Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ok το παρελαβα σημερα, και το εστειλα πισω.... πολυ στενο....ελεος.... θελω personal tailor nowwww *sadface* τανα ζωη δν μας εκανες βασιλιαδες... χαχα ακυρο, αλλα λογο ημερας ψιλο-εγγυρο.... whatever

 

holic πως το εστειλες πισω???Με ελτα???Με δικη σου επιβαρυνση,νομιζω σωστα???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

holic πως το εστειλες πισω???Με ελτα???Με δικη σου επιβαρυνση,νομιζω σωστα???

 

 

 

Yep, με ελτα δικη μου επιβαρυνση δυστυχως... 9ε με tracking number... τι να πεις ... τα polo εχουν περιεργη γραμμη... θα αρχισω παλι το yoox ... μονο που μου την δινει η ιδεα οτι ειναι περσυνα :__

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον.Είναι κάτι σαν club η όλη φάση.Στην είσοδο έχει ένα ημίγυμνο μοντέλο με φέτες κοιλιακούς μαζί με μία τρομερή 2μετρη και κάτι τύπους με ακουστικά να βάζουν λίγους λίγους πελάτες.Μέσα φωτορυθμικά , τέρμα η μουσική και 20 άτομα να περιμένουν να μπουν στα δοκιμαστήρια. Την έχουν ψάξει τη δουλειά οι υπεύθυνοι,όλα είναι θέμα marketing.Αυτά θέλει η νέα γενιά ,αυτά δίνει η A&F με την και καλά monobrand αποκλειστικότητα.

 

James55 ετσι ακριβως οπως τα περιγραφεις ειναι!

Πριν 2 εβδομαδες πηγε ο αδερφος μου New York και μου πηρε καποια ρουχαλακια απο Hollister και στο καταστημα επικρατουσε αυτα που προανεφερες!!! Οσο για τιμες, 50% απ'οτι εδω!!!!

James55 εαν παραγγειλει καποιος απο USA και τους πει να το στειλουν σαν GIFT θα πληρωσει παλι φορους ???

Ψαχνω για Moncler Jacket ξερει καποιος κανενα e-shop γιατι εδω οι τιμες ειναι για :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν έρθει με courier ,ναι. Όταν κάτι δηλώνεται ως δώρο ,ο εκτελωνιστής έχει δικαίωμα να το ανοίξει ( και ίσως να το κοστολογήσει όσο νομίζει). Αν έρθει με ταχυδρομείο ,λογικά δε θα πληρώσεις τίποτα ή ίσως ελάχιστα ευρω.Αυτό ισχύει στα ρούχα πάνω κάτω. Για moncler ,αν ψάξεις τις σελίδες από το τέλος ,όλο και κάτι θα βρεις.Ο stelios85 κάποτε είχε δώσει 2-3 sites.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

εχει δει καποιος απο κοντα την συγκεκριμενη φορμα απο κοντα(εδω που ειμαι δεν υπαρχει καταστημα με dsq) http://www.dsquared2.com/DSQUARED2/detail/tskay/580B1B62/cod10/36200299FJ λεει τιποτα ή οχι ?και νουμερο large ή medium εχω 1.84 υψος αλλα δεν την θελω χυμα αλλα κανονικη να ειναι.
Link to comment
Share on other sites

εχει δει καποιος απο κοντα την συγκεκριμενη φορμα απο κοντα(εδω που ειμαι δεν υπαρχει καταστημα με dsq) http://www.dsquared2.com/DSQUARED2/detail/tskay/580B1B62/cod10/36200299FJ λεει τιποτα ή οχι ?και νουμερο large ή medium εχω 1.84 υψος αλλα δεν την θελω χυμα αλλα κανονικη να ειναι.

Την εχω δει σε μπλε...τιποτα το ιδιαιτερο ωστε να δικαιολογει τα χρηματα ,το κοψιμο της ειναι λιγο χυμα.

