Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά...

 

Ξέρετε που μπορώ να βρώ μεγάλη ποικιλία, παπουτσιών Vans;

 

από ότι θυμάμαι έχει αρκετά κομμάτια και το yoox και το asos. ρίξε μια ματιά.

τώρα αν δεν θέλεις ηλεκτρονικό κατάστημα.....δεν γνωρίζω...

Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ όχι απο ηλεκτρονικό κατάστημα... Ευχαριστώ πάντως! :)

 

Αν ξέρεις κάποιος, ας μου πεί. :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, συγνώμη... ξέχασα να πω την πόλη.

Για Αθήνα μιλάω!

 

Τα μόνο μαγαζί που ξέρω είναι το Prime Timers, αλλα έψαχνα μήπως βρώ κι κάτι άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μια παραγγελια απο το D&G on line store αλλα επεστρεψα το πουκαμισο επειδη ηταν μικρο ηθελα να το αλλαξω με ενα μεγαλύτερο αλλα με ενημερωσαν οτι ειναι πολιτικη τους να μην κανουν αλλαγες αλλα να κανουν refund τα χρηματα οταν τους ζητησα να μου κρατησουν το πουκαμισο σε μεγαλυτερο μεγεθος για να μην εξαντληθει μου ειπαν οτι ουτε αυτο μπορουν να το κανουν, επισης ακομα περιμενω να μπουν τα χρηματα στην καρτα μου ειπαν να περιμενω 3 εργασιμες....:mad:

 

Τελοσπαντων θα περιμενω παντως στο asos ειναι πολυ πιο γρηγοροι στις διαδικασιες στους την ιδια μερα που το παρελαβαν εκαναν την αιτηση για refund και την επομενη τα ειχα στην καρτα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Στρατηγο μοναστηρακι εχεις κοιταξει?

 

@james55 : Θα παιχτει καμια εκπτωση τωρα κοντα?

 

Συγκεκριμένα χτες κοιτούσα κι ενώ παλιά είχε μεγάλη ποικιλία, φέτος έχει φέρει 4,5 σχέδια μόνο...

 

Για αυτό και ρώτησα αν ξέρει κάποιος, κάποιο κατάστημα με μεγάλη ποικιλία...

 

Thanks, πάντως φίλε μου! ;)

Link to comment
Share on other sites

jim88 αυτό που ήθελες δεν το κάνει κανένα μεγάλο store.

Και καλό θα είναι, εκτός αν το σχέδιο είναι κάτι εξεζητημένο, να δώσεις τα 30-50 Eυρώ(έχει και "φθηνά" πρώτη σειρά) παραπάνω να πάρεις ένα dolce & gabbana. Καμία σχέση το ένα με το άλλο.

Ή όπως λέει ο φίλτατος james βρες καμία άλλη μάρκα που και καλύτερη ποιότητα έχει και πιο φθηνή είναι.

Πάντως και για μούρη και για ποιότητα όχι D&G αλλά κανονικό dolce & gabbana(και αν βρεις την gold σειρά χτύπα το με τη μια).

Μου έχει αναγνωρήσει κοπέλα μέσα σε κλαμπ τέτοιο πουκάμισο χωρίς να έχει τίποτα διακριτικό και το είδε και απο πίσω, δηλαδή δεν είδε κουμπια κλπ. :lol:

 

Υ.Γ. Είδα αυθεντικό Frankie ρούχο made in albania!!OOOΛΛΛΕΕΕ!

Link to comment
Share on other sites

Πως σας φαινεται αυτο το site http://www.abercrombiefitch.uk.com/ εχει abercrombie και εφοσον ειναι στο Λονδινο δεν θα εχει φορους, το βρισκεται αξιοπιστο? Παντως τις προαλλες καλεσα την FedEx στην Ελλαδα για να μου δωσει ενα ενδεικτικο κοστος για μια αγορα 300 $ απο τα abercrombie και η υπαλληλος μου ειπε οτι επρεπε να δωσω κοντα 200 ευρω στα τελωνεια και τα λοιπα, ετsι δεν συμφερει με την καμια εκτος μου ειπε αν κανεις μαζικη αγορα με φιλους και μοιραστειται τα εξοδα, παντως οταν την ρωτησα αν γενικα στην Ελλαδα τα αγοραζουν μου ειπε τα περισσοτερα πακετα που διαικπεραιωνουν ειναι απο αυτη την Εταιρεια!!!

