλιά μπορεί να έδινα και 250€ για ένα jean. Τώρα έχω βρει ένα μαγαζί και παίρνω με 50-60€ το κομμάτι ahahah

Γούστα καλά υπάρχουν! Απλώς τώρα σκέφτεσαι 2 φορές... Εντάξει πιο παλιά ήμουν και πιο πιτσιρικάς (λύκειο κτλ) και ίσως να μας ενδιέφερε πιο πολύ... Ήταν κι άλλες εποχές!Τώρα θα προτιμήσω πχ από το να πάρω ένα ακριβό jean να έχω 2. Πάντως τα armani-jeans που έχω 2-3 χρόνια έχουν καρασκιστεί και ξεθωριάσει σε καλά σημέια τώρα πια και έχουν γίνει καλύτερα από οτι τα αγόρασα τότε!

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πεις καποιος πως γινετε οταν καποιο αντικειμενο στο dream box του yoox ειναι τελευταιο να μυο ερχετε email?παλια γινοτανε τωρα δεν μου ερχοντε emails...
Link to comment
Share on other sites

Aμε επισης και για την Tommy Hilfiger.Επειδη εχω διαβασει καποιους οδηγους και αλλα ποστς σου εχω καταλαβει οτι εισαι γνωστης του χωρου οποτε δε θα παρεξηγηθω:)

 

Εχει παρα πολυ ωραια παντελονια η Gant απο οτι εχω δει,αλλα κατοπιν εκπτωσεως κανα 80αρι το λιγοτερο.

 

Ήμουν φαν των gant το 1995

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν φαν των gant το 1995

 

Imho, η σειρά Rugger έχει κομμάτια που αξίζουν. Για την κανονική σειρά, δεν βρίσκω κάτι ιδιαίτερο.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν φαν των gant το 1995

 

Ενταξει ομως εξηγα και λιγο τι εννοεις:) Και για Tommy δηλαδη.

 

Εμενα η Gant Rugger δε μου αρεσει τοσο απο την αλλη.Μου κανει αποτυχημενη αποπειρα για κατι πιο ιδιαιτερο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ,θα ηθελα να γραψει οποιος γνωριζει μερικες ιταλικες μπουτικ(ιστοσελιδες) με φρανκιε μορελλο dsquared...

 

ευχαριστω.

Δεκάδες tips & tricks σχετικά με Η/Υ, προγραμματισμό, hacking, software, hardware, linux και πολλά ακόμα...
Link to comment
Share on other sites

Surfer για dsquared εκτός του official site μπορείς να κοιτάξεις και το luisaviaroma...για frankie morello ξέρω το farfetch αλλά δεν γνωρίζω αν έχει έδρα Ιταλία...
D.G.
Link to comment
Share on other sites

προς τις γυναικες του φορουμ που θα βρω γοβες Jessica Simpson ειναι ενα συγκεκριμενο σχεδιο που ειδα στο Harala, παιζει κανενα site για καλυτερη τιμη;
Link to comment
Share on other sites

προς τις γυναικες του φορουμ που θα βρω γοβες Jessica Simpson ειναι ενα συγκεκριμενο σχεδιο που ειδα στο Harala, παιζει κανενα site για καλυτερη τιμη;

 

Παπούτσια.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

παιδιά SOS

Ψάχνω 2 πράγματα. Το ένα δεν το βρίσκω στο νούμερο μουκαι το άλλο θέλω να δω αν είναι πιο οικονομικό στο Internet.

HELP

1) Μπουφάν BASEHIT.

2) Μποξεράκι Calvin Klein.

Έχω πάθει πλακα και με τα δύο.

Ξέρουμε sites που να προσφέρουν τα παραπάνω? Basehit ειναι σχετικά καινούρια φιρμα οποτε δύσκολο ε?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε stylish από ένα search που έκανα στο google για το basehit βρήκε κάτι αποτελέσματα...δοκίμασε το γιατί δεν ήξερα και για ποιο συγκεκριμένο jacket ενδιαφέρεσαι.

Όσον αφορά τα calvin klein προσοχή μην αγοράσεις τίποτα από ebay :p όλα για να τα ταΐζεις μπανάνες είναι ακόμα και από top rated sellers ( την έχει πάθει γνωστός μου και είχε δώσει και αρκετά λεφτά)...το asos βγάζει κάτι πακετάκια με 2 ή 3 πολλές φορές και κάνουν 60 ή 70 λίρες αν δεν κάνω λάθος...

D.G.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Το μπουφάν που ψάχνω είναι αυτό εδώ. Δεν το έχει σε medium όμως.