Καλυτερα να δωσεις τα ιδια χρηματα και να αγορασεις 3-4 φορμες αλλης μαρκας...

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που την είδα δεν μου άρεσε ιδιαίτερα, μην σου πω ότι περνά εντελώς απαρατήρητη, πολύ συνηθισμένη και πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τέτοια τιμή. Να τονίσω, πως στρώνει λίγο καλύτερα στους πολύ αδύνατους.

 

Για βοηθήστε λίγο σε κάτι που ψάχνω τώρα τελευταία. Έχετε να μου προτείνετε κάποιο Ελληνικό site που να έχει φθηνά αντιανεμικά επώνυμων εταιριών; ( Nike, Puma, κ.ά.).

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια επειδη είμαι καινούργιος δεν έχω κάνει ποτέ αγορά μεσω internet.Θα ήθελα να μάθω πως μπορώ να κάνω (δηλ πως πληρώνω).Επίσης με τα μεταφορικά δεν ξέρω τι γίνεται, πόσο πληρώνω να μου τα στείλουν.Έχω βρει απο το http://www.threadless.com/ που θέλω μερικά ρούχα.Μπορείτε να μου προτείνεται και κανένα άλλο site που να είναι αξιόπιστο δηλαδή να έχετε πάρει ρούχα και να είστε ικανοποιημένοι;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια επειδη είμαι καινούργιος δεν έχω κάνει ποτέ αγορά μεσω internet.Θα ήθελα να μάθω πως μπορώ να κάνω (δηλ πως πληρώνω).Επίσης με τα μεταφορικά δεν ξέρω τι γίνεται, πόσο πληρώνω να μου τα στείλουν.Έχω βρει απο το http://www.threadless.com/ που θέλω μερικά ρούχα.Μπορείτε να μου προτείνεται και κανένα άλλο site που να είναι αξιόπιστο δηλαδή να έχετε πάρει ρούχα και να είστε ικανοποιημένοι;

για το συγκεκριμενο δε γνωριζω, ριξε μια ματια στα..

http://www.yoox.com

http://www.asos.com

http://www.arkclothing.com

http://www.luisaviaroma.com

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια επειδη είμαι καινούργιος δεν έχω κάνει ποτέ αγορά μεσω internet.Θα ήθελα να μάθω πως μπορώ να κάνω (δηλ πως πληρώνω).Επίσης με τα μεταφορικά δεν ξέρω τι γίνεται, πόσο πληρώνω να μου τα στείλουν.Έχω βρει απο το http://www.threadless.com/ που θέλω μερικά ρούχα.Μπορείτε να μου προτείνεται και κανένα άλλο site που να είναι αξιόπιστο δηλαδή να έχετε πάρει ρούχα και να είστε ικανοποιημένοι;

Γράφει έξοδα αποστολής αλλα πλεον δεν το προτείνω γιατι τις 2 τελευταίες φορες που αγόρασα οι μισές σταμπες είχαν ξεθωριάσει, ακόμα και στα "select" που υποτίθεται είναι καλύτερης ποιότητας

...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια Franklin & Marshall που πουλαν στη Θεσσαλονικη;Εχω δει στα intervista αλλα δεν εχει πολλα πραγματα ;)

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...έκανα προχθες μια παραγγελία από το luisaviarom ...κοιτάω με το tracking number που πήρα και γράφει ότι θα μου έρθουν σήμερα....είναι δυνατόν τόσο γρήγορα? ξέρει κανείς με ποια μεταφορική τα στέλνει? με ups να φανταστώ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...έκανα προχθες μια παραγγελία από το luisaviarom ...κοιτάω με το tracking number που πήρα και γράφει ότι θα μου έρθουν σήμερα....είναι δυνατόν τόσο γρήγορα? ξέρει κανείς με ποια μεταφορική τα στέλνει? με ups να φανταστώ?