 

PS. Επισης μου ειπε να μην τολμησω ουτε να μου τα στειλουν σαν gift γιατι πλεον το γνωριζουν και το χρεωνουν κανονικα!!!

 

Φake φίλε! Καρατσεκαρισμένο!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχει το Attica στον 3ο οροφο.

 

 

 

και στο Mall..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

jim88 αυτό που ήθελες δεν το κάνει κανένα μεγάλο store.

Και καλό θα είναι, εκτός αν το σχέδιο είναι κάτι εξεζητημένο, να δώσεις τα 30-50 Eυρώ(έχει και "φθηνά" πρώτη σειρά) παραπάνω να πάρεις ένα dolce & gabbana. Καμία σχέση το ένα με το άλλο.

Ή όπως λέει ο φίλτατος james βρες καμία άλλη μάρκα που και καλύτερη ποιότητα έχει και πιο φθηνή είναι.

Πάντως και για μούρη και για ποιότητα όχι D&G αλλά κανονικό dolce & gabbana(και αν βρεις την gold σειρά χτύπα το με τη μια).

Μου έχει αναγνωρήσει κοπέλα μέσα σε κλαμπ τέτοιο πουκάμισο χωρίς να έχει τίποτα διακριτικό και το είδε και απο πίσω, δηλαδή δεν είδε κουμπια κλπ. :lol:

 

Υ.Γ. Είδα αυθεντικό Frankie ρούχο made in albania!!OOOΛΛΛΕΕΕ!

 

Δηλαδη μου λες οτι τα D&G δεν ειναι καλα ποιοτικα? Δεν ειναι φθηνο αυτο που θα αγορασω 177 ευρω κανει!!!.παντως ναι πιοοτικα το ειδα οτι ειχε ερθει δεν ητνα κατι το ιδιαιτερο ενα απλο πουκαμισο απλα δοκιμασα και ενα DIOR 300 ευρω απο γνωστο μαγαζι στην Θεσσαλονικη και δεν μου αρεσε ποιοτικα ουτε αυτο!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Υ.Γ. Είδα αυθεντικό Frankie ρούχο made in albania!!OOOΛΛΛΕΕΕ!

 

Εχω αγορασει πριν 2 χρονια Energy τζην παντελονι στο MG στο Μοναστηρακι 120 Ε Made In Albania :p

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μου λες οτι τα D&G δεν ειναι καλα ποιοτικα? Δεν ειναι φθηνο αυτο που θα αγορασω 177 ευρω κανει!!!.παντως ναι πιοοτικα το ειδα οτι ειχε ερθει δεν ητνα κατι το ιδιαιτερο ενα απλο πουκαμισο απλα δοκιμασα και ενα DIOR 300 ευρω απο γνωστο μαγαζι στην Θεσσαλονικη και δεν μου αρεσε ποιοτικα ουτε αυτο!

 

Παρε αυτο http://www.yoox.com/item.asp?YOOX=2145900_28_1_HU_-1&tskay=361A2971&cod10=38165025BH&sts=dreambox80&areaid=74&id_code=2056613_6_6_BH_-1 Καλη ποιοτητα θα εχει με 100% μεταξι.

 

Τι νουμερο φορας?Στα D&G πουκαμισα εχω παρατηρησει οτι θελει 2 νουμερα μεγαλυτερο.Εμενα τουλαχιστον απο 50 πηγαινω 54 απο οτι θυμαμαι.

 

Στο D&G Store πουλαει και dolce&gabbana η μονο D&G?

Edited by Eosphoros
Link to comment
Share on other sites

Παρε αυτο http://www.yoox.com/item.asp?YOOX=2145900_28_1_HU_-1&tskay=361A2971&cod10=38165025BH&sts=dreambox80&areaid=74&id_code=2056613_6_6_BH_-1 Καλη ποιοτητα θα εχει με 100% μεταξι.

 

Τι νουμερο φορας?Στα D&G πουκαμισα εχω παρατηρησει οτι θελει 2 νουμερα μεγαλυτερο.Εμενα τουλαχιστον απο 50 πηγαινω 54 απο οτι θυμαμαι.

