Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είδα ένα μπουφάν στο yoox που μου άρεσε αλλά έχει τελειώσει το medium ... υπάρχει περίπτωση αν τους πω ότι θα το αγοράσω να φέρουν ή μπα?:ninja: Edited by fcandreas1990
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είδα ένα μπουφάν στο yoox που μου άρεσε αλλά έχει τελειώσει το medium ... υπάρχει περίπτωση αν τους πω ότι θα το αγοράσω να φέρουν ή μπα?:ninja:

 

καμια περιπτωση !! να περιμενεις μηπως εκανε λαθος στο νουμερο αυτος που το πηρε και το επιστρεψει !!

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

ok ty... εδώ ρε παιδιά το χρώμα στο jacket μαύρο δεν είναι?? γιατί λέει ''steel grey''? http://www.yoox.com/item.asp?sec=1&YOOX=ENERGIE+GOLD&dept=men&tskay=361A2971&rr=1&cod10=41163429DD&sts=sr_men80
Link to comment
Share on other sites

ok ty... εδώ ρε παιδιά το χρώμα στο jacket μαύρο δεν είναι?? γιατί λέει ''steel grey''? http://www.yoox.com/item.asp?sec=1&YOOX=ENERGIE+GOLD&dept=men&tskay=361A2971&rr=1&cod10=41163429DD&sts=sr_men80

 

νομίζω ότι σε μπερδεύει το ότι είναι γυαλιστερό το ύφασμα.. πρέπει να είναι ο λεγόμενος γραφίτης σε πολύ σκούρα απόχρωση κι έχει κι αυτό το γυαλιστερο-αδιάβροχο (δεν καταλαβαίνω να πω και την αλήθεια μου)..

 

edit :

 

Εκτός από τα γνωστά (yoox, asos) υπάρχει κάποιο άλλο αξιόπιστο που να έχει μεγάλη γκάμα εσωρούχων - τύπου Dolce, Calvin, Emporio - σε φυσιολογικές τιμές και να στέλνει Αγγλία;

Edited by mariel19

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τα γνωστά (yoox, asos) υπάρχει κάποιο άλλο αξιόπιστο που να έχει μεγάλη γκάμα εσωρούχων - τύπου Dolce, Calvin, Emporio - σε φυσιολογικές τιμές και να στέλνει Αγγλία;

 

Κάτι ψιλά πουλάει και το Amazon...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω για abercrombie and fitch Τ-shirt !

Εδω που βρηκα σε 2 καταστηματα εχουν διπλασια τιμη απ'οτι στο original site:wacko:

Απο το original site θελει εξοδα αποστολης 45ευρω:(

Μηπως γνωριζει καποιος κανενα on-line store απο Ευρωπη???

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω για abercrombie and fitch Τ-shirt !

Εδω που βρηκα σε 2 καταστηματα εχουν διπλασια τιμη απ'οτι στο original site:wacko:

Απο το original site θελει εξοδα αποστολης 45ευρω:(

Μηπως γνωριζει καποιος κανενα on-line store απο Ευρωπη???

 

Έχω ακούσει για πωλητές μέσα απο ebay, αλλά εγώ προσωπικά δεν το εμπιστεύομαι.. από Ευρώπη, και να κάνεις ασφαλή αγορά, μόνο όταν έρθεις στο Λονδίνο .. και πας στο υποκατάστημα..

Πάντως .. μεταξύ μας ... νομίζω είσαι λίγο υπερβολικός με το θέμα των μεταφορικών ..

εγώ βλέπω ότι για Ελλάδα, τα μεταφορικά αντιστοιχούν ως εξής :

 

£ 0 - £100 = £23

£100 - £250 = £26

£250 - £350 = £30

£350 - £550 = £40

£550 and above = £45

 

τώρα εσύ αν όντως αυτά που θες να ψωνίσεις κάνουν πάνω από 550 λίρες πάω πάσο.. αλλά ακόμα κι έτσι..είναι πολύ καλό deal αυτό!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει για πωλητές μέσα απο ebay, αλλά εγώ προσωπικά δεν το εμπιστεύομαι.. από Ευρώπη, και να κάνεις ασφαλή αγορά, μόνο όταν έρθεις στο Λονδίνο .. και πας στο υποκατάστημα..

Πάντως .. μεταξύ μας ... νομίζω είσαι λίγο υπερβολικός με το θέμα των μεταφορικών ..

εγώ βλέπω ότι για Ελλάδα, τα μεταφορικά αντιστοιχούν ως εξής :

 

£ 0 - £100 = £23

£100 - £250 = £26

£250 - £350 = £30

£350 - £550 = £40

£550 and above = £45

 

τώρα εσύ αν όντως αυτά που θες να ψωνίσεις κάνουν πάνω από 550 λίρες πάω πάσο.. αλλά ακόμα κι έτσι..είναι πολύ καλό deal αυτό!