εμένα κάνουν καμια βδομάδα (μένω εκτός πόλης) τι να σου πω, νομίζω fedex.

πες μας και τι πήρες μη ντρέπεσε δε θα σε κράξουμε...πολύ :lol:

 

ζαχαρώνω

αυτό το πόλο http://www.y-3store.com/item/store/Y-3/tskay/19B591F7/rr/1/cod10/37259326GI/gender/man/agerange/Adult/areaid//sts/

και αυτή την παντοφλιτσα http://www.y-3store.com/item/store/Y-3/tskay/19B591F7/rr/1/cod10/44303764DL/gender/man/agerange/Adult/areaid//sts/

αλλα είναι πολύ ακριβά ρε γμτ, πείτε καμιά γνώμη.

στην αρχή έψαχνα τα πολο του ralph lauren αλλα αυτά τα τεράστια logo που έχουν με το σήμα τους μου φαίνονται πιο καγκούρικα απτα Y-3

...
Link to comment
Share on other sites

Γράφει έξοδα αποστολής αλλα πλεον δεν το προτείνω γιατι τις 2 τελευταίες φορες που αγόρασα οι μισές σταμπες είχαν ξεθωριάσει, ακόμα και στα "select" που υποτίθεται είναι καλύτερης ποιότητας

 

Πω. Σήμερα ήρθαν 3 μπλούζες που παρήγγειλα.. Πόσο καιρό περίπου θα τις χαρώ;

Link to comment
Share on other sites

Πω. Σήμερα ήρθαν 3 μπλούζες που παρήγγειλα.. Πόσο καιρό περίπου θα τις χαρώ;

Μόνο 3; Τα μεταφορικά πιο ακριβά απτις μπλούζες σου είναι!

Εγώ 10 10 τις παίρνω :lol: , το καλοκαίρι στη θάλασσα αλλάζω 2 κάθε μέρα οπότε είναι μια καλή-οικονομική λύση.

Άμα δεν είναι ήδη ξεθωριασμένες θα σου κρατήσουν σίγουρα ένα χρόνο γιατί τόσο τις έχω ήδη.

Αλλα οι ξεθωριασμένες που μέστειλαν ήταν ήδη ξεθωριασμένες απο τη στιγμή που τις πήρα, απλος βαριέμαι να τις στείλω πίσω, έναν μειλ παραπόνων πάντως θα τους το στείλω να ξέρουν για πιο λόγο θα με χάσουν απο πελάτη.

Εσύ μάλλον ήσουν πιο τυχερός.

...
Link to comment
Share on other sites

Μόνο 3; Τα μεταφορικά πιο ακριβά απτις μπλούζες σου είναι!

Εγώ 10 10 τις παίρνω :lol: , το καλοκαίρι στη θάλασσα αλλάζω 2 κάθε μέρα οπότε είναι μια καλή-οικονομική λύση.

Άμα δεν είναι ήδη ξεθωριασμένες θα σου κρατήσουν σίγουρα ένα χρόνο γιατί τόσο τις έχω ήδη.

Αλλα οι ξεθωριασμένες που μέστειλαν ήταν ήδη ξεθωριασμένες απο τη στιγμή που τις πήρα, απλος βαριέμαι να τις στείλω πίσω, έναν μειλ παραπόνων πάντως θα τους το στείλω να ξέρουν για πιο λόγο θα με χάσουν απο πελάτη.

Εσύ μάλλον ήσουν πιο τυχερός.

 

Άμα πω πως μόνο αυτές μου άρεσαν; :p Είμαι λίγο περίεργος, η αλήθεια είναι. :rolleyes:

Πρώτη φορά που παρήγγειλα. Στη μία (να φανταστείς είναι άσπρη και έχει μπλε γραμμές) στο ένα μανίκι έχει φύγει λίγο χρώμα από το μπλε και έχει πάει πάνω στο άσπρο, οι άλλες δύο μου φαίνονται εντάξει.