 

Στο D&G Store πουλαει και dolce&gabbana η μονο D&G?

 

Και εγώ από 50 παντελόνι πάω 54 πουκάμισο σε αρκετά ιταλικά, αλλά έχω και τεράστια κοιλιά. Μάλλον 52 ενδείκνυται για το μέσο άνθρωπο που φοράει 50 με φυσιολογική κοιλιά.

Link to comment
Share on other sites

Παρε αυτο http://www.yoox.com/item.asp?YOOX=2145900_28_1_HU_-1&tskay=361A2971&cod10=38165025BH&sts=dreambox80&areaid=74&id_code=2056613_6_6_BH_-1 Καλη ποιοτητα θα εχει με 100% μεταξι.

 

Τι νουμερο φορας?Στα D&G πουκαμισα εχω παρατηρησει οτι θελει 2 νουμερα μεγαλυτερο.Εμενα τουλαχιστον απο 50 πηγαινω 54 απο οτι θυμαμαι.

 

Στο D&G Store πουλαει και dolce&gabbana η μονο D&G?

 

Μπα οχι δεν μου αρεσει μου φαινεται πολυ επισημο και εγω θελω να το φοραω πιο συχνα, παντως εγω στην 1 μου παραγγελια επελεξα το 38 νουμερο το μικροτερο γιατι ειχα δοκιμασει ενα Dior σε 38 και μου ηταν οκ αλλα τωρα θα παραγγειλω σε 40 το πουκαμισο που επεστρεψα, παντως αργοουνσ το DG να κανουν το refund μετα απο 3 εργασιμες ακριβως και αφου τους εστειλα 2 mails να επιταχυνουν την διαδικασια.

Link to comment
Share on other sites

"Δηλαδη μου λες οτι τα D&G δεν ειναι καλα ποιοτικα? Δεν ειναι φθηνο αυτο που θα αγορασω 177 ευρω κανει!!!"

 

Είσαι τρελός, έτσι;Πάρε κανονικό dolce.

Και ας πούμε οτι δεν ξέρω για ποιότητα.Όλα(τώρα αν κάνω λάθος για κανα δυο πουκάμισα που δε το βλέπω) τα dolce & gabbana είναι made in Italy.Ότι D&G έχω δει είναι made not in Italy.Εσένα το D&G που γύρισες τι έλεγε για χώρα κατασκευής;

Γενικά D&G τα έχω κόψει, εκτός απο ένα ζευγάρι παπούτσια που πήρα που δεν λέει καν που είναι made in,αλλά οκ αφού τα πήρα εγώ είναι γ#μάτα :p

Πάντως ας λέει ο james ότι παπούτσι dolce έχω πάρει μου αρέσει πάρα πολύ.

 

Edit.Νομίζω το μετάξι είναι πολύ δύσκολο στο σιδέρωμα ή είναι το αντίθετο;

Edited by vkb
φάγωμα corn flakes.
Link to comment
Share on other sites

Edit.Νομίζω το μετάξι είναι πολύ δύσκολο στο σιδέρωμα ή είναι το αντίθετο;

 

 

Δυσκολο ειναι , αλλα το θεμα δεν ειναι το σιδερωμα ειναι πως σου ''καθεται'' πανω σου , ειναι πολυ λεπτη η γραμμη του να φερνει προς ωραιο και κυριλατο μεχρι το σημειο να σε κανει Φλωρινιωτη , οποτε πρεπει να ειμαστε πολυ προσεκτικοι στα μεταξωτα , και ειδικα στα πουκαμισα

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω ενα jacket david mayer naman που το ειχα δει στο site του πριν λιγο καιρο αλλα τωρα το εβγαλε (μαλλον ηταν της κολεξιον που περασε). ξερει κανεις που μπορω να βρω ρουχα αυτης της μαρκας στο ιντερνετ η καποιο καταστημα σε αθηνα που να εχει προηγουμενης κολεξιον?
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω ενα jacket david mayer naman που το ειχα δει στο site του πριν λιγο καιρο αλλα τωρα το εβγαλε (μαλλον ηταν της κολεξιον που περασε). ξερει κανεις που μπορω να βρω ρουχα αυτης της μαρκας στο ιντερνετ η καποιο καταστημα σε αθηνα που να εχει προηγουμενης κολεξιον?