Μηπως κανω καποιο λαθος?

Εγω διαβασα τον παρακατω πινακα:

http://www.abercrombie.com/anf/customerService/shippingHandling.html?SH=1

Εσυ που το διαβασες?

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ειναι το απο που στελνει το online καταστημα....γιατι αν ειναι απο US , παιζει παντα ο κινδυνος του τελωνειου....

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω για abercrombie and fitch Τ-shirt !

Εδω που βρηκα σε 2 καταστηματα εχουν διπλασια τιμη απ'οτι στο original site:wacko:

Απο το original site θελει εξοδα αποστολης 45ευρω:(

Μηπως γνωριζει καποιος κανενα on-line store απο Ευρωπη???

 

Ποια καταστηματα και που ειναι αυτα που βρηκες και τα εχουν διπλασια τιμη?

ειναι στην αθηνα?

Εγω καλα που ειχα παει πριν 2 εβδομαδες λονδινο και ψωνισα αρκετα απο εκει αλλα αν εχει και στην αθηνα καπου κατι ειναι και αυτο !!

Link to comment
Share on other sites

Μηπως κανω καποιο λαθος?

Εγω διαβασα τον παρακατω πινακα:

http://www.abercrombie.com/anf/customerService/shippingHandling.html?SH=1

Εσυ που το διαβασες?

 

εμένα μου το ανοίγει εδώ...

γιατί βρίσκομαι uk, οπότε συνδέομαι στο αγγλικό website.

η αλήθεια είναι ότι ούτε κι εγώ γνωρίζω όταν παραγγείλεις από Ελλάδα αν στα στέλνουν από Αμερική(γι' αυτό και βλέπεις τις τσιμπημένες τιμές που βλέπεις στα μεταφορικά) ή από Αγγλία... γιατί σίγουρα στην πρώτη περίπτωση παίζει και τελωνείο ..

 

Είχα δει κι εγώ στην Αθήνα ένα μαγαζί - υπόγειο- στο κολωνάκι (στην ευθεία του intersport αν δεν κάνω λάθος) το οποίο στη βιτρίνα είχε Α&F μπλουζάκια.. σε υπερβολικές τιμές ... αλλά κάτι δεν μου έκατσε καλά στο μάτι ... δεν μου φάνηκαν για αυθεντικά ... :blink:

Πάντως, δεν είμαι σίγουρη αν είχε αναφερθεί εδώ στο παρελθόν ή το είχα ακούσει κάπου αλλού ... πριν αρκετό καιρό, κάποιος είχε εισάγει τέτοια μπλουζάκια και τα πουλούσε παράνομα - εννοείται - στο factory outlet.. ώσπου τον πήρανε χαμπάρι και τον μαζέψανε .. :X

 

http://www.london-eyewear.co.uk/

eίναι εντάξει αυτό το store αγωράζουμε χωρίς φόβο;

 

γιατί δεν μου γεμίζει το μάτι καθόλου...;;;;

Edited by mariel19

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...

Ερώτηση: έχει ψωνίσει κανείς απο Nordstrom???

 

Shipping method: Fiftyone ... υπερδιπλάσια αξία θα πληρώσεις για το προϊόν κατά το checkout. Υποτίθεται ότι με αυτόν τον τρόπο πληρώνεις την 100αρα-150αρα κατά τη διάρκεια του checkout και το δέμα σου δεν περνάει τελωνείο ,αφού έχεις ήδη πληρώσει τα custom charges.Αυτό κατά πόσο ισχύει ,δε γνωρίζω και είμαι πολύ υποψιασμένος με τους Έλληνες τελωνειακούς.

 

ΥΓ Τα πατούμενα βρέθηκαν;

Link to comment
Share on other sites

Shipping method: Fiftyone ... υπερδιπλάσια αξία θα πληρώσεις για το προϊόν κατά το checkout. Υποτίθεται ότι με αυτόν τον τρόπο πληρώνεις την 100αρα-150αρα κατά τη διάρκεια του checkout και το δέμα σου δεν περνάει τελωνείο ,αφού έχεις ήδη πληρώσει τα custom charges.Αυτό κατά πόσο ισχύει ,δε γνωρίζω και είμαι πολύ υποψιασμένος με τους Έλληνες τελωνειακούς.

 

ΥΓ Τα πατούμενα βρέθηκαν;

 

 

Αχ ψυχή....το θυμάσαι ε???Δυστυχώς εδώ δεν βρέθηκαν πουθενά. Αμερική...Μόνο:(:(:(:(:(

Αλλά δεν έκανα παραγγελία γιατί τελική τιμή με φόρους δασμούς κτλ είναι 1.000 ευρώ.