Πάντως και μόνο που ακουμπάω τις στάμπες μου φαίνεται πως θα βγούνε! :p Τέλος πάντων, όσο αντέξουν!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...έκανα προχθες μια παραγγελία από το luisaviarom ...κοιτάω με το tracking number που πήρα και γράφει ότι θα μου έρθουν σήμερα....είναι δυνατόν τόσο γρήγορα? ξέρει κανείς με ποια μεταφορική τα στέλνει? με ups να φανταστώ?

 

Ναι, είναι πολύ γρήγοροι στην αποστολή, δεν θυμάμαι όμως τη μεταφορική που στέλνουν

Link to comment
Share on other sites

τελικά δε θα πάρω τα Y-3, πολύ ακριβά ρε παιδί μου, αφού είμαι φτωχαδάκι γιατί πάω και κοιτάω μάρκες;

τεσπα βρήκα τώρα μια σελιδούλα με νορμαλ τιμές και ωραία ρουχαλάκια, τσεκάρετε και σεις http://www.forever21.com/EU/Product/Index.aspx?br=21men

...
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις την άποψη μου για τα Y-3 πιστεύω πως δεν αξίζουν μια τα λεφτά τους.

1) Το μεν πόλο μπλουζάκι μου θυμίζει κατά κάποιο τρόπο ποδοσφαιρική φανέλα(τουλάχιστον στο μπλε) και μάλιστα πολύ ακριβή(125 euro)

2)Η δε παντοφλίτσα...δράμα :p πήγαινε πάρε μια speedo ή μια adidas από αυτές που είναι για το κολυμβητήρια και μάλιστα στα μισά λεφτά και θα κάνεις την ίδια εντύπωση :lol:

 

Όλα τα παραπάνω εννοείται ότι τα λέω καλοπροαίρετα και είναι καθαρά δική μου άποψη με λίγη δόση χιούμορ για να γελάσουμε και λίγο βρε αδερφέ:D

D.G.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το polo Y-3 ... ok ειναι τραγικο απλα... και μαλιστα η τιμη του ακομα ποιο τραγικη...ουτε fashionistas δεν φορανε κατι τετοια, ειναι κιτσ τελειως και κακογουστο... οτι να 'ναι φορμα... Εαν θες πολο σε αυτα τα χρηματα δες εταιριες που βγαζουν παραδοσιακα πολο και ειναι just right. Λογου χαρη: lacoste,ralph lauren,paul & shark , gant, nautica,la martina,hackett κ.α. μιλαμε η λιστα ειναι ατελειωτη με legit μαρκες για πολο... Wtf Y-3 ... Κατι αθλια Dior polo μου θυμισε... *vomit*

 

No offence φυσικα.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το polo Y-3 ... ok ειναι τραγικο απλα... και μαλιστα η τιμη του ακομα ποιο τραγικη...ουτε fashionistas δεν φορανε κατι τετοια, ειναι κιτσ τελειως και κακογουστο... οτι να 'ναι φορμα... Εαν θες πολο σε αυτα τα χρηματα δες εταιριες που βγαζουν παραδοσιακα πολο και ειναι just right. Λογου χαρη: lacoste,ralph lauren,paul & shark , gant, nautica,la martina,hackett κ.α. μιλαμε η λιστα ειναι ατελειωτη με legit μαρκες για πολο... Wtf Y-3 ... Κατι αθλια Dior polo μου θυμισε... *vomit*

 

No offence φυσικα.

 

Αφού τα «στόλισες» κανονικά τα Y3, πετάς κι ένα no offence και καθαρίσαμε. :p

 

Εν πάση περιπτώσει, η ουσία είναι πως όντως, σε αυτά τα λεφτά μπορείς να βρεις καλύτερες επιλογές, είτε στις παραδοσιακές μάρκες (δες και Hackett), είτε στις πιο εναλλακτικές.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...