Το μποξεράκι ειναι αυτό

Το μποξεράκι το έχω βρει σε κατάστημα με εσώρουχα 33€. Τώρα αν ειναι μαιμού δε ξέρω. Πήρα ένα αλλο Calvin Klein απο εκεί. Βέβαια τα έχει σε κρεμάστρα και δεν το δίνει σε κουτάκι. Σε άλλα καταστήματα με μεμονωμένα μπορεξεράκια τι γίνεται; Πάντως το ραμμένο χαρτάκι πάνω του λεει Made in USA.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε stylish για το μπουφαν δεν ξερω να σου πω , αλλα για το μποξερακι η κανονικη ''μαρκέ'' τιμη του ειναι 33 ευρω απο τον εισαγωγεα , οτιδηποτε πανω απο αυτην απλα μην το παρεις , οχι οτι δεν θα ειναι αυθεντικο αλλα οι περισσοτεροι στην αγορα το εχουν 33 ευρω, τα πιο ακριβα τους για να ξερεις ηταν κατι σπεσιαλ collection που ειχαν βγαλει που κανανε 46 ευρω.Απο εκει και μετα , ολα τα εσωρουχα calvin Klein ειναι με κουτακι και πωλουνται ετσι..συνηθως οι μαγαζατορες δεν πετανε το κουτι , για να μην εχει κουτι κατι περιεργο μου κανει , οτι υπαρχει σε κρεμαστρα ειναι συνηθως ενα δειγμα που οι μαγαζατορες βγαζουν για να εχουν κρεμασμενο για να το βλεπουν οι πελατες και να μην ανοιγουν ολα τα κουτια επισης εχουν ανοιχτα και διαφορα μεγεθη σε διαφορετικα μοντελα για να μπορεις να τσεκαρεις το μεγεθος ( ο λογος οτι για λογους υγιεινης τα εσωρουχα δεν δοκιμαζονται) αλλα και αυτα που ειναι κρεμασμενα υπαρχει το κουτι του.Το τηλ του εισαγωγεα στην Ελλαδα ειναι 210-5785400 , οποτε μπορεις να παρεις και να ρωτησεις αν το μαγαζι που το εχει ειναι πελατης τους και να εισαι 100% σιγουρος.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ alexasso. Χρήσιμες πληροφορίες. 33€ ε? Δεν περίμενα τόσα πολλά. Πως ξέρεις ποια ειναι η τιμή από τον εισαγωγέα?

btw τώρα έληξαν οι εκπτώσεις οπότε πήγε 38€. Τουλάχιστον έτσι μου είχε πει ο πωλητής όταν ειχα πάει.

edit: Η αλήθεια ειναι οτι δεν τον ρώτησα για το κουτί όταν έκανα την αγορά. Λάθος μου που δεν ζήτησα αλλο σε συσκευασία.

Edited by stylish
Link to comment
Share on other sites

:) κανενα προβλημα stylish για τις πληροφοριες , οτι θες για ρουχα εδω ειμαστε , αν κανει 38 χωρις εκπτωση παει να πει οτι ειναι της σαιζον , δηλαδη σχεδιο που δεν ειναι basic collection που βγαίνει συνέχεια κάθε χρονιά ( επαναλαμβανόμενα τα λένε αυτοί ) . Έκπτωση κάνουν σε όλα από 10% έως 15% συνήθως ( 10% για τα basic μοντέλα συνήθως ) άρα γι αυτό η τιμή ήταν 33 ευρώ.Την τιμή την προτείνει ο εισαγωγέας στο καταστηματάρχη , ειναι κάτι σαν προτεινόμενη τιμη λιανικής ... την ξέρουν μόνο αυτοί οι 2 και τώρα και εσύ;).

Αν και δεν είναι δύσκολο να την καταλάβει ο καθένας αν κοιτάξει σε διάφορα μαγαζιά και δει ότι έχουν τις ίδιες τιμές πάνω κάτω, εκεί θα δεις ποιος πουλαει λιιιιιγο πιο φθηνά από τους άλλους και θα τον προτιμήσεις (γιατι το περιθώριο κέρδους σε αυτά ειναι πάρα πολύ μικρο σε σχέση με ολα τα αλλα ενδύματα που μπορεί να εχει κάποιος στο μαγαζι του) , αν είναι πολύ μικρότερη η τιμή τότε να μπεις σε υποψίες οτι μάλλον είναι μαϊμού μιας και παραεισαγωγες δεν μπορούν να γίνουν γιατί είναι πάρα πολύ προσεκτικοί στα προϊόντα τους και η αγορά του εσωρούχου στην Ελλάδα είναι πολύ καλά ελεγχόμενη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...