Με τίποτα...Διπλάσιο κόστος...

Link to comment
Share on other sites

Άρα γλίτωσες 1000 ευρώ . Όταν κάτι είναι trend όμως ,για πόσο καιρό θα αντέξει;1;2 χρόνια; Άραγε ποια Ελληνίδα θα φοράει του χρόνου UGG μπότες; Εντάξει καμία σχέση η υψηλή ραπτική με τις UGG ,αλλά και πάλι...Φαντάσου τις Γαλλίδες που πήραν τις Balmain μπότες με τα πολλά strap closure...του χρόνου ούτε που θα διανοηθούν να τις φορέσουν :D
Link to comment
Share on other sites

Άρα γλίτωσες 1000 ευρώ . Όταν κάτι είναι trend όμως ,για πόσο καιρό θα αντέξει;1;2 χρόνια; Άραγε ποια Ελληνίδα θα φοράει του χρόνου UGG μπότες; Εντάξει καμία σχέση η υψηλή ραπτική με τις UGG ,αλλά και πάλι...Φαντάσου τις Γαλλίδες που πήραν τις Balmain μπότες με τα πολλά strap closure...του χρόνου ούτε που θα διανοηθούν να τις φορέσουν :D

 

Αγαπημένε...Λατρεύω τις Louboutin...Μερικά κομμάτια είναι ....ΠΑΘΟΣ...

Όσο για τις Ugg...έκανα μια δοκιμή στο nordstrom...επέλεξα δύο ζευγάρια ugg...και έκανα checkout προκειμένου να δω πόσο κοστίζουν ... συνολικό κόστος με μεταφορικά φόρους κ τέτοια....380 ευρώ!!!

Τη στιγμή που εδώ τις πουλούσαν 200 το ζευγάρι...και βάλε...και πίστεψε με...αυτές που τις αγόρασαν θα τις φορέσουν και το καλοκαίρι..ΕΛΕΟΣ....40 βαθμοί κελσίου και ugg....Θα βλέπεις παραλία...μπικίνι και μπότα sheepskin..:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Οι λύσεις είναι οι εξής:

 

-Τα σκας χοντρά κάθε χρόνο σε υψηλή ραπτική που κάνει "μπαμ" και έπειτα στα καλάθια των αχρήστων. Μπαίνεις στα μαγαζιά και λες "γεια σας ,ήρθα" . Προκαλείς κατά κάποιον τρόπο ,συνήθειο του Έλληνα και όχι μόνο.

- Δεν ακολουθείς πιστά τις τάσεις και παραμένεις στην εποχή σου με υψηλή ραπτική χαμηλών τόνων στους ελάχιστους οίκους στο συγκεκριμένο είδος. Πάλι τα σκας ,αλλά με συχνότητα 3ετίας και είσαι και fashion forward + παραμένεις κομψός/κομψή.

- Ακολουθείς τις τάσεις σε χειρότερη ποιότητα αγοράζοντας από H&M ,Uniqlo κλπ. Η διαφορά μεταξύ στιλ και υψηλής ραπτικής είναι η ποιότητα (τάδε έφη G.A.)

 

 

Κάποιος εδώ μέσα με είχε ρωτήσει πρόσφατα, να του προτείνω κάποιες μάρκες που παίζουν στο εξωτερικό σε γυναικείες τσάντες πλην LV ,για μία γνωστή του,για να την πείσει να μην πάρει LV.Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω από γυναικεία ,παρά μόνο ό,τι πέφτει τυχαία στο μάτι μου ,αλλά σίγουρα τις LV δεν τις λες τις καλύτερες τσάντες ,για πολλούς και διάφορους λόγους. Έγραψα δύο προτάσεις:

 

-Έχεις δει ποτέ στις φωτογραφίες από runaway shows τις καλεσμένες με LV τσάντες; Προσωπικά δεν έχω δεί καμία.

-Δε θα πειστεί ούτε με αυτό το επιχείρημα.

- Πες της: κλασική Ελληνίδα είσαι ,LV αναγκαστικά να πάρεις :D.

Link to comment
Share on other sites

Οι λύσεις είναι οι εξής:

 

-Τα σκας χοντρά κάθε χρόνο σε υψηλή ραπτική που κάνει "μπαμ" και έπειτα στα καλάθια των αχρήστων. Μπαίνεις στα μαγαζιά και λες "γεια σας ,ήρθα" . Προκαλείς κατά κάποιον τρόπο ,συνήθειο του Έλληνα και όχι μόνο.