 

εχει στο yoox !! :):)

http://www1.yoox.com/searchresult.asp/tskay/361A2971/dept/men/gender/U/toll/A/ipp/10/pg/1/sort/2/ene_mm/4294958597/abt/release9#pg=1&sort=2&ipp=40&ene_designer=4294918348&ene_macrodesigner_descr=&macromicro_yoox=&color=&waist=&wash=&silhouette=&Environment=&IdAuthor=&size=&spr_code=&textSearch=&last=ene_designer&last=

 

εχει τρια jacket , θα φερει κι αλλα αργοτερα !

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Εκανα μια παραγγελεια απαο το asos και μεσα σε αυτα που παραγγειλα ηταν και μια γραβατα αλλα καταλαθος ενω ειχα παραγγειλει μαυρη μου ηρθε μια ασημι αν και στο κουτακι απο εξω ελεγε χρωμα black, τελοσπαντων ξενερωσα γιατι επρεπε να την επιστρεψω πισω και για 8 ευρω που κοστιζε η γραβατα δεν αξιζε να την στειλω πισω, ετσι μιλησα στο costumer service facebook που εχει το asos και μου ειπαν θα μου στειλουν μια μαυρη με express delivery και μου ειπαν να κρατησω την ασημι μιας και αυτοι οι ιδιοι μου ειπαν οτι δεν αξιζει τον κοπο να την στειλω μου φανηκαν πολυ εξυπηρετικοι αν και δεν ξερω αν πεζει ρολο οτι τους τελαυεταιους μηνες εχω κανει συνολικες αγορες ανω των 1000 ευρω απο το asos μπορει να το κοιτανε και αυτο και για αυτο να μου εκανα αυτην την ευκολια αν και ηταν δικο τους λαθος, λοιπον θα περιμενω να ερθει σε 3 μερες.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα την βοήθειά σας: Θέλω φέτος να πάρω ένα καινούριο παλτό, μακρύ, μαύρο, κλασσικό στυλ (μάλλον). Διαθειμο budget μέχρι 200 ευρώ, όχι παραπάνω, γιατί θέλω να μείνουν κάποια χρήματα να πάρω κι ένα Barbour μπουαφνάκι που μ γυάλισε. :D

 

Έχετε κάτι να προτείνετε? Κάποιο από online store? Κάποιο μαγαζί στην Πάτρα (κατά προτίμηση) ή την Αθήνα ίσως?

Εχαυριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

Edited by babis200sx
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Δυσκολο ειναι , αλλα το θεμα δεν ειναι το σιδερωμα ειναι πως σου ''καθεται'' πανω σου , ειναι πολυ λεπτη η γραμμη του να φερνει προς ωραιο και κυριλατο μεχρι το σημειο να σε κανει Φλωρινιωτη , οποτε πρεπει να ειμαστε πολυ προσεκτικοι στα μεταξωτα , και ειδικα στα πουκαμισα

 

Βασικά,υπάρχουν πολλά υφάσματα που μπορεί κάποιος να τα περνάει για μετάξι αλλά δεν είναι.Αν κάποιο ρούχο είναι 100% μετάξι δεν νομίζω να μην κάθεται καλά.Ο Φλωρινιώτης που λες δεν νομίζω να φοράει μετάξι,αλλά λαμέ ρούχα, παπούτσια και διάφορα εξαρτήματα από γυαλιστερό υλικό, συνήθως χαμηλής ποιότητας κι αισθητικής, που αποσκοπούν στον εύκολο εντυπωσιασμό.

 

Επίσης,είναι και το Rayon που προσομοιάζει στο μετάξι αλλά θεωρείται καλό και ακριβό υλικό από ό.τι ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

μπα δεν νομιζω για το Φλωρινιωτη...Πρεπει να ναι μεταξι ολα αυτα που φοραει,αλλωστε ειναι ειδικη παραγγελια και ραβεται πανω του.Για το ραyon που λες εχω 2 μπλουζες και πρεπει να πω πως οσο καλη υφη και αν εχει και οσο και καλα και αν στρωνει,τσαλακωνεται απο τη στιγμη που το φορας,οσο κανενα αλλο υφασμα :(
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...