- Δεν ακολουθείς πιστά τις τάσεις και παραμένεις στην εποχή σου με υψηλή ραπτική χαμηλών τόνων στους ελάχιστους οίκους στο συγκεκριμένο είδος. Πάλι τα σκας ,αλλά με συχνότητα 3ετίας και είσαι και fashion forward + παραμένεις κομψός/κομψή.

- Ακολουθείς τις τάσεις σε χειρότερη ποιότητα αγοράζοντας από H&M ,Uniqlo κλπ. Η διαφορά μεταξύ στιλ και υψηλής ραπτικής είναι η ποιότητα (τάδε έφη G.A.)

 

 

Κάποιος εδώ μέσα με είχε ρωτήσει πρόσφατα, να του προτείνω κάποιες μάρκες που παίζουν στο εξωτερικό σε γυναικείες τσάντες πλην LV ,για μία γνωστή του,για να την πείσει να μην πάρει LV.Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω από γυναικεία ,παρά μόνο ό,τι πέφτει τυχαία στο μάτι μου ,αλλά σίγουρα τις LV δεν τις λες τις καλύτερες τσάντες ,για πολλούς και διάφορους λόγους. Έγραψα δύο προτάσεις:

 

-Έχεις δει ποτέ στις φωτογραφίες από runaway shows τις καλεσμένες με LV τσάντες; Προσωπικά δεν έχω δεί καμία.

-Δε θα πειστεί ούτε με αυτό το επιχείρημα.

- Πες της: κλασική Ελληνίδα είσαι ,LV αναγκαστικά να πάρεις :D.

 

Διαχρονικά και κλασικά κομμάτια!!! Κομψός / κομψή...με προσωπικότητα.

Link to comment
Share on other sites

Δες παρακάτω ποιο δρόμο ακολουθούν τα αγαπημένα σου Louboutin...

 

hightops

Μαϊντανός

 

... ράπερς ,rhinestones,eurotrash,garbage...

Link to comment
Share on other sites

Αναφορικά με τις τσάντες, η κοπέλα μου αγόρασε μία όμορφη Loewe με 50% έκπτωση. Ποιός ο λόγος να αγοράσεις LV, Burberry που έχει ο καθένας; Ίδιες τιμές, 50% έκπτωση η μία, 20% οι άλλες...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς ,με λίγο ψάξιμο σίγουρα θα υπάρχουν εξίσου καλές και καλύτερες .Είναι η εκμετάλλευση της μεγαλομανίας και προχωρώ στα παρακάτω λόγια σχεδιαστή:

 

I hate rings and bracelets on men. I’m not a fan of man bags, or girl bags either—or even sunglasses. I don’t like fussy accessories. Isn’t it more chic to be free?

 

Ο λόγος που το καλοκαίρι ντυνόμαστε καλύτερα από το χειμώνα είναι αυτό το "to be free" .Λιγότερα ρούχα ,accessories κλπ. Η υπερφόρτωση με accessories και "too much" ρούχα οδηγεί νομίζω σε λάθη. Καλύτερα 500 για ένα φόρεμα που κολακεύει παρά για μια τσάντα ;) ,αν και μιλάμε για το απόλυτο φετίχ.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς ,με λίγο ψάξιμο σίγουρα θα υπάρχουν εξίσου καλές και καλύτερες .Είναι η εκμετάλλευση της μεγαλομανίας και προχωρώ στα παρακάτω λόγια σχεδιαστή:

 

I hate rings and bracelets on men. I’m not a fan of man bags, or girl bags either—or even sunglasses. I don’t like fussy accessories. Isn’t it more chic to be free?

 

Ο λόγος που το καλοκαίρι ντυνόμαστε καλύτερα από το χειμώνα είναι αυτό το "to be free" .Λιγότερα ρούχα ,accessories κλπ. Η υπερφόρτωση με accessories και "too much" ρούχα οδηγεί νομίζω σε λάθη. Καλύτερα 500 για ένα φόρεμα που κολακεύει παρά για μια τσάντα ;) ,αν και μιλάμε για το απόλυτο φετίχ.

 

Πόσο φετίχ όμως είναι εάν τα «σκας» μόνο για τις ίδιες και τις ίδιες μάρκες; Και εν πάση περιπτώσει, στο Sex and the City κρατούσαν Burberry; :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ,αλλά οι Αθηναίες έμαθαν τα Manolo από την πρωταγωνίστρια της σειράς. Σίγουρα μπορείς να βρεις στους γνωστούς οίκους ωραία πράγματα ,το θέμα είναι ότι πλέον κατά μέσο όρο βγάζουν πολλά τραγικά προϊόντα, ιδιαίτερα στις φθηνές σειρές τους και δεν κρατάνε ένα επίπεδο.

 

ΥΓ Άπειρα eurotrash dsq sneakers :D στο yoox...Τι κάνει η ζήτηση....

Edited by james55